Jump to content

KK Crvena Zvezda 2021/22


Juan Pablo Montoya

Šta očekujete od sezone 2021/22  

223 members have voted

  1. 1. Šta očekujete od sezone 2021/22

    • Borba za play off evrolige uz osvajanje svoh domaćih trofeja.
      74
    • Pristojna rola u evroligi uz osvajanje ABA lige.
      96
    • Začelje evrolige, mučenje u ABA ligi i ponovni skandali u play off serijama.
      30
    • Potpuni potop i predaja primata u regionu.
      23


Recommended Posts

32 minutes ago, Laki21 said:

 

Salo ima običaj da veoma surovo nastupi prema najvećim zvezdama tima, videli smo to mnogo puta. Recimo par puta je opsovao OBrajanta (u sebi), pogledao ga mrko (kad ovaj ne gleda) a vrhunac svega jednom kada ga je potapšao po dupetu nije mu izmamio osmeh na lice 😞

Imali su jednom prilikom žestok okršaj, samo se malo zna o tome. Nije baš sve onako kako izgleda pred kamerama, ima dešavanja na treningu, svlačionici ...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kakve lovacke price. Monako koji sere pare je trazio simbolicno obestecenje od Obradovica koje je on platio. Pa kao starleta isao po tv-u...cak i da je postojalo obestecenje to je Coki platio, a ovo je bila prica...Coki se toliko nalozio da je isao sa pricom kako napadamo neki vrh, eto tolika je on neznalica.

 

Mi kad smo uzli primat pobedom nad Zlim Dulom iz plemena Kucha..ili,zli jezici bi rekli dolaskom na vlast psihodelicne psihopate..da smo imali normalnu upravu, mi bi imali licencu danas 101%

 

Kao sto botovi kazu kad nam ode vucic kraj, tako isti ti kazu kad ode coki to je kraj...naprotiv,to bi mogao biti jako lep pocetak.

 

Uspesi Cokija su vezani Radonjica i ''gospodu'' u prvom redu tribina kad je napravio rat sa svojom crnogorskom verzijom...

 

Salo je maneken, mislim da nije los covek, a uterao je Cokiju ne toliko zbog para, vec ga je ovaj napravio budalom...nije cak ni stoti u redu, ali je jedan od retkih koji mu je uvalio qrcinu :))

 

Svejedno, bio u minusu, radiosta je hteo,bitno jeste da ga veliki vezir gotivi...i tu se sva prica o umecu zavrsava...

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Kankkunen said:

Imali su jednom prilikom žestok okršaj, samo se malo zna o tome. Nije baš sve onako kako izgleda pred kamerama, ima dešavanja na treningu, svlačionici ...

 

Jbg, meni je pristupačno samo ono dostupno očinjem vidu. A tu je jebavanje matere bilo rezervisano samo za domaću boraniju.

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, NikadProtivKaline said:

ja cu jos jednom ponoviti svoje misljenje da je u zivotu i biznisu mnogo cesci kompromis nego teranje inata
u tom kontekstu i razocarenje u saleta sto je izabrao ovo drugo
za covica smo vec znali da je kompleksas i ljakse
a sale je propustio lepu priliku da bude iznad toga

 

Ja ovde ne vidim nikakav inat nego savrsen dogovor izmedju 2 saradnika:

'Aj ti lepo odes jer su mi se svi nakacili na ledja zbog rezultata, a mi cemo da te placamo da nista ne radis sve dok ne nadjes neku drugu sljaku koja ti odgovara? Hoces... jel da da hoces?' 

 

Lepo je Covic izasao u javnost i rekao da su se sporazumno razisli. Nije samo rekao da je u pitanju sporazum izmedju SO i njega a ne kluba koji je jedini iz toga izasao ostecen. 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Laki21 said:

 

Jbg, meni je pristupačno samo ono dostupno očinjem vidu. A tu je jebavanje matere bilo rezervisano samo za domaću boraniju.

Ima toga i kod drugih trenera, zna i Radonja da podvikne ... nema tu ništa lično, sve je to deo igre. 

Na kraju oni ostanu u dobrim odnosima, nema ljutiš ... :classic_smile:

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Kankkunen said:

Ima toga i kod drugih trenera, zna i Radonja da podvikne ... nema tu ništa lično, sve je to deo igre. 

Na kraju oni ostanu u dobrim odnosima, nema ljutiš ... :classic_smile:

Radonja podvikne i strancima, za razliku od Obradovica.

