Jump to content

FK Crvena Zvezda 2021/2022


tsva

Recommended Posts

6 minutes ago, Manoly said:

Cigani srecni zbog zreba, a Rendzersi spejssatl za nas realno. 6 komada gurnuli Dortmundu, sta dalje pricati.

 

Taman kad treba. Prokenjalo ih protiv (verovatno objektivno) bolje Borusije., a i ne pamtim nešto da su davali tako po 6 komada u dvomečima. Protiv Zvezde ima da budu ona žaba što (ne) peva. :classic_biggrin:

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ja sam gledao juce skoro celu utakmicu Rendzers - Dortmund.

 

Dortmundova odbrana je igrala kao da ima 3 Gobeljica nazad, a ne Humelsa, Menijea i ne znam jos koga. Strasno je sta su radili.

 

Bekovi su im bas zajebani. Tavernije desno i snazni Afromaerikanac levo, mada tu valjda cesce igra Barisic, a Afromaerikanac u sredini.

 

Morelos normalno bio najopasniji, a i Kent sa levog krila lepo zavrnuo ka unutra nekoliko puta. Sredina me se nije nesto posebno dojmila, secam se Lundstrama krljaca iz Sefilda kroz Fantazi pre neku godinu (kostao na pocetku 4, narastao tokom sezone na 6).

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, Manoly said:

Cigani srecni zbog zreba, a Rendzersi spejssatl za nas realno. 6 komada gurnuli Dortmundu, sta dalje pricati.

Dortmund je vrlo labilna ekipa. Mogu da ti daju 6 imaju napadacki potencijal, al mogu ladno i da prime i to na jednoj utakmici.

 

Ne mislim da je Rendzers najlaksi protivnik i mislim da su jaki favoriti, ali moglo je i gore. Srednje dobar zreb.

 

 

Link to comment
Share on other sites

najbolji moguci zreb ali svejedno ne vidim nacin da ne primimo 3 komada u paklu ajbroksa od prepaljenog rendzersa koji je ubio dortmund u obe tekme. suvisno je govoriti koliko ce motivisanije oni uci u ovaj dvomec od milana onomad (pominjem milan jer mrkela i stankovic baziraju optimizam upravo na tome kako smo se nosili sa njima). ocekujem neku cekalicu jer to je jedino sto mozemo da probamo, za igranje fudbala i nadigravanje sa njima ova ekipa nema ni snage ni brzine. 

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Neme said:

 

Taman kad treba. Prokenjalo ih protiv (verovatno objektivno) bolje Borusije., a i ne pamtim nešto da su davali tako po 6 komada u dvomečima. Protiv Zvezde ima da budu ona žaba što (ne) peva. :classic_biggrin:

 

1 minute ago, Venger said:

Dortmund je vrlo labilna ekipa. Mogu da ti daju 6 imaju napadacki potencijal, al mogu ladno i da prime i to na jednoj utakmici.

 

Ne mislim da je Rendzers najlaksi protivnik i mislim da su jaki favoriti, ali moglo je i gore. Srednje dobar zreb.

 

 

Nisam misljenja da je zreb los, svakako su sve to jako ozbiljne ekipe u drugom po snazi takmicenju jevrope, ali mi sami ne delujemo kadri da se pobijemo sa jacim protivnikom kako smo to prosle sezone sa Milanom.

Ekipa nam je poprilicno tanka na terenu, derbi moye mnogo toga ogoliti, a onda sam Rendzers dodje kao azdaja.

Naravno, na njih ce se sigurno izaci bez jurnjave, bice tu cekanja i tako ce se i pripremati taktika (slicno npr Bragi tamo), ali poenta je da forma za takve meceve mora da se podize kako se blize, sto ne vidim da je moguce.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Manoly said:

 

Nisam misljenja da je zreb los, svakako su sve to jako ozbiljne ekipe u drugom po snazi takmicenju jevrope, ali mi sami ne delujemo kadri da se pobijemo sa jacim protivnikom kako smo to prosle sezone sa Milanom.

Ekipa nam je poprilicno tanka na terenu, derbi moye mnogo toga ogoliti, a onda sam Rendzers dodje kao azdaja.

Naravno, na njih ce se sigurno izaci bez jurnjave, bice tu cekanja i tako ce se i pripremati taktika (slicno npr Bragi tamo), ali poenta je da forma za takve meceve mora da se podize kako se blize, sto ne vidim da je moguce.

