Jump to content


gggggggg

Recommended Posts

2 minutes ago, uini said:

ma gde bolji, poole i wiggins prvaci, durant 0-4 u prvoj rundi 

 

Pa kako je Wiggins osrao Tatuma nije daleko od istine.

 

Pri tom Durant nekretina u napadu, ipak smo mi budale sto smo kukali da je ubio flow, kad ono prc. Titula sa upgrejdovanom verzijom Harisona Barnsa...

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, LordOfTerror said:

Koliko je uopste Durant bolji od dua Poole-Wiggins?

 

pool je najprecenjiji igrac u ligi. a vidim ni wiggins nije daleko. do pre mesec dana su ga svi zajebalvai a sada odjednom treba razmisljati da li bi ga dali za duranta...

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, LordOfTerror said:

 

Pa kako je Wiggins osrao Tatuma nije daleko od istine.

 

Pri tom Durant nekretina u napadu, ipak smo mi budale sto smo kukali da je ubio flow, kad ono prc. Titula sa upgrejdovanom verzijom Harisona Barnsa...

Sve je to bilo lepo u svoje vreme, ali sada nema baš nikakvog smisla.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Stari Wook said:

Kažu: 'highly unlikely' : )

 

GSW je ponajbolja u organizacija u ligi, vuku vrlo promišljene i smislene poteze. Onomad je imalo smisla trejdovati za Durenta, ali danas nema baš nikakvog, nakon sezone kad su svima začepili usta da mogu osvajati i bez njega. Mada ne sumnjam da bi Durent možda zamolio da ga prime natrag pod svoje skute, odmetnutog... 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, gggggggg said:

 

pool je najprecenjiji igrac u ligi. a vidim ni wiggins nije daleko. do pre mesec dana su ga svi zajebalvai a sada odjednom treba razmisljati da li bi ga dali za duranta...

 

Pa to ti je pola klupe + starter koji je pokazao da moze da odradi posao kao primarni defanzivac na igracima kao sto Doncic i Tatum.

 

Pri tom je i u napadu isporucio i drzao skok.

 

Daleko od Duranta ali po meni sasvim dovoljno, pri tom nece napraviti onu usranu facu posle prvog prigovora Kera i ludog Drejmonda. Svakako glavobolja manje...

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, LordOfTerror said:

 

Pa to ti je pola klupe + starter koji je pokazao da moze da odradi posao kao primarni defanzivac na igracima kao sto Doncic i Tatum.

 

Pri tom je i u napadu isporucio i drzao skok.

 

Daleko od Duranta ali po meni sasvim dovoljno, pri tom nece napraviti onu usranu facu posle prvog prigovora Kera i ludog Drejmonda. Svakako glavobolja manje...

 

 

Ne bi bio taj paket koji se pominje, Wiggins, jedan od klinaca i pikovi, ali je u ovom momentu nemoguće trejdovati Wigginsa u Netse, tako da ostaje samo priča...

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Stari Wook said:

Ne bi bio taj paket koji se pominje, Wiggins, jedan od klinaca i pikovi, ali je u ovom momentu nemoguće trejdovati Wigginsa u Netse, tako da ostaje samo priča...

 

Pa Wiggins bi bio proslednjen dalje, svakako najvredniji asset za Netse u nekom trejdu sa trecim timom.

 

Verovatno mu je i cena trenutno veca nego Aytonu sa kojim bi bili u slicnoj situaciji...

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, LordOfTerror said:

 

Pa kako je Wiggins osrao Tatuma nije daleko od istine.

 

Pri tom Durant nekretina u napadu, ipak smo mi budale sto smo kukali da je ubio flow, kad ono prc. Titula sa upgrejdovanom verzijom Harisona Barnsa...

 

 Lako je sada qrciti se, ali obzirom na jacinu tadasnjih Kavsa, morao se povuci taj potez. 

 Jedva su ih dobili onako ranjene 2015te, tesko mucenje kroz seriju, a 2016. nije bilo dovoljno ni 3-1 kad su bili zdravi. Kad su vec imali priliku da zajebu i svoje igrace da igraju za manje pare nego sto vrede i salary cap system, dovodjenje Duranta je bio no-brainer.

 

  Sada se opet zentaju potencijalne Irving+James kombinacije, nije ni cudo sto su opet iscimali Duranta da im se pridruzi.