Doduse prosle sezone, ove ih ne koristi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, ragazzo said:

Ne znam sta bih rekao na temu obradovica kao coveka, deluje mi kao jako sujetan, meni se nije svidelo trazenje premije za osvojen kup ako je to istina, ako se predstavlja tolikim zvezdasem mogao je da saceka malo a ne odma tuzba nije da nije bio cekan cele godine dok se oporavljao pa otisao u buducnost odma, ne treba zaboraviti ni udaranje topa dok su igrali zajedno, da li mu treba isplatiti sve do zadnjeg dinara-naravno da treba, ugovor je ugovor ipak.

Kao trener za mene trener na granici ek i donjeg doma el koji vise vuce na ek

 

8 hours ago, Cavani said:

Nevezano za spinove Covica i njegovu krivicu za ugovor, Sasa Obradovic nema bas nijedan razlog da dobije aplauz od navijaca Zvezde, da se ne zajebavamo. Izmuzao je sta je mogao od kluba koji navodno voli i kao igrac i kao trener(los) i moje postovanje nikad nece imati.

 

8 hours ago, berti said:

To sto je Čović mufljuzcina ne znaci da cu sada da imam lepe reci za Sasu Obradovica jer je, eto, zajebao bandita Čovica. Ono kada nas je zajebao i klisnuo u Buducnost se tesko zaboravlja, ali se nekako preslo preko toga. Sada ovo sto se dogodilo... Jebi ga, predstavljao se kao veliki ciganin... Pa sto onda nije dao ostavku kada je bilo ocigledno da se sve raspalo, da je on glavni krivac za propast... Jok, boleo ga, kao navodno velikog ciganina, kurac za propast kluba iako je on glavni krivac. Daj kintu i za kup i za sve.

Pa sta je trebalo da se radi da se Obradovic ne bi osetio uvredjenim? Da mu se dopusti da sahranjuje klub ceo ugovor...

Zajebao nas je svojevremeno.kao igrac i ispao teska pizda, zajebao nas kao trener. Ne bih voleo vise da ga vidim ikada na naaim utakmicama.

 

7 hours ago, NikadProtivKaline said:

ja cu jos jednom ponoviti svoje misljenje da je u zivotu i biznisu mnogo cesci kompromis nego teranje inata
u tom kontekstu i razocarenje u saleta sto je izabrao ovo drugo
za covica smo vec znali da je kompleksas i ljakse
a sale je propustio lepu priliku da bude iznad toga

 

ukratko, niko mu nije zaboravio sto je kao igrac otisao u buducnost nakon sto ga je zvezda placala tokom teske povrede (kao da je to sad neko dobro delo), sto se potukao sa ili udario topica (kao da se tako nesto nije desilo u istoriji ekipnih sportova) - ali smo ga svejedno docekali sa radoscu, sve dok nije imao los ucinak a ipak uzeo svoje pare. 

 

chova jeste sujetan, mufljuz, kompleksas i ljakse, mozda cak i laze za trazenje premija za kup, mozda je (jeste) zavrnuo za lovu mnoge igrace i poslovne partnere van kosarke ali dobija zvizduke samo kada ubacuje sina u sastav i porucuje da napravite svoj klub pa mu odredjujete ko igra. 

 

na kraju krajeva, nije ni vazno, bitno je da imamo nekog neprijatelja da mrzimo i psujemo, jer nas sprecava u nasoj pravednoj borbi. bilo da su to rivali, sudije ili bivsi igraci i treneri koji hoce svoje pare iako nisu uradili ono sto se ocekivalo. 

 

nevezano za kosarku i zvezdu, uvek nam je neko drugi kriv zbog onoga sto radimo ili smo uradili. 

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Čović je očigledno u SO slučaju reagovao pravovremeno, zajebao se što je od Obradovića očekivao da ima neke veze sa realnošću.

Druga opcija je bila da ga pusti još 5-6 utakmica, što bi i u radio da nije imao dogovor sa Radonjićem, jednostavno nije smeo da čeka jer iz iskustva sa Tomićem je znao koja je muka pronaći trenera.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, mmajstor said:

 

A kako je to zajebao Covica? Ako su ovo Nebojsine privatne pare onda bi ga stvarno zajebao, ali posto nisu nesto si tu napravio gresku u koracima. Ja bih bas voleo takvog sefa... da mi otkaz da ne radim nista, al da primam platu sve dok ne nadjem sljaku koja meni pase. Idealno. Jedini ko je ovde nekog zajebao jeste da je predsednik zajebao svoj klub i izvukao se a da niko nije postavio pitanje odgovornosti za pogresne odluke. 

