Jump to content


gggggggg

Recommended Posts

3 hours ago, uini said:

nisam ništa gledao, samo mi nije jasno da dvajt, kakav god da je  ovih dana, ne odigra minuta a prekjuče 24mins. makar tih 22mins dok je gafford u igri, ne vidim šta bi tu bio problem za lakerse defanzivno.

 

kada porediš mobleyja i cunninghama, nije zgoreg uzeti u obzir i to da je klivlend kao celina daleko kompaktnija i talentovanija ekipa, koja se uostalom bori za što višu plejof poziciju dok pistonsi tankuju. biće oni obojica strava igrači a ko je za koplje bolji, ako bude, videće se tek za 2-3 sezone, prva definitivno nije merodavna dugoročno.

 

Ja bih rekao da je Klivlend daleko kompaktnija i talentovanija ekipa u velikoj meri zahvaljujući Mobleyu. Vidi čuda, do prošle sezone su bili svd osim kompaktna i funkcionalna ekipa.

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Chaos Is Me said:

 

Ja bih rekao da je Klivlend daleko kompaktnija i talentovanija ekipa u velikoj meri zahvaljujući Mobleyu. Vidi čuda, do prošle sezone su bili svd osim kompaktna i funkcionalna ekipa.

 

naravno da je on, kao minimum buduci allstar veliki faktor u tome. 

ipak, tu su i allen (ne vise jbga) i garland, koji su sada uspeli da igraju na visokom nivou iz tekme u tekmu, zatim love i markkanen u primerenim ulogama i jos mnogi drugi solidni igraci za manje useagea. 

 

pistonsi su grupica sirovog talenata gde je jedino cunningham vrj, gomile matoraca i ovaj grant koji je dobar ali je u pistonsima izvan opanaka 

 

takvi su cavsi bili prethodnih sezona, nije im isti timeline 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Miki28 said:

Cestitke @delgado, svaka cast. Ostao je jos samo jedan covjek da se prestigne i od srca mu to zelim, samo nek to uradi dok nosi neki drugi dres👍

 

30-41🤔

 

 Nisam za rastanak, pre svega jer je Kingu ostalo jos goriva a u Lejkersima/Los Angelesu se oseca odlicno. Mozda se desi cudo pa Dejvis sledecu sezonu sastavi relativno zdrav, to onda potpuno menja pricu. Razumem da si i ti kao ja zestoko frustriran, ali koliko su utakmica LBJ i Davis sastavili ove sezone zajedno ? Prosle godine se isto nisu naigrali, vodili su 2-1 protiv sampiona zapada (onda se Dejvis povredio, necu nista pricati dalje o sbbkbb scenariju da ne iznerviram navijace Finixa) , a pogledaj kako igra taj Finix ove sezone, ubedljivo najbolja ekipa lige. Russa cemo tesko trejdovati, al opet, ne iskljucujem ni neku popravnu sezonu Vestbruka + kad je Davis tu i RW dobija dosta vise na znacaju, bilo je tu dobre hemije izmedju njih dvojice, RW je opet u stanju da probije i baci mu lob pas, i generalno Russ dosta ispasta sto je Vogel resio da ne igra sa centrima, da ne ubacuje ni Dvajta, pa nam onda svi kupe ofanzivne skokove, nadskacu nas, pobede visinom i snagom...   Za Nunna smo bacili mid-level, nece se ni pojaviti, THT nije opravdao ocekivanja i ukazano poverenje ni u tragovima, znaci sezone je zeznula i neki worst-case scenario i na osnovu svega sto se desavalo, ne treba traziti krivca u pojedincu IMHO... pa cak ni u nesrecnom Vogelu

 

   Uz neke korekcije tima na leto, zdraviji udarni duo, mini-resurrection tripl-dabl masine siguran sam da mozemo da igramo bolju, konkurentniju kosarku, da ne idemo sad dalje. I Timi Dankan je uzeo titulu sa 38 godina uz pravi sastav i sistem. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sve tacno, nego nekako smo pred onaj draft 2018. bili na istim jadnim pozicijama. Nesto sam razmisljao sve i da je GM Vlada draftovao Luku, da to ne bi danas bio ovaj Luka iz Dalasa, nego da bi u okruzenju da mora da se bije za loptu sa Foxom, Bogdanom, Badijem bio sa mnogo nizim ucinkom i nezadovoljan statusom. Verovatno u tom momentu ni jedan GM ne bi smeo da odrigra da menja Foxa za nesto komplementarno a LuCi da da kljuceve u ruke. Naravno, ovo se sad zove naknadna pamet i sbb-kbb, pa samo ocenjujem da SAC tesko da bi u bilo kojoj varijaciji bio bolji nego danas. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, uini said:

sunsi su takođe dugo dugo očajno draftovali a onda im se ukazala zicer-godina sa aytonom i lukom, pre toga su opasan posao napravili sa mikal bridgesom, o bookeru da ne pričamo

