Jump to content

KK Crvena Zvezda 2021/22


Juan Pablo Montoya

Šta očekujete od sezone 2021/22  

224 members have voted

  1. 1. Šta očekujete od sezone 2021/22

    • Borba za play off evrolige uz osvajanje svoh domaćih trofeja.
      74
    • Pristojna rola u evroligi uz osvajanje ABA lige.
      97
    • Začelje evrolige, mučenje u ABA ligi i ponovni skandali u play off serijama.
      30
    • Potpuni potop i predaja primata u regionu.
      23


Recommended Posts

46 minutes ago, Čvarkov said:

Malo pozitive na topiku. ❤️

 

FB-IMG-1644840774744.jpg

 

FB-IMG-1644840770522.jpg

 

FB-IMG-1644840766948.jpg

 

FB-IMG-1644840762335.jpg

Prelepo... kao i ona deca koja se nadju na tribinama kad Zvezda igra, od malih nogu se spoznaju prave ciganske vrednosti, to je i poenta - porodice na mecevima kluba.

  • Like 1
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, madafaka73 said:

Sve teorije smo obrnuli u vezi pobede nad Uniksom:

- Nije igrao Zo, pa je Nate mogao da se razmahne (posebno u poslednjih 5 minuta meča)

- ne može niko Radonju dva puta u sezoni da odvali na istu foru

- I ćorava koka ubode po neko zrno

- DeDa na 5 kao revolucija u košarci

- manja rola Dobrića je bila ključ

itd

 

A niko da se zamisli nad izjavom koju je naš trener dao kao razlog loših igara i poraza u EL u skorašnjem periodu - strogo mirovanje skoro celog rostera u periodu od dve nedelje i problemi koji prate takav neuobičajen razvoj situacije.

Po meni, ne bi morali da idemo dalje od te Radonjine izjave. Niti je on zaboravio kako se vodi Zvezda u EL, niti su igrači zaboravili da igraju košarku. Za tim poput našeg, kome je fizička sprema alfa i omega bilo kog uspeha u Evropi, prečesto seckanje ritma pojedinih igrača, a od ove sezone i celog tima, je hendikep kojeg ne bi mogao da kompenzuje ni duo Gregg & Phil iz najboljih trenerskih dana. Na stranu selekcija i nepostojeća doselekcija, ovaj tim je, ovakav kakav je, pokazao više puta u EL da mu za uspeh (ulazak u Top8) nije neophodan još jedan centar ili bek šuter, već samo zdravlje i rad na treninzima. Ko ovo ne razume, biće vazda nezadovoljan i tražiće razloge lošeg plasmana na raznim mestima, jer je valjda lakše lamentirati nad nedovođenjem Lessorta, Nnokoa ili centra sličnog njima, kao i nekog imaginarnog two-way beka šutera sa dobrim ball handlingom koji će da igra za limitiranu mesečnu platu, nego verovati u ovaj tim i ovog trenera i kada se gubi, posebno kada se zna koliko problema smo imali od preseasona (povreda Whitea) do dana današnjeg.

 

Evo, još jednom da spomenem Whitea. Nisam zaboravio kako je čovek kidao u onih par utakmica pred početak sezone. Uklopio se na keca u trenerovu filozofiju igre i potvrdio da je sa razlogom smatran najvećim pojačanjem ove sezone, uz Kalinu naravno. A mi smo praktično do juče igrali bez njega. U poslednje vreme je fizički prisutan, ali su očigledni problemi u njegovom psiho-fizičkom stanju kao posledica teške povrede. Niti ima masu kao ranije, niti ima čvrstinu u duelu, niti pokazuje želju da taj manjak čvrstine nadomesti hrabrijim kontaktima na obe strane parketa. Da ne bude zabune, ja njega potpuno razumem, pa i opravdavam. Samo hoću da pokažem da ćemo mi celu sezonu odigrati bez jednog od dva projektovana lidera tima - prvi deo bez 100%, a drugi sa 50% njegovih mogućnosti.