 

 

To sto je bilo ocigledno za neke, ocigledno da nije bilo i za njega i da je verovao da i dalje moze do titule do kraja sezone. 

 

 

Jeste zajebao na kraju karijere, ali tek nakon sto je uzeo 2 titule posle XX godina. 

Dakle, mogli smo sa Obradovicem da imamo sve poraze do kraja sezone i da ne osvojimo bas nista, ali Covic bi i dalje bio pizda jer je otpustio Sasu na onakav nacin i to posle obestecenja Monaku. A kako je to mogao da ga otpusti da bi bilo fer. 

Imao dobre namere Sasa, verovao da ce da uspe. Da, da, osvojili bi titulu, ali nikad. Ekipa je bila u rasulu, a on je bio najveci krivac. I nije osecao odgovornost? Mogao je sve godine ugovora da dolazi i spava na treningu. Jbg, ugovor ga stiti, platio je Monaku sam obestecenje.

Ako tako gledamo, zasto je konsenzus da nas je zajebao kao igrac kad je otisao u Buducnost. Je li prekrsio nesto u ugovoru? Moralnost? Pa kad je brisemo iz njegovog trenerskog bitisanja u Zvezdi, brisimo je i iz slucaja odlaska u Podgoricu.

Kada sutra prestane ovakav nacin funkcionisanja kluba sa Covicem i kada nas tu Nebojša verovatno sjebe, videcemo ko ce reci da je on samo sledio ono sto pise u ugovoru koji je takav kakav je, a ko ce reci da je pičketina. Za mene ce biti pičketina kao sto je picketina i Saša Obradovic. A Saša je dete kluba i legenda kluba, a Čović je neko ko je samo uleteo tu da nesto smulja, zaradi, opstane...

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Milos 3.14 said:

Čović je očigledno u SO slučaju reagovao pravovremeno, zajebao se što je od Obradovića očekivao da ima neke veze sa realnošću.

Druga opcija je bila da ga pusti još 5-6 utakmica, što bi i u radio da nije imao dogovor sa Radonjićem, jednostavno nije smeo da čeka jer iz iskustva sa Tomićem je znao koja je muka pronaći trenera.

 

čović je doneo takozvani executive decision i presekao stvari umesto da sedi celu sezonu na iglama i moli se da se ne dogodi brodolom. kada se ima na umu da je radonjić ta zamena, ja nemam nikakav problem ni sa presecanjem stvari, niti sa trenerom koji je došao.

 

međutim, ta čovićeva odluka ima sa sobom i nekakve novčane posledice koje su sasvim uobičajene kada dogovoriš sa partnerom ili zaposlenim saradnu na dve godine a raskineš je nakon tri meseca.

 

i onda čović uspe da ubedi ovde ekipu da je prirodnije da psujemo bivšeg trenera (i igrača), nego čovića koji je taj ugovor ponudio a zatim ga i raskinuo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, uini said:

 

čović je doneo takozvani executive decision i presekao stvari umesto da sedi celu sezonu na iglama i moli se da se ne dogodi brodolom. kada se ima na umu da je radonjić ta zamena, ja nemam nikakav problem ni sa presecanjem stvari, niti sa trenerom koji je došao.

 

međutim, ta čovićeva odluka ima sa sobom i nekakve novčane posledice koje su sasvim uobičajene kada dogovoriš sa partnerom ili zaposlenim saradnu na dve godine a raskineš je nakon tri meseca.

 

i onda čović uspe da ubedi ovde ekipu da je prirodnije da psujemo bivšeg trenera (i igrača), nego čovića koji je taj ugovor ponudio a zatim ga i raskinuo.

Upravo tako.

Jedino što ja lično mislim da mi ne treba da psujemo ni Čovića što je ponudio taj ugovor i to je u tom momentu bilo logično kao što je logično bilo i davanje otkaza.

Ono što je kod Čovića za kritiku je kako se poneo nakon što je Obradović tražio sve po ugovoru.

Sa druge strane i Obradović je mogao da bude gospodin i da realno sagleda stanje jer realno po njega je bolje da mu otkaz da Čović nego da ga teraju sa tribine što bi se desilo da je ostao još tih 5-6 tekmi.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Milos 3.14 said:

Ono što je kod Čovića za kritiku je kako se poneo nakon što je Obradović tražio sve po ugovoru.

