Jump to content


gggggggg

Recommended Posts

Ne bih ja potcenjivao ovaj potez Minesote, odrekli su se nekih igrača, ali imaju cap space sledećeg leta na čak 38 miliona. Zagarantovane ugovore imaju samo Gober, Tauns, Edvards i MekDenijels.

 

Hteli su da trejduju Rasela ovog leta, ali izgleda da su zaključili da je lakše oslobode cap space i čekaju novog igrača sledeće godine, nego istovariti nekoj ekipi Rasela sa 30 miliona.

 

 

Što se tiče Taunsa na PF, u ozbiljnoj plej of košarci samo to može i da igra, takođe, on je najbolji visoki šuter u istoriji NBA, mnogo je drugačija slika, nego sa Embidom i Horfordom.

 

Na to sve, Tauns i Gober će imati mnogo nezajedničkih minuta. Back up centar im nije ni potreban.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Dracarys said:

Ne bih 

 

Što se tiče Taunsa na PF, u ozbiljnoj plej of košarci samo to može i da igra, takođe, on je najbolji visoki šuter u istoriji NBA, mnogo je drugačija slika, nego sa Embidom i Horfordom.

 

Na to sve, Tauns i Gober će imati mnogo nezajedničkih minuta. Back up centar im nije ni potreban.

No way, bro. Izgubili su pikove u narednih 5 godina i spoljnu liniju da bi igrali sa Goberom i KAT-om u petorci? No sense. 

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, leki bg said:

No way, bro. Izgubili su pikove u narednih 5 godina i spoljnu liniju da bi igrali sa Goberom i KAT-om u petorci? No sense. 

Toliko košta ol star igrač u zameni za škartove. Minesota će biti plej of ekipa narednih godina, a očekuje se i da će Edvards biti sve brutalniji igrač, a već ima jedan jak plej of iza sebe. Ti pikovi će biti 22-30, znači, ne mnogo vredni. Ako stigne neki max igrač u Minesotu naredne godine, oni mogu lagano da konkurišu i za titulu. 

 

Što se tiče Taunsa i Gobera. Ne znam da li si ispratio Vanderbilta, ali on je igrao sve što igra Gober, samo što on to radi na mnogo većem nivou. U ovom plej ofu u odbrani su više Rid i Vanderbilt glumili centra, nego Tauns. Čak je i mučeni Monro dobio neke minute.

 

Hoću reći da je Tauns danas centar samo na papiru. Njemu nije strano da šutne 10 puta tricu, proizvod toga je da često nema ko da uhvati oreb. Tako isto i u odbrani dok pokušavaju da sakriju Taunsa u odbrani da ne bude u centru reketa, ali zbog toga strada defanzivni skok i Memfis ih je uništio skokovima. Dođe Klark sa klupe i očas posla na svakoj utakmici uzme 5 oreb.

 

Ne bih se ja obazirao toliko na Taunsa, meni je Rasel u ovoj Minesoti najveći problem, jer dečko ne igra odbranu i vrlo je neefikasan igrač. Ima samo dobar osećaj za kreaciju.

 

 

slovo

Edited by Dracarys
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Dracarys said:

 Minesota će biti plej of ekipa narednih godina.

Nije ni to 100% sigurno s obzirom na sta zapad lici.

 

GSW
LAC
Sunsi

Denver
Dallas
Memphis
Portland
New Orleans
Minnesota
Lakersi

 

Dve od ovih 10 ekipa nece videti playoff sledece sezone. Jel smes da se kladis da jedna od njih nece biti Minesota?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Radalek said:

Nije ni to 100% sigurno s obzirom na sta zapad lici.

 

GSW
LAC
Sunsi

Denver
Dallas
Memphis
Portland
New Orleans
Minnesota
Lakersi

 

Dve od ovih 10 ekipa nece videti playoff sledece sezone. Jel smes da se kladis da jedna od njih nece biti Minesota?