  • Like 2
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

Ma nema šanse da Voriorsi trejduju za Durenta. Oni sada misle da mogu osvojiti još bar dve titule sa tom ekipom, neshvatajući da su igrali u cirkus plej ofu, gde je jedina ozbiljna ekipa na zapadu bila Finiks, dok nisu raščerupani i oni.

 

Da sam GM Voriorsa, trejdovao bih Viginsa-Vajsmena-Kamingu i pikove za Durenta. Pula bi gledao da sačuvam.

 

Neka, bolje je za Lejkerse da se Voriorsi ne pojačavaju :wicked:. Doživeće nervni slom kada ih prajm AD bude pozatvarao, a Bron i Irving budu trpali kao sumanuti. Još Heris/Set Kari kada budu ćoškarili za trice...

  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Dracarys said:

Ma nema šanse da Voriorsi trejduju za Durenta. Oni sada misle da mogu osvojiti još bar dve titule sa tom ekipom, neshvatajući da su igrali u cirkus plej ofu, gde je jedina ozbiljna ekipa na zapadu bila Finiks, dok nisu raščerupani i oni.

 

:shake:

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, delgado said:

 

 Lako je sada qrciti se, ali obzirom na jacinu tadasnjih Kavsa, morao se povuci taj potez. 

 Jedva su ih dobili onako ranjene 2015te, tesko mucenje kroz seriju, a 2016. nije bilo dovoljno ni 3-1 kad su bili zdravi. Kad su vec imali priliku da zajebu i svoje igrace da igraju za manje pare nego sto vrede i salary cap system, dovodjenje Duranta je bio no-brainer.

 

  Sada se opet zentaju potencijalne Irving+James kombinacije, nije ni cudo sto su opet iscimali Duranta da im se pridruzi.

 

Vise je prica isla u pravcu aktulne situacije.

 

Gde je proslo 6+ godina od tog prajm Duranta i jedna pokidana ahilova. 

 

Taj Durant je svu lenjost i neke fundamentalne nedostatke mogao da prevazidje na cist vanzemaljski talenat dok su ga ove godine Brown, Tatum i nosati Grant Williams isprekakali kako su stigli...

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, LordOfTerror said:

 

Vise je prica isla u pravcu aktulne situacije.

 

Gde je proslo 6+ godina od tog prajm Duranta i jedna pokidana ahilova. 

 

Taj Durant je svu lenjost i neke fundamentalne nedostatke mogao da prevazidje na cist vanzemaljski talenat dok su ga ove godine Brown, Tatum i nosati Grant Williams isprekakali kako su stigli...

 

Sve pet, ali reci mi molim te samo koji je fazon sa tobom i nosem Granta Williamsa?

  • Ha-ha 8
Link to comment
Share on other sites

Realno, nije imao nikako zavidnu situaciju u Netsima, jesu ga sekle i sopstvene povrede ali i mnogi drugi faktori

Irving mu se slomio u odsutnim trenucima proslogodisnjeg plejofa, Harden igrao vidno povredjen, pa su opet bili blizu protiv sampiona

Ove sezone Irvinga nema skoro cele godine zbog vankosarkaskih razloga, bradata nakaza isiluje trejd za koga su dobili 2 solidna role playera i jednog bivseg allstara koji nije u stanju ni da igra. Ne sumnjam da bi mu bilo mnogo lakse i komfornije u Warriorsima i da bi se opet kontekst zesce promenio

 

  Zaboravlja se koliko se samo pljuvao Wiggins, omalovazavan je i nazivan raznim pogrdnim nadimcima, secam se bas jedne diskusije gde je Vini pricao koliko Vigins ima godina i da moze jos puno da napreduje/promeni igru, onda je neko (da l' Brogdon, ti ili neko treci/cetvrti nema ni veze) pisao kako godine i nisu toliko bitne i da se kod njega vidi da ce zauvek ostati isti igrac i empty nabijac statsa... Decko je realno uvek bio dobar igrac. 

 

 Sranje je sto maltene neke sitnice, poklapanja/nepoklapanja uticu na to da se kontekst i cela prica zaokrene za 180C kad pricamo o nekom igracu. Imas npr Butlera koji je skolski primer igraca koga zabole za svoje statse tokom regularke i u plejofu drasticno dize nivo, e onda njega proglasimo second tier superstarom i za njega je Tatum kao klasa. Giannis da nije dosao do ove titule, niko ga i dalje ne bi smatrao ni top10 igracem lige... 

