Jump to content

FK Partizan 2021/22


Xpert

Recommended Posts

Vi ste bas u katastrofa situaciji. Hrpi igraca istice ugovor a i ovi sto imaju ugovor bolje da nemaju. Trener se ne nazire. Kinte nemate. Vi sledecu sezonu morate zrtvovati za ubacivanje klinaca i njihovo stasavanje obzirom da kinte za kupovinu igraca nemate. Sve drugo ce vam povecati dug za 20% a necete nista napraviti jer je Zvezda prejaka. Cini mi se da ce vam prelazni rok biti kao onaj nas cuveni kad je doslo 11 losih igraca (Obric, Jakovic, Vukobratovic & co). Znam da ovo sve znate i ne pricam nista novo ali da ste katastrofa, mora se priznati da jeste.

Link to comment
Share on other sites

Nabrojao sam igrace kojima isticu ugovori u prethodnom postu, nije tako dramaticno gledajuci sam kvantitet, a bogami ni kvalitet 😄 Siguran sam da je ogromna vecina navijaca srecna sto se rastajemo sa Jojicem i Markovicem.

 

Ovo sto kazes bi bilo na mestu pre nekih 10ak godina, okretanje mladim igracimatm bez nekog rezona bi bio klasican suicid. Trener koji dodje ima okej situaciju da u dva kola udje u grupe LE ili LK, odnosno da klub zaradi 10ak miliona evra.

 

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Marokanac said:

Vi ste bas u katastrofa situaciji. Hrpi igraca istice ugovor a i ovi sto imaju ugovor bolje da nemaju. Trener se ne nazire. Kinte nemate. Vi sledecu sezonu morate zrtvovati za ubacivanje klinaca i njihovo stasavanje obzirom da kinte za kupovinu igraca nemate. Sve drugo ce vam povecati dug za 20% a necete nista napraviti jer je Zvezda prejaka. Cini mi se da ce vam prelazni rok biti kao onaj nas cuveni kad je doslo 11 losih igraca (Obric, Jakovic, Vukobratovic & co). Znam da ovo sve znate i ne pricam nista novo ali da ste katastrofa, mora se priznati da jeste.

 

sve se slažem, osim bolda...

:lol_2:

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, kendrick said:

Nabrojao sam igrace kojima isticu ugovori u prethodnom postu, nije tako dramaticno gledajuci sam kvantitet, a bogami ni kvalitet 😄 Siguran sam da je ogromna vecina navijaca srecna sto se rastajemo sa Jojicem i Markovicem.

 

Ovo sto kazes bi bilo na mestu pre nekih 10ak godina, okretanje mladim igracimatm bez nekog rezona bi bio klasican suicid. Trener koji dodje ima okej situaciju da u dva kola udje u grupe LE ili LK, odnosno da klub zaradi 10ak miliona evra.

 

Caka je sto ja mislim da vi sa ovim ili slicnim timom niste ni blizu LE, maksimum LK. Ali nisam neko ko gleda PFC na dnevnom nivou pa vrlo moguce da grijesim. I ovo je nevezano za relacije Zveda- Partizan tj nije neki navijacki komentar. Jednostavno, ne sjecam se kad ste bili losiji.

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, kendrick said:
  • Celavi
  • Jokan
  • Paun
  • Ivic
  • Stolica

Dugogodišnja želja. Čovek koji nam je doneo jedinu titulu u eri AV. Nek je sa srećom.

Vidim oživeo topic... ups, pa to komšiluk piše kako nemamo pojma.

Do nekih boljih vremena...

Odoh na basket da čitam kako je Želimir slavno nastradao sa neiskusnim timom.

 

Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, dekifisher said:
  • Stolica

Dugogodišnja želja. Čovek koji nam je doneo jedinu titulu u eri AV. Nek je sa srećom.

Vidim oživeo topic... ups, pa to komšiluk piše kako nemamo pojma.

Do nekih boljih vremena...

Odoh na basket da čitam kako je Želimir slavno nastradao sa neiskusnim timom.

 

Bold apsolutno ne tacan. 
Bili ste prvaci 11-12, 12-13, 14-15 i 16-17. 

 

Link to comment
Share on other sites

Stolici sam se nadao (heh) kada je Celavitm odlazio. Pet godina kasnije, dva fijaska (Vojvodina i Olimpija) gde su obilovale drame i cudni angazmani u i mladoj repki. Tada je bio dobar trenutak za njegov dolazak, sada ne znam - sa jedne strane potreban nam je odredjeni reset i cistka u strucnom stabu, igrackom kadru i celokupnoj filozofiji, sa druge strane, ako bude problema kao sto je bilo u Vosi i Olimpiji (neispunjena obecanja uprave, losi rezultati, upiranje prstima, itd.) ne pise nam se dobro.

