Jump to content


gggggggg

Recommended Posts

Svestan si i sam da smo skroz neozbiljni kad su u pitanju najvisi dometi, tako da od slabijih ekipa i dalje Lakersi, od jacih Majami.

Ima Majami sa cime da trguje i nadamo se nekom Bealu ili Donovanu Micelu. Jedan jak bek-skorer uz Butlera i AdebaYa bi bio topic

 

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Čestitke svim navijačima GSWa a posebno @freethrow

 

Zaista perfektan plejof su odigrali, mada i dalje ne mogu da se otmem utisku da su uspeli da izbegnu neke od ekipa koje im potencijalno ne leže. Ali za to nisu oni krivi naravno.

Najviše mi žao Baksa. Da su uspeli da dočekaju Midltona, prošetali bi se istokom, a verujem da bismo imali mnogo bolje finale.

 

Ker zaista maestralan tokom celog plejofa, pre svega zbog timske odbrane, pa zatim pronalaženja prave uloge za Viginsa, kordinacije potrošnje između Karija, Kleja i Pula, i mnogih drugih sitnica.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Barkley#34 said:

Ja zagovaram nezavisnu komisijsku istragu, ukradoše ti prvo mesto na prognozi.

 

tako je to kada glasas u play-inu navijacki a ne racionalno. 

 

promasio sam samo obe utakmice clippersa i phx-dal seriju

Edited by gggggggg
Link to comment
Share on other sites

Jes da vlasnik Golden Stejta neće imati problem da plaća veliki porez sve dok traju Kari-Tompson-Grin, ali će biti zanimljivo koliko je spreman ići u minus.

 

Ja bih trejdovao Vajsmena i Kumingu, da bih zadržao Pula i Lunija. Vigins se podrazumeva, jer je glupo odreći se ovakvog igrača, a kontam i da će njemu ići max ugovor.

 

Luni će sigurno ići na 10 miliona po godini, a Pul verovatno na 13-14 miliona. Nadam se da neće da prave grešku kao Lejkersi, pa da razjebu šampionski sastav. Ako hoće još neku titulu, ova dvojica su neophodni.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Dracarys said:

Jes da vlasnik Golden Stejta neće imati problem da plaća veliki porez sve dok traju Kari-Tompson-Grin, ali će biti zanimljivo koliko je spreman ići u minus.

 

Ja bih trejdovao Vajsmena i Kumingu, da bih zadržao Pula i Lunija. Vigins se podrazumeva, jer je glupo odreći se ovakvog igrača, a kontam i da će njemu ići max ugovor.

 

Luni će sigurno ići na 10 miliona po godini, a Pul verovatno na 13-14 miliona. Nadam se da neće da prave grešku kao Lejkersi, pa da razjebu šampionski sastav. Ako hoće još neku titulu, ova dvojica su neophodni.

 

Nema sanse da Pul pristane na toliko "male" pare. Verovatno ce traziti i dobiti oko 20 mil po godini.

 

Luni ne znam za koliko moze da ide. On se jeste lepo pokazao u plejofu, ali je uzasno kljakav. Mislim da on ni ne moze da iznese vecinu sezone.

Link to comment
Share on other sites

GSW 1.0 je bio revolucija u košarci, organski izgrađen tim koji je lansirao novu eru/stil košarke i možda i najbolji bekovski par u istoriji, kao i jedan od najboljih trija ikada. GSW 2.0 je već bio cheat code, strah i trepet, team to beat -- i po mom mišljenju i najbolji tim u istoriji NBA lige. Da se povrede nisu isprečile, pitanje je da li bi ih neko do danas skinuo sa trona. GSW 3.0 je već skroz nova priča, u kojoj u značajnoj meri dominiraju samopouzdanje, iskustvo, međusobno poznavanje, povezanost i poverenje saigrača.. kretnje dovedene do perfekcije, očuvan trio i nadograđen/ojačan pre svega Viginsom i Pulom. Prosto je neverovatno kako je suptilno izvedena ta tranzicija, da se očuvaju sve vrline i komparativne prednosti Stefa, Kleja i Drejmonda, a da se u tu dinamiku uklopi/utopi sijaset igrača različitih profila -- iz kojih je takođe izvučen maksimum. Za poštovanje, i fantastično je da takav tim -- sušta suprotnost nekakvih Bruklina -- osvaja titulu. I to poprilično dominantno i lakše nego što je bilo ko očekivao -- prvi sam ih potcenio i nisam očekivao da mogu da budu ovoliko fizički moćni. Kako je PO odmicao, GSW se punio samopouzdanjem i videlo se da ih sve ovo vozi -- i čini mi se na oko da su bili sve bolji. Drago mi je što je Kari napokon osvojio svoj FMVP, što se Klej na ovakav način vratio -- može free da priča šta hoće, ali u prvoj (i to ne punoj) sezoni je čovek odigrao sve PO utakmice i isporučio iste brojke (per 36) kao u svojim najboljim sezonama (i prethodnim titulama). Jasno je na oko da to nije baš to, ali je pronašao način da isporuči.

