Jump to content

EUROLEAGUE 2021/22, devotion still in the time of covid


Chaos Is Me

Recommended Posts

10 minutes ago, Veteran said:

Jordan Loyd i John Brown u Monaku.

Nema zvanicno nigde, odakle info? Bile su vec na ovoj temi informacije za interesovanja za obojicu i da je Lojd blizu i nakon toga ne mogu nigde nikakvu vest da pronadjem.

 

Inace Efes ponudio Larkinu ugovor 7 miliona dolara(ceo nas budzet) sad ne pise dal je to na 2 ili 3 sezone nije ni vazno...

Link to comment
Share on other sites

Svaka cast John Brownu na igrama i koju je prikazivao u Uniksu, ali to je klasican igrac sistema. 

 

U odlicno postavljenim ekipa moze biti odlican glue guy i energy king, dok npr u divljim ekipama kao sto je Bresa je potpuno nebitan lik. 

 

Videcemo kako ce izgledati kod Obradovica. Koga bi on tamo menjao, Tomasa?

 

 

Link to comment
Share on other sites

On 5/2/2022 at 11:06 PM, 1945 said:

Spanska Marka pise da je Real zainteresovan za Hezonju.

☑️

Marka potvrdila svoje izvore 20 dana kasnije. Kazu da se samo ceka ozvanicenje i da je ugovor na 2 godine.

 

Takodje navode i da je Real zainteresovan za Lorenca i Henrija.

 

Za Klajburna se takodje ovde objavila informacija jos pre 10-15 dana ne mogu sad da nadjem verovatno je @Borca objavio koga bi da pohvalim na azurnosti informacija. Ja prenesem kad sta uhvatim da je provereno.

 

Dakle vidite koliko vremenski traju pregovori i koliko uveliko traje prelazni rok u Evroligi sto pisem vec 2 meseca unazad. Svi timovi, osim Zvezde plus i Virtus kao novi/stari klub u El vec znaju 90% svojih rostera i ceka se samo zavrsetak sezona domacih prvenstava da ozvanice potpise.

 

Naravno uvek moze nesto da se iskomplikuje da neko dobije jos vecu ponudu negde ali naravno da svi imaju odma i opcije B, C i D i momentalno reaguju.

 

Zvezda, Bajern i Asvel su jedini klubovi za sada(Zvezda opravdano zbog licence odnosno vajld karda) koji za sada nisu napravili nijednu promenu. Barsa nije imala promena al vec je bila informacija da ih je Dejvis odbio za produzetak ugovora i da se inteteresuju za Satoranskog, Sengeliju, Brauna itd.

 

Takodje cu izneti slobodnu procenu, a sve ide ka tome, da ce barem 15-16 timova imati kompletan roster i pre sredine Jula jer se granica pomera na unazad svake godine ocigledno. A usudicu se da kazem i do kraja Juna da ce neki timovi imati kompletne rostere.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, 1945 said:

Nema zvanicno nigde, odakle info? Bile su vec na ovoj temi informacije za interesovanja za obojicu i da je Lojd blizu i nakon toga ne mogu nigde nikakvu vest da pronadjem.

 

Inace Efes ponudio Larkinu ugovor 7 miliona dolara(ceo nas budzet) sad ne pise dal je to na 2 ili 3 sezone nije ni vazno...

Na tw Luca D’Alessandro piše da je za 2 sezone.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, MrTripleDouble said:

Svaka cast John Brownu na igrama i koju je prikazivao u Uniksu, ali to je klasican igrac sistema. 

 

U odlicno postavljenim ekipa moze biti odlican glue guy i energy king, dok npr u divljim ekipama kao sto je Bresa je potpuno nebitan lik. 

 

Videcemo kako ce izgledati kod Obradovica. Koga bi on tamo menjao, Tomasa?

 

 

 

Donta Hol će sigurno otići, a vrv ce pokrivati 4 i 5.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Kankkunen said:

@Kooineeperk  ima i ovde ...

SDNA | A seismic shift in European basketball in talks between ECA, FIBA and the NBA

https://sportando.basketball/en/sdna-a-seismic-shift-in-european-basketball-in-talks-between-eca-fiba-and-the-nba/

 

Ma neka stave 30 ekipa da igraju po 58 meceva izmedju sobom. Ovo je ludilo sta rade i koliko ih ne interesuje sportski aspekt cele price.

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, MrTripleDouble said:

Svaka cast John Brownu na igrama i koju je prikazivao u Uniksu, ali to je klasican igrac sistema. 

