Jump to content

US Open 2021


Darth Steva

Recommended Posts

Nije valja sudija sama tražila provjeru baš tad? Ako je Saša tad tražio proveru, na set lopi u TB-kriva je i sudija naravno, ali i da nije zvala, on bi počeo da se raspravlja da njom i opet bi otišlo par minuta...
Zverev je dobro znao šta radi nekome ko je prvi put u četvrtfinalu....
Sudija je kriva sto nije reagovala tokom seta, a ne sto je cekala sam kraj i set loptu.
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, delgado said:

 

Pa covek moze da bude samostalan tako sto zivi ispod mosta u kartonu, i to je samostalnost, zar ne ? 
Fala qrtzu pa su retki slucajevi gde se devojke udaju ispod 20, i sto je generalno smanjen broj ljudi u sugavim selima (iz licnog iskustva mogu reci da su ljudi sa sela koji su jos ostali tamo najgora moguca stoka, zaostala, retardirana i bezobrazna) i sto ljudi uglavnom gledaju da steknu kakvu-takvu sigurnost pa onda radjaju/osnivaju porodice . . .

Velika je razlika izmedju 18 i 21, mislim kako si to koji kurac punoletan a jos ides u srednju skolu, i bukvalno si primoran da te roditelji izdrzavaju. Srednja skola je obavezna, i tu obavljanje nekog posla i samostalnog kesha nije bas moguce. A ko se odluci za studiranje, takodje nije samostalan jer treba placati ogromne troskove studija/stana/cega vec, a maaali broj ljudi je u stanju da studira ozbiljan fakultet i radi pa makar i part-time honorarni job.

 

 Tako da.... I ovde sam u pravu, ima li jos neka nova tema gde treba da izdominiram 😛  

Ne...dokazao si da zakonsko punoletsvo ne znači i mentalnu zrelost...

 

A Izdominirao si u gluposti i mislim da te skoro niko neće prestići...

3 minutes ago, Boxy said:
6 minutes ago, Helena said:
Nije valja sudija sama tražila provjeru baš tad? Ako je Saša tad tražio proveru, na set lopi u TB-kriva je i sudija naravno, ali i da nije zvala, on bi počeo da se raspravlja da njom i opet bi otišlo par minuta...
Zverev je dobro znao šta radi nekome ko je prvi put u četvrtfinalu....

Sudija je kriva sto nije reagovala tokom seta, a ne sto je cekala sam kraj i set loptu.

Pa to ne znam, nisam videla-ako nije tad gunđalo onda je samo njena krivica...

 

Ionako večeras glupost dominira (ne odnosi se na tebe)...

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Dracarys said:

Zverev je izjavio da očekuje meč između Matea i Novaka da traje 5h i da puzeći izlaze sa terena. Ne znam da li je to bila neka zajebancija, ali mislim da je ovo malo grublja šala :s_d:

 

Meni je čudno, jer ne verujem da sam imao prilike da tako nešto čujem od BIG4, a odigrali su silna polufinala.

To je kao neka standardna pošalica u završnicama slemova, dosta igrača to kaže u onim intervjuima na terenu. Ja bih pomislila da je dosad već bajato, ali eto njima je izgleda i dalje to zabavno, možda zato što je istina :classic_biggrin:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, noćna frajla said:

Ono je nedopustivo bilo stvarno. Kakav trenutak, covek servira za set i ode fokus, cao zdravo, pauza od 2 fakin min, ceka da neko nesto uradi, uzas.

Inace nije Sasa trazio proveru, bar koliko znam, ali se nesto zalio i pokazivao na gore rukom. Nisam iz prve obracala paznju, a ni Sajmon Rid nije bio bas upoznat, osim sto je komentarisao da to nije u redu.

 

I da kazu da je Sasa vec tako nesto slicno radio u nekom prethodnom mecu... ccc ovaj next gen, kakva nevaspitana banda, mogla bi da popije neke batine dobre, na terenu, ofc

 

 

39 minutes ago, Boxy said:

Nije mi jasno, bunio se u ranijim mecevima, bunio se ranije tokom seta da mu smeta, kako on moze biti kriv sto su to resavali bas u tom trenutku?
A Haris je pukao gem sa 0 kad je servirao za set i kad nije bilo nikakvih ometanja...

 

kao sto rekoh, znam da se Zverev bunio tokom jednog ranijeg meca (mozda s Sinerom) oko toga sta se prikazuje na tom nekom ekranu na vrhu tribina jer mu ometa koncentraciju. tad to nije bilo u nekom bitnom momentu meca (nije bila neka frka, kao npr. sad u TB). u ovom mecu se takodje bunio negde pri kraju 1. seta (ne mogu da se setim da li je tad vec bio brejknut), mislim da je bilo na kraju nekog servis gema. tu sam uhvatila komentatore da su objasnili da mu smetaju krupni kadrovi igraca i da bi radije da prikazuju teren "iz pricije perspektive" jer mu to valjda manje odvraca paznju. u sustini mogu i da razumem to: manje kretnje primecujes kad imas onaj pogled na teren, a ne krupni plan.

 

ovde je sudija definitivno napravila grubu gresku praveci ovoliku pauzu pred LH servis, to definitivno nije smelo da se dogodi.

 

Druga je stvar sto je Haris dozvolio da ga to pomete i da ne odservira za set (kao sto nije ni ranije na 5:3.