 

Spadam u grupu ljudi koja smatra da je Top8 za nas ove sezone završena priča. Jednostavno, previše mečeva je izgubljeno kod kuće. Da li se tu, pored gore navedenih razloga, radilo i o nekoj vrsti pritiska koji su igrači osećali kao favoriti na papiru, usled čega su "izgoreli" u želji, je samo nagađanje, ali verujem da u tome ima zrnce istine. Da mi je krivo, krivo mi je. Da bih voleo da me demantuju, voleo bih. Isto tako, u manjoj sam grupi ljudi kojima nije dovoljno puko "trčanje sa šampionima" i smatram da je KKCZ morala da napravi iskorak napred u Evropi u prethodnih 7-8 sezona, koliko igramo elitno takmičenje.

Ali i pored svega toga, ne mogu da ne volim i ne poštujem ceo tim sa stručnim štabom zbog načina na koji se nose sa problemima, želje koju imaju i kako se bore za dres. Taj deo kluba je naša svetla tačka, Ne samo da me nije sramota što sam navijač Zvezde koja nas reprezentuje u EL na ovaj način na koji nas reprezentuje, sa svim porazima i pobedama koje je ostvarila, već sam ponosan na njih. I zaista verujem da će se boriti do kraja. Ne onog teorijskog koji nas eventualno izbacuje iz trke za plej-of, već i posle toga, do poslednjeg kola ligaškog dela EL. Jer sport, osim rezultata, medalja i pehara ima i drugo lice - večita borba sa sobom i protiv drugih u želji da napreduješ i pomeraš limite. To ostvarivanje najbolje verzije sebe, koje je dugotrajan proces bez prečica, smo izgleda svi mi zaboravili u decenijama koje su pojeli skakavci, pa nije loše da makar i naznake ovakve paradigme života možemo naći u timu koji volimo i za koji navijamo.

 

Dobar post ali sa jednim delom se baš i ne slažem. Šta podrazumevaš pod iskorakom koji je KKCZ morala da napravi za ovih 7, 8 sezona igranja EL? Na koji način? Iskorak često nisu sposobne da naprave ni mnogo bogatije ekipe koje imaju A licencu, kamo li mi koji svake godine strepimo da li ćemo igrati EL dogodine. Realnost je da ćemo mi uvek biti EL sirotinja. Mi smo klub koji se finansira iz državnog/gradskog (u svakom slučaju javnog) budžeta, a EL je komercijalno neisplativo takmičenje, tako da nema tu nekog realnog prostora za veći klupski budžet osim uz neviđeno bahaćenje državnih struktura koje delegiraju novac. Ne vidim ni da nam je promakao neki neviđeni talenat koga smo mogli izbaciti u konkurenciji Mege, bogatih evropskih klubova, koledža itd. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Chaos Is Me said:

 

Ne vidim ni da nam je promakao neki neviđeni talenat koga smo mogli izbaciti u konkurenciji Mege, bogatih evropskih klubova, koledža itd. 

A baš bolna tema ovo postaje. Ne da nemamo neki nevidjeni talenat nego trenutno nemamo ništa od klinaca. Juče gledam utakmicu protiz Zadra +25 i u takvim momentima se poželi da trener ubaci nekog klinca, ili generalno mladjeg igrača koji slabo dobija šansu, a onda ukapiram da takvo ništa nemamo u rosteru. Baš tužno

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, Ridji said:

A baš bolna tema ovo postaje. Ne da nemamo neki nevidjeni talenat nego trenutno nemamo ništa od klinaca. Juče gledam utakmicu protiz Zadra +25 i u takvim momentima se poželi da trener ubaci nekog klinca, ili generalno mladjeg igrača koji slabo dobija šansu, a onda ukapiram da takvo ništa nemamo u rosteru. Baš tužno

 

Da, to je tuga... da nam starac Simon od 1000 leta popunjava ekipu, iako je juče bio odličan... ali je istovremeno i glupo da imamo dvojicu mladih koji će da greju klupu na 99% utakmica, u periodu kad su im utakmice jako bitne za dalji napredak...

Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, Ridji said:

A baš bolna tema ovo postaje. Ne da nemamo neki nevidjeni talenat nego trenutno nemamo ništa od klinaca. Juče gledam utakmicu protiz Zadra +25 i u takvim momentima se poželi da trener ubaci nekog klinca, ili generalno mladjeg igrača koji slabo dobija šansu, a onda ukapiram da takvo ništa nemamo u rosteru. Baš tužno

Najbolje sto imas su POPOVIC< GUSIC (nema mesta ni u FMPu u 12) Tomasevic u Borcu iz Cacka, Pavicevic u FMpu, kao i Vujicic i Sarnovic. Eh sada da li im je bolje da dobiju po 5 do 10 minuta ne nekoj nebitnoj utakmici u ABA ligi jer EL videli ne bi ni pomocu aviona, ili ovo sto imaju minutazu u timovima gde igraju. Uskokovica sam namerno preskocio.

 

Da li bilo ko od ovih navedenih pravi razliku i u tim timovima gde su sada i koliko su napredovali do sada sa minutazom koji imaju, a svakako imaju mnogo vise minuta sada na mesecnom nivou nego sto bi u EL Zvezdi imali za dve sezone. 

Drugi je par cipela sto ni u Srbiji nema tih talenata koji bi imali sada mesto u 12 u El Zvezdi i koliko smo spremni da trpimo cekanje tih mladih. 

Rebic, Tejic, Uskokovic, Borisa, Radanov samo su par imena koji su imali podrsku nasih navijaca a vratili su kako, i sta su postigli do sada odlaskom iz CZ. 

Kao da ti mladi igraci su na rafovima Maxija i samo treba da ih uzmemo i  ubacimo u 1 tim, nema ih , a kako vreme ide sve ce ih manje biti.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Šarac said:

 

Rebic, Tejic, Uskokovic, Borisa, Radanov samo su par imena koji su imali podrsku nasih navijaca a vratili su kako, i sta su postigli do sada odlaskom iz CZ. 

 

bar pare da su vratili al nisu pravi zvezdaši. kapiram šta hoćeš da kažeš ali razvijanje mladih igrača je jednačina makar sa dve nepoznate i kao što može biti "kriv" igrač jer nije dovoljno talentovan i/ili radan, tako može biti kriv i klub, tj treneri jer ga nisu razvili u tip igrača koji je najprikladniji za njegove veštine, nisu mu dali minute, nisu istrpeli greške i tako.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Chaos Is Me said:

 

Dobar post ali sa jednim delom se baš i ne slažem. Šta podrazumevaš pod iskorakom koji je KKCZ morala da napravi za ovih 7, 8 sezona igranja EL? Na koji način? Iskorak često nisu sposobne da naprave ni mnogo bogatije ekipe koje imaju A licencu, kamo li mi koji svake godine strepimo da li ćemo igrati EL dogodine. Realnost je da ćemo mi uvek biti EL sirotinja. Mi smo klub koji se finansira iz državnog/gradskog (u svakom slučaju javnog) budžeta, a EL je komercijalno neisplativo takmičenje, tako da nema tu nekog realnog prostora za veći klupski budžet osim uz neviđeno bahaćenje državnih struktura koje delegiraju novac. Ne vidim ni da nam je promakao neki neviđeni talenat koga smo mogli izbaciti u konkurenciji Mege, bogatih evropskih klubova, koledža itd. 

Sa boldovanim se ne slazem.

 

Iskorak je veci budzet, progres koji moze da se desi da narod/navijaci nisu takvi kakvi su. Ima mali milion nacina na koji klub kao Zvezda moze da napreduje, jer u svom vlasnistvu nema nista sem grba. Domaca skolica za kosarkase je jeziva.

 

Pazi sad ispred nas su koledzi i Mega pa i partizan u dovodjenju talenata ili stvaranju. Skroz nebulozno za jedan klub koji igra EL poslednjih osam godina.

 

Bukvalno knjiga moze da se napise sta sve moze, moje neko misljenje da na ovom nivou KKCZ sto se tice inoacija i napredka ne moze gore od ovog. Nikad u zivotu nisam cuo da kad neko preuzme ili nastavi da vodi bilo sta, prica samo o proslosti a buducnost je ono sto si ti napisao, koliko nam da drzava para pa cemo videti, kad dodje do finale zvacu drugare sa kojima sam inace u losim odnosima.