 

U odlicno postavljenim ekipa moze biti odlican glue guy i energy king, dok npr u divljim ekipama kao sto je Bresa je potpuno nebitan lik. 

 

Videcemo kako ce izgledati kod Obradovica. Koga bi on tamo menjao, Tomasa?

 

 

 

Pa ovo što je igrao Monako se može nazvati sistemom. Ok, jasno je da Džejms iskače iz istog, ali ostali su bili poprilično dobro posloženi.

Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, Chaos Is Me said:

Imao bi mesta i u mrčenom OKC bar 25 mpg. Ja bih voleo da se oproba u NBA, uzeo je dve EL titule, nema šta više u Evropi kome da se dokazuje. Ako izduva preko bare uvek može da se vrati u nekog bogatog evroligaša.

 

giddey igra 30mins. SGA igra 30+

jedino ako bi vasa igrao skoro sve backup minute na PG i SG može da igra "bar 25mins"

 

neće sigurno dokazano talentovanog klinca od 19 godina i dokazano dobrog igrača od 23 godine uskratiti za minute zbog lika koji dolazi u nba sa 28 godina.

a ima tu valjda još nekih igrača na sg i pg koji nisu verovatno bolji od vase ali bi bili u nekakvoj rotaciji

Edited by uini
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, goldberg said:

 

Ma neka stave 30 ekipa da igraju po 58 meceva izmedju sobom. Ovo je ludilo sta rade i koliko ih ne interesuje sportski aspekt cele price.

 

Ovo svakako zvuči "sportskije" nego dosadašnji sistem.

 

Evrokup i FIBA Liga šampiona se spajaju čime to takmičenje postaje jače. Nema licenci. Iz domaćih / regionalnih liga se kvalifikuje u to novo takmičenje a odatle bi se 6 klubova kvalifikovalo za EL što automatski znači da bi 6 klubova odande ispadalo na kraju lige.

 

Ostaje pitanje A licenci. Bilo bi sjajno i da se to ukine i da funkcioniše u potpunosti kao piramidalni sistem (mogu recimo da učine ekipama koje igraju u trenutnoj sezoni da ostanu tu, ali od sledeće 6 ispada pa kako god da se zovu) ili da se tih 18 mesta od 24 popunjava kao u Ligi šampiona u fudbalu, klubovima koji su šampioni, odnosno drugi, treći, četvrti, zavisno od rejtinga lige. Niko ne bi trebalo da ima zagarantovano mesto, nego treba da odlučuje isključivo takmičarski aspekt. O tome drvim i ja a i mnogi drugi godinama, ali verovatno zasad neće biti ništa od toga.

Ipak, deluje da je neko konačno bar donekle shvatio, da zatvaranjem lige i ograničavanjem na istih 10-15 klubova ti zapravo smanjuješ tržište raspoloživih igrača i ubijaš interesovanje za košarku u talentovanim područjima kao što je Balkan što će posledično dovesti do manjeg pula raspoloživih igrača i za te veće klubove i za NBA. Evroliga mora da bude profesionalna i da obezbedi veća sponzorstva ali mora i da se otvori ka većem broju zemalja i da im da bar nekakvu šansu da mogu da je igraju.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Da, da to je baš ono što su i Ameri uradili sa NBA....🤔

 

Problem evropske kosarke je pre svega u vlasnickom pogledu, jer bez čiste vlasnicke strukture ti nemas mogućnost efikasnog upravljanja. To je neophodno na duge staze. Nakon toga dolazi tema obezbedjivanja boljih prihoda za ucesnike, ali to je takodje rešivo. Ne preko noći ali konstantnim prilagođavanjem tržištu.

 

Long story short - ne može i pojedinacne i lige i kupovi i EL/EC, to je razvodnjavanje kvaliteta, tj. proizvoda.

 

Znam da je ovo svetogrdje za nas odrasle na takvom sistemu, ali meni lici da ce biti ili/ili. Ili ce ostati sve as is a kosarka u evropi skliznuti ka amaterskom sportu ili ce se vaspostaviti nekakva jedinstvena EL, a ostali da budu na nivou Ncaa/D lige.

Link to comment
Share on other sites

Trebalo bi da prestanemo da se poredimo sa NBA. Jedinstveno tržište sa 330 miliona ljudi gde je košarka po popularnosti i svemu ostalom na jednom drugom nivou. Neuporedivo sa Evropom koja ima svoje specifičnosti i razlike.

