Jump to content

EUROLEAGUE 2021/22, devotion still in the time of covid


Chaos Is Me

Recommended Posts

4 hours ago, Gudura said:

Po nekim informacijama Nando polomio drugu metatarzalnu kost sake, a Veseli ima jako uganuce zgloba, dakle nije tako ozbiljno kao sto je izgledalo...valjda...

U svakom slucaju tesko da cemo ih gledati u Beogradu na Badnje vece.

Nije da zalim za tim previse😀

U svakom slucaju,brz oporavak momcima🙂

Jedan floper manje.

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

@goldberg@mind.

 

Pitajte Messinu, Milojevica, Scariolu, ozbiljne trenere koji su doziveli tu neobaveznu kosarku. 100 puta takmicarski ozbilnija i vrednija. Igra se defanzivno tri stepena igrice iznad nego u evroligi. Igrac ko dolazi iz evrolige poslednjih 20 godine gubi u proseku 13 % poena svog % suta kada pocinje da igra ozbiljnu kosarku. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, zastotako said:

@goldberg@mind.

 

Pitajte Messinu, Milojevica, Scariolu, ozbiljne trenere koji su doziveli tu neobaveznu kosarku. 100 puta takmicarski ozbilnija i vrednija. Igra se defanzivno tri stepena igrice iznad nego u evroligi. Igrac ko dolazi iz evrolige poslednjih 20 godine gubi u proseku 13 % poena svog % suta kada pocinje da igra ozbiljnu kosarku. 

 

sta je pisac hteo da kaze? 

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Betolingar Misdongard said:

Pauziraće više od 8 kola. Deset kola je neki minimum, a biće sigurno i više. 

Pitanje je i kad ce se vratiti u ritam.

 

U njihovim godinama, nece biti tako jednostavno. DeKolo jeste da nije suterska ruka, ali on prilicno koristi obe u kretnjama i zavrsnici tako da je za njega dosta zeznutije nego recimo kod Vajta (mada nije isti tip preloma, cisto gledam iz ugla upotrebe ruke). 

Link to comment
Share on other sites

Gledam sad tabelu EL i osim ovog ludila sa odlaganjem meceva utiska sam da su vrlo, vrlo, male sanse da klubovi koji su trenutno na pozicijama koje vode u TOP 8 ne budu u TOP 8 i na kraju sezone.

 

Real i Barcelone su vec sad sigurni. Olympiacos, Armani, Unics i Zenit igraju jako dobro i trebalo bi da se dogodi bas osetan pad u formi jedne od ovih ekipa pa da padnu ispod crte. CSKA i Efes jednostavno imaju preveliki kvalitet i iskustvo.

 

Ono sto je jos gore je stanje u klubovima koji su odmah ispod crte - Asvel nema kvalitet da bi se tamo nasao, Maccabi uzasnom brzinom tone na tabeli (od 7-3 dosli na 7-10), Fenerbahce je zavrsio svoje. Male sanse imaju Crvena zvezda i Bayern, ali samo ako sto pre dodju do 50% ucinka sto znaci neka serija od 5-1 ili 7-2, 7-3 u narednim kolima.

Link to comment
Share on other sites

Buduci da smo na pola sezone otprilike htio bi da napisem par nekih misli svojih za pojedine ekipe posmatrajuci ih i kroz statse i ono sto se da vidjeti.

 

U odnosu na pocetak sezone, za mene je donekle iznenadjenje da je Olimpijakos ovako visoko na polovini sezone, al ne moze se reci da su igrali lose, stavise trenutno su 2 napad i 2 odbrana u EL. Uboli su sa nekim igracima poput Dorseya, Falla i Walkupa, nijesu imali previse izostanaka sto zbog povreda i COVID-a i djeluje da je Barcokas sve to lijepo uklopio. Vezenkov isto igra odlicnu sezonu pa dosta pomaze taj spacing koji je tamo vazda bio problematican jer mora Printezis da igra svojih 20tak minuta, sad kad mu je smanjena uloga prodisali su neki igraci prije svega Sloukas koji igra dosta efikasno dosad. 

 

Kod Zenita sam donekle ocekivao da sa Xavijem nastave dje su stali prosle godine, posle one sramote u plejofu sto im je priredjena vs Barse. Medjutim, relativno rano su ostali bez najzvucnijeg pojacanja ljetos (Napier) i uprkos tome dobrom odbranom prije svega, uspijeli su da kompenzuju te napadacke probleme koje ima ekipa. 12 napad u EL od 18 ekipa i skor od 11-6 je dosta ohrabrujuce za njih pred drugi dio sezone, pogotovo ako se Napier vrati i krene da doprinosi kao sto je radio na pocetku. Ostaje da vidimo oce li moci da odrze ovaj ritam u nastavku.