 

Drago mi je što je pokazano i dokazano koliko vredi jedan pažljivo razvijani i negovani koncept, koji se ne može objasniti prostim zbirom igrača i trenera --  basket koji su razvili Dubsi ne može da se kopira tek tako, te kretnje nisu niti samo akcije iscrtane na tabli, niti memorisane u glavama igrača ili izvučene iz njihovih talenata.. to je jedan zajednički osećaj, verovanje, navika, dogma koju su lideri dubsa uklesali u svoje košarkaško postojanje. Na kraju ljudi ostaše bez Durenta, čije su cipele bez problema popunili Vigins i Pul.

  • Like 11
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Dracarys said:

Ja bih trejdovao Vajsmena i Kumingu, da bih zadržao Pula i Lunija. Vigins se podrazumeva, jer je glupo odreći se ovakvog igrača, a kontam i da će njemu ići max ugovor.

 

Jedini kojima ističe ugovor na kraju ove sezone su Looney i Payton (i Bjelica), ostali su tu najmanje do kraja sledeće sezone. Plafon oba dva igrača je baš velik i ne vidim razlog da ih trejduju, oba dvoje će sigurno imati veću ulogu sledeće sezone, odmeniće Looney-a i Bjelicu a imaju više potencijala.

 

Problem je Payton, ove partije će debelo da naplati.

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, freethrow said:

Ova titula 2022 je za tebe Kevine.

 

na neki način i jeste, tj trebalo bi da bude - u smislu zahvalnosti franšize u odnosu na ono što je durant uradio;

pomenuo je bill simmons ono što sam xy puta rekao svojevremeno: lik je doneo 2x titule kao glavni igrač i onda kada je odlučio da ode, pristao je na sign'n'trade koji je direktno omogućio dubsima da ne ostanu praznih ruku, već da dobiju pacova a kasnije svojom ekspertizom da to pretvore u wigginsa i no.2 pick.

 

mnogo je bezveznjikavo to unižavanje duranta, samo zato što lik nije privatno onakav kakavog mi zamišljamo da treba da bude.

 

10 hours ago, medobrundo said:

Drago mi je što je pokazano i dokazano koliko vredi jedan pažljivo razvijani i negovani koncept, koji se ne može objasniti prostim zbirom igrača i trenera --  basket koji su razvili Dubsi ne može da se kopira tek tako, te kretnje nisu niti samo akcije iscrtane na tabli, niti memorisane u glavama igrača ili izvučene iz njihovih talenata.. to je jedan zajednički osećaj, verovanje, navika, dogma koju su lideri dubsa uklesali u svoje košarkaško postojanje. 

 

lepo rečeno;

ja bih dodao samo da dubsi i kolektivno i pojedinačno rade savršen check svih neophodnih kolona.

 

-za razliku od mnogih drugih zvezda u ligi, imaju svoje koji su ekstremno coachable. čak i kada nisu (draymond u 100 slučajeva), franšiza ne reaguje plahovito i dokazuje ko je glavni. ti igrači veruju da im treba trener, za razliku od lebrona, duranta, irvinga, embiida i koga već sve od nesumnjivo gigantskih igrača.

 

-imaju trenera kojem se nekako stidljivo odaje priznanje koliko je zapravo dobar, jer eto, imao je sjajne igrače čim je došao;

lik je najbolji učenik siromašnog coaching drveta phil jacksona. primenio je tex winter logiku na aktuelni kontekst i vrline igrača koje poseduje i kreirao jako lepu i pobedničku košarku, koja traje 8 godina.

 

-imaju front office, koji je, osim što je napravio genijalan durant-> pacov -> wiggins + pick power move, iskopao poolea i paytona, doveo igrače od kojih su svi digli ruke na njihovoj razini (otto porter, bjelica) i učinio ih integralnim i korisnim delovima sastava. kažu i da dejan milojević zna svoj posao sa centrima, što je u srbiji valjda nepopularno istaći.

 

sve u svemu, bilo je puno podsmeha oko "light years ahead" nadrkanog stava ali šta drugo reći osim da su oni opravdali svoje reči.

celticsi, bucksi i sunsi su uradili ponešto od ovih stavki jako dobro ali ne toliko dobro kao dubsi.

svakako će i oni i clippersi, nuggetsi, netsi i mnogi drugi imati priliku da probaju nešto već naredni put. do tada, svaka čast majstorima koji operišu kako treba na svim nivoima.

 

edit typos

Edited by uini
  • Like 7
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...