 

Brate, ista ta priča je bila i prošle godine pa su odigrali dvomeč za pamćenje. Ali ista priča, te spori smo, te duva pozadi, Gobeljardo-Srnaldo, a ustvari da Pavkov nije onu frljoku dao u poslednjoj sekundi, ne bi ni od tog dvomeča bilo ništa. Po meni je Milan jači od Rendžersa i imamo veće šanse nego prošle godine. Nema više ni gola u gostima, što samo može da nam ide na ruku, za razliku (eto) od Milana gde nas je isto pravilo izbacilo makar iz produžetaka. Na kraju dobili smo jednu od dve ekipe sa kojima se može igrati. Ne da sam zadovoljan, nego prezadovoljan. :classic_smile:

Edited by Neme
  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Neme said:

 

Brate, ista ta priča je bila i prošle godine pa su odigrali dvomeč za pamćenje. Ali ista priča, te spori smo, te duva pozadi, Gobeljardo-Srnaldo, a ustvari da Pavkov nije onu frljoku dao u poslednjoj sekundi, ne bi ni od tog dvomeča bilo ništa. Po meni je Milan jači od Rendžersa i imamo veće šanse nego prošle godine. Nema više ni gola u gostima, što samo može da nam ide na ruku, za razliku (eto) od Milana gde nas je isto pravilo izbacilo makar iz produžetaka. Na kraju dobili smo jednu od dve ekipe sa kojima se može igrati. Ne da sam zadovoljan, nego prezadovoljan. :classic_smile:

Ne mogu da se slozim da je bila ista prica prosle i ove sezone kad je Zvezda u pitanju. Milan je svakako bio jaci protivnik, ali smo i mi ona meca sa njima odigrali neverovatno pokretljivo, smisleno, nije da je Milancetov gol bio svetlo na kraju tunela, bio je to za mene totalni fudbal tj najbolje sto sam video od Zvezde u skorijoj istoriji.

Sad nam je igra losija nego onomad onoliko, tu najvise krivim Dekija i mislim da je jako tesko vaditi neke fleke u datom trenutku kad je svaki naredni mec tezak ispitza poljuljanu ekipu.

Link to comment
Share on other sites

Korektan žreb za vas. Fizički su jaka i čvrsta ekipa, ako hoćete dalje moraćete da se pobijete sa njima muški. Iz moje perspektive, najbolja taktika protiv njih je suziti im prostor, oni nisu tehnički toliko pismeni da na malom prostoru prave prednost. Klasična škotska ekipa koja ide u meso. A protiv Borusije su imali prostora koliko hoćeš, Dortmund je takva ekipa, ostavlja čitav hipodrom za trčanje. Nema šanse da protiv Zvezde imaju otvoren teren. Revanš na Rajku, nema prednosti gola u gostima, blaga prednost Škotima u samom kvalitetu ekipe » 50/50.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Instinkt said:

Korektan žreb za vas. Fizički su jaka i čvrsta ekipa, ako hoćete dalje moraćete da se pobijete sa njima muški. Iz moje perspektive, najbolja taktika protiv njih je suziti im prostor, oni nisu tehnički toliko pismeni da na malom prostoru prave prednost. Klasična škotska ekipa koja ide u meso. A protiv Borusije su imali prostora koliko hoćeš, Dortmund je takva ekipa, ostavlja čitav hipodrom za trčanje. Nema šanse da protiv Zvezde imaju otvoren teren. Revanš na Rajku, nema prednosti gola u gostima, blaga prednost Škotima u samom kvalitetu ekipe » 50/50.

 

Ako odigramo kao vi sinoc prvih pola sata, imamo sanse, inace ne. Ali da budemo fer, sem Brage, bolje nije moglo, a i to je tu negde po kvalitetu.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Edward Louis Severson III said:

 

Ako odigramo kao vi sinoc prvih pola sata, imamo sanse, inace ne. Ali da budemo fer, sem Brage, bolje nije moglo, a i to je tu negde po kvalitetu.

 

Lično mislim da je Rendžers bolja opcija od Brage. Bez namere da omalovažavam vaše prvo mesto u vrlo nezgodnoj grupi, izvukli ste se u Kameleonomu. Braga je tehnički potkovana ekipa, a ne može se reći da su fizički nejaki te Zvezda izuzev navijača nema baš nijednu opipljivu prednost u odnosu na njih. Škoti sa druge strane imaju prednost isključivo u fizičkom segmentu, jačini, čvrstini u duelu i trčanju. Tehnički, Zvezda potkovanija. Suziti im prostor, paziti se prekida u kojima su poslovično dobri, i imate pristojne šanse. Bar imate štopera koji može da čuva njihovog najboljeg igrača. Što se tiče našeg meča za Spartom, to je '45 minuta koje ću verovatno sledeći put videti za par godina. Fejnord je recimo totalna suprotnost Glazgovu, laka konjica, tehnički top, brzi.. ali mekani. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Instinkt said:

 

Lično mislim da je Rendžers bolja opcija od Brage. Bez namere da omalovažavam vaše prvo mesto u vrlo nezgodnoj grupi, izvukli ste se u Kameleonomu. Braga je tehnički potkovana ekipa, a ne može se reći da su fizički nejaki te Zvezda izuzev navijača nema baš nijednu opipljivu prednost u odnosu na njih. Škoti sa druge strane imaju prednost isključivo u fizičkom segmentu, jačini, čvrstini u duelu i trčanju. Tehnički, Zvezda potkovanija. Suziti im prostor, paziti se prekida u kojima su poslovično dobri, i imate pristojne šanse. Bar imate štopera koji može da čuva njihovog najboljeg igrača. Što se tiče našeg meča za Spartom, to je '45 minuta koje ću verovatno sledeći put videti za par godina. Fejnord je recimo totalna suprotnost Glazgovu, laka konjica, tehnički top, brzi.. ali mekani. 