 

Sta znam, nisam ni zadovoljan ni potpuno razocaran. Realnost ovakve uprave jeste da ce ih svako ozbiljniji odjebati, a definitivno mi je draze da dodje Stolica, nego onaj italijan ili Djukic. Savo je na mene ostavio pozitivan utisak, ali pojma nemam kako bi to sada izgledalo, a i ne deluje mi svez za ono sto nas ocekuje.

 

Ono sto je definitivno pozitivno jeste da cemo konacno imati i neke skolovanetm analiticare i dosta zanimljiv pristup igri. Stolica ima razne ideje koje su retke (zapravo, nepostojane) u domacem fudbalu. Siguran sam da cemo izgledati dosta drugacije nego kod Stanoja, u smislu da ce sama igra biti fluidnija, da kazemo pozitivnija i da cemo vidjati neke obrise modernog fudbala danasnjice.

 

Meni licno najpozitivnija stvar, koga zanima analitika u svetu fudbala, dve must watch epizode. Brat od Marka Jevtovica, vrlo elokventan i fudbalski edukovan momak. KONACNO ce u Partizanu biti dosta paznje sferi koja je oduvek bila zapostavljena u klubu.

 

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Marokanac said:

Caka je sto ja mislim da vi sa ovim ili slicnim timom niste ni blizu LE, maksimum LK. Ali nisam neko ko gleda PFC na dnevnom nivou pa vrlo moguce da grijesim. I ovo je nevezano za relacije Zveda- Partizan tj nije neki navijacki komentar. Jednostavno, ne sjecam se kad ste bili losiji.

Pre tri godine, kad smo osvojili poslednji kup. To je bila tragedija od tima. Ovo sada je nominalno lošije od vas, ali je bilo dobrano utegnuto pa smo u mnogim mečevima prevazilazili objektivan pojedinačni kvalitet.

 

12 hours ago, Marokanac said:

Vi ste bas u katastrofa situaciji. Hrpi igraca istice ugovor a i ovi sto imaju ugovor bolje da nemaju. Trener se ne nazire. Kinte nemate. Vi sledecu sezonu morate zrtvovati za ubacivanje klinaca i njihovo stasavanje obzirom da kinte za kupovinu igraca nemate. Sve drugo ce vam povecati dug za 20% a necete nista napraviti jer je Zvezda prejaka. Cini mi se da ce vam prelazni rok biti kao onaj nas cuveni kad je doslo 11 losih igraca (Obric, Jakovic, Vukobratovic & co). Znam da ovo sve znate i ne pricam nista novo ali da ste katastrofa, mora se priznati da jeste.

Katastrofa je zato što je sve manje onih koji žele da rade sa ovom bagrom na čelu kluba, a i u srpskom fudbalu uopšte. Vidiš kako ih je odjebalo brdo imena za mesto trenera (ako nisu bili probni baloni, ko fol priče). Pitanje je i koliko će igrača želeti da dođe.

 

Ne mislim da se treba orijentisati na neku seču i sedam klinaca u timu najesen. Mi smo na jedan prolaz od jeseni u Evropi, što donosi priličan prihod, a dva dvomeča nas dele od LE i ozbiljnih para i utakmica. Ne bih se tek tako odricao te šanse. Drugo. klinci i sada imaju dovoljno prostora da se nametnu, a nisam siguran da su ove godine u globalu iskoristili šansu. Pričalo se o sve lošijem radu u omladincima, videćemo koliko je istine u tome kada još neki stasaju za prvi tim. Ponavljam, sasvim je dovoljno prostora za klince, na njima je da ga popune.

 

Ok, u slučaju neke propasti u kvalifikacijama sve je moguće, pa i žestoki rezovi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sehovic ima ugovor sa Makabijem jos godinu dana, ali prica se da se vraca. Meni bi to bio skroz okej potez ukoliko je neki knock-down price ili dodje do raskida saradnje sa Makabijem.


Jovanovic je presao za skoro 2 miliona evra zimus i na 17 utakmica postigao 10 golova (resio derbi sa dva gola). Pritom ima visegodisnji ugovor, tako da od njega nema nista.

Djerlek je 2019 potpisao petogodisnji ugovor sa Sivasporom, ne znam kakav je bio na pozajmici u Sloveniji, ali nesto mi govori da ce opet na neku pozajmicu. Ukoliko dodje do raskida, pozdravio bih dolazak, ali nisam optimista.

 

Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, kendrick said:

Sehovic ima ugovor sa Makabijem jos godinu dana, ali prica se da se vraca. Meni bi to bio skroz okej potez ukoliko je neki knock-down price ili dodje do raskida saradnje sa Makabijem.


