Jump to content

Borilački sportovi (Boks, Džudo, Rvanje, Tekvondo, Karate) - Tokio 2020


Recommended Posts

Božo Starčević ostao bez medalje u hrvanju, opet, kao i u Riju, na kontroverzan način ispao u četvrtfinalu, sada protiv Iranca Geraeia. U Riju je prilično jasno bilo da je pokraden u polufinalu protiv vladara njegove kategorije i Putinovog miljenika Vlasova, kasnijeg osvajača zlatne medalje. Sada se borio protiv favoriziranog Iranca gdje je na pola minute do kraja vodio 5-1. Na kraju Iranac u zadnjim sekundama nevjerojatnim potezom odnosi pobjedu s rezultatom 5-5 zbog toga što je zadnji osvojio bod(ove). Kako je sve prošlo i Božinu izjavu možete pročitati OVDJE. Pišem zbog mojih, sumnjam da to nekoga drugoga zanima :classic_biggrin: ali pišem i zato što je ovaj momak zaslužio barem neki spomen budući da je na krajnje tragičan način ispadao sa zadnjih dvaju Olimpijskih igara. Jako mi je žao, bila bi mi to sasvim sigurno jedna od najdražih medalja, da je kojim slučajem do nje došlo. Btw hrvanje dosta interesantno čak, barem meni, iako se ne kužim baš u pravila :classic_biggrin:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kadzaja malo razocarao, ali njemu se od nasih rvaca davale najmanje sanse za medalju. Datunasvili je po kvotama u top 4, Nemes je peti. Bilo bi dobro da tu padne jedna medalja, mislim da nije nerealno.

Prekovic je ubedljiva favoritkinja u karateu, mislim da je mentalno spremna da to izgura do kraja.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1627908424634_2021-08-02T115056Z_1429378

 

Četvrto olimpijsko zlato i oboren čuveni rekord Aleksandra Kareljina u kategoriji do 130kg. Rus ima 3 zlata i srebro. 

Uz legendarnog Kubanca četiri olimpijska zlata osvojila je još samo Japanka Kaori Ičo koja je to učinila 2004, 2008, 2012. i 2016. godine u slobodnom stilu.

Koliko je samo dominantan 38-godišnji Kubanac dokazuje podatak da je do novog zlata ponovo stigao bez izgubljenog poena! Prvo je dobio Rumuna Alina Siurarijua sa 9:0, pa Iranca Amina Mirzazadea sa 8:0, da bi u polufinalu bio bolji od Turčina Rize Kajalpa sa 2:0. Istorijski gledano, Mihain Lopez je na Olimpijskim igrama dobio protivnike ukupnim rezultatom 79:3, odnosno impresivnih 54:0 u poslednja tri nastupa. Ovogodišnji turnir završio je sa 24:0. Neverovatno!

 

Mihain Lopez, bog rvanja.

Edited by Oi!
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...