Jump to content


gggggggg

Recommended Posts

1 minute ago, uini said:

čru junikorn bi trebalo da je neponovljiv a nisam baš siguran u to, prosto zato što mogu da zamislim da se pojavi nekada još neki takav šuter sličnih performansi.

ali kao što rekoh, mislim da je to samo dodatna vrednost za napredak košarke, jer true unicorns ne možeš da kopiraš, pre svega zbog spojke fizikalija i skilla

 

@DameTime

 

Pogledaj Stefovu efikasnost i na koji broj šuteva + eye test kako deluje na napad GSW odnosno protok lopte. Ja ne verujem da ćemo tako nešto ponovo videti.

Mislim da jeste spoj skilla i fizikalija samo u obrnutom smeru za fizikalije, ako me kapiraš šta hoću da kažem. Ali unicorn jeste pa jeste.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, DameTime said:

 

Pogledaj Stefovu efikasnost i na koji broj šuteva + eye test kako deluje na napad GSW odnosno protok lopte. Ja ne verujem da ćemo tako nešto ponovo videti.

Mislim da jeste spoj skilla i fizikalija samo u obrnutom smeru za fizikalije, ako me kapiraš šta hoću da kažem. Ali unicorn jeste pa jeste.

 

naravno, zato je u ovoj klasifikaciji on "tweener": we'll probably never see this again (but could happen)

al' tu je i draž napretka košarke, ne mogu ja da kopiram duranta i lebrona i giannisa, jer sam čovek. curryja možeš, mada su male šanse da će ga neko dostići na temu (al postoje)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Miki28 said:

@uini za koga mozes da kazes od svih do sada igraca da je the true unicorn?

 

nisam se ja bavio time ali pominajo sam nekoliko puta duranta, lebrona, giannisa

mada je i to klimavo. možda jokić

 

evo ti simmonsovog teksta iz 2016e, meni je samo zabavno kao promišljanje

 

https://www.theringer.com/2016/12/21/16041164/battle-of-the-nba-unicorns-bdf6c4a7b331#.k6z956s1t

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, AgroLaki said:

@freethrow morel da se napravi neka anketa da se biraju igraci od 1 do 20, pa ko dobije najvise bodeva da okacimo ovde sta je opsti forumski narativ?

 

 

Pročitao si mi misli, upravo kuckah komentar da li postoji neka GOAT lista za nas ili kako god, ali ne samo ovako da ređamo nego da se boduje kako postoji u tenisu za big 3 npr. (rizikujem da ispadnem NBA Koštunica ako postoji 😄 ) 

Bilo bi super da napravimo mi našu pa da vidimo kakav će rezultat biti (dozvoliti Lebron-timu tj. Drakarisu i delgadu da nadgledaju "izbore" 😛 ) 

 

3 minutes ago, uini said:

 

naravno, zato je u ovoj klasifikaciji on "tweener": we'll probably never see this again (but could happen)

al' tu je i draž napretka košarke, ne mogu ja da kopiram duranta i lebrona i giannisa, jer sam čovek. curryja možeš, mada su male šanse da će ga neko dostići na temu (al postoje)

 

Aham, mada onda ispada da moraš biti fizički gledano aždaja da bi bio the true unicorn. 😞 Meni je iskreno Lebron primer tradicional unicorna i lakše ga je "kopirati" nego Stefa. Sada, da li je lakše iskopirati nekog ko fizički dominira (a svesni smo da ne postane svako drvo Janis) ili onog ko ima mane u tom smislu (ne mogu ja da budem Stef Kari, nije dovoljno što sam niska)? Hmm...

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, uini said:

ako na taj način gledate stvari, onda su aktuelni igrači u 97% slučajeva i najbolji svih vremena, minus jordan i par likova.

mislim da se ipak mora gledati u odnosu na eru, odnosno, šta je tada xy igrač uradio u odnosu na komplet ostalih.

pa jordan i par likova i jesu na top15 listi

wilt i bill i upravo zbog toga sto su uradili u svojoj eri

 

edit: mislim na te od pre 30-40god+

fritrouova lista je taman po mom ukusu

Edited by NikadProtivKaline
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

Pa Steph svakako nije true unicorn jer sad masa likova igra slično kao on, samo što ne mogu da dobace do takve efikasnosti. Možda će nekad neko i uspeti.