Kao i svake sezone, ko će gde završiti najviše kumuju povrede. Evo već su sinoć javili da je JJJ iz Memfisa aut 6 meseci. Znači mrka kapa za njih. Dalas je oslabio, jer nema više Bransona, drugog igrača ekipe. LAL ako ne dovede Irvinga, ovo je propala sezona za njih, ako se uguraju u plej in, to je pobeda nad pobedama. Niko me ne može ubediti da će pobeđivati sa Vestbrukom, Vokerom i THT-om. Bron 38 godina itd. Ne ide mnogo Lejkersima na ruku.

Pelikansi ok, ali videćemo kako će tamo funkcionisati sve kada dođe Zajon. Nju Orleans zasigurno nije jači od ovakve Minesote.

 

Portland prema sadašnjim pojačanjima je daleko od plej ofa. Doveli su samo Grenta i Geri pejtona.

 

Jedine ekipe koje smatram da su beton ekipe su ove prve četiri koje si naveo.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Dracarys said:

Kao i svake sezone, ko će gde završiti najviše kumuju povrede. Evo već su sinoć javili da je JJJ iz Memfisa aut 6 meseci. Znači mrka kapa za njih. Dalas je oslabio, jer nema više Bransona, drugog igrača ekipe. LAL ako ne dovede Irvinga, ovo je propala sezona za njih, ako se uguraju u plej in, to je pobeda nad pobedama. Niko me ne može ubediti da će pobeđivati sa Vestbrukom, Vokerom i THT-om. Bron 38 godina itd. Ne ide mnogo Lejkersima na ruku.

Pelikansi ok, ali videćemo kako će tamo funkcionisati sve kada dođe Zajon. Nju Orleans zasigurno nije jači od ovakve Minesote.

 

Portland prema sadašnjim pojačanjima je daleko od plej ofa. Doveli su samo Grenta i Geri pejtona.

 

Jedine ekipe koje smatram da su beton ekipe su ove prve četiri koje si naveo.

Naravno da povrede kroje mnogo, ali prognoza mora da krene od neceg i gledas trenutno stanje. Dallas ce mozda biti malo slabiji ali Luka (koji se izgleda napokon fizicki doterao) i solidan tim su sigurno top 5 ili 6 po meni. Mislim da potcenjujes Memfis, mlad tim u naletu koji ima godinu vise iskustva i jako dubok roster. JJJ je propustio dosta vremena i prosle sezone pa su svejedno bili drugi na zapadu.

Posle tih 6 ekipa postaje malo teze, svaka ekipa ima neki potencijalni drawback.

Portland je tu mozda, po meni, 'najsigurniji' ali treba videti kako ce se uklopiti taj novi tim oko Lillarda. Mislim da je po imenima slabiji tim nego sto je imao nekad ranije ali mnogo bolji balans ekipe.

Pelicansi sa zdravim Zionom (ako je zdrav) su jako zajeban tim. Mogli bi da se bore za play-in ali bi i mogli lagano i da upadnu u top 5, isto lepo balansirana ekipa.
Lakersi...sta god se mislilo, ako dovedu Irvinga to ti je Lebron/AD/Irving. Ako su zdravi to je jaka ekipa i pored drvne gradje oko njih.
Minesota ima veliki upitnik oko toga kako ce se KAT snaci na cetvorci + dosta losiju odbranu spolja nego prosle sezone.

Ne znam, mozda gresim ali meni je tu Minesota tim koji najvise visi, ako ne bude povreda i nekih dodatnih pomeranja.

Link to comment
Share on other sites

Neće da puste čoveka na slobodu

 

 

47 minutes ago, Radalek said:

Naravno da povrede kroje mnogo, ali prognoza mora da krene od neceg i gledas trenutno stanje. Dallas ce mozda biti malo slabiji ali Luka (koji se izgleda napokon fizicki doterao) i solidan tim su sigurno top 5 ili 6 po meni. Mislim da potcenjujes Memfis, mlad tim u naletu koji ima godinu vise iskustva i jako dubok roster. JJJ je propustio dosta vremena i prosle sezone pa su svejedno bili drugi na zapadu.

Posle tih 6 ekipa postaje malo teze, svaka ekipa ima neki potencijalni drawback.

Portland je tu mozda, po meni, 'najsigurniji' ali treba videti kako ce se uklopiti taj novi tim oko Lillarda. Mislim da je po imenima slabiji tim nego sto je imao nekad ranije ali mnogo bolji balans ekipe.