Sa druge strane i Obradović je mogao da bude gospodin i da realno sagleda stanje jer realno po njega je bolje da mu otkaz da Čović nego da ga teraju sa tribine što bi se desilo da je ostao još tih 5-6 tekmi.

 

ne mislim ni ja da treba obavezno psovati nekoga, samo kažem da, ako je to već neophodno, psuje se na pogrešnu adresu. 

a napravio je čović siguran sam, još većih rashoda nego što je ovaj ugovor obradovića, samo se to ne sazna ako ne dođe do BATa a i kada dođe, niko nije odgovoran jer ti država dodeljuje te novce koje random uzima po potrebi iz drugih resursa.

 

što se gospodstva tiče (karikiram), ako ja ne radim posao kako si Ti zamislio kada smo potpisali ugovor, pa mi kažeš "tornjaj se uini u tri lepe pizde materine i ne dolazi više natrag", ja mogu da kažem "čekaj miloše 3.14, nema potrebe za teškim rečima & odlukama, evo dogovorićemo se k'o ljudi i podelićemo odgovornost" ..

..a mogu i da kažem, "važi miloše 3.14, javiće vam se moj advokat, pošto se ja ne vraćam iz tri lepe po vašoj molbi".

 

na stranu što se ja u ovoj karikiranoj situaciji u prvoj opciji uopšte ne bi osećao kao gospodin, nego kao krpa; samo kažem da kada stvari krenu određenim tokom, teško je pokazivati velikodušnost a sumanto je očekivati je od druge strane.

Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, uini said:

nevezano za kosarku i zvezdu, uvek nam je neko drugi kriv zbog onoga sto radimo ili smo uradili. 

nije lepo tako da mi poturas

kompromis koji sam ja naveo kao uobicajeno resenje u ovim situacijama podrazumeva da su obe strane krive...ili obe strane u pravu

sale je dosao na visoku poziciju, za veliku platu, da vodi jednu pricu...i dobio veliku odgovornost

covic je racunao da dugorocnu pricu, i dao mu dugorocni ugovor

sale nije isporucio to sto se ocekivalo, i toga je morao i sam biti svestan. velike vodje preuzimaju odgovornost, malim je neko drugi kriv

covic se zajebao u proceni

uobicajen rasplet u toj situacije je cut our losses and move on iliti kompromis

to tuzicu te do poslednjeg centa i sedeti kuci kako bih te muzao dokle god mogu je bas onako srbijanska biznis logika, koja van ovih prostora nema ni blizu toliko poklonika

naravno da ima takvih slucajeva, ali je to svakako izuzetak na pravilo

pravilo je kompromis

 

a sto se tice saleta, ja ga svakako necu pljuvati

samo posle ove epizode nemam neko misljenje o njemu

tj. rekao bih da su se lepo nasli on i covic, krpa i zakrpa

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

@uiniNaravno, ali ako je tvoj zadatak da danas napišeš 50 postova na vox92, a ti napišeš 40 i tako iz dana u dan, a ti si pristao da ćeš da pišeš 50 komada valjda si dovoljno realan i pošten da kažeš ovo ne ide možemo li da se dogovorimo ili ako se desi da ti ja dajem otkaz da bude pod A iz tvog posta.

 

U realnosti Obradović je naša igračka legenda, Čović funkcionerska.

Isto tako ljudski i moralno gledano obojica su džiberi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, NikadProtivKaline said:

nije lepo tako da mi poturas

 

ništa ti ja ne poturam pošto sam lepo napisao "nevezano za košarku & zvezdu" a ti si pričao o košarci i deo koji se tiče tvoh posta (mufljuz, ljakse) stoji u zasebnom pasusu. ovaj zaključak i "tvoj pasus" deli još jedan pasus između.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Milos 3.14 said:

@uiniNaravno, ali ako je tvoj zadatak da danas napišeš 50 postova na vox92, a ti napišeš 40 i tako iz dana u dan, a ti si pristao da ćeš da pišeš 50 komada valjda si dovoljno realan i pošten da kažeš ovo ne ide možemo li da se dogovorimo ili ako se desi da ti ja dajem otkaz da bude pod A iz tvog posta.

 

 

e pa nije tako;

moj posao je da svakoga dana pišem postove a zajednički cilj tog rada je npr da se puno ljudi nasmeje na te postove, tj najviše i mi osvojimo titulu.

