Jump to content

Rusija - zemlja cuda


dude

Recommended Posts

28 minutes ago, A sad said:

Pa ISIS i Hamas su u ratu vec godinama. Bas briga ISIS sto je Rusija u dobrim odnosima sa Hamasom i daje im podrsku. 

 

Baš htedoh da napišem, Hamas je pre desetak godina ozbiljno zgazio neke organizacije bliske ISIS u Palestini,konkretno u Gazi ...

Generalno, ti odnosi izmedju raznih islamističkih organizacija su mnogo složeniji nego što većina ljudi misli,pa ih uglavnom svi trpaju u isti koš ...

 

U vezi Ukrajinaca i zapadnih službi, ni to ne pije vodu,da je na meti bila neka Putinova apologeta ili neki glavonja iz sveta politike,vojske ili os,pa i da se posumnja ...ovo  je previše brutalno da bi se igralo sa takvim stvarima ...

 

Ni "false flag" mi ne deluje previše realno ...

 

Ostaje da se vidi odakle je akcija potekla : Iz Afganistana ili od "dijaspore" iz Idliba, ja tipujem na ove druge ...

 

Edited by mare80
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Rusi se oglasili da su dobili info od americke sluzbe o terorizmu, al' da je bio "opste prirode"???

Voli Srbin teoriju zavjere vise nego ista, ali jos vise voli okriviti zapad za sve. Jer zasto, zato.

A klasican teroristicki napad, koji nazalost nije prvi, zao mi nevino poginulih, i nadam se da ce pohvatati ih sve.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Cavani said:

Nije preduslov da se pise da politici da bi se osudilo pisanje za neduzne zrtve da su 'roblje koje na koncertu čeka svoj red da ode da ubija i kolje', ili da se pravi 'zajebancija' na toj vesti. Ali vidim da je dozvoljeno.

Nije. Popio je ban u međuvremenu. 

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, mare80 said:

U vezi Ukrajinaca i zapadnih službi, ni to ne pije vodu,da je na meti bila neka Putinova apologeta ili neki glavonja iz sveta politike,vojske ili os,pa i da se posumnja ...ovo  je previše brutalno da bi se igralo sa takvim stvarima ...

 

Ni "false flag" mi ne deluje previše realno ...

Potpisujem. Ali mi se čini da će Putin to da iskoristi u svrhe rata u Ukrajini, okrivljujući Ukrajinu i zapad. 

 

Za one koje misle da je Ukrajina i zapad iza ovoga ... stvarno?! Nemaju ništa da dobiju  a mnogo toga da izgube, niđe veze.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, berti said:

Misliš da Rusi nisu u stanju da izvedu ovako nešto u stranoj zemlji ako nađu neki interes. Ubijali su ljude, radili svašta. Mislis da zapadne sluzbe nisu radile svašta. Menjale režime, ubijale...Pa Mosad. Pa nasa sluzba je svasta radila.

Zasto ne bi sada ako imaju interes?

Nema razloga. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, DameTime said:

@Dragan Mislim da nije okej ovo ne tako suptilno prozivanje forumaša koji češće pišu na nižim spratovima, konkretno Košarci. Postoje razlozi zašto mnogi ne zalaze ovamo često i imaju pravo na to. To što se neko sada oglasio a možda nije aktivan na temi Rat u Ukrajini, ne znači da ne osuđuje Rusiju zbog agresije na Ukrajinu (jbt ove duple negacije). 

Slazem se i nije mi bila namera da prozivam sve sa sporta (niti ih znam), vec samo ovih par koji su naprasno otkrili politiku.

Cinjenica je ipak da Cavani od 1.1.2023. ni jedan jedini put nije ni spomenuo russku agresiju na Ukrajinu.

Mene srpska kosarka ne interesuje i zato necu ni komentarisati, niti meceve, niti ispade navijaca, ali ako me zainteresuje onda cu svakako osuditi divljanje i jednih i drugih navijaca i ceniti vestine sportista, jednih i drugih.

Znam da je nemoguce ispratiti sve ratove i sukobe u svetu, a ono sto nam je geografski i kulturoloski blize je cesce u fokusu, sto ne znaci da meni nije zao civila koji stradaju u Jemenu, Gazi, Rusiji... ili bilo gde drugo.

