Jump to content

KK Crvena Zvezda 2021/22


Juan Pablo Montoya

Šta očekujete od sezone 2021/22  

223 members have voted

  1. 1. Šta očekujete od sezone 2021/22

    • Borba za play off evrolige uz osvajanje svoh domaćih trofeja.
      74
    • Pristojna rola u evroligi uz osvajanje ABA lige.
      96
    • Začelje evrolige, mučenje u ABA ligi i ponovni skandali u play off serijama.
      30
    • Potpuni potop i predaja primata u regionu.
      23


Recommended Posts

Nego, bre ljudi, niko da se seti da je danas trogodisnjica ovog momenta:

 

 

Poslednja godisnjica u kojoj je broj godina manji od isti broju koraka... 

Edited by Kooineeperk
Kao sto sudija nije znao da broji korake tako ni ja godine...
  • Like 7
  • Love 7
  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Pero_Cameron said:

Kakvo je misljenje forumasa, mogu li ćelafuto brothers (Nerandzic i Radonjic) do neke epizodne uloge u Zvezdi? ~12 igrači.

 

Radonjic je danas svasta ispogadjao, ali generalno je teska stetocina.

 

Nerandzic je okej igracic, kao neki Kalina za tesku sirotinju, mislim da je i sam rekao da mu je on uzor. Da je 3-4 godine mladji, pa i da se razmisli, ali sa punih 26 tesko da je kalibar za Zvezdu. Mada bi od ovakvog Vajta bio korisniji.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Don Radonja said:
39 minutes ago, Kooineeperk said:
Nego, bre ljudi, niko da se seti da je danas 2-godisnjica ovog momenta:
 
 
Poslednja godisnjica u kojoj je broj godina manji od broja koraka... 

Je li to bese 2019?Zar nije proslo tri godine?

Abso-fucking-lutely... jbt al' vreme leti. Dakle godisnjica=koraci. 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Don Radonja said:
40 minutes ago, Kooineeperk said:
Nego, bre ljudi, niko da se seti da je danas 2-godisnjica ovog momenta:
 
 
Poslednja godisnjica u kojoj je broj godina manji od broja koraka... 

Je li to bese 2019?Zar nije proslo tri godine?

Neki su brojali i do 4 koraka

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, Kooineeperk said:

Izgleda da sam ja jedan od retkih koji misli da je pozitivno (i po Zvezdu i po nasu kosarku generalno) to sto je i Partizan u EL. 

Da ne kazem - srecan sam - nisam naravno kao za Zvezdu. Samo razumno donosim zakljucak da ako ne mozemo da se sibamo kvalitetno i sportski sa nasim sportskim rivalom, onda nam tu i nije mesto. Isto kao sto i njima tu nije bilo mesto prethodnih godina Cankovanja, Scepovanja i slicnih. Ako su oni dobri, mi se onda moramo potruditi dodatno da budemo bolji nego sto jesmo sada. 

 

Ne znam sto je nekima to problem, zaista? Uuuuu imace veci budzet. Pa imali su ga i ove sezone pa nista. Na drzavi je da isto tretira oba kluba (sada kada su istog ranga, a za ono ranije "aparthejdovanje" - bilo pa proslo, vazno je da su izneti jasni dokazi da toga nije bilo). A privatni sponzori - pa jbg - ko je nama kriv sto mi nemamo nekog naseg jednoroga ljubitelja crveno-bele boje (kao Branko Nordeus, ako taj uopste znaci nesto)? 

 

Rad rad i samo rad. Svako da radi ono za sta je zaduzen - Covic da vodi klub i manje pise saopstenja a vise da juri sponzore, obezbedi budzet, strucni stab da taj budzet pametnije iskoristi a ne za neke penzionere, igraci da daju sve od sebe do krvavih kolena, a mi navijaci da se ne ponasamo kao debili i odmazemo klubu u svemu sto radi, samo grla i dlanovi, nista leteci objekti i vredjanja protivnika i sudija. 