 

Bas zbog ovakvih razmisljanja i ne mozemo ici napred, prcednik nema kapacite, drzavi se manje vise hebe, mozda nekad i daju a narod, jbga tako je kako je. Kukavice smo, neradnici..koji bi eto da dodje vucic i aze evo vam 15m igrajte kosarku. Pa bukvalno Laki i ja bi onda mogli da vodimo klub bez ikakvih problema.

 

Eto, neko mje vidjenje koje ije bas popularno jer eto, imamo prcednika koji voli Zvezdu i jos jednog prcednika koji  se salazi u mulju i najbolji je sportski radnik ikad vidjen na balkanskom poluostrvu. coffe:

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, uini said:

 

bar pare da su vratili al nisu pravi zvezdaši. kapiram šta hoćeš da kažeš ali razvijanje mladih igrača je jednačina makar sa dve nepoznate i kao što može biti "kriv" igrač jer nije dovoljno talentovan i/ili radan, tako može biti kriv i klub, tj treneri jer ga nisu razvili u tip igrača koji je najprikladniji za njegove veštine, nisu mu dali minute, nisu istrpeli greške i tako.

Koliko god klub glumio da ne reaguje na ono sto publika porucuje, da li stvarno mislis da je bilo od ovih nije dobio dovoljno sansi, ili se zaboravlja da je Borisa kod nas proveo 5 godina, a da je uspeo da se izbori za malo ozbiljniju ulogu kod Tomica u EC, da na prste jedne ruke su mogu izbrojati te wow partije doticnog kojeg bi ga plasirale u neku jacu ekipu od nase. 
Rebic kada mu je namenjena uloga back up posle dve godine staziranja iza Markusa i Jovica, nije mogao da prevede preko centra tri napad i izgubimo otvaranje sezone protiv Darusfaake pa je doveden brze bolje Nate, Ni Guduricu se nije bolja sudbina spremala nego je uspeo da uskkoci u 12 i ostane u timu. Tejic je bio tu, jedino koga je ovaj klub istrpeo a poceo sa 18 godina je Luka MItrovic. Sve ostalo ili nije imalo kvalitet ili se jednostavno zbog rezultata i stalnog pritiska da se uzmu titule u aba ligi i sto bolji plasman u EL nije bilo mesta za bilo koga osim ovih gore navedenih.


Da smo ih istrpeli, pa pitanje da li bi imali sve ove titule i ovolika ucesca u EL, * sada sleduje ono cuveno sto ga igramo ako ne mozemo da udjemno na F4..... pa bih ovde stao

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

@Šarac, nije razvijanje mladog talenta samo baciti ga u igru na određen broj minuta, već i rad van tekme na temu šta on može da postane, dok na tekmi znači i tolerisanje nekih gluposti koje i najtalentovaniji prave itd.

 

ja se ovde ne postavljam kao neko ko krivi klub ili struku, jer prosto i ne znam (a priče iz druge ili treće ruke me ne uveravaju u x ili y), već samo kažem da u tom uspehu ili neuspehu uvek postoje dve strane. nekada klub i struka urade sve kako treba ali igrač nije dovoljno dobar ili posvećen. nekada struka ne razume kakvog igrača ima ili šta treba da igra.

 

siguran sam da bjelica ne bi imao karijeru kakvu ima da nije bio kod karija plejmejker jedne sezone u periodu razvoja. to je ekstreman primer ali je nešto što ne bi svaki trener shvatio a još manje priuštio sebi i klubu. 

  • Like 5
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, uini said:

@Šarac, nije razvijanje mladog talenta samo baciti ga u igru na određen broj minuta, već i rad van tekme na temu šta on može da postane, dok na tekmi znači i tolerisanje nekih gluposti koje i najtalentovaniji prave itd.

 

ja se ovde ne postavljam kao neko ko krivi klub ili struku, jer prosto i ne znam (a priče iz druge ili treće ruke me ne uveravaju u x ili y), već samo kažem da u tom uspehu ili neuspehu uvek postoje dve strane. nekada klub i struka urade sve kako treba ali igrač nije dovoljno dobar ili posvećen. nekada struka ne razume kakvog igrača ima ili šta treba da igra.