Koristiti pak ovaj teroristicki napad u svrhu daljeg russkog /kineskog / americkog... terorizma (sto ce se 100% desiti) i kritikovati takav pristup nije nipodastavanje zrtava terorizma. Naprotiv.

Ako hocete o Siriji, otvorite temu pa se mozemo fokusirati na to, ovako se cesto koristi whatabout pristup da bi se opravdali zlocini drugim zlocinima.

Ne verujem da bilo ko ovde na forumima ima zle namere, ali to ne znaci da nije podlozan propagandi zlih ljudi.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Dragan said:

Slazem se i nije mi bila namera da prozivam sve sa sporta (niti ih znam), vec samo ovih par koji su naprasno otkrili politiku.

Cinjenica je ipak da Cavani od 1.1.2023. ni jedan jedini put nije ni spomenuo russku agresiju na Ukrajinu.

Mene srpska kosarka ne interesuje i zato necu ni komentarisati, niti meceve, niti ispade navijaca, ali ako me zainteresuje onda cu svakako osuditi divljanje i jednih i drugih navijaca i ceniti vestine sportista, jednih i drugih.

Znam da je nemoguce ispratiti sve ratove i sukobe u svetu, a ono sto nam je geografski i kulturoloski blize je cesce u fokusu, sto ne znaci da meni nije zao civila koji stradaju u Jemenu, Gazi, Rusiji... ili bilo gde drugo.

Koristiti pak ovaj teroristicki napad u svrhu daljeg russkog /kineskog / americkog... terorizma (sto ce se 100% desiti) i kritikovati takav pristup nije nipodastavanje zrtava terorizma. Naprotiv.

Ako hocete o Siriji, otvorite temu pa se mozemo fokusirati na to, ovako se cesto koristi whatabout pristup da bi se opravdali zlocini drugim zlocinima.

Ne verujem da bilo ko ovde na forumima ima zle namere, ali to ne znaci da nije podlozan propagandi zlih ljudi.

Izvinjavam se ali se ne izvinjavam.

Zar se mora na ovako tragicnom dogadjaju praviti podela na prvoforumase i drugoforumase?

Trebaju neke pretkvalifikacije da se pise na politici?

Nemoj vise molim te.

  • Like 8
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, HAMMER said:

komentarisati ovakve incidente bez konteksta je jedno nepoznavanje sustine. uvek treba gledati siru sliku i na osnovu nje donositi zakljucke. ako se fokusiramo na nase podrucje posto svi koji ucestvujemo u ovoj diskusiji verovatno imamo najvise znanja i informacija o dogadjajima koji su se odigrali ovde verovatno bismo nastradalima iz sumatovacke predlozili da uzmu u razmatranje hladnjace koje su isplivale sirom srbije, deportacije, etnicko ciscenje, merkale, opsadu sarajeva, skorpione, vezivanje unprofora, srebrenicu, bombardovanje zagreba, dubrovnika, vukovara, racak, ubistva ivana stambolica i slavka curuvije pa tek onda se opasu eksplozivom i odluce gde ce da ga detoniraju. 

nekako mi zdravorazumski da vijas ove nase ludake a ne amerikance.

Jedno je komentarisati bez konteksta, a drugo je dodeljivati "kontekst"

U kom kontekstu je po tebi sejanje kasetnih bombi po civilnom stanovništvu, u gusto naseljenom delu jednog, uslovno rečeno, velikog grada, sa ubistvom Slavka Ćuruvije ?

Ovo je kontekst?

On 3/17/2024 at 8:05 AM, Hamilton said:

Lepo bome. Rokaj snimaj!!

 

Šta više hoćete sa tim Račkom ? Haški tribunal je odustao od njega jer nije bilo elemenata zbog koga bi se neko krivično gonio. Svi dokazi upućuju da nije bilo nikakvog zločina, nego su teroristi OVK likvidirani u dobro organizovanoj akciji. Helena Ranta je priznala da je pod pritiskom izjavila nešto za šta nije ni bila pitana. Račak je završena priča i po svim dokazima, da ponovim, došlo je do  klasične borbe neiskusnih protiv dobro obučenih policijskih formacija u kojoj se epilog zna. Jedino ako ima nešto što do sada, od dokaza, nije ugledalo svetlost dana...prosvetli nas.