 

Na drzavi je samo da nagradjuje ostvarene sportske rezultate (tipa, plasman u EL, plasman u EC, plasman u ABA ligu) kao sto nagradjuje sportske rezultate u pojedinacnim sportovima, a ne da se stalno vodi populizmom i nekom brojkom od 91% koju je veliki vodja izneo da bi opravdao svoja nepocinstva.

 

To pricam ne samo zbog nekakvog morala ili stanja u kojem se ova drzava nalazi (a stanje je mnogo losije od stanja u Hrvatskoj, Sloveniji ili Madjarskoj) nego valjda i zbog nekog ozivljavanja sporta kod nas - problem je sto je mizeran broj ljudi u Srbiji stvarno zainteresovan za pracenje samog sporta nego kroz sport ucitavaju svoje frustracije, nedace i probleme. I onda je lakse imati arhineprijatelja (eto, 91% se prepoznalo u tome) nego pronaci nekog komsiju i nasladjivati se sto je dobio otkaz ili mora da trpi neverstvo bracnog druga.

 

15 hours ago, Clash said:

Mozda sam ja oldskuljugonostalgijabumer ali mi nije jasno kako bilo kome moze da smeta da jedan grad ima dva predstavnika u najjacem kosarkaskom takmicenju u Evropi?

 

Pa nema dva predstavnika, jer da ima dva predstavnika onda bi i drugi klubovi iz Beograda/Srbije imali mogucnost da se tamo nadju - to, po definiciji, znaci da Beograd i Srbija imaju dva predstavnika.

 

To kao da kazes da Izrael ima jednog predstavnika - nema, Maccabi moze da se preseli na Kipar da igra i da igra sa 12 stranaca, igrace zato sto je Maccabi, a ne zato sto je sampion Izraela. Isto je vazilo i za Olympiacos - nisu igrali u grckoj prvoj ligi, ali su opusteno i dalje bili clanovi EL.

 

15 hours ago, Clash said:

Verovatno smeta onome ko je posvecen jedino tome da CZ bude bolja od Wild Cardsa.

Ništa tu KKCZ nece izgubiti osim egotripa da je jedini reprezent srbstva u Jevropi.

A i nema saopštenja pre i posle medjusobnih utakmica u EL, milina.

Sto se tiče foruma imacemo  novo polje analiza: kako smo mi igrali protiv npr. Albe a kako oni, kako je Radonja/Kalina/.... ovo ono protiv Makabija a kako je Žoc/Panter....

Ništa loše to ne može da bude ni za koga.

 

Smeta i onima (istina, mnogo malobrojnijima) koji ne zele da se ABA liga pretvori u superligu Srbije II samo zato sto je na vlasti u Srbiji bulumenta koja kupuje hearts & minds stanovnistva upumpavanjem desetine miliona u dva kosarkaska kluba (sad, da stanovnistvo voli da odgleda kosarku u nekom Kragujevcu, Nisu ili Novom Sadu imali bi mnogo zanimljiviju ligu, ali Boze moj, ovako je i SNS ustedeo).

 

Da se razumemo - nemam nista protiv da jedan klub (ili dva kluba) osvoje 19/20 mogucih titula u regionu. Imam protiv da 14/15 sezona ubedljivo najvece budzete za plate igraca ima jedan od dva kluba (a u poslednjim sezonama oba).

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kakva razmišljanja i stavovi - Partizan dobija na poklon EL -> opasnost za Zvezdu -> propašćemo, hoće da ns unište i ugase. 
 

Prepoštenoj Zvezdi, sagradjenoj na krvi i znoju, te dobrovoljnim prilozima mladih mangupa Beograda, je sudbinom predodredjeno, a u statutu kluba zapisano, da joj pripadaju svi trofeji ove države te da mora uvek reprezentovati Srbiju u najvažnijim takmičenjima…

 

Za ono za šta vičete da je Partizanova mašinerija, na čelu sa DV godinama radila, sad se zapravo vi zalažete samo iz drugog ugla ali kad je naš klub u pitanju onda to ne izgleda i nije tako.