Jovanovic je presao za skoro 2 miliona evra zimus i na 17 utakmica postigao 10 golova (resio derbi sa dva gola). Pritom ima visegodisnji ugovor, tako da od njega nema nista.

Djerlek je 2019 potpisao petogodisnji ugovor sa Sivasporom, ne znam kakav je bio na pozajmici u Sloveniji, ali nesto mi govori da ce opet na neku pozajmicu. Ukoliko dodje do raskida, pozdravio bih dolazak, ali nisam optimista.

 

oni mi prvi padoše na pamet ali ima sigurno da se među tim prerano prodanim igračima nađe 3-4 koja mogu da budu konkurentna za prvi tim. naravno ne mislim na matore polovnjake kao što je lola. 

Link to comment
Share on other sites

Crno-beli su dobili potencijalnog rivala u 3. kolu kvalifikacija za Ligu Evrope, iz ligaške staze kvalifikacija Lige šampiona.

Igraće protiv jednog od gubitnika iz mečeva Mitjiland i AEK Larnaka, odnosno Dinamo Kijev i Fenerbahče, a žreb za treće kolo kvalifikacija za Ligu Evrope zakazan je za 18. jul.

 

Bice veselo.

Link to comment
Share on other sites

Sva debilana Mocarta u jednom tekstu:

 

Naslov:

 

Quote

Partizan na prvom evropskom koraku izbegao Dinamo Kijev ili Fener

 

Tekst:

 

Quote

Danas je održan žreb za 2. kolo trke za LŠ i parovi su:

Midtjilend (Danska) – AEK Larnaka (Kipar) i Dinamo Kijev (Ukrajina) – Fenerbahče (Turska).

Dakle, ekipe koja budu poražene u ova dva dvomeča će biti potencijalni protivnici Partizana u 3. kolu kvalifikacija za Ligu Evrope.

Dobra je okolnost što se Dinamo Kijev i Fenerbahče sudaraju, pa će crno-bele mimoići jedan od ta dva moćna tima. S tim što će Ukrajinci verovatno u Poljskoj igrati utakmice kao domaćini.

 

Dakle ovim tupadzijama nije palo na pamet da bi bilo bolje da se 2 najjace ekipe ne sastaju medjusobno, jer bi u tom slucaju verovatno pobedili 2 slabije ekipe (koje bi onda dosle Partizanu). Ne, po njima je bolje da 1 ispada, a da 1 ostaje kao moguci protivnik 🤦‍♂️

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Dinamo koji je bukvalno sacinjen od reprezentativaca Ukrajine (neretko i po 6-7 igraca u startnih 11 repke) koji su na okupu dosta dugo, bez stranaca.

Sa druge strane, Fenerbahce sa Zorz Zezusom i velikim ambicijama u ovom prelaznom roku, a vec imaju vrlo respektabilan sastav, sa nekoliko vrlo kvalitetnih domacih igraca.

 

Ako bih mogao da biram, definitivno Fenerbahce. Zezus ima tradicijutm da skocka skupocene i na papiru vrlo jake timove i da podbaci. Zajedno sa njim dosao je i Mario Branco na poziciju sportskog direktora, koga bi andjusovski mogli da okarakterisemo kao jednog od portugalskih menadzerskih isprdaka. Ocekuje se nekoliko zvucnih pojacanja, pominje se Marselo (poslednji put kada smo igrali sa Fenerom, isto je legendarni levi bek iz Reala na zalasku karijere dosao :default_coffee:), tako da bi se reklo da ako vec mora, poklapaju se kockice da uzmemo jedan ozbiljniji skalp, a ujedno i osvetimo za onu epsku kradju u Istanbulu i olako prosutih 2:0 u Beogradu.

 

No, da vidimo da li ce nas zreb ipak voditi na tezi put. Na papiru, logicno, AEK Larnaca najpozeljniji protivnik, ali navijacki sentiment me vuce ka Feneru. Prolaskom, u teoriji, ozbiljan boost za potpuno novi strucni stab i poprilicno izmenjen tim. Eventualnim porazom, ostaje LK a svakako da ne bi padale glave. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Taj prolaz iz ovog ugla najviše zvuči kao teorija, zato bi trebalo moliti se da dobijemo Kiprane. Tada bi teorija dobila primese realnosti.

 

Paradoksalno, prolaskom bismo imali nominalno lakši žreb u plej-ofu nego u trećem kolu. Dodatno, LK bi bila u džepu. Porazom u trećem kolu bi cela jesen bila dovedena u pitanje jer će žreb za plej-of LK biti zajebaniji od žreba za PO LE.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...