 

56 minutes ago, Obi-Wan said:

Long story short - ne može i pojedinacne i lige i kupovi i EL/EC, to je razvodnjavanje kvaliteta, tj. proizvoda.

 

U svim drugim sportovima tako funkcioniše, pa ne znam zašto ne bi moglo i u košarci.

 

58 minutes ago, Obi-Wan said:

Znam da je ovo svetogrdje za nas odrasle na takvom sistemu, ali meni lici da ce biti ili/ili. Ili ce ostati sve as is a kosarka u evropi skliznuti ka amaterskom sportu ili ce se vaspostaviti nekakva jedinstvena EL, a ostali da budu na nivou Ncaa/D lige.

 

Baš je izuzetno bitno da mi (ljubitelji košarke , navijači itd) se ne mirimo sa tim i dignemo glas kao što su ljudi digli glas protiv Superlige u fudbalu iako bi njihov klub možda tu bio povlašćen i ostvarivao veće prihode. Vrlo je bitno da tamo neki navijači Reala, Barse, Olija, PAO-a, Makabija, Fenera, Milana, Žalgirisa shvate da i njima ne ide u prilog na duže staze jedna dosadna zatvorena liga sa 10ak klubova i da izvrše pritisak na svoje uprave. To dalje utiče i na glasanje na bordu EL o budućnosti takmičenja. Možda je utopija ali najgore je da se svi mirimo sa idejom o nekoj krš zatvorenoj ligi koja će posle par godina dosaditi ljudima. Šta recimo motiviše PAO ili Žalgiris, koji imaju garantovanu A licencu, kad vide da su na dnu lige i da ne mogu nikako u TOP16, da igraju na maksimlanom broju obrtaja do kraja? Samo neki lični takmičarski naboj kod igrača i borba za statistiku. A zamisli da recimo nemaju obezbeđenu EL i da mogu da ispadnu iz lige? Da su muda u procepu, pa mora da se gazi svaka tekma kao da je na život ili smrt? Totalno druga priča. Taj takmišarski aspekt - ulazak na osnvou trofeja / pozicije i ispadanje na osnovu ostvarenih rezultata mora da postoji da bi sport imao smisla.

  • Like 6
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Za početak prestani da porediš fudbal i košarku. Mnogo je manja razlika između Evrope i SAD, nego između fudbala i kosarke. Fudbal u ovakvoj strukturi zapravo obrće neku lovu za sve, a kosarka sasvim suprotno generise čist gubitak i to veliki. Tako da je pobuna protiv Superlige pobuna za odrzavanje sistema koji funkcionise, a pobuna protiv jedne EL zapravo lagana smrt profesionalne kosarke u Evropi.

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Obi-Wan said:

 a kosarka sasvim suprotno generise čist gubitak i to veliki. 

 

nevezano za diskusiju, jel' postoje neki opipljivi podaci za euroleague ekipe na temu gubitaka (i to velikih) ili se to ceni po random izjavama?

jasno je meni da barca, real, bajern* i cska imaju tolike budžete da realno ne mogu da zarade toliko love od igranja el ali nisam baš siguran da je takav slučaj sa ostalim ekipama, kada se pored ulaznica uračunaju tv prava i ostali profiti.

 

*bajern ne budžete ali je u sličnoj poziciji kao barca i real samo sa manjim novcem

Edited by uini
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Obi-Wan said:

 

Moze se iskopati, a imam ja i neke excele ako zatreba. 😀

 

https://nova.rs/sport/kosarka/evroliga-upropastila-real-i-barsu-duguju-po-100-miliona/

 

opet kažem, to su real i barca (i cska), koji dobijaju ogromne finansije od svojih fudbalskih klubova (i države u slučaju cska);

oni ne mogu da dođu na nulu nikako. mene interesuje za sve ostale, pošto ne verujem da svi igraju for the love of basketball, već da zarađuju na temu.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, uini said:

oni ne mogu da dođu na nulu nikako

 

Vini uozbilji se molim te, komentarises kao da su blizu 0, oni regulare prave deficit 300% svake godine. I to Real i Barsa sa najjacim mogucim marketinskim potencijalom.

 

Evropski kosarkaski proizvod je lose upakovan i prezentovan, i zato se loše prodaje. To smo mi matori i navikli na jedno ne znači da je to dobro (pricam za košarku). 