 

siguran sam da bjelica ne bi imao karijeru kakvu ima da nije bio kod karija plejmejker jedne sezone u periodu razvoja. to je ekstreman primer ali je nešto što ne bi svaki trener shvatio a još manje priuštio sebi i klubu. 

ako ijedan klub ima prostora da se razvija igrac to je nas klub.> U Zelezniku termina koliko hoces, u Basket landu dve ili tri hale, medico blok, isto termina koliko hoces. 
Sve je do igraca koji kada udje u prvi tim KKCZ, zapljusne ga prvom dobra lova, ali neverovatne obaveze i manjak vremena za individualni rad. Nema kada on da trenira, pa imas pojedince poput Dobrica,Gudurica koji su preko treninga radili u sezoni a i van sezone, do Davidovca koga bas zabole da se cima preko onoga sto mu je ugovoru.

 

Hipoteticki mi sledece godine mozemo da udjemo u sezonu sa mladima nije bitno ni takmicenje :

Na playu Uskokovic i Vujjicic,
Saranovic, Gusic,

na tri nema niko
na cetiri Popovic i Tomasevic

Pavicevic na 5

 

a da ostala mesta popunimo sa strancima i domacim kvalitetnim koji su sada pod ugovorom kod nas. 

Da li stvarno mislis da bi neko zeleo ovo da isprati, pogotovo u EC ligi i van domasaja playoffa ABA lige, eto , da bi ti igraci igrali u prvom timu sa ozbiljom ulogom, eto im sanse,

naravno i drugi trener se mora dovesti jer DR ide u CSKA PAO MAKABI< BASKONIJU< VALENSIJU< ne moze jos da se odluci. 

Koliko u Srbiji ima tih mladih talenata koji bi mogli da udju u El tim i da imaju kakvu takvu ulogu sa 18 do 20 godina. Jovic iz Mege, Glas iz KKP i BALSA,  i ko jos ima taj kvalitet da zaigra i da ne bude rupa u timu. Dajte ta imena pa da ih pojurimo da za nas potpisu dok ne odu na highscool u USA i posle na College stipendiju na Floridu ili South Carolinu.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Šarac said:

ako ijedan klub ima prostora da se razvija igrac to je nas klub.> U Zelezniku termina koliko hoces, u Basket landu dve ili tri hale, medico blok, isto termina koliko hoces. 
Sve je do igraca koji kada udje u prvi tim KKCZ, zapljusne ga prvom dobra lova, ali neverovatne obaveze i manjak vremena za individualni rad. Nema kada on da trenira, pa imas pojedince poput Dobrica,Gudurica koji su preko treninga radili u sezoni a i van sezone, do Davidovca koga bas zabole da se cima preko onoga sto mu je ugovoru.

 

'ajde opet, niej sve tako pojednostavljeno niti u uslovima koje imaš za trening pa izađu novi sjajni igrači samo ako se trude i slušaju. ali treći put da pišem isto, ne ide.

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, uini said:

 

'ajde opet, niej sve tako pojednostavljeno niti u uslovima koje imaš za trening pa izađu novi sjajni igrači samo ako se trude i slušaju. ali treći put da pišem isto, ne ide.

Da zakljucimo, nismo klub koji ce da istrpi i razvija mladog igraca , smatram da je to pogresna politika ali sta je tu je. Tako je vec godinama unazad a ne vidim ni neku boljitak ni u godinama koji dolaze i slazem se sa tobom ali.....

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, uini said:

@Šarac, nije razvijanje mladog talenta samo baciti ga u igru na određen broj minuta, već i rad van tekme na temu šta on može da postane, dok na tekmi znači i tolerisanje nekih gluposti koje i najtalentovaniji prave itd.

 

ja se ovde ne postavljam kao neko ko krivi klub ili struku, jer prosto i ne znam (a priče iz druge ili treće ruke me ne uveravaju u x ili y), već samo kažem da u tom uspehu ili neuspehu uvek postoje dve strane. nekada klub i struka urade sve kako treba ali igrač nije dovoljno dobar ili posvećen. nekada struka ne razume kakvog igrača ima ili šta treba da igra.