Braga u dvomecu protiv nas u grupi nije pokazala bogznasta, ima tamo tehnicki jako dobrih pojedinaca, ali smo takticki mi bili bolji i shodno tome nije nerealan ishod ta dva meca tj nasa pobeda i remi.

Svakako da igra/taktika protivnika mora da utice i na pripremu meca, tako nije ista prica to sto je Rendzers igrao protiv Borusije u odnosu na nas dvomec.

Nama moze i odgovarati njihova snaga napsram slabije tehnike ukoliko budemo umeli da drzimo loptu i pariramo u veznom redu, naravno - sve je to "ako" u sta iskreno sumnjam.

Link to comment
Share on other sites

@Manoly Evo, koliko smo puta do sada prežvakavali istu priču a bili prvaci godinama? Ovde je loše je samo što smo drugi i to izaziva dodatno loše raspoloženje. Sama činjenica da će FKP da obere naš kajmak, ako bude odneo titulu, stvara dodatni pritisak, a kod navijača gnev i popriličnu mučninu, znajući da će da nas otkinu od zajebavanja. :classic_biggrin: 

Edited by Neme
typo
  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Neme said:

@Manoly Evo, koliko smo puta do sada prežvakavali istu priču a bili prvaci godinama? Ovde je loše je samo što smo drugi i to izaziva dodatno loše raspoloženje. Sama činjenica da će FKP da obere naš kajmak, ako bude odneo titulu, stvara dodatni pritisak, a kod navijača gnev i popriličnu mučninu, znajući da će da nas otkinu od zajebavanja. :classic_biggrin: 

Vazda je lepo biti ispred komsiluka na tabeli, al ovo u vezi ubiranja kajmaka ce biti posebno aktuelno od sledece sezone kad prvak najverovatnije ide direkt u Ls.

Naravno, vise puta sam pisao o tome, nama ce eventualno neuzimanje titule ove sezone napraviti ozbiljan problem na finansijskom i planu igrackog kadra, pa moze da nam se desi da u narednu sezonu koja je toliko vazna udjemo slabiji nego proslih godina.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Manoly said:

Braga u dvomecu protiv nas u grupi nije pokazala bogznasta, ima tamo tehnicki jako dobrih pojedinaca, ali smo takticki mi bili bolji i shodno tome nije nerealan ishod ta dva meca tj nasa pobeda i remi.

Svakako da igra/taktika protivnika mora da utice i na pripremu meca, tako nije ista prica to sto je Rendzers igrao protiv Borusije u odnosu na nas dvomec.

Nama moze i odgovarati njihova snaga napsram slabije tehnike ukoliko budemo umeli da drzimo loptu i pariramo u veznom redu, naravno - sve je to "ako" u sta iskreno sumnjam.

 

U revanšu su bili značajno bolji, ako mene pitaš. Rezultatski to nije materijalizovano, ali moje mišljenje je da su bolja ekipa od vas. Dok za Rendžers iskreno ne mogu da tvrdim, doduše nisam ih gledao izuzev dvomeča sa Dortmundom protiv kojeg im se objektivno sve otvorilo. Da je igrao Haland, verovatno bi bila metla. Ostavljam prostora da sam baš omanuo u proceni, ali prosto imam u vidu da su to Škoti i da im je u dnk hrkljuš, tuča, preskakanje terena, vazdušni dueli, borbenost kojom nadoknađuju oskudnu tehniku. 

I još jedna zanimljivost, Stankovića u Evropi niko nije nadigrao, rezultatski apsolutno ne, igrački možda Mitjiland dobrim delom zbog crvenog kartona, i ta Braga, u Portugalu. A recimo smatram da je generalno tanka priča kada je reč o nekom trenerskom znanju. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Dragan Mićić said:

@Instinkt sve se slazem sa tobom. Jeste Braga bila bolja od nas u Portugalu. Ali da mentol Grujitj nije napravio penal ne bi nam dali gol sedam dana. 

 

Ne bi vas ni Danci dobili verovatno da je Degenek pustio gol, doduše možda i ne bi bio gol. To je našim ekipama u krvi, veruj mi da Partizan ima na desetine utakmica u kojima sam sebe pobedi, izbaci iz takmičenja crvenim kartonima, penalima, pa čak i to da ti golman da gol u 95. Dok na prste jedne ruke mogu da nabrojim suprotne situacije, zapravo ne mogu da se setim nijedne. 

Na stranu sve to, možete da igrate sa Rendžersom potpuno u egalu, mislim da bi i Partizan mogao. Neće doduše niko od vaših moći u Škotsku, pa nećete imati neku podršku tamo najviše 200 navijača ako i toliko. Sa te strane Braga bi vam bila poželjnija

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...