Jump to content

FK Crvena Zvezda 2021/2022


tsva

Recommended Posts

Jeste da im je grupa bila smejurija, ali su zato u kvalfikacijama igrali sa Socijem i Santa Klarom, timovi koji su bolji od Flore i od Anorthosisa. Ta nipodastavanja uspeha u Evropi su debilna, bilo da oni to rade sa uspesima Zvezde koji su neoborivi i neupitni i samo zadrti ljudi to mogu da negiraju, sa kojima nema nikakve diskusije jer ne vodi nicemu, bilo da to rade navijaci Zvezde ismevajuci LK i 1/16, a ako budemo drugi, i Zvezda ce tamo da igra naredne sezone i to od 2. kola kvalfikacija, osim ako se ne poklope rezultati iz LK pa startujemo od 3. kola Lige Evrope, ali to je trenutno na dugacki stap.

Imaju dobrog spica, bez Rikarda bi imali jedno 5,6 kikseva vise i bili bi drugi na tabeli. To je jedina razlika, plus sto odbrana ne pravi puno kikseva, a i kada pravi , citave sezone se provlace jer imaju dosta srece sa stativama rivala, Katai u derbiju, 2x Cukaricki na jna, pa Vozdovac na 0 0 itd itd. 

A kad zagusti , onda se dozvoljava i odbojka u sopstvenih 16m 

 

giphy.gif 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kanga najbolje partije pruza I sav njegov kvalitet dolazi do izrazaja kada igra blize golu... tj of veznog. 

 

On trenutno kod " mistera " uglavnom igra na poziciji "zadnjeg veznog" ,  na poziciji koja mu manje odgovara, tako da njegova pas igra, dobar sut nikako ne mogu doci do izražaja. 

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Igor_ said:

Ohi bas deluje kao Goodgay nesto kao Boaci. Posle svakog gola je prvi da dotrci i proslavi prvo sa Milanom pa posle i sa Dragovicem. Deluje da se jako brzo i dobro uklopio sa saigracima.

Ja se uvijek trudim da ispratim ponasanje stranaca u tim nekim situacijama npr. nakon postizanja gola, neke guzve na terenu itd. Budem izrazito sretan kada vidim da su te reakcije takve da se moze reci da je stranac dio ekipe, da je prihvacen od strane domacih itd. Sjecam se onih prica sa Barkosom ("Varkosom")i ne znam kim jos...kad je ljakse sa Romanije a.k.a. Ognjen Koroman glumio ludilo i sprdao se sa ljudima koji nemaju pojma sta im pricas jer ne znaju tvoj jezik (kao najniži oblik zajebancije sa nekim).  Po negativnom mi je ostao upamcen onaj gadonja Fibel, radovao se nasim neuspjesima (kad je otisao, doduse, ali uvijek mi je bio glavni negativac)...itd.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Igor_ said:

Ohi bas deluje kao Goodgay

😂

 

Ajd kada kažeš 🤣

7 hours ago, Igor_ said:

Ohi bas deluje kao Goodgay nesto kao Boaci. 

 

22 minutes ago, Marokanac said:

Ja se uvijek trudim da ispratim ponasanje stranaca u tim nekim situacijama npr. nakon postizanja gola, neke guzve na terenu itd. 

Izvinite drugari, ali ovo je epic 😂

  • Like 2
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

Stanković zahteva od Kange da se niže vrati po loptu i da on bude distributer lopti iz sredine ka krilima, a onda da dupliranjem strane sa bekovima napravimo višak. Ivanić igra brutalno na toj poziciji koju je Kanga ranije pokrivao, ali nema potrebe da se protiv Čuke vraćaš Kangu na 30 metara od gola po loptu. Ne znam kako očekujete od čoveka da pošalje upotrebljivu loptu u prostor kad nije ni blizu protivničkom golu. Njegovo je da se otvori, primi loptu i prebaci je na slobodno krilo, to je to. Stankela vidi Kangu kao nekog tehnički potkovanog zadnjehg veznog, a uparuje ga sa Sanogom, to je ok kada su bekovi u stanju da doprinesu u ofanzivi. Žrtvovali smo Kangu kako bi Ivanić dobio veću slobodu u napadu, on bukvalno ima svu slobodu i često se prebacuje na krilo kako bi sa krilom i bekom napravio trougao (višak).