Tačno je, Partizan je dobio nezasluženo mnogo para, Partizan je dobio neopravdano skup tim, Partizan je dobio učešće u EL nezasluženo na terenu. I tačno je, ima to veze sa Zvezdom, ali ne jer ćemo zbog toga propasti već jer smo i mi prolazili kroz iste ili slične stvari, a ponajviše jer smo i još smo dojeni sa iste sise. Da je zaista neke pravde i poštenja i jedan i drugi klub bi zbog ulupanih i bačenih miliona gradjana Srbije, te neplaćenih dugova, poreskih kamata i sl ili bili u trećoj ligi ili bi bili ugašeni. 

Dve ili tri sezona nam hala u EL zvrji poluprazna, arenu više ni ne uzimamo jer znamo da nećemo da je popunimo, ali odjednom sada se po svaku cenu ne sme izgubiti EL sledeće sezone jer biće kraj sveta, zli blizanac će stavljati tačku na crveno-beli svet.


I da, tačno je i to da je DV pionir u sejanju mržnje medju svetovima, ali ona se boga mi dobro primila i uzgajala u mnogim Zvezdaškim glavama.

  • Like 15
  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

Sve ove godine uz Deja nisam zeleo EL iskorak, mislim da nije bio spreman. Teske godine u Zvezdi pa Bayern..sad je vreme za iskorak, mislim da je potpuno sazreo. Ko ne vidi pomak u njegovoj filozofiji kosarke taj ne zna sta je kosarka i sma kosarka mu se svodi na gledanje Zvezdi... Igrom slucaja sam ziveo u BG dve godine kad se cula skripa patika i da smo tad imali ovu podrsku.. Navijaci rezultata, mislim da se sad sa razlogom moze traziti F8 i bice neuspeh ko ne budemo u...bar po meni.

 

Ne pita se tu samo Dejo, vec i Covic i ova nesretna uprava. Cenim da nam treba 2.5m za tri extra igraca, bez toga nista, treb nam suv kvalitet u skoku, asistencijama i poJenima.

 

Nadam se da ce Nebojsa naci neki dinar, da ce se manje krasti  obezbediti budzet kao u Sakota sezoni.

 

Jednostavno je vreme, a imacemo i dve sigurne pobede protiv komsija 🙂

  • Love 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Ridji said:

Prepoštenoj Zvezdi, sagradjenoj na krvi i znoju, te dobrovoljnim prilozima mladih mangupa Beograda, je sudbinom predodredjeno, a u statutu kluba zapisano, da joj pripadaju svi trofeji ove države te da mora uvek reprezentovati Srbiju u najvažnijim takmičenjima…

 

Ovo zapravo oni misle. Mi nikad nismo napisali da smo esencija kosarke niti fudbala, oni svakako jesu. Misle da su najbolji klub u evropi sto se kosarke tice. Tako da ovo ne stoji.

 

 

1 hour ago, Ridji said:

 

Za ono za šta vičete da je Partizanova mašinerija, na čelu sa DV godinama radila, sad se zapravo vi zalažete samo iz drugog ugla ali kad je naš klub u pitanju onda to ne izgleda i nije tako.

 

Netacno, nikada niko ni iz uprave niti navijaci nisu zeleli nestajanje najveceg rivala. Opet pogresna teza. To su oni nama pokusavali da urade i zamalo uspeli.

 

1 hour ago, Ridji said:

Tačno je, Partizan je dobio nezasluženo mnogo para, Partizan je dobio neopravdano skup tim, Partizan je dobio učešće u EL nezasluženo na terenu. I tačno je, ima to veze sa Zvezdom, ali ne jer ćemo zbog toga propasti već jer smo i mi prolazili kroz iste ili slične stvari, a ponajviše jer smo i još smo dojeni sa iste sise.

 

Uporedi rostere Zvezde 2011 godine i Partizana sada, pa ces valjda videti razliku. Mi smo imali Mileta Ilica i metalca Adama Morrisona, a oni imaju kao da su osvojili evroligu pa se ima para.