 

 

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Clash said:

Izvinjavam se ali se ne izvinjavam.

Zar se mora na ovako tragicnom dogadjaju praviti podela na prvoforumase i drugoforumase?

Trebaju neke pretkvalifikacije da se pise na politici?

Nemoj vise molim te.

Ja recimo ne pisem na Sportu, ali izbegavam i pisanje na Ukrajini i sad kako?

 

Ove i ovakve odvratne price i teorije slusali smo svi mi malo matoriji posle 11 septembra.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Dragan said:

Slazem se i nije mi bila namera da prozivam sve sa sporta (niti ih znam), vec samo ovih par koji su naprasno otkrili politiku.

Cinjenica je ipak da Cavani od 1.1.2023. ni jedan jedini put nije ni spomenuo russku agresiju na Ukrajinu.

Mene srpska kosarka ne interesuje i zato necu ni komentarisati, niti meceve, niti ispade navijaca, ali ako me zainteresuje onda cu svakako osuditi divljanje i jednih i drugih navijaca i ceniti vestine sportista, jednih i drugih.

Znam da je nemoguce ispratiti sve ratove i sukobe u svetu, a ono sto nam je geografski i kulturoloski blize je cesce u fokusu, sto ne znaci da meni nije zao civila koji stradaju u Jemenu, Gazi, Rusiji... ili bilo gde drugo.

Koristiti pak ovaj teroristicki napad u svrhu daljeg russkog /kineskog / americkog... terorizma (sto ce se 100% desiti) i kritikovati takav pristup nije nipodastavanje zrtava terorizma. Naprotiv.

Ako hocete o Siriji, otvorite temu pa se mozemo fokusirati na to, ovako se cesto koristi whatabout pristup da bi se opravdali zlocini drugim zlocinima.

Ne verujem da bilo ko ovde na forumima ima zle namere, ali to ne znaci da nije podlozan propagandi zlih ljudi.

 

Ako bi bio dobar, kaži mu i šta da napiše....šteta bi bilo da te razočara.

 

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Constantin said:

 

Ako bi bio dobar, kaži mu i šta da napiše....šteta bi bilo da te razočara.

 

Mozda da mu je grozno sta russi rade ukrajinskim civilima poslednjih 25 meseci ?

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Dragan said:

Mozda da mu je grozno sta russi rade ukrajinskim civilima poslednjih 25 meseci ?

Ne znam, ja nisam njegov zastupnik. Govorim generalno, a ako imam šta da kažem ili razgovaram na temi o Ratu u Ukrajini, napisaću. Ovde se razvila polemika o terorističkom napadu u Moskvi, a tema je Rusija - zemlja čuda. Prosto...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, Dragan said:

Slazem se i nije mi bila namera da prozivam sve sa sporta (niti ih znam), vec samo ovih par koji su naprasno otkrili politiku.

Cinjenica je ipak da Cavani od 1.1.2023. ni jedan jedini put nije ni spomenuo russku agresiju na Ukrajinu.

Mene srpska kosarka ne interesuje i zato necu ni komentarisati, niti meceve, niti ispade navijaca, ali ako me zainteresuje onda cu svakako osuditi divljanje i jednih i drugih navijaca i ceniti vestine sportista, jednih i drugih.

Znam da je nemoguce ispratiti sve ratove i sukobe u svetu, a ono sto nam je geografski i kulturoloski blize je cesce u fokusu, sto ne znaci da meni nije zao civila koji stradaju u Jemenu, Gazi, Rusiji... ili bilo gde drugo.

Koristiti pak ovaj teroristicki napad u svrhu daljeg russkog /kineskog / americkog... terorizma (sto ce se 100% desiti) i kritikovati takav pristup nije nipodastavanje zrtava terorizma. Naprotiv.

Ako hocete o Siriji, otvorite temu pa se mozemo fokusirati na to, ovako se cesto koristi whatabout pristup da bi se opravdali zlocini drugim zlocinima.

