Jump to content


gggggggg

Recommended Posts

Prvi put za svoga zivota ne gledam finale zapadne konferencije, prosto su me Sansi unistili, izgubio sam volju...i nije mi zao mnogo Dalasa iako ne volim GSW. 

Kako bilo, Ratnici ce odmorni docekati boljeg sa Istoka, a tamo su se i Majami i Boston dobro izmucili, tako da se NBA sampion vec naslucuje.

Majami deluje ispuvano, cak i ako ne uspe da prodje, navijacu za Zelene.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, gggggggg said:

 

 

 

Ima li neko poređenje sa prethodnim sezonama? Nemam predstavu o nekim podacima, ali deluje mi neverovatno da je ikada bilo ovako.

 

Elem, morao sam da bacim pogled na meni omiljenu seriju ikada, finale Čikago Juta 97, Bulsi dobili seriju 4:2, koš razlika u celoj seriji +2. Ali ok, ne uzimamo to za poređenje, jasno je da je u pitanju kultna serija.

Ali ako pogledam neku rendom godinu, utisak je isti. Tipa serija 4:2, bar 2 tekme na jednu loptu, jedna na 6-7 razlike. Ali čak i kada pogledaš te neke koje su bile 10, 15+, to su tekme koje su se često lomile 40 minuta, pa onda prevagnula neka ekipa.

 

A ne ovo, 25+ poluvreme i kraj tekme.

Edited by realno *w
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, LordOfTerror said:

Kako se ne secate pa zadnjih 5 PO je ovako 😄

 

Cak i Warriorsi i Cavsi kada su igrali ona finala je svaka druga bila BO.

 

Evo pogledah 209. plejof.

 

Zapad GSW - Portland metla bila, pa opet 2 tekme na jednu loptu, jedan produžetak i jedna prelomljena u zadnja 2-3 minuta.

Istok: Toronto - Milvoki 4:2; od toga 4 tekme sa jednocifrenom razlikom, jedan produžetak.

 

Finale isto 4:2, isto 4 tekme na loptu ili dve. Čak i ove dve "ubedljive" pobede su bile po 13-14 razlike, prelomljene u drugom poluvremenu, bez da ijedna ekipa ode na neku ogromnu razliku.

 

Velika je razlika to u odnosu na ovo sada.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pa i ovaj PO je krenuo sa sve neizvesnim zavrsnicama ako tako gledas, bilo je 10 utakmica zaredom na 1 posed.

 

Prosle godine je Milovi recimo dobio Majami 4-0 gde je prva bila neizvesna pa 3 svemirske stoke.

 

Pogledaj samo balon tako je svaka druga bila 20+ razlike...

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Wesley Sneijder said:

Nisam siguran da Dame nece nigde do kraja karijere, nekako sam blizi misljenju da mu je ovo poslednje leto u Portlandu, ako se ekipa ne popravi drasticno. 

 

Čitam dosta ovakvih mišljenja, a ne vidim na osnovu čega to. 

 

9 hours ago, LordOfTerror said:

 

Pa super ako zeli da ostane do kraja karijere, ostaje mu samo da ode do notara ( valjda oni rade vikendom u Amerike) i revidira svoj albatros ugovorcic i prebaci ga na minimalac.

 

Jer ne ide da on rekretivno ladi jajica i repuje za 50 miliona godisnje dok oni razvijaju mlade igrace...

 

Ne kažem da li je to dobro ili loše, samo kažem da će biti tako. Ja sam prva rekla da je njegov ugovor ogroman i da baš predstavlja problem za sklapanje ekipe.

Edited by DameTime
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, DameTime said:

Ja sam prva rekla da je njegov ugovor ogroman i da baš predstavlja problem za sklapanje ekipe.

 

ugovor koji ima je realnost u novcu koji se danas izvaja za vrhunskog igrača. 

ili ideš preko capa & juriš neke veterane na minimalcu (lakše reći nego učiniti za cca 26 od 30 ekipa) ili rastavljaš sastav pa ideš u novu mladost.

 

tu je negde i logika ovog snejiderovog mišljenja iz prvog citata: lilly će sledećeg leta imati 32 godine, daklem još par sezona vrhunske košarke tops, ako i toliko. 

ukoliko ne uspe ono što se planira ovog leta, verovatno je da će i njemu i franšizi pasti na pamet da se raziđu u zajedničkom interesu.

 

inače, vidi se da je lik privržen franšizi ali je pitanje da li se ikome isplati dalja saradnja ako ne klikne sledeće sezone roster.

