Jump to content

Borilački sportovi (Boks, Džudo, Rvanje, Tekvondo, Karate) - Tokio 2020


Recommended Posts

5 minutes ago, Cilemile said:

Još nisam između džuda i hrvanja odlučio koji mi je nerazumljiviji za gledanje.


Ni meni nisu baš najjasnija pravila mada mi je hrvanje puno zanimljivije za gledanje. Btw koliko je meni poznato, hrvači su najspremniji od svih sportaša. A i sam sport ima ogromnu tradiciju i nije puko nadjačavanje, treba znati koristiti i mozak.

Link to comment
Share on other sites


Ni meni nisu baš najjasnija pravila mada mi je hrvanje puno zanimljivije za gledanje. Btw koliko je meni poznato, hrvači su najspremniji od svih sportaša. A i sam sport ima ogromnu tradiciju i nije puko nadjačavanje, treba znati koristiti i mozak.

Tu bi televizija trebala zvati aktivne ili bivše natjecatelje ili trenere da objasne pravila, taktiku i slično, pogotovo za manje poznate sportove. Uvijek je takav prijenos neizmjerno zanimljiviji. Na HTV jedrenje komentira Zrinka Grancarić, bivša jedriličarka, i potpuno je drugačije nego kad to rade komentatori opće prakse.
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Cilemile said:


Tu bi televizija trebala zvati aktivne ili bivše natjecatelje ili trenere da objasne pravila, taktiku i slično, pogotovo za manje poznate sportove. Uvijek je takav prijenos neizmjerno zanimljiviji. Na HTV jedrenje komentira Zrinka Grancarić, bivša jedriličarka, i potpuno je drugačije nego kad to rade komentatori opće prakse.

 

Tako je i bilo na prošlim OI za sve sportove praktički koje su prenosili, sjećam se da je za hrvanje bio i npr. za skokove u vodu komentatorica koja se razumije. Ove godine se uglavnom ne prenose kod nas ti manji sportovi osim ako nastupaju naši, a i nema svugdje stručnih sukomentatora, valjda manjak ekipe na terenu/sredstava. Ajde što ovaj naš što prenosi hrvanje nije stručan, al što se ne zna uživit to je čudo. Nikakve emocije u glasu. Inače radi dobre reportaže ali definitivno nije mi za komentatora po ovome što sam vidio.

Link to comment
Share on other sites

Ivan Huklek u polufinalu! Do prije par dana nisam ni čuo za čovjeka a evo ga sad na korak od medalje. U polufinalu ide na favoriziranog Ukrajinca koji je izbacio Srbina u prvom kolu.
Sad vidim, prije par mjeseci mu je preminula 11-godišnja sestra, sad još i više navijam za njega :heart:


Malo sam proguglao Hukleka, jer ni ja dosad nisam znao za njega.

Na SP U23 2017. bio je srebrni, a od ovog Ukrajinca (Beleniuk) je izgubio u 1/8 finala na SP 2019 (1-7) i 1/8 finala na EP 2019 (1-6). Beleniuk je dvostruki svjetski i trostruki europski prvak i brončani sa zadnjih OI. Tako da se ne čini da ima ozbiljne šanse.
Link to comment
Share on other sites

Gruzin prošao repasaž, boriće se za bronzu večeras (po japanskom vremenu). 

 

Ovaj dečko Micic je bio loš, ne znam da li je neka povreda u pitanju. Bio je među favoritima, a nije prikazao baš ništa, jako ubedljivo je izgubio. 

Link to comment
Share on other sites

Huklek jučer nije mogao protiv Ukrajinca koji je triput bolji bio u tom polufinalu nego u četvrtfinalu što me zavaralo oko procjene njegovih mogućnosti. Bio je pasivan u toj QF borbi ali u polufinalu je pokazao koliko je stabilan i iskusan borac.

 

Dakle danas stiže medalja za Srbiju ili Hrvatsku u hrvanju, neka bude za Hrvatsku, ipak je HRVanje u pitanju :classic_biggrin: Srbin je favorit ali ne znači to puno u ovom sportu čini mi se. Borba je četvrta na programu iza 12.30.

 

Edit: nije četvrta nego peta po redu, znači počinje negdje iza 13.15 najvjerojatnije.

Edited by svi pjevaju
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...