Pelicansi sa zdravim Zionom (ako je zdrav) su jako zajeban tim. Mogli bi da se bore za play-in ali bi i mogli lagano i da upadnu u top 5, isto lepo balansirana ekipa.
Lakersi...sta god se mislilo, ako dovedu Irvinga to ti je Lebron/AD/Irving. Ako su zdravi to je jaka ekipa i pored drvne gradje oko njih.
Minesota ima veliki upitnik oko toga kako ce se KAT snaci na cetvorci + dosta losiju odbranu spolja nego prosle sezone.

Ne znam, mozda gresim ali meni je tu Minesota tim koji najvise visi, ako ne bude povreda i nekih dodatnih pomeranja.

Iskren da budem, ne znam šta da mislim o Memfisu, kapiram da ulaze u plej of zbog dubokog rostera, a i zbog toga što Morent pravi dar mar u regularnoj sezoni, nije isto suđenje kao u plej ofu itd.

Ja mislim da ih nisam potcenio, ako ih nisam stavio u TOP4 ekipe, čak bih rekao i da ih više cenim od Dalasa, zbog odlaska Bransona. Dalas je postala prava one man ekipa, ako je Luka u stanju da i sa odlaskom Bransona odvuče Dalas direktno u plej of (TOP6), onda ne može više niko da kaže da on nije TOP3 igrač lige. 

 

Za Minesotu imamo veliko neslaganje, ali dok ne krene sezona, ništa nećemo znati. Rekao sam takođe i prošle godine da Minesota ulazi u plej of, dok ih mnogi nisu videli. Možda i subjektivno gledam na ovaj tim. Od igrača koji igraju odbranu je otišao samo Beverli, ali su i dobili višestrukog DPOY-a. Ne vidim da su oslabili u odbrani, kada se gleda celokupno stanje. Mora se primetiti i napredak MekDenijelsa, taj dečko me je oduševio kako je igrao u plej ofu i narednim godinama bi mogao biti opasan 3D igrač, nije Juta bez razloga toliko zapela da ga dobije, ali Vulvsi ga na sreću nisu dali. Ekipa kada ima Edvardsa, MekDenijelsa i Gobera u postavi, ne vidim kako odbrana može biti slaba. Što se tiče Taunsa na PF, on je u ovom plej ofu, više igrao PF, samo što većina ljudi to nije videla u ovoj seriji.

 

 

 

Edited by Dracarys
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Dracarys said:

Za Minesotu imamo veliko neslaganje, ali dok ne krene sezona, ništa nećemo znati. Rekao sam takođe i prošle godine da Minesota ulazi u plej of, dok ih mnogi nisu videli. Možda i subjektivno gledam na ovaj tim. Od igrača koji igraju odbranu je otišao samo Beverli, ali su i dobili višestrukog DPOY-a. Ne vidim da su oslabili u odbrani, kada se gleda celokupno stanje. Mora se primetiti i napredak MekDenijelsa, taj dečko me je oduševio kako je igrao u plej ofu i narednim godinama bi mogao biti opasan 3D igrač, nije Juta bez razloga toliko zapela da ga dobije, ali Vulvsi ga na sreću nisu dali. Ekipa kada ima Edvardsa, MekDenijelsa i Gobera u postavi, ne vidim kako odbrana može biti slaba. Što se tiče Taunsa na PF, on je u ovom plej ofu, više igrao PF, samo što većina ljudi to nije videla u ovoj seriji.

 

 

 

Moze se reci da su upali u playoff samo zato sto su se oba LA tima raspala. Opet, mozda gresim ali im ne verujem trenutno.

Link to comment
Share on other sites

Moram da priznam, dosta mi se sviđa potpis Bruce Brown-a za ove pare, legit 3 and D guy, a može da iskreira šut. Mislio sam da vredi više od 6.5 miliona po sezoni, s obzirom kakvi sve dunsteri dobijaju 10+, tako sjajan posao. Defanzivno su mnogo jači na perimetru nego prošle sezone, sada su mnogo više uravnotežen tim. Dobar posao su uradili za sada.

 

Koliko je Denveru ostalu u capu, da li bi mogli da vrate Harris-a ili da dovedu još nekog na keca?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...