Jump to content

US Open 2021


Darth Steva

Recommended Posts

Ali kakva kuknjava po društvenim mrežama, koliko je ljudima iz Fedal tabora tesko da prihvate činjenicu da Novak ima šansu, dakle ima šansu jos uvek nije nista osvojio, da postane vodeci u goat trci. Vodeci kažem,  jos nista nije ni blizu konačnog. 

 

Kako se ubacuju nove dimenzije u tu "trku" za najveceg ikada, sportmanship, estetika, fanovi... 

 

Posto je tenis igra brojeva tesko da ce ukoliko osvoji USO bilo sta biti relevantno za deset godina jer je sve na njegovoj strani ali ne sumnjam da ce se jos nesto smisliti. 

 

Sto se mene tice ne mora uzeti kalendarski slem,  mnogo mi je važniji AO. Od ovog pritiska moze samo sebi nauditi,  najgora stvar bi mi bila poraz u finalu. 

Link to comment
Share on other sites

Ništa nije važnije od kalendarskog slema, ako se osvoji naravno što je na poprilično dugačkom štapu. Ali ne vidim šta bi mu poraz, bilo u finalu bilo sutra, naškodio više nego drugi porazi u karijeri. Ima sasvim dovoljno vremena da se spremi za AO, a i tamo mora da izgubi jednog dana, vreme ide.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Ne slazem se. Poraz u finalu ovde bi ga uništio jer bi bio veoma blizu. Nikako nije isto izgubiti u 1/4 finalu gde skapiras, pa dobro probao sam bilo je boljih i kraj. 

Ovako izgubiti u finalu,  posle 27 pobeda, nadomak nedostoznog rekorda posle losih OI... 

Prevelik udarac. 

 

Samo ne u finalu,  samo ne od Medvedeva jer je to odmah minus za AO. 

Link to comment
Share on other sites

Meni je neverovatno koliko Novaka potcenjuju i njegovi navijači posle svih ovih godina. Kad ga nisu uništili onoliki porazi na RG ne vidim kako bi ga toliko uništio poraz u finalu sada. A ako kažeš u četvrtfinalu je bilo boljih, pa valjda bi i u finalu izgubio od boljeg, što je to toliko gore? Tim pre što je rekord skoro nedostižan pa su manje i šanse da ga obori.

Sasvim je druga stvar ako igrački prosto ne može više da se nosi sa mlađima, to je i neki normalni tok stvari. Ali nekakve sad drastične psihičke traume koje će ga uništiti, mislim stvarno, čoveku je trejdmark da se digne posle poraza još jači. Ne bi inače došao do ovih 20 komada i svega ostalog. Šta je onda trebalo recimo posle onakvog čišćenja od Rafe u finalu RG prošle godine, tom logikom je trebalo ovaj put bar biciklicu od njega da popije.

 

Ajde Simona, trgni se malo bre.

  • Like 12
Link to comment
Share on other sites

Potpuno se slazem sa alcestom, oguglao je Novak na poraze i slicno, on ce igrati jos bar tri godine (do sledecih OI) tj i 4 zbog ugovora sa Lacostom - izuzev pupu pu da ga neka ozbiljnija povreda ne strefi. Znaci to je jos nekih 15 slemova, on je za sada i dalje najbolji igrac na turu, osvojice bar jos tri Wimbldona naprimer, licno verujem da ce osvojiti i uso 21 a sem toga ne vidim zasto ne bi mogao da sledece godine ponovo osvoji prva tri ili cak cetiri - on moze da kiksne sada ali on je i dalje najbolji igrac u ovom trenutku svidelo se to nekom ili ne, i bice bar jedan od najboljih jos par godina. Ne treba nabijati tenziju sa sad ili nikad, to veze nema sa trenutnom situacijom. Uostalom on je 4 u nizu vec osvojio, to se stalno nekako zaboravlja

 

Edit : po meni njemu je ono osvajanje cetvrtog u nizu tj prvi RG bio mnooooogo veci stres, sve ovo drugo je vec vidjeno i osvojeno na neki nacin

Edited by ciao
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, alcesta said:

Meni je neverovatno koliko Novaka potcenjuju i njegovi navijači posle svih ovih godina. Kad ga nisu uništili onoliki porazi na RG ne vidim kako bi ga toliko uništio poraz u finalu sada. A ako kažeš u četvrtfinalu je bilo boljih, pa valjda bi i u finalu izgubio od boljeg, što je to toliko gore? Tim pre što je rekord skoro nedostižan pa su manje i šanse da ga obori.

Sasvim je druga stvar ako igrački prosto ne može više da se nosi sa mlađima, to je i neki normalni tok stvari. Ali nekakve sad drastične psihičke traume koje će ga uništiti, mislim stvarno, čoveku je trejdmark da se digne posle poraza još jači. Ne bi inače došao do ovih 20 komada i svega ostalog. Šta je onda trebalo recimo posle onakvog čišćenja od Rafe u finalu RG prošle godine, tom logikom je trebalo ovaj put bar biciklicu od njega da popije.

 

Ajde Simona, trgni se malo bre.