 

Po ovoj Simmonsovoj definiciji (mada se previše on citira na ovoj temi, kao da je sad neki stručnjak a ne pre svega jedan odličan enterpreneur) true unicorn je npr Dennis Rodman, ne znam da li je iko ikad igrao košarku na takav način. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja ne znam koji je to igrač najbolji šuter svih vremena i najbolji igrač bez lopte. U isto vreme. To što likovi tipa Trae pokušavaju da glume Stefa ne znači da on nije the true unicorn, niti nužno znači da će se pojaviti neko ko će uspeti u tome. Mislim, sad se sve svodi na to u šta mi verujemo... Onda the true unicorn(i) ne postoje.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, Chaos Is Me said:

 

 

Po ovoj Simmonsovoj definiciji (mada se previše on citira na ovoj temi, kao da je sad neki stručnjak a ne pre svega jedan odličan enterpreneur) true unicorn je npr Dennis Rodman, ne znam da li je iko ikad igrao košarku na takav način. 

 

citiram ga zato sto omogucava malo relaksiraniju diskusiju, bez ko je 9i a ko 10i

 

jeste rodman na chru unicorn listi, na linku 

Link to comment
Share on other sites

Cuveni igrac Turner, na trejd bloku vec par godina.

 

Uh da je GS-u jedan takav, u realnosti ne moze Luniju patike da brise. Tesko smece od igraca ...

 

Pogotovu sad kao isticuci ugovor ne mogu dobiti nista osim nekog mrtvog tela i uventualno pik druge runde.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Chaos Is Me said:

Pa Steph svakako nije true unicorn jer sad masa likova igra slično kao on, samo što ne mogu da dobace do takve efikasnosti.

 

Pa izvini ali ovo je kao da napišeš da masa likova igra slićno kao Jordan (dobar šut, jak odraz i jaka odbrana) samo ne mogu da dobace do 6:0 u finalima ili da masa likova igra kao Bird ali ne mogu da dobace do njegovih 3x MVP (dobar šut, skok, asistencija, treštok, bogotac). Nije baš da samo efikasnost odvaja Stefa od Treja i klinaca... 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, AgroLaki said:

@freethrow morel da se napravi neka anketa da se biraju igraci od 1 do 20, pa ko dobije najvise bodeva da okacimo ovde sta je opsti forumski narativ?

 

Nije problem da se napravi anketa - ako stignem mogu ja nešto lagano da podignem, nego bi trebalo da vidimo koji je kriterijum - da li svako da stavi svojih top 20 po redu 1 2 3 4 ili da se boduju igrači po različitim stavkama (broj titula, perceived clutch, skor u plejofu, inovativnost, odbrana-napad, era-konkurencija u kojoj je igrao) ali to mi deluje previše komplikovan zahvat...

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, freethrow said:

 

Pa izvini ali ovo je kao da napišeš da masa likova igra slićno kao Jordan (dobar šut, jak odraz i jaka odbrana) samo ne mogu da dobace do 6:0 u finalima ili da masa likova igra kao Bird ali ne mogu da dobace do njegovih 3x MVP (dobar šut, skok, asistencija, treštok, bogotac). Nije baš da samo efikasnost odvaja Stefa od Treja i klinaca... 

Pa onda dolazimo do pitanja sta je unicorn? Igrac kojeg nece nikad nijedan igrac moci stici u smislu svog skill seta koji posjeduje Steph ili Magic ili Lebron ili Jordan?

Edited by Miki28
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, NikadProtivKaline said:

ima nekih zanimljivih frizura medju potencijalnim pikovima

evo mog favorita

90ZHwjZ.png

Kao moja komšika baba Branka, samo ono što ona fura belu boju.

4 hours ago, Miki28 said:

 

Ocekivano.

Ne znam šta ima da traži u Niksima, ako već hoće da bira, mnogo bolja opcija su mu Lejkersi. Tu se bar može nadati još kojem prstenu.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, freethrow said:

Evo ne znam, stvarno.

Ja iskreno mozgam i u fazonu sam, pa normalno je da ce se pojaviti neki igrac koji ce podsjetiti na tog i tog ali mece imati taj njegov kompletan skill set. 

 

Hoce se pojaviti reinkarnacija Shaqa? Nece. Ali naravno da ce biti igraca koji dominiraju u tom nekom smislu. Jel toznaci daje Shaq unicorn u full smislu?

Gromada od 2.16 i 160kg koja trci kontre i ima onakvu koordinaciju?

Ali onda imas Dwighta koji mu je bio jako slican na pocetku. Imas Janisa koji u tom nekom fazonu dominira

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...