 

35 minutes ago, ciao said:

Mislila sam da on igra u "Sashinom" terminu , po meni bolje bi mu bilo da je vec zavrsio mec a Sasha nek ceka

 

ne znam, mislim da Novaku vise odgovara da ne igra po suncu (znamo kako je kilav kad krene da igra s kacketom po suncu u zenitu, tako bilo i s Keijem), plus bi uvece trebalo da budu sporiji uslovi, sto bi mu protiv Beretinija odgovaralo. on i onako kaze da nikad ne trazi neki termin od organizatora.

a on je organizatorima sigurno vece ime od Zvereva, te je i logicno da ga stave u nocni termin, kad vise "bitnih faca" dodje da gleda tenis.

Edited by wwww
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Helena said:

Ne...dokazao si da zakonsko punoletsvo ne znači i mentalnu zrelost...

 

A Izdominirao si u gluposti i mislim da te skoro niko neće prestići...

 

Jbg, znam da nije lako dostici visine inteligentnijih i realnijih ljudi

I ja habam tastaturu pokusavajuci da nesto naucim tupavog,  licemernog Djokosvedoka

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

sad bio snimak na ES DE, Zverev nije trazio proveru lopte ("chelendz") na 6:5 za Harisa (posle izgubljenog poena samo se okrenuo prema zidu i otisao po peskir), nisu ni prikazali da je trazio od sudije da resi stvar s ekranom, izgleda da je ona samoinicijativno zvala "reziju". eventualno moze da se desi da je Zverev mozda pokazao sudiji u pravcu ekrana - podsetio je na problem, ali to u prenosu nije prikazano, tako da ostaje samo da spekulisemo zasto je ova u tom treenutku resila da pravi toliku pauzu.

Edited by wwww
Link to comment
Share on other sites

evo je sudija:

kao i jos jedna situacija - ne videh da je Harisu receno da ima problema s anger management-om.

naprotiv, i ESPN i ES DE (Beker) su imali toliko razumevanja za ovaj izliv besa i frustracije. (ne kazem da ne treba, samo sto onda treba imati isto razumevanje za jos neke, da ih ne imenujem, kad su frustrirani).

Link to comment
Share on other sites

Hm, Engzel mi nikad nije delovala preterano sposobno. A i morao je Haris da dobije opomenu za ovo, iako je ona verovatno dobrim delom dovela do tog rezultata :classic_rolleyes: s druge strane ko je Harisu branio da odservira za set na 5:3?

E-yjpH9WQAg0k6L?format=jpg&name=medium

 

Evo ovde nađoh skor u TB na slemovima ove godine, blago rečeno ne obećava, a večeras će morati da igra barem jedan :default_sofa: plus dva od tih 9 izgubljenih su protiv Matea.

Edited by alcesta
Link to comment
Share on other sites

Meni ne smetaju ti izlivi frustracije u smislu da je jasno da je tenis na ovom nivou izuzetno stresan sport, satima treba drzati koncentraciju i igru na izuzetnom nivou, ne smes da se opustis ni pet minuta otprilike,  ne mogu da se setim nekog drugog individualnog sporta koji je istovremeno i mentalno i fizicki toliko zahtevan i to relativno duze vreme. Ako nije agresivnost uperena konkretno protiv nekog drugog - krenes da bijes nekog, ili slicno meni ne smeta, lomjenje reketa naprimer mi ne smeta uopste, opsujes ili slicno u pravcu svog staba, takodje, oni znaju i razumeju, kontrolisati samog sebe totalno u tim momentima je suvise veliki dodatni napor, suvise veliki zahtev u odnosu na njih, a nema neku svrhu, ovako izbaci stres nekom psovkom naprimer i nastavi da igra, pa sta - tako to meni izgleda.

Edited by ciao
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Nista od Manekena Cara :lol_2:

Jos da ga dobije dogodine na AO pa moze poceti da se jada kao Conga kako mu je Novak unistio karijeru :classic_rolleyes:

Jadnicak niko mu nije rekao kako se proveo Nisikori posle one izjave da ima recept za Novaka inace bi dao drugaciji odgovor na pitanje o GOATu. Sad neka mu Fed uzvrati tvitom: Dragi Mateo nije sve u brojkama, lepota i umetnicki dojam su iznad svega 🥰

Edited by Milica
  • Like 4
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Odlicna publika, odlicna Novakova tri seta, bude li ovako igrao i protiv Sase, da ne idem dalje... i da ne pricam mnogo [emoji2956]

 

Ali stalno ga poneko nervira iz publike, i stalno se svadja sa nekim, mrko dugo geda, tako da nisam videla bitno nesto, ali cula Engleza koji je malo izdramio izgleda, zamalo da udari bollboya ispod sudije. Komentari kazu da je udario besno lopticu ka publici, no neki pak kazu da je Mateo izbacii lopricu u aut po duzini i da je Novak u naletu , ali posle masininog OUT tresnuo po njoj.

Nije bilo ponovljenog. Tako da to bi bilo to. Tzv. incident se desio u IV negde na 4:1 valjda. Besmisleno svakako i to zivciranje, vec si ga samleo, zavrsavaj i idi kuci, mislim u smestaj svoj.

Ne jos kuci, no noo

 

 

 

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sat mi zvonio na servis za meč, taman kad treba. Sviđa mi se ovo što sam videla u drugoj polovini zadnjeg gema :classic_biggrin:

Ali prvi set mora da se izgubi i to ti je, standardno zagrevanje valjda. Makar nije dodatno pokvario statistiku u TB :classic_tongue:

Vidim da nije bilo slanja srca publici, pretpostavljam zašto.

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...