 

Ponovo nam nedostaje brzine, imamo dosta tehnički pismenih igrača, ali fali te brzine. Komšije će sa dva zadnja vezna da blindiraju naše bočne strane, nadajmo se da ćemo uspeti neki višak da napravimo. Da smo pametni pa da odigramo visok presing, pa da se pokažu svi nedostaci te igre sa dva zadnja bezvezna, ali mi ćemo opet da forsiramo neku polu-čekalicu i nadamo se čudu.

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Don Juan said:

😂

 

Ajd kada kažeš 🤣

 

Izvinite drugari, ali ovo je epic 😂

Nema sta izvini, samo dobra sprdnja 😂 . Moje goodguy je i bilo sprdnja u tom smeru 😁 , zbog necijeg upisa od pre par dana "bas mi se svidja Ohi"...

Edited by Igor_
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Liska Manjina said:

Stanković zahteva od Kange da se niže vrati po loptu i da on bude distributer lopti iz sredine ka krilima, a onda da dupliranjem strane sa bekovima napravimo višak. Ivanić igra brutalno na toj poziciji koju je Kanga ranije pokrivao, ali nema potrebe da se protiv Čuke vraćaš Kangu na 30 metara od gola po loptu. Ne znam kako očekujete od čoveka da pošalje upotrebljivu loptu u prostor kad nije ni blizu protivničkom golu. Njegovo je da se otvori, primi loptu i prebaci je na slobodno krilo, to je to. Stankela vidi Kangu kao nekog tehnički potkovanog zadnjehg veznog, a uparuje ga sa Sanogom, to je ok kada su bekovi u stanju da doprinesu u ofanzivi. Žrtvovali smo Kangu kako bi Ivanić dobio veću slobodu u napadu, on bukvalno ima svu slobodu i često se prebacuje na krilo kako bi sa krilom i bekom napravio trougao (višak).

 

Ponovo nam nedostaje brzine, imamo dosta tehnički pismenih igrača, ali fali te brzine. Komšije će sa dva zadnja vezna da blindiraju naše bočne strane, nadajmo se da ćemo uspeti neki višak da napravimo. Da smo pametni pa da odigramo visok presing, pa da se pokažu svi nedostaci te igre sa dva zadnja bezvezna, ali mi ćemo opet da forsiramo neku polu-čekalicu i nadamo se čudu.

Pisao sam ja vec o tome, Stankela pokusava da prekopira stil igre Celzija, Sitija i ostalih premierligasa. 

Rodic i Picini maltene igraju krila, a Kanga i Sanogo idu nisko, krpe njihove rupe i iznose loptu (uglavnom Kanga). 

Samo sto Stankovic mora da ukapira da nit je Picini James nit je Rodic Cancelo pa da moze da odigra toliko ofanzivno. 

Plus sto je zlocin odaljiti Kangu toliko od gola.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Igor_ said:

Pisao sam ja vec o tome, Stankela pokusava da prekopira stil igre Celzija, Sitija i ostalih premierligasa. 

Rodic i Picini maltene igraju krila, a Kanga i Sanogo idu nisko, krpe njihove rupe i iznose loptu (uglavnom Kanga). 

Samo sto Stankovic mora da ukapira da nit je Picini James nit je Rodic Cancelo pa da moze da odigra toliko ofanzivno. 

Plus sto je zlocin odaljiti Kangu toliko od gola.

Ma može se tu izvršiti korekcija gde bi jedan od bekova ostajao nazad, a Ivanić umesto njega se izvlačio na stranu. To bi ostavljalo dovoljno prostora za Kangu da krene napred, dosta rotacija, možda bi i delovalo malo asimetrično, ali sigurno bi donosilo bolje rezultate nego ovo sa bekovima. Doduše Talijanu je pva utakmica, ceo tim je delovao anemično, ajde da još malo sačekamo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Liska Manjina said:

Ma može se tu izvršiti korekcija gde bi jedan od bekova ostajao nazad, a Ivanić umesto njega se izvlačio na stranu. To bi ostavljalo dovoljno prostora za Kangu da krene napred, dosta rotacija, možda bi i delovalo malo asimetrično, ali sigurno bi donosilo bolje rezultate nego ovo sa bekovima. Doduše Talijanu je pva utakmica, ceo tim je delovao anemično, ajde da još malo sačekamo.