Edited by delgado
  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Nikad ja ne bih potcenio Durenta sa napadačkog aspekta, kao da se govori o starkelji, a ne o čoveku koji sledeće godine puni 35. Kao da prošle godine nije imao onu seriju gde je  sam cepao onaj Milvoki i to posle povratka od povrede Ahilove tetive.

 

Bron je osvojio titulu dva meseca pred njegov 36. rođus i to sa kime, samo sa AD-om, koji je doduše pružio nezaboravne partije.

 

Bruklin je jednostavno bio loše sklopljen tim. Bez ozbiljnog visokog i skoka, Irvingov Ramazan u kom mora na pola utakmice da ode u svlačionicu da bi nešto pojeo, jer je bio gladan ceo dan, Ben i Heris ne igraju zbog povrede. Ostaju mu samo Kari koji se nije baš najbolje uklopio za kratko vreme, Brus Braun i ostale nebitne role. Naleteli su na ekipu koji godinama igraju zajedno i baš su u tom periodu imali pik njihove forme gde su ih odvalili.

 

Irving i kada bude bio u Lejkersima, biće problem taj mesec aprila da se pregura, dok ne prođe taj post, ali eto nadam se da se može proći ta prva runda na suv kvalitet Brona i AD-a. Za to je neophodno biti na vrhu i imati što lakšu plej of ekipu za prvu rundu.

Edited by Dracarys
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Horium said:

 

Sve pet, ali reci mi molim te samo koji je fazon sa tobom i nosem Granta Williamsa?

Kako pet zar nije potpisao u ovo vreme 2016.? Jos nova sezona pocinje u oktobru...

 

Ne znam Williams mi je najgadnija njuska trenutno u ligi totalno nevezano za kosarkaske atribute, faca+ ponasanje koje je gore od Drejmondovog jer nema nikakvo pokrice...

 

 

Edited by LordOfTerror
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, delgado said:

Realno, nije imao nikako zavidnu situaciju u Netsima, jesu ga sekle i sopstvene povrede ali i mnogi drugi faktori

Irving mu se slomio u odsutnim trenucima proslogodisnjeg plejofa, Harden igrao vidno povredjen, pa su opet bili blizu protiv sampiona

Ove sezone Irvinga nema skoro cele godine zbog vankosarkaskih razloga, bradata nakaza isiluje trejd za koga su dobili 2 solidna role playera i jednog bivseg allstara koji nije u stanju ni da igra. Ne sumnjam da bi mu bilo mnogo lakse i komfornije u Warriorsima i da bi se opet kontekst zesce promenio

 

  Zaboravlja se koliko se samo pljuvao Wiggins, omalovazavan je i nazivan raznim pogrdnim nadimcima, secam se bas jedne diskusije gde je Vini pricao koliko Vigins ima godina i da moze jos puno da napreduje/promeni igru, onda je neko (da l' Brogdon, ti ili neko treci/cetvrti nema ni veze) pisao kako godine i nisu tolike bitno i da se kod njega vidi da ce zauvek ostati isti igrac i empty nabijac statsa... Decko je realno uvek bio dobar igrac. 

 

 Sranje je sto maltene neke sitnice, poklapanja/nepoklapanja uticu na to da se kontekst i cela prica zaokrene za 180C kad pricamo o nekom igracu. Imas npr Butlera koji je skolski primer igraca koga zabole za svoje statse tokom regularke i u plejofu drasticno dize nivo, e onda njega proglasimo second tier superstarom i za njega je Tatum kao klasa. Giannis da nije dosao do ove titule, niko ga ne i dalje ne bi smatrao ni top10 igracem lige... 

 

Ovo jeste istina, ali to je ono što smo Miki i ja skoro spominjali i pitanje narativa koji se plasira. Recimo Dončić ako ne osvoji za jedno 4 sezone biće potpuna promena narativa i stvarno će biti novi Vestbruk. Ali... ne postoji doza objektivnosti koja će ulepšati KD u mojim očima 😄 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, delgado said:

Realno, nije imao nikako zavidnu situaciju u Netsima, jesu ga sekle i sopstvene povrede ali i mnogi drugi faktori

Irving mu se slomio u odsutnim trenucima proslogodisnjeg plejofa, Harden igrao vidno povredjen, pa su opet bili blizu protiv sampiona

Ove sezone Irvinga nema skoro cele godine zbog vankosarkaskih razloga, bradata nakaza isiluje trejd za koga su dobili 2 solidna role playera i jednog bivseg allstara koji nije u stanju ni da igra. Ne sumnjam da bi mu bilo mnogo lakse i komfornije u Warriorsima i da bi se opet kontekst zesce promenio

 

  Zaboravlja se koliko se samo pljuvao Wiggins, omalovazavan je i nazivan raznim pogrdnim nadimcima, secam se bas jedne diskusije gde je Vini pricao koliko Vigins ima godina i da moze jos puno da napreduje/promeni igru, onda je neko (da l' Brogdon, ti ili neko treci/cetvrti nema ni veze) pisao kako godine i nisu tolike bitno i da se kod njega vidi da ce zauvek ostati isti igrac i empty nabijac statsa... Decko je realno uvek bio dobar igrac. 