 

Da, postao bi više biznis u tom slučaju, ali ne vidim da nba fanovi imaju problem sa tim.

Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, Obi-Wan said:

Za početak prestani da porediš fudbal i košarku. Mnogo je manja razlika između Evrope i SAD, nego između fudbala i kosarke. Fudbal u ovakvoj strukturi zapravo obrće neku lovu za sve, a kosarka sasvim suprotno generise čist gubitak i to veliki. Tako da je pobuna protiv Superlige pobuna za odrzavanje sistema koji funkcionise, a pobuna protiv jedne EL zapravo lagana smrt profesionalne kosarke u Evropi.

 

Jasno je da postoje (velike) razlike između fudbala i košarke ali poredio sam princip. Recimo, Junajted je imao priliku da igra zatvorenu ligu gde će im biti zagarantovano učešće i ozbiljnija zarada. Završili su na kraju u Ligi Evrope, kako i treba da bude. Na osnovu rezultata. Opet, njihovi navijači su većinom protiv Superlige? Zašto? Zato što ipak kapiraju da mora da postoji neki sportski kriterijum. Verovatno njihovi vlasnici, kao i vlasnici drugih većih klubova ne bi imali ništa protiv ali ne mogu protiv većine navijača. Dakle, jasno mi je da mora da se poštuje i tržišni princip poslovanja ali ideja treba da bude kako zadovoljiti najbogatije klubove u Evroligi, a opet ispoštovati sportske kriterijume za učestvovanje i tome treba težiti jer je ovo ipak sport (pa makar i profesionalni) a ne zatvorenoj ligi bez ikakvog kriterijuma osim da imaš budžet od 20 miliona. E sad, problem, je što, za razliku od fudbala, baza navijača je mnogo manja u evropskoj košarci, ali je ipak ima.

 

I ne slažem se da je težnja takvom sistemu smrt za košarku u Evropi. Baš suprotno. Košarka bi lagano odumrla ukoliko bi se ostvarile ideje o potpuno zatvorenoj ligi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Obi-Wan said:

 

Vini uozbilji se molim te, komentarises kao da su blizu 0, oni regulare prave deficit 300% svake godine. I to Real i Barsa sa najjacim mogucim marketinskim potencijalom.

 

Evropski kosarkaski proizvod je lose upakovan i prezentovan, i zato se loše prodaje. To smo mi matori i navikli na jedno ne znači da je to dobro (pricam za košarku). 

 

Da, postao bi više biznis u tom slučaju, ali ne vidim da nba fanovi imaju problem sa tim.

 

ja te 2 x pitam za sve ostale osim barce, reala i cska a ti strogo o njima.

Link to comment
Share on other sites

Sto puta rečeno, cela arhitektura američke košarke je drugačija. NBA je zahvaljujući tome u prilici da bude ovakav efikasan biznis model. Nisam siguran da bi Evro košarka mogla da prepiše (ili modifikuje) taj model sa vrha, a da ostatak bude em održiv em zadovoljan svojom ulogom. Dalje, čak i kad bi to bio slučaj morale bi da se pljusnu baš, baš ogromne pare da bi se pariralo NBA ugovorima i dovlačio krem košarkaša. Kako god da upakuješ proizvod ako su timovi u njemu za klasu slabiji od sličnog proizvoda koga možeš da gledaš na drugom kanalu izgubio si marketinški rat a time i novce.

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Obi-Wan said:

Evropski kosarkaski proizvod je lose upakovan i prezentovan, i zato se loše prodaje.

 

Evropski košarkaški proizvod je teška b liga proizvoda, džaba pakovanje i prezentacija (koji su btw na uzlaznoj putanji). Jednostavno, proizvod nije dovoljno dobar i interesantan generalno.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, uini said:

 

ja te 2 x pitam za sve ostale osim barce, reala i cska a ti strogo o njima.

 

To je najlakse dostupno, pošto sam na telefonu ne mogu sad da istražujem i kopam ovako. Verujem da ima ljudi ovde koji imaju konkretnije podatke i za druge klubove.

1 minute ago, Chaos Is Me said:

 

Evropski košarkaški proizvod je teška b liga proizvoda, džaba pakovanje i prezentacija (koji su btw na uzlaznoj putanji). Jednostavno, proizvod nije dovoljno dobar i interesantan generalno.

 

Ja bih voleo da vidim tu jedinstvenu EL, po Nba konceptu sa plejofom, bez domaćih liga, pa da onda donesem sud kako to izgleda.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...