 

naravno, cp3 je bio taj high risk - high reward

Joj , kad se samo sjetim nekih imena. Josh Jackson :ajme:, Bender mi odmah iz prve padnu na pamet, bili visoki pickovi. Pa Marquis, Okobo , Godwin, i još poneki. Samo izlapelo pamćenje

Setih  se. Alex Len i Lopez

 

Edited by bodo
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, uini said:

sunsi su takođe dugo dugo očajno draftovali a onda im se ukazala zicer-godina sa aytonom i lukom, pre toga su opasan posao napravili sa mikal bridgesom, o bookeru da ne pričamo

 

naravno, cp3 je bio taj high risk - high reward

 

sve stoji, samo mala ispravka - bridges je dignut na istom draftu kao ayton i luka. to je bio bas zestok blunder sixersa posto su lokalnog igraca s villanove nicim izazvani trejdovali za nizi pik (zhaire smith) i unprotected pik miamija koji i ne znam gde je na kraju zavrsio. ali hvala im na tome.

 

uglavnom, tri dobra drafta za sunse (book, ayton, bridges, cam johnson) i free agency ubod s CP3-jem i crowderom.

Edited by stoudemire
  • Like 5
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

da, isti draft.

mikal bridges je tada prema svim zdravorazumskim projekcijama bio viđen da završava u knicksima na resident-knicks 8. draft poziciji, ja se ložio kako se formira wingspan-krew gde će svi sve da preuzimaju defanzivno i onda ostaje da nabaviš nekog umetnika ali avaj, biraju knoxa i eto.

 

međutim, slično kao što kaže @AgroLaki za luku, ko zna kako bi se mikal razvijao u knicks močvari, možda bi sada bio lik ubijen u pojam za ivicu klupe, tako da je za njega svakako best case scenario to što je završio u sunsima (osim što je za sunse super). totalni kismet.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, stoudemire said:

 

sve stoji, samo mala ispravka - bridges je dignut na istom draftu kao ayton i luka. to je bio bas zestok blunder sixersa posto su lokalnog igraca s villanove nicim izazvani trejdovali za nizi pik (zhaire smith) i unprotected pik miamija koji i ne znam gde je na kraju zavrsio. ali hvala im na tome.

 

uglavnom, tri dobra drafta za sunse (book, ayton, bridges, cam johnson) i free agency ubod s CP3-jem i crowderom.

Godinu prije je uzet Josh Jackson kao četvrti pik. Mislim da je bilo govora kako je Tatum koji je kao treći pick završio u Celticsima želio da bude draftiran od strane Sunsa i da se bio zaljubio u grad i već razmišljao o životu tamo. Koji bed za Sunse a dobitak za Kelte.

@uinipitanje da šta bi bilo da je prešao u Knickse. Da li bi imao ovakav brzi napredak koji postiže u Arizoni.

Edited by bodo
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, gggggggg said:

monty williams vazniji od svih tih nabrojanih igraca osim mozda chrisa paula.

Svatko od njih je dao ili daje svoj obol. Teško je reći tko je tu najzaslužniji. Svakako da je head couch jako važan zajedno sa ekipom asistenata. Ali opet ako nemas kvalitetne igrače koji mogu trenerove ideje uspješno sprovoditi u djelo nema ni tu sreće. Eto poklopile se mnoge kockice.

Link to comment
Share on other sites

Čekajte drugovi, Sunsi su odlični ali i dalje bez prstena, rano je za hvalospeve. 

 

Apropo Kingsa, onaj ko ne bi video da Luka vredi kao Fox, Bogdan i Buddy đuture nije za posao profesionalnog košarkaškog trudbenika. 

 

Aporpo Mikala Bridgesa i Knicksa, Knoxu ako nešto ne nedostaje, to je wingspan. Šteta što pored toga nema još neki NBA kvalitet. Za Bridgesa se znalo da će da bude odličan sidekick, možda je problem Knicksa bio što uvek traže na draftu nekog spasioca franšize i nosioca, a možda nije loše nekad slagati roster od dna ka vrhu dok se taj mesija ne pojavi. 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...