 

 Sranje je sto maltene neke sitnice, poklapanja/nepoklapanja uticu na to da se kontekst i cela prica zaokrene za 180C kad pricamo o nekom igracu. Imas npr Butlera koji je skolski primer igraca koga zabole za svoje statse tokom regularke i u plejofu drasticno dize nivo, e onda njega proglasimo second tier superstarom i za njega je Tatum kao klasa. Giannis da nije dosao do ove titule, niko ga ne i dalje ne bi smatrao ni top10 igracem lige... 

 

Nazivan je pogrdnim imenima jer je bio ocajan.

 

I verovatno bi opet bio ocajan da se pomeri iz ovakve situacije, jednostavno nije isto kad si 5. opciju po redu koju treba da zatvore i svi pomazu sa njega.

 

Da je prva ili druga napadacka opcija opet bi dosao neki Kavaji i iscupao mu srce kao po obicaju.

 

Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, LordOfTerror said:

 

Pa to ti je pola klupe + starter koji je pokazao da moze da odradi posao kao primarni defanzivac na igracima kao sto Doncic i Tatum.

 

Pri tom je i u napadu isporucio i drzao skok.

 

Daleko od Duranta ali po meni sasvim dovoljno, pri tom nece napraviti onu usranu facu posle prvog prigovora Kera i ludog Drejmonda. Svakako glavobolja manje...

 

 

 

mene mnogo zanima sta ce dubsi uraditi sledeceg leta kada wiggins i poole trebaju dobiti nove ugovore.

 

wiggins ovaj playoff:

 

opsxg1G.png

 

finale:

 

1zV5VEh.png

 

uz odlicnu odbranu. da li bi ovo vredelo 37 miliona dolara godisnje na pet sezona? 

 

poole imao solidne brojke i evo i on trazi 25 miliona godisnje kao sesti igrac ekipe...

 

meni se cini da ni jedan igrac nece imati vecu vrednost nego u ovom trenutku i da bi ih obojicu trejdovao ako je moguce za duranta.

 

ako ostanu sledece leto: curry 52 miliona, thompson 43, wiggins 37, green 27, poole 25, wiseman 12, looney 9, kuminga 6, divincenzo 5, moody 4...+ minimalci...ode preko 220 miliona.

 

izguglao sam tax kalulator, nadam se da je tacan, ako neko ima precizniji nek postavi...:

 

LvcFMB8.png

 

bas me interesuje da li bi lacob platio ovo. pogotovo ako se ne odbrani titula.

Link to comment
Share on other sites

i sta posle pustiti ih da odu? ili jednog? s&t da se izvuce nesto?

 

leto nakon toga dolazi kuminga i on zahteva 15-20 miliona ako se pokaze, moody takodje, verovatno nesto manje. wiseman ce biti cutovan :default_coffee:

 

i to sam izguglao, mrzelo me racunati.

Link to comment
Share on other sites

Pa ne znam bas. Klay nije igrao dobar deo sezone, i Curry je imao povredu, Green takodje, Wiggins je pokazao i u regularnom delu da je ove sezone odlican oslonac, zasluzeno je bio all-star starter, a ovo za petu opciju ne bih komentarisao, u najgorem slucaju treca, a moglo bi se reci i druga. Klay ipak losiji od prajma, Green napadacki srozaniji, Poole jeste bio super iskopina ali Vigins je realno ove godine drugi igrac Warriorsa. 

 

 Ali to je tako uvek ovde, ljudi su nemilosrdni prema igracima koji nisu osvojili titule ili nemaju puno uspeha u plejofu. 

 U pravu je Dame, ukoliko Doncic pa i Jokic u neko dogledno vreme ostanu bez titule, iako su nasi i ljudi ih vole promenice se i taj narativ oko njih. Takvi igraci se onda proglasavaju za lazne superstarove, nabijace statistike a ovi drugi su fazon rodjeni pobednici.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...