Ma to se rešava sa 3-5-2 formacijom, imamo Dragovića koji je lak na lopti i može da iznese loptu napred, pa ni Kanga ne bi morao toliko da se vraća, plus bi Pićiniju više odgovarala ta formacija.

Link to comment
Share on other sites

Picini kako trenutno izgleda trebace mu bar pola godine da udje u formu. Deluje gore od Gobeljica i Gajica, a ne treba objasnjavati koliko je to onda lose.

 

S druge strane, sigurno je da je kvalitetan igrac, ali pitanje je da li ce mu zdravlje dozvoliti da to i pokaze. Mada i Sanogo je bio los kad je dosao, isto je bio izasao iz teske povrede. Videcemo.

Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, Venger said:

Picini kako trenutno izgleda trebace mu bar pola godine da udje u formu. Deluje gore od Gobeljica i Gajica, a ne treba objasnjavati koliko je to onda lose.

 

S druge strane, sigurno je da je kvalitetan igrac, ali pitanje je da li ce mu zdravlje dozvoliti da to i pokaze. Mada i Sanogo je bio los kad je dosao, isto je bio izasao iz teske povrede. Videcemo.

Da li je moguce da kazes da deluje gore od Gobeljica? 

Covek nije potpuno spreman, ali sa par poteza u prvom mecu je pokazao da ume. To je ogroman upgrade u odnosu na stravican nekvalitet na desnom beku.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Venger said:

Ne kazem da ne ume, cak naprotiv, pisao sam i kad je dolazio da je klasa za sve bekove u ovoj ligi. Pitanje je da li moze, koliko mu telo dozvoljava.

Kolicina frustracije koju izaziva Gobeljiceva uloga poslednjih godina i to sto mu se onoliko puta progledalo kroz prste na greske koje su nas kostale, namece stav da Picini mora igrati ako je zdrav i kad se uigra. Jbg, ocigledno Zvezda takav profil igraca ne moze dovesti u nekim normalnim okolnostima, to su poznate price oko finansija i transfer politike.

Link to comment
Share on other sites

Treba dati još vremena i Pićiniju i Živkonaldu. Samo ako ih povrede ne akaju i da dobiju na kontinuitetu, skoro sam siguran da će Pićini biti na nivou. Čak i u ovog drugog potajno verujem. Njima trebaju minuti, taman do kraja sezone.

 

Setimo se kakva je kršina bio Mrđa kad je došao '14. i kako nije mogao da pretrči teren u jednom pravcu. Na kraju je završio kao najbolji strelac a ovde ga stručljaci mazahu govnima od prvog dana. :classic_biggrin:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 2/14/2022 at 1:02 PM, Liska Manjina said:

Stanković zahteva od Kange da se niže vrati po loptu i da on bude distributer lopti iz sredine ka krilima, a onda da dupliranjem strane sa bekovima napravimo višak. Ivanić igra brutalno na toj poziciji koju je Kanga ranije pokrivao, ali nema potrebe da se protiv Čuke vraćaš Kangu na 30 metara od gola po loptu. Ne znam kako očekujete od čoveka da pošalje upotrebljivu loptu u prostor kad nije ni blizu protivničkom golu. Njegovo je da se otvori, primi loptu i prebaci je na slobodno krilo, to je to. Stankela vidi Kangu kao nekog tehnički potkovanog zadnjehg veznog, a uparuje ga sa Sanogom, to je ok kada su bekovi u stanju da doprinesu u ofanzivi. Žrtvovali smo Kangu kako bi Ivanić dobio veću slobodu u napadu, on bukvalno ima svu slobodu i često se prebacuje na krilo kako bi sa krilom i bekom napravio trougao (višak).

 

Ponovo nam nedostaje brzine, imamo dosta tehnički pismenih igrača, ali fali te brzine. Komšije će sa dva zadnja vezna da blindiraju naše bočne strane, nadajmo se da ćemo uspeti neki višak da napravimo. Da smo pametni pa da odigramo visok presing, pa da se pokažu svi nedostaci te igre sa dva zadnja bezvezna, ali mi ćemo opet da forsiramo neku polu-čekalicu i nadamo se čudu.