 

siguran sam da bjelica ne bi imao karijeru kakvu ima da nije bio kod karija plejmejker jedne sezone u periodu razvoja. to je ekstreman primer ali je nešto što ne bi svaki trener shvatio a još manje priuštio sebi i klubu. 

 

Aj sad svi lajk na ovo. Ajde nema da vas mrzi.

 

Ovo je sustina svega.

 

Jebo ja sansu mladima jednom u deset utakmica na pet minuta. Jebo ja takav razvoj mladih.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Ridji said:

A baš bolna tema ovo postaje. Ne da nemamo neki nevidjeni talenat nego trenutno nemamo ništa od klinaca. Juče gledam utakmicu protiz Zadra +25 i u takvim momentima se poželi da trener ubaci nekog klinca, ili generalno mladjeg igrača koji slabo dobija šansu, a onda ukapiram da takvo ništa nemamo u rosteru. Baš tužno

Nemamo posto smo na polusezoni sve poslali po pozajmicama kao netalentovane skartove, iako sem donekle Dimitrisa niko nije ni dobio sansu da ista pokaze

Link to comment
Share on other sites

@Šarac radi zamenu teze, nije nuzno bilo napraviti od Rebica ili Tejica igrace, za ovaj level nisu..ipak ona generacija sto osvoji EL nema je nigde, sa strane mladi igraci ne postoje. Manje vise domaci igraci su isti vec evo od te davne 2011 maltene.

 

Teska je to situacija jer se od Zvezde ocekuju pobede, a i realno je da su dobili u Megi opravdanje da mladih talenata nema ili pak, zamisli sad, moras dati pare 🙂

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Šarac said:


Na playu Uskokovic i Vujjicic,
Saranovic, Gusic,

na tri nema niko
na cetiri Popovic i Tomasevic

Pavicevic na 5


Koliko u Srbiji ima tih mladih talenata koji bi mogli da udju u El tim i da imaju kakvu takvu ulogu sa 18 do 20 godina. Jovic iz Mege, Glas iz KKP i BALSA,  i ko jos ima taj kvalitet da zaigra i da ne bude rupa u timu. Dajte ta imena pa da ih pojurimo da za nas potpisu dok ne odu na highscool u USA i posle na College stipendiju na Floridu ili South Carolinu.

 

Iz nasih mladjih kategorija nema nikoga osim Topica juniora u perspektivi ali tek kroz par godina i to je naravno Coviceva krivica posto je jedini kriterijum dovodjenja tuce igraca svake godine trenutna fizicka dominacija koja sluzi rezultatima u mladjim kategorijama, perspektiva za igranje seniorske kosarke je u potpuno drugom planu. Pa zahvaljujuci tome sa ovog spiska igraca koji su produkt naseg rada u mladjim kategorijama u prethodnih 5 godina (generacije od '98 do '03) ne postoji apsolutno nijedan igrac sa potencijalom da igra evroligasku kosarku osim u slucaju ekstremnog napretka koji ce doci kao posledica individualne posvecenosti kao sto je bio slucaj sa Dobricem.

 

A ovom svom spisku iz drugog pasusa mozes komotno da dodas i Smailagica, Djurisica, Petra Kovacevica, Tristana, Matkovica i dobija se poveci spisak. Odgovor zasto nijedan nije kod nas iako smo imali mogucnosti da ih dovedemo vec lezi u ovom postu, a ujedno je i razlog zasto talenti u sirokom luku zaobilaze nase mladje kategorije.

 

Ponavljam istu pricu po ko zna koji put na ovom topiku, ali cu i nastaviti to da radim, nije nikakav problem sa obzirom da znam koja ulaganja idu u mladje kategorije na godisnjem nivou i da im je jedini cilj zadovoljavanje sujete i mahanje trofejima od pionira do juniora.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Devil In My Pants said:

@Šarac radi zamenu teze, nije nuzno bilo napraviti od Rebica ili Tejica igrace, za ovaj level nisu..ipak ona generacija sto osvoji EL nema je nigde, sa strane mladi igraci ne postoje. Manje vise domaci igraci su isti vec evo od te davne 2011 maltene.