Ne verujem da bilo ko ovde na forumima ima zle namere, ali to ne znaci da nije podlozan propagandi zlih ljudi.

  Sto bi mi sa sportskog dela rekli, promasio si fudbal.

  Rat u Ukrajini koji tako agresivno namecu takvi kao ti kao temu ima veze sa onim o cemu se trenutno pise isto kao i rat u Izraelu, Siriji, Afganistanu, ili bilo koji drugi rat na kugli zemaljskoj. Nikakve.

Osim ako se ispostavi da ipak ima veze sa Rus-Ukr ratom, a onda bi se to i komentatisalo.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Cavani said:

  Sto bi mi sa sportskog dela rekli, promasio si fudbal.

  Rat u Ukrajini koji tako agresivno namecu takvi kao ti kao temu ima veze sa onim o cemu se trenutno pise isto kao i rat u Izraelu, Siriji, Afganistanu, ili bilo koji drugi rat na kugli zemaljskoj. Nikakve.

Osim ako se ispostavi da ipak ima veze sa Rus-Ukr ratom, a onda bi se to i komentatisalo.

Prvi tvoj post ovde: "A mozda su teroristi i iz Ukrajine."

18 hours ago, Cavani said:

A mozda su teroristi i iz Ukrajine.

.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Dragan said:

Prvi tvoj post ovde: "A mozda su teroristi i iz Ukrajine."

.

To su i drugi pominjali kao mogucnost u prvim satima napada, kao i Putina preko svojih sluzbi, Isis, Izraelce zbog Hamasa. Prakticno sve teorije su pokrivene.

Edited by Cavani
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ras kass said:

 

 

 

 

Spinovanje, jeste to neka zgrada gde su razne sluzbe pa i ti ali to nije nekakva baza sa buljukom specijalca pa da kazemo eto namerno pustili terore da pobiju ljude i pobegnu. Dakle tu su ti guraci papira da tako kazemo.

 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, berti said:

...

Mislis da zapadne sluzbe nisu radile svašta. Menjale režime, ubijale...Pa Mosad. Pa nasa sluzba je svasta radila.

Zasto ne bi sada ako imaju interes? Humane su sve te sluzbe, pa ne bi.

 

Daj, uozbilji se. :lol_2:

 

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, A sad said:

ISIS je preuzeo odgovornost za napad. 

Svi su d accord da je to ISIS  jer im je rukopis prepoznatljiv, a i nije prvi put da ubijaju mlade na koncertima.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Constantin said:

Jedno je komentarisati bez konteksta, a drugo je dodeljivati "kontekst"

U kom kontekstu je po tebi sejanje kasetnih bombi po civilnom stanovništvu, u gusto naseljenom delu jednog, uslovno rečeno, velikog grada, sa ubistvom Slavka Ćuruvije ?

Ovo je kontekst?

 

Šta više hoćete sa tim Račkom ? Haški tribunal je odustao od njega jer nije bilo elemenata zbog koga bi se neko krivično gonio. Svi dokazi upućuju da nije bilo nikakvog zločina, nego su teroristi OVK likvidirani u dobro organizovanoj akciji. Helena Ranta je priznala da je pod pritiskom izjavila nešto za šta nije ni bila pitana. Račak je završena priča i po svim dokazima, da ponovim, došlo je do  klasične borbe neiskusnih protiv dobro obučenih policijskih formacija u kojoj se epilog zna. Jedino ako ima nešto što do sada, od dokaza, nije ugledalo svetlost dana...prosvetli nas.

 

 

Jbg, to "kako sejes, tako zanjes" nekako se primenjuje na sve, ali ako ubacis to i za USA, onda je problem. Kao da seju zlato.

Kad smo kod terorizma, ne secam kojaj tv mreza, valjda ABC, prenosila je intervju sa Samilom Basajevom, covekom koji ke priznao da stoji iza masakra u Beslanu. Kad su Rusi popizdelu zbog toga, receno je da je to u skladu sa slobodama medija. Sa druge strane sa americke strane je kritikovana Al Dzazira zbog obracanja Bin Ladena preko te stanice. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...