 

Link to comment
Share on other sites

Nije mi jasno kako Boston i Majami tako lako dolaze u situaciju da izgube prvu četvrtinu sa po 20-25 razlike. Skroz neozbiljno, naročito jer ni jedna ni druga ekipa nisu ofanzivno prajm Voriorsi.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

edit

da se nadovežem na pređašnji post: 

mislim da su blazersi manje-više uradili sve što su mogli do sada, tj da nisu propuštali prilike i štekali se.

iskopali su mcolluma, probali taj savremeni one-two punch koji šljaka u efesu npr.

doveli su nurkića, retko dostupnog a dobrog centra, koji je nastavio da se povređuje.

doveli su covingtona u prajmu kada su svi statističari padali u nesvest na njegov moderni & no bullshit 3&D

čak i mela su voskrsli na minimalcu da bude skorer sa klupe

 

u svakom slučaju, probali su sve što im je bilo dostupno, tako da nema za čime da se žali kada je trud FOa tema.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, uini said:

 

ugovor koji ima je realnost u novcu koji se danas izvaja za vrhunskog igrača. 

ili ideš preko capa & juriš neke veterane na minimalcu (lakše reći nego učiniti za cca 26 od 30 ekipa) ili rastavljaš sastav pa ideš u novu mladost.

 

tu je negde i logika ovog snejiderovog mišljenja iz prvog citata: lilly će sledećeg leta imati 32 godine, daklem još par sezona vrhunske košarke tops, ako i toliko. 

ukoliko ne uspe ono što se planira ovog leta, verovatno je da će i njemu i franšizi pasti na pamet da se raziđu u zajedničkom interesu.

 

inače, vidi se da je lik privržen franšizi ali je pitanje da li se ikome isplati dalja saradnja ako ne klikne sledeće sezone roster.

 

 

Ne kažem da to nije realnost, ali kažem da je dobio ugovor koji će zagušiti cap space i to je dobrim delom razlog zašto će se teško sklopiti neka ekipa (rešili su se CJ-vog ugovora, ali svejedno Portland nije privlačno tržište). 

 

Mislim da smo već pisali o ovome; ne smatram da će Dejmove godine biti problem već narednog leta, mene brine to što FO (i on) očigledno imaju nameru da ekipu sklapaju na isti način kao do sada, a to nije dalo neke rezultate (izuzev jednog WCF). Zato roster može da ne klikne što vuče pitanje poente saradnje. Ne možeš tvrdoglavo 10 puta birati jedno rešenje koje očigledno ne daje pozitivan rezultat, umesto da potražiš neko drugo. 

6 minutes ago, uini said:

edit

da se nadovežem na pređašnji post: 

mislim da su blazersi manje-više uradili sve što su mogli do sada, tj da nisu propuštali prilike i štekali se.

iskopali su mcolluma, probali taj savremeni one-two punch koji šljaka u efesu npr.

doveli su nurkića, retko dostupnog a dobrog centra, koji je nastavio da se povređuje.

doveli su covingtona u prajmu kada su svi statističari padali u nesvest na njegov moderni & no bullshit 3&D

čak i mela su voskrsli na minimalcu da bude skorer sa klupe

 

u svakom slučaju, probali su sve što im je bilo dostupno, tako da nema za čime da se žali kada je trud FOa tema.

 

Šljakao bi taj duo i u NBA da su njih dvojica naučila da igraju odbranu. Nurkić je apsolutno idealni centar za Dejmovu igru i tu nema diskusije, njega su povrede uništile u poslednje dve sezone bar. A Mela su doveli kad ga praktično niko nije želeo i meni je drago što je bio tu, jer je pokazao da i te kako ima još košarke u njemu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, medobrundo said:

Nije mi jasno kako Boston i Majami tako lako dolaze u situaciju da izgube prvu četvrtinu sa po 20-25 razlike. Skroz neozbiljno, naročito jer ni jedna ni druga ekipa nisu ofanzivno prajm Voriorsi.

 

Ajde makar da neka ekipa ubode tipa 7 trojki u prvoj četvrtini, pa da kažeš.

 

Boston je juče imao 21-8 iz igre u prvoj četvrtini i vodio 18 razlike. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, realno *w said:

 

Ajde makar da neka ekipa ubode tipa 7 trojki u prvoj četvrtini, pa da kažeš.

 

Boston je juče imao 21-8 iz igre u prvoj četvrtini i vodio 18 razlike. 

to je bilo juce, zato sto se heat u potpunosti raspao na drugoj strani

u prethodnim tekmama i jeste bilo tih zatrpavanja u seriji sa tipa 5-7 trojki po cetvrtini

Edited by NikadProtivKaline
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, LordOfTerror said:

Veci je kuriozitet kako Majami ima 2-2 u seriji gde su uspeli da dobiju ukupno 2 cetvrtine...

 

 

Ovo. Ostajem pri stavu da je Majami žešće precenjena ekipa i da su u igri samo zato što možda Boston još nije preležao neke dečje bolesti. Ali da se ne gađamo sad hot take-ovima od tekme do tekme, videćemo na kraju serije.

 

Brown glavonja i sinoć očajan. Nekad pomislim da je luksuz imati njega kao drugu opciju a nekad da je tip žešće limitiran u domenu košarkaške inteligencije. 