 

Никако да одговорим овом горе стручњаку што му је Канга највећи проблем па си дјелимично урадио ти.

Канга почиње да личи на Марина из доба када се Милојевић погубио јер и Станковић личи на Милојевића, али се ни Марину тада и Канги сада не може ништа замјерити. Када тренер нема игру и систем онда се ослања на играче који знају да задрже лопту и да направе вишак 1 на 1. С друге стране погледајте Пиксијеву Србију, све креће од задње линије гдје сви играчи учествују у креирању напада, износе лопту, истрче па задњи везни треба само да није глупан и да се нормално креће да прими лопту и даље тражи у нормалним условима рјешење. Пошто се код нас не зна ко шта ради, онда и ови што знају не изгледају тако поготово када нас неко стисне када Канга износи лопту, напросто немамо опција на средини даље према нападу а транзицију да не помињем јер тек за то треба тренер да увјежба играче ко, када и гдје трчи без лопте...

Link to comment
Share on other sites

Večeras tandem na desnoj strani Pićini-Falko. Živo me zanima kako će to izgledati ali očekujem sve najbolje. Malo kasnije dati još priliku i Motiki ili Motici (1. palatalizacija)..Sve u svemu, jedva čekam 17h, da sa juniorom odgledam, nadam se, dobru igru i našu ubjedljivu pobjedu.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Константин said:

 

Никако да одговорим овом горе стручњаку што му је Канга највећи проблем па си дјелимично урадио ти.

Канга почиње да личи на Марина из доба када се Милојевић погубио јер и Станковић личи на Милојевића, али се ни Марину тада и Канги сада не може ништа замјерити. Када тренер нема игру и систем онда се ослања на играче који знају да задрже лопту и да направе вишак 1 на 1. С друге стране погледајте Пиксијеву Србију, све креће од задње линије гдје сви играчи учествују у креирању напада, износе лопту, истрче па задњи везни треба само да није глупан и да се нормално креће да прими лопту и даље тражи у нормалним условима рјешење. Пошто се код нас не зна ко шта ради, онда и ови што знају не изгледају тако поготово када нас неко стисне када Канга износи лопту, напросто немамо опција на средини даље према нападу а транзицију да не помињем јер тек за то треба тренер да увјежба играче ко, када и гдје трчи без лопте...

Valjda smem da napisem sta mislim. Niti sam koga vredjao, niti koga provocirao, tako da ne znam cemu ovo ironicno da sam strucnjak. Hvala Bogu moje pisanje ne utice na to kako ce nam tim izgledati i igrati, tako da ne razumem cime sam zasluzio epitet strucnjaka. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Marokanac said:

Večeras tandem na desnoj strani Pićini-Falko. Živo me zanima kako će to izgledati ali očekujem sve najbolje.

 

Nema nista od toga, veceras se uigrava ubojiti tandem Gaja - Srnaldo.

 

Fascinantna je sposobnost Stankovica da u svakom momentu izvede potpuno besmislen i promasen sastav. Evo ga danasnji eksperiment:

 

Borjan - Gajić, Pankov, Dragović, Rodić - Sanogo, Kanga, Ivanić - Srnić, Ben, Ohi

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, СтелаРоса said:

Valjda smem da napisem sta mislim. Niti sam koga vredjao, niti koga provocirao, tako da ne znam cemu ovo ironicno da sam strucnjak. Hvala Bogu moje pisanje ne utice na to kako ce nam tim izgledati i igrati, tako da ne razumem cime sam zasluzio epitet strucnjaka. 

 

ОК извини ако те то увриједило, али образложио сам у посту везано за Кангу који никако не може бити највећи проблем. Слично као 2019. у кошаркашкој репрезентацији када је један Јокић представљен као проблем иако је форсиран на неприродној позицији и иако нисмо имали Тим са великим "Т" а имали одличан ростер.

Фудбал није видео игрица гдје су skills претходно предефинисали програмери па ако замијениш бољим играчем, буде боље и за тим. Да јесте не би тренери ни постојали.

Наш проблем нису играчи, имамо сасвим озбиљан ростер за наше услове, него игра коју немамо већ дуже вријеме. За исто је одговоран тренер и када добри играчи буду још бољи а они слаби сакрију своје мане, каже се да тренер има добру тактику...

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...