Jump to content

FK Partizan 2021/22


Xpert

Recommended Posts

Gledam sada ovo bodovanje za nacionalni koeficijent, kakve su nam sanse za sto bolji plasman i taj drugi tim u kval za LS.

 

Moze se reci da Partizan u najvecoj meri bije bitku za to - em je u slabijem takmicenju pa ima vise sanse da Srbiji donese bodove, em igra direktno protiv klubova iz Belgije i Kipra a te zemlje su iza nas. 

 

Ovo su trenutni koeficijenti:

E9v5HWOWEAYenSF?format=jpg&name=4096x409

 

A ovde je bodovanje:

1630052564103_1626737632969_NACIO.jpg

 

NAPOMENA: Nacionalni koeficijent obračunava se sabiranjem svih osvojenih bodova klubova iz date države, te deljenjem sa brojem učesnika iz nje. Položaj na tabeli određuje se na osnovu obračuna pet prethodnih sezona. Dati plasman kasnije određuje broj i status klubova (fazu u kojoj startuju) iz date države u evropskim kupovima. Od ove sezone uspostavljeno je doigravanje u Ligi Evrope i Ligi konferencija, takozvano međukolo pred start prolećnog dela. Osam trećeplasiranih klubova iz Lige šampiona igraće protiv osam drugoplasiranih iz Lige Evrope za plasman u osminu finala LE, gde direktan prolaz imaju samo pobednici grupa. Po istom principu obaviće se popuna za osminu finala Lige konferencija: osam trećeplasiranih iz Lige Evrope protiv osam drugoplasiranih iz LK. UEFA neće posebno nagrađivati ekipe u ovoj fazi.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Igor_ said:

Sta znaci 23/24 uefa coeficient breakdown?

I kako je partizan bestteam? Sa 41% bodova zemlje? Koliko smo mi doneli onda u ovih par godina? 

 

Dodatno mesto u kval za LS se racuna ne od sledece vec od sezone 2023/2024.

Rangira se tabela po koloni Coeff. koja je zbir prethodnih 5 sezona (kolona). 

Vrednost po sezoni se odredjuje po ukupnom broju poena koji su svi timovi iz zemlje skupili, podeljeno sa brojem timova koji su izlazili u Evropu u toj sezoni. 

 

Best team se odnosi ili na tekucu sezonu ili na prethodni period, nisam siguran. Ali nebitno je za ovo rangiranje. 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Kooineeperk said:

 

Dodatno mesto u kval za LS se racuna ne od sledece vec od sezone 2023/2024.

Rangira se tabela po koloni Coeff. koja je zbir prethodnih 5 sezona (kolona). 

Vrednost po sezoni se odredjuje po ukupnom broju poena koji su svi timovi iz zemlje skupili, podeljeno sa brojem timova koji su izlazili u Evropu u toj sezoni. 

 

Best team se odnosi ili na tekucu sezonu ili na prethodni period, nisam siguran. Ali nebitno je za ovo rangiranje. 

 

Dada, imamo bas lepu priliku da skupimo poene. Suludo mi je da se svuda dobija po bod za pobedu. Ali to je bolje za nas nacionalni. Bas nam fali da jednu godinu treci tim iz Srbije napravi iskorak. 

 

Link to comment
Share on other sites

Ali zato se sam plasman u LS nagradjuje sa dodatnih 4 poena po klubu. Sad ce UKR da nam pobegne samo tako, +8 poena dobijaju. 

 

Ili da se pridruzi treci tim, ili da ne izlaze u Evropu 😄 

 

Mozda sam ovu trebao da postujem u drugoj temi, ali razlog postovanja je zapravo taj sto sam hteo da kazem da FKP moze znacajno da doprinese ove godine

 

Recimo da imaju skor (pesimisticno gledano) 2-2-2 i plasiraju se dalje kao mozda drugi u grupi. To je 2 pobede x2p + 2 remija x1p + 1p za 2. mesto u grupi, to je 7 poena. Neka prodju u 1/8 i tamo donesu jos neki poen (ili zasto da ne, odu jos i dalje). Ocekujem nekih 10ak poena od FKP. Pa se to podeli sa 4 tima (koliko smo imali u Evropi) -> to je onda 2.5 poena za nacionalni koeficijent. Na ova tri koja vec imamo to je 5.5 poena, toliko smo imali prosle sezone. I onda na sve to dodati i ucinak FKCZ.  

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, realno *w said:

Dobar žreb, baš dobar. Nadam se i motiv našima da se malo pojačaju, jer vrlo lako može da se dočeka proleće u ovom kukalom takmičenju.

pa sa ovim ucesnicima, ne moze biti los i da oces..

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

16. septembar, 21.00: Anortozis Famagusta – Partizan

30. septembar, 18.45: Partizan – Flora Talin

21. oktobar, 21.00: Partizan – Gent

4. novembar, 18.45: Gent – Partizan

25. novembar, 21.00: Flora Talin – Partizan

9. decembar, 18.45: Partizan – Anortozis Famagusta

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Meni nije jasno zasto ti uopste pises po nasim topicima jer je ocigledno da samo pokusavas da provociras. A to sto pominjes coveka koji ocigledno ima zdravstvenih problema je van svake pameti. Ja ne znam da je ovde iko ikada pominjao doticnog gospodina.

Sent from my SM-G970F using Tapatalk

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Imaš odgovarajuću temu za dotičnog, zaobiđi ovu sa takvim glupostima.

 

37 minutes ago, Sir Alex Ferguson said:

Suma je izgleda bas povredjen, ruptura od 11mm. Daj boze da novembar docekamo sa barem 11 spremnih i zdravih igraca.

Pade mi na pamet da možda preuveličavaju povredu da ne bi išao na okupljanje reprezentacije.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Lik je zajebant težak. Nije standardni ćutljivi takmičar. Često ima upadice i konverzaciju sa voditeljkom. Ne pratim slagalicu ali pogledam ponekad i potrefilo se da sam gledao 3 puta ovih dana kada je on bio jedan od takmičara. Rekoše da je već bio pobednik jednog ciklusa pre par godina.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • Xpert locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...