 

Nadam se da će Timelord i Smart biti spremni za game 5 i da se ovo polako privodi kraju.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, freethrow said:

 

Ovo je meni decenijama bila omiljena serija svih vremena, do serije GSW Hjuston.

 

ne mogu da kažem da mi je omiljena (nisam je više nikada pogledao nakon '94) zbog starksovih 2-18 (0-11 za 3) u sedmoj tekmi ali rockets - knicks 4:3 je bilo takođe vrhunsko finale.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Wesley Sneijder said:

Pa pise se o tome jako dugo, plus neke izjave Lilarda su mi dali takav utisak. Videcemo, ali se ne bih cudio da Dame zavrsi sledecu sezonu u drugom dresu.

 

O tome se piše godinama. 😄 Dame je takođe više puta izjavio da ako on kaže da ostaje i postupcima ne daje razloge da se piše suprotno, ne vidi zašto se to konstantno potencira (i ja se slažem s njim).

 

Naravno da mogućnost postoji, ali sačekajmo i vidimo. 

Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, freethrow said:

Zašto bi izgubili? Ne kažem da ne bi, ali ne vidim neki poseban razlog - i bez KDja su bili prilično dobra ekipica.

 

 

Ne postoji ekipa na svetu koja ne bi želela da dovede tadašnjeg (pa ni sadašnjeg) KDja ukoliko bi uspela, tako da to ne vidim kao neki siguran izlaz u smislu lakog rešenja. Da, verovatno bi bolje od toga bilo jedino da su doveli (i) Lebrona, ali tako se sklopilo i suštinski, now that it's over, sam jako zahvalan na tome jer sam nekoliko godina imao prilike da gledam košarkaški ekvivalent Alphazero šahovskog enginea.

 

Baš iz te perspektive mi je i nekako najdraži ovogodišnji plejof - na početku sezone GSW je uglavnom guran između 4 i 6 mesta na Zapadu, Klej se vratio razumljivo usporen i lošiji, Stef i Drejmond su omatorili, klinci nisu još dostigli ni 50%onoga što bi mogli da budu, Lejkob i Majers su uspeli da odole pritiscima i da pokušaju ono što u 90% ne prolazi - da zadrže i razvijaju Poolea, Kumingu, Wisemana, Moodyja i Looneya i da pokušaju da igraju istovremeno pobednički basket. Ekipe su rasprcavale svoje mlade igrače i pikove za sitnice i za rentanje matorexa koji bi im doneli 4-5 pobeda na kraju, a kamoli za mogućnost da se dovede ozbiljan i iskusan plejof igrač...

 

 

LeBronove ekipe igraju na najvecem broju obrtaja u drugoj i trecoj sezonii, a titula u takvim okolnostima je predstavljala veliki bust. Videlo se kako su odigrali narednu sezonu i PO, apsolutno je bilo opravdano dovodjenje Durenta kako bi se sprecio nalet Klivlenda. Dovodjenje Durenta u naredne tri sezone je donelo sigurna tri finala i u svakom ste bili vidjeni kao pobednici na pocetku sezone. GS je pomogao Durentu i obratno, posto bez Durenta to titula u tom trogodisnjem ciklusu bila samo kad bi se neke stvari poklopile. Postojao bi i narativ da je ekipa osvojila titulu zato sto su se zvezde protivnickih timova ispovredjivale, a u drugoj sezoni kada su padali rekordi ste zamalo ispali od OKCa, a zatim ispustili protiv Klivlenda 3:1. Nije se pokazalo da su mentalno stabilna ekipa, nego da su labilni. Bez Durenta, jedna titula manje i jedno finale i nizi plafon za ekipu, a tezi se maksimizaciji ucinka u datim okolnostima. Za Durenta je pitanje kada bi video finale, zato sto bi tu bilo mnogo vise nepoznatih. Uglavnom i pre Klivlenda je ova ekipa pokazala znake ranjivosti protiv OKCa, a u narednim sezonama bi je cekali SA i Hjuston. A opet i u istoriji americkih sportova ima timova koje taj jedan kljucan play ili zavrsnica sjebe psihicki, pa ne mogu finalu da primirisu u narednom periodu zato sto se nisu oporavili od zavrsnice. Nema boljeg leka od takvog poraza nego dovodjenje Durenta.

 

Bold: Ovo je netacno i projekcija samo odredjenog dela navijaca. Iscudjavali ste se sto je GS bio pre pocetka sezone bio u top5 favorita po kladionicama(ispred samo Netsi, Lejkersi, Sansi i Milvoki). Istina u celoj prici je bila da su ljudi vise verovali vama nego mnogim ekipama koje ili coukuju u PO ili nemaju titulu na svom kontu ili imaju sumnjive superstarove. Nema tu romanticne robinhudovske price, samo su prethodne dve sezone stvorile pogresnu sliku u glavama navijaca GS.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...