Protiv Rafe je fizicki bio jako los prosle godine. Ali to nije bilo kakvo finale, zasto je to tesko razumeti. To je nesto sto se desava jednom u pedeset,  šezdeset godina. 

A ako si mene citala ovde do sada ja sam od onih koji je na 2-0 za Tsitsipasa u finalu RG-a bio ubedjen da Novak dobija tako da ja nikako nisam neko ko ga potcjenjuje. 

 

Štaviše ja verujem u titulu ovde pa da ganjamo žene i njihove rekorde 😄

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, ciao said:

 Uostalom on je 4 u nizu vec osvojio, to se stalno nekako zaboravlja

fino sto je podsetio novinare na to u odgovoru onom ESPN tipu koji ga je na Wimbldonu pitao kako se oseca kao los momak jer hoce da srusi Fedalu sneska. ovog puta ga je tip pitao kako bi voleo da ostane zapamcen, a Novak odgovara: kao dobar covek. a nesto kasnije kaze: svako ima svoje misljenje (o ovome).

 

5 minutes ago, vanjabarsa said:

 

 

si mo na  moze ovo da izvuce a za diega nisam sigurna .

samo da izbaci svitolinu pa posle sta bude :please:

a sta cemo s Pinokiom? :classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Indig0 said:

Protiv Rafe je fizicki bio jako los prosle godine. Ali to nije bilo kakvo finale, zasto je to tesko razumeti. To je nesto sto se desava jednom u pedeset,  šezdeset godina. 

A ako si mene citala ovde do sada ja sam od onih koji je na 2-0 za Tsitsipasa u finalu RG-a bio ubedjen da Novak dobija tako da ja nikako nisam neko ko ga potcjenjuje. 

 

Štaviše ja verujem u titulu ovde pa da ganjamo žene i njihove rekorde 😄

Ma ja ne govorim o osvajanju titula ovde, to što se ciao slaže sa mnom ne znači da se ja slažem s njom u licitiranju oko broja slemova :classic_biggrin: prosto govorim o tome koliko je on brzo u stanju da prebrodi razna razočaranja kojih je imao više nego dovoljno. Više bih se konkretno bojala traumatičnih uspomena od diskvalifikacije nego od bilo kog poraza. Hoće li Novak osvojiti više slemova ili neće ne znam, trebalo bi ali naravno nikad se ne zna, ali u svakom slučaju ako ne bude u tome će ga sprečiti bolji protivnici a ne neki psihički problemi. Šta on akumulirano trpi godinama na terenu i van njega, svakako poraz posle 27 pobeda na slemovima ne može biti gori od toga.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, alcesta said:

Ma ja ne govorim o osvajanju titula ovde, to što se ciao slaže sa mnom ne znači da se ja slažem s njom u licitiranju oko broja slemova :classic_biggrin: prosto govorim o tome koliko je on brzo u stanju da prebrodi razna razočaranja kojih je imao više nego dovoljno. Više bih se konkretno bojala traumatičnih uspomena od diskvalifikacije nego od bilo kog poraza. Hoće li Novak osvojiti više slemova ili neće ne znam, trebalo bi ali naravno nikad se ne zna, ali u svakom slučaju ako ne bude u tome će ga sprečiti bolji protivnici a ne neki psihički problemi. Šta on akumulirano trpi godinama na terenu i van njega, svakako poraz posle 27 pobeda na slemovima ne može biti gori od toga.

Pa i ja sam mislila i na to na neki nacin, nece ga jedan takav poraz sporeciti psihicki da osvaja jos slemova.

18 minutes ago, wwww said:

fino sto je podsetio novinare na to u odgovoru onom ESPN tipu koji ga je na Wimbldonu pitao kako se oseca kao los momak jer hoce da srusi Fedalu sneska. ovog puta ga je tip pitao kako bi voleo da ostane zapamcen, a Novak odgovara: kao dobar covek. a nesto kasnije kaze: svako ima svoje misljenje (o ovome).

 

a sta cemo s Pinokiom? :classic_biggrin:

Mogu samo da zamislim koji bi narativ sada bio da je kojim slucajem Feki bio osvojio 4 u nizu - bilo bi otprilike - pa sta je vazno da li je u istoj godini ili ne vazno je drzati 4 GS a u rukama u jednom momentu a to je vec uradjeno itd itd. Setimo se kako je bio narativ u onom momentu kako je mnogo vaznije i teze osvojiti W posle RG a , to je umetnost mnogo vaznija i veca nego osvijiti 4 u nizu ako u tom nizu nije osvojen W posle RG a :ajme:

Edited by ciao
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, stray_cat said:

@alcesta, @ciao:  ne podcenjuju Noksu (neki) njegovi navijači, već projektuju: ako dođe do finala i onda izgubi, to će (za mene) da bude prevelik udarac, bolje da izgubi ranije, manje će da (me) boli.

Što se mene tiče, ako mora da izgubi, neka izgubi u finalu. Tako će makar u svoju statistiku da ubroji još jedno finale i najverovatnije zaključa YE#1, pa kada se bude pdvlačila crta između trojice svaki broj će biti važan.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...