 

Teska je to situacija jer se od Zvezde ocekuju pobede, a i realno je da su dobili u Megi opravdanje da mladih talenata nema ili pak, zamisli sad, moras dati pare 🙂

 i onda Borisa izadje za 5 godina skoro sa pola miliona u dzepu, Radanov isto tako, od te generacije sto spominjes sto je uzela titulu koliko igraca se jos uvek bavi kosarkom


Koliko je igraca izaslo iz drugih ekipa koje su uzimale te EL trofeje za mladje, koliko je Real izbacio igraca osim Doncica, Garube, itd,jel znas da navedes sve osvajace trofeje od poslednjeg naseg trofeja, koji su to timovi i koliko je od tih rostera ostalo u 12 u svojim timovima.

Evo nama je Lazarevic jos uvek u timu, ostali su ili zavrsili karijeri ili voze Uber u USA>

 

i da, koliko puta je tvoj ljubeni DR posetio trening mladjih selekcija, koliko je obavio razgovore sa trenerima mladjih kategorija da ih priupita ili da savet kakve bi igrace zeleo da ima, evo vec je skoro dve godine ovde, a imao je i prethodni mandat, Gudurica je dva puta vracao sa priprema kao nedovoljno spremnog za prvi tim, itd.

Ove godine svakkao nema tih planova jer mu je pun  dzep novih ugovora, valjda ce dobiti vise od ovih pola miliona koje ima kod nas , sasvim zasluzeno rekao bih.

Link to comment
Share on other sites

Sta fali onom decku, Pavicevicu?

 

Zasto ne moze da bude treci centar Zvezde?

 

Da, pravi glupe faulove. Navedite mi nekog ko sa 20 godina ne pravi glupe faulove. Otici ce ovi igraci u penziju, Lazic, Davidovac, Dobric. Tada, ne dao nam bog da ne budemo u evroligi, jer niko nece hteti da dodje za novac koji nudimo a domacu osnovu necemo imati.
 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Šarac said:

 i onda Borisa izadje za 5 godina skoro sa pola miliona u dzepu, Radanov isto tako, od te generacije sto spominjes sto je uzela titulu koliko igraca se jos uvek bavi kosarkom


Koliko je igraca izaslo iz drugih ekipa koje su uzimale te EL trofeje za mladje, koliko je Real izbacio igraca osim Doncica, Garube, itd,jel znas da navedes sve osvajace trofeje od poslednjeg naseg trofeja, koji su to timovi i koliko je od tih rostera ostalo u 12 u svojim timovima.

Evo nama je Lazarevic jos uvek u timu, ostali su ili zavrsili karijeri ili voze Uber u USA>

 

i da, koliko puta je tvoj ljubeni DR posetio trening mladjih selekcija, koliko je obavio razgovore sa trenerima mladjih kategorija da ih priupita ili da savet kakve bi igrace zeleo da ima, evo vec je skoro dve godine ovde, a imao je i prethodni mandat, Gudurica je dva puta vracao sa priprema kao nedovoljno spremnog za prvi tim, itd.

Ove godine svakkao nema tih planova jer mu je pun  dzep novih ugovora, valjda ce dobiti vise od ovih pola miliona koje ima kod nas , sasvim zasluzeno rekao bih.

Posao trenera je ono sta zamisli uprava, ne izmislja on sam pravac kojim klub treba da ide

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, pavijan2 said:

@Šaracpoštujem to što pišeš na forumu i slažem se sa dosta stvari.

Ono što mi smeta je neka gorčina, ozlojeđenost, koja izbija iz skoro svih tvojih postova. Zašto?

Zato sto ja kada napisem nesto pre 15 dana u kakvom je stanju nasa ekipa i sta je plan, dusebriznici me napusavaju kao da sam ja  nesto izmislio , dok pojedini i dalje me prozivaju da ja nemam svoje misljenje nego da dobijem nalog da nekoga lazno izvestavam.,
Kada @medobrundo skoro do detalja i u sustini skoro isto napise to samo 15 dana kasnije u odnostu na ono sto sam ja napisao onda je to sjajan post, on nije bot on nije dobio sendvic da to pise nego je to napisao vrlo objektivno.