 

UNICS je i prije pocetka sezone djelovala kao ekipa sa dosta talenta ali sam bio skeptican kako ce sve to defanzivno da izgleda. Mozda je na pocetku bilo stucanja i oscilacija al sad je to jedna od najboljih odbrana u EL dje igraju dosta talentovani napadaci poput Hezonje, Canaana, Lorenza Browna dje svako moze da sam sebi iskreira sut i protiv dobrih defanzivaca. Taj individualni kvalitet ce morati da ih nosi napadacki dok u odbrani imaju mozda kandidata za DPOY u Johnu Brownu koji igra odlicnu sezonu i trenutno su 9-3 u zadnjih 12 meceva ukljucujuci i ovu sprdnju u Blaugrani u zadnjem kolu.

Asvel je mozda najprijatnije iznenadjenje bio na pocetku, al se vidjelo da nece moci dugo tako da odrze onaj nivo efikasnosti Jones i Okobo. Dobri su oni scoreri al tu fali jos dubine da im neko pomogne kako bi bili uopste u prici za plejof, pogotovo nakon povrede Lightya. Nakon 6-2 starta dosao je i obrnuti niz poraza tako da je za mene uz Zvezdu taj neki spoiler tim koji moze da zakine neke od ovih favorita za neku pobjedu koja na kraju moze znaciti i razliku od lakseg i tezeg matchupa u plejofu i ishoda sezone.

 

Makabi mi je od pocetka djelovao bezveze i neinteligentno dje osim Wilbekina koji je vrhunski strijelac nema realno ko da te dobije. Dovoljno je njega donekle ograniciti i udvojiti ako je potrebno i ovi ostali tesko da te mogu konstantno kazniti za tako nesto. Sferopulos je dosad radio korektno tamo al ovaj sad roster djeluje jednostavno tanak i nedovoljno konkurentan za neku plejof pricu jer je plafon ekipe prilicno nisko. Kad pogledas te timske statse i oni su u nekom mediokritetskom rangu i u napadu i odbrani.

Bajern isto na trenutke djeluje prelose defanzivno da bude u nekoj ozbiljnoj prici za plejof za razliku od prethodne sezone kad je odbrana bila jedan od razloga zasto su se nasli u doigravanju. Pitanje je mogu li i koliko popraviti odbranu jer su napadacki na vecem nivou nego prethodne sezone dje se nalaze na 6 mjestu. Lucic igra opet odlicnu sezonu i sa ovim nivoom aktivnosti i produkcije zadnjih par sezona, zacudilo bi me da ne istrazi i odlazak u NBA obzirom kakvi mediokriteti zadnjih godina idu tamo cija igra se tesko moze prenijeti na NBA nivo. 

Na kraju ostavih Monako koji je prosao kroz ultimate Mike James experience. dje je on igrao cak i solidno na pocetku u toj nekoj ulozi dok nije potpuno preuzeo kontrolu nad ekipom. Covjek nekad ti dobije utakmicu a cesce te izbaci iz utakmice nekim njegovim divljim sutevima i upitnim odlukama na terenu ali on na kraju na ovaj ili onaj nacin uzme i dobije svoje statse da na kraju sezone to ne bude dealbreaker. Odlaskom Mitrovica i dolaskom Sase Obradovica samo se potvrdilo nesto sto se naziralo kao trend u nastajanju a to su ovi ISO posjedi dje se smjenjuju James i Bacon pretezno po principu my turn-your turn dje je Bacon nastavio taj trend po kome je bio poznat u NBA da nikom loptu ne dodaje bez nevolje o cemu govori da za 233 minuta u EL je upisao samo 6 asistencija a uzeo preko 100 suteva 😄 Previse je tu korisnih i dobrih role playera oko njih koji prakticno gledaju show njih dvojice a nemaju prakticno nikakvu ulogu tamo bez tih mrvica sto ostanu. Zao mi je zbog Donte Halla koji je poceo odlicno i bio u top 10 kola skoro svako kolo da mu ovako padne produkcija i minuti.

  • Like 11
Link to comment
Share on other sites

John Brown jeste odličan u defanzivi gde na perimetru može sve da preuzima.

Meni ipak deluje da je Hezonja taj x factor u toj odbrani, a pogotovo kad ostane dole pod košem uspeva da odbrani svakog visokog igrača i pri tome ne dozvoljavajući off skokove.

Trenutno je drugi po def skoku u Euroligi, recimo iza njega su Tawares,Veseli, Mirotic, Lučić.... fantastičan rezultat za Hezonju.

Link to comment
Share on other sites

Karter iz Lavria u Zenit.

 

Očekivao sam neki baš dobar klub za njega na kraju sezone, nisam očekivao već sada. Stvarno dobra polusezona u Grčkoj.

Sa druge strane, ovo mi deluje kao da Nejpier neće skoro. Što još više pojačava utisak da Zenit nije trebao ovoliko da čeka.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...