 

 

1 hour ago, Ridji said:

Da je zaista neke pravde i poštenja i jedan i drugi klub bi zbog ulupanih i bačenih miliona gradjana Srbije, te neplaćenih dugova, poreskih kamata i sl ili bili u trećoj ligi ili bi bili ugašeni. 

 

Slazem se.

 

1 hour ago, Ridji said:

Dve ili tri sezona nam hala u EL zvrji poluprazna, arenu više ni ne uzimamo jer znamo da nećemo da je popunimo, ali odjednom sada se po svaku cenu ne sme izgubiti EL sledeće sezone jer biće kraj sveta, zli blizanac će stavljati tačku na crveno-beli svet.

 

I sa ovim se slazem. Uz to i ne vidim nikakav problem da nekad i neko drugi osvoji aba ligu, ne kapiram sta je pa toliko strasno ako se to desi. Eto uzela je Buducnost, pa smo ih zgazili sledece sezone.

 

1 hour ago, Ridji said:

I da, tačno je i to da je DV pionir u sejanju mržnje medju svetovima, ali ona se boga mi dobro primila i uzgajala u mnogim Zvezdaškim glavama.

 

I ovo se slazem, sa dodatkom da nema veceg zla od tog DV.

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Ridji said:

Kakva razmišljanja i stavovi - Partizan dobija na poklon EL -> opasnost za Zvezdu -> propašćemo, hoće da ns unište i ugase. 
 

Prepoštenoj Zvezdi, sagradjenoj na krvi i znoju, te dobrovoljnim prilozima mladih mangupa Beograda, je sudbinom predodredjeno, a u statutu kluba zapisano, da joj pripadaju svi trofeji ove države te da mora uvek reprezentovati Srbiju u najvažnijim takmičenjima…

 

Za ono za šta vičete da je Partizanova mašinerija, na čelu sa DV godinama radila, sad se zapravo vi zalažete samo iz drugog ugla ali kad je naš klub u pitanju onda to ne izgleda i nije tako.

Tačno je, Partizan je dobio nezasluženo mnogo para, Partizan je dobio neopravdano skup tim, Partizan je dobio učešće u EL nezasluženo na terenu. I tačno je, ima to veze sa Zvezdom, ali ne jer ćemo zbog toga propasti već jer smo i mi prolazili kroz iste ili slične stvari, a ponajviše jer smo i još smo dojeni sa iste sise. Da je zaista neke pravde i poštenja i jedan i drugi klub bi zbog ulupanih i bačenih miliona gradjana Srbije, te neplaćenih dugova, poreskih kamata i sl ili bili u trećoj ligi ili bi bili ugašeni. 

Dve ili tri sezona nam hala u EL zvrji poluprazna, arenu više ni ne uzimamo jer znamo da nećemo da je popunimo, ali odjednom sada se po svaku cenu ne sme izgubiti EL sledeće sezone jer biće kraj sveta, zli blizanac će stavljati tačku na crveno-beli svet.


I da, tačno je i to da je DV pionir u sejanju mržnje medju svetovima, ali ona se boga mi dobro primila i uzgajala u mnogim Zvezdaškim glavama.

Ne slazem se da ide znak jednakosti izmedju nas i njih sto se tice tendencije za koju su se oni zalagali u vreme Vujosevica. To je svakako bilo najmracnije vreme u nasoj kosarci po svim aspektima, ne moze se porediti sa nasom dominacijom u zadnjih 10 godina. Ono je bilo sve samo ne na cisto sportskim osnovama zasnovana dominacija. Inace ovih dana sam ulazio u avangarda forum, malo ispratio komentare posle njihovog ulaska u EL. Ono je ozbiljna patologija sta se tamo pise. Tegeltija style x 1000. Oni su stvarno uvereni da su nesto posebno, nesto uzviseno, komentari haos, ludilo koje su to lobanje 😄 za sve ovo vreme nase dominacije nisam video nista ni priblizno slicno kod nas. Ove godine su ozbiljno fejlovali, delom i zbog tog stava , mislim da ce se sledece bas zesce polupati.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...