Kada napisem da je Bjelica imao preko 800 k kod nas za dve godine onda ja lupetam gluposti, posle izadje BAT  u vezi Bjelice, onda veliki ljubitelj DR zacuti, kada sam za bilo kog igraca napisao koliki je ugovor ispostavi se da je u 95 % bilo tacno +/- 10 %.

I da, znam ugovore svih igraca, svojevremeno sam mogao to pisati , sada kada je klub objavio cenovni rang igraca, nadju se pojedini da ni to im nije dovoljno nego bi da znaju krnva zrnca i koliki im je crp i dedimer. I vise puta sam bio u pravu za sve sto sam pisao ali onda se pojavi neki koji kazu da lazem, botujem, da izmisljam, da stitim Covica,Radonjica ili koga vec .

Da li se slazem sa odlukama koje doneo Covic kroz sve ove sezone, pa ne bas, na prvom mestu sa odlukom da prebaci sina u prvi tim. Sa odlukom da da otkaz SO a da se ne obezbedi da SO se ne naplati do kraja, Da ne pricam o svim ugovorima gde je pokusano da se igraci zajebu sa neisplatom do kraja kojekavim kaznama pa se onda plati i kamata i svi troskovi. Jos nijednog igraca nismo uspeli da zajebemo da mu ne isplatimo sve do poslednjeg dinara. Koliko je tu moglo para da se ustedi niste svesni. 
Da li bi moglo vise para da se obezbedi, da li je mogao bolji tim da se napravi ove godine naranvno da je moglo, ali opet bi gledali iste igrace jer je ove DR birao, pa ja kada sam napisao da cemo uci sa KUzmicem i LUKOM  u sezonu svi se smejali, kada je Lesort trazio ono sto je trazio istog trenutka sam znao da Zirbes ostaje do kraja. Kada su ljudi pisali da treba da leti HOllins, napisao da svi ostali igraci mogu da dobiju nogu od DR, HOllins i Nate su zakucani. Da li je to moja odluka bila , pa nije, ali sto meni ovde pojedinci licno da jebu majku i sprdaju se zvanjem NO u klubu. Moj odgovor su ovakvi postovi namenjeni onima koji se meni tako obracaju, a ne svima. 

Ko hoce da cita i prihvati ono sto pisem ok, ko nece preskocice i to postujem i pokusacu ubuduce da smanjim dozivljaje.

 

Ovaj KUP je iz mnogo razloga bitan da se osvoji, ne pitajte zasto, i niko od igraca nece se stedeti da uzme trofej, EL sada svakako nije u fokusu. 

 

 



 


 

 

7 minutes ago, Edward Louis Severson III said:

Sta fali onom decku, Pavicevicu?

 

Zasto ne moze da bude treci centar Zvezde?

 

Da, pravi glupe faulove. Navedite mi nekog ko sa 20 godina ne pravi glupe faulove. Otici ce ovi igraci u penziju, Lazic, Davidovac, Dobric. Tada, ne dao nam bog da ne budemo u evroligi, jer niko nece hteti da dodje za novac koji nudimo a domacu osnovu necemo imati.
 

Zato sto ima mogucnost da trenira 6 dana u nedelji i da igra jednu utakmicu nedeljno.

Zato sto nije imao dana seniorske kosarke do sada u karijeri, i da mu je bolje da ima do 20 minuta u ABA ligi bez pritiska da ce posle tri lose partije u KKCZ dobiti 100 poruka u INBOX na instagramu od frustirane dece da nije ni za Tamis, a o kolicini pljuavicine iz prvih redova Pionira, ne bih ovom prilikom.

 

  • Like 12
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Šarac said:

Zato sto ima mogucnost da trenira 6 dana u nedelji i da igra jednu utakmicu nedeljno.

Zato sto nije imao dana seniorske kosarke do sada u karijeri, i da mu je bolje da ima do 20 minuta u ABA ligi bez pritiska da ce posle tri lose partije u KKCZ dobiti 100 poruka u INBOX na instagramu od frustirane dece da nije ni za Tamis, a o kolicini pljuavicine iz prvih redova Pionira, ne bih ovom prilikom.

 

Prihvatam misljenje i ujedno se gadim nas kao ljudi sto se bas tako ophodimo prema klincima.

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...