 

ja pisao tih 50ak postova, dolazio na vreme, nisam ošljario ali dal' imam pogrešan pristup humoru, dal' mislim da sam smešan a drugi ne misle, dal' sam tvrdoglav i sujetan - to je nebitno, zato što sam ja plaćen da radim posao po svojoj savesti a ti si se zaleteo pa me potpisao na dve sezone & onda još oterao u pizdu materinu, iako nisi ugovorno bio u poziciji za to.

 

dakle, nije obradović produkovao manje postova od dogovorenog, nego oni publici nisu bili smešni kao što si ti projektovao da hoće.

a ni treneri ni igrači ne potpisuju ugovore koji garantuju novce samo ako se svi prevale od smeha, to je valjda jasno. 

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, uini said:

 

e pa nije tako;

moj posao je da svakoga dana pišem postove a zajednički cilj tog rada je npr da se puno ljudi nasmeje na te postove, tj najviše i mi osvojimo titulu.

 

ja pisao tih 50ak postova, dolazio na vreme, nisam ošljario ali dal' imam pogrešan pristup humoru, dal' mislim da sam smešan a drugi ne misle, dal' sam tvrdoglav i sujetan - to je nebitno, zato što sam ja plaćen da radim posao po svojoj savesti a ti si se zaleteo pa me potpisao na dve sezone & onda još oterao u pizdu materinu, iako nisi ugovorno bio u poziciji za to.

 

dakle, nije obradović produkovao manje postova od dogovorenog, nego oni publici nisu bili smešni kao što si ti projektovao da hoće.

a ni treneri ni igrači ne potpisuju ugovore koji garantuju novce samo ako se svi prevale od smeha, to je valjda jasno. 

ne bas idealan primer, ali moze da se radi i sa tim:

- ti si uini, i stancujes te postove, ali jbt nema lajkova i skoro nikome nisu smesni

- vozis tako neko vreme, kontas leci ce sve na svoje i isporucices to sto se ocekuje

- a ocekivanja naravno postoje, i tvoja i tvog poslodavca. niko ti nije dao veliku platu samo da se pojavis na poslu svaki dan

- situacija se ne popravlja, nego je samo gora, prodje i po 2 nedelje da ne dobijes ni jedan lajk

- pocnes da preispitujes samog sebe i ceo aranzman, i ako si odgovoran covek( a verujem da jesi), verovatno ces doci do zakljucka da ti i ovaj forum niste dobar fit. tvoj humor i nacin pisanja jednostavno ne pase na ovu ekipu

 

da li ces onda reci e boli me kurac, imam da muzem metalheada do poslednjeg dinara, a ove ljude da smaram dok ih sve ne oteram odavde i ostanem da pisem samo ja?

ili ces reci e jbg, zajebali smo se obojica u proceni, aj da vidimo sta moze da se uradi po tom pitanju a da svi negde izadjemo minimalno osteceni?

jer ti si uini i ne zelis da srozavas svoj ugled, i zelis i dalje da pises po forumima za pare, bez da te svako malo neko proziva kako nisi uopste smesan. plus da tvoj bivsi poslodavac nema nista pozitivno da kaze o tebi kada ga pitaju kao referencu

a tvoj poslodavac ipak zeli da nadje nekoga ko je mozda bolji fit na ovu publiku

Edited by NikadProtivKaline
  • Like 3
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

@NikadProtivKaline, već sam napisao da ni jedan igrač ili trener ne potpisuje ugovor sa idejom da treba da vrati novce ako se ne osvoje trofeji.

to jednostavno nije praksa. ako ti radiš svoj posao maksimalno, novci ti sleduju bilo da ga radiš uspešno ili neuspešno.

 

uzmite primer iz zvezde, iz košarke generalno, iz sporta generalno. ljudi ne opraštaju svoje pare zato što nisu uzeli titulu.

 

a u ovoj priči je najsmešnije to što pričamo o neuspehu kao da je obradović završio sezonu a ne da je otpušten nakon tri meseca.

da je čović bio u fazonu "puna podrška ćelavom treneru" cele sezone, obradović izgubio u plej ofu, pa čova dođao i rekao "hajde da vidimo kako da rešimo ovo salo, ne ide" a salo bio u fazonu "sve pare i premija za kup sledeće sezone hahahahah" onda bi mogli da pričamo na ovim osnovama.

 

možda je čović samo trebalo da postupi malo taktičnije, da ga lagano pripremi i otpusti u januaru umesto u decembru ali je iz nekog, opravdanog ili neopravdanog razloga izabrao đončinu u situaciji u kojoj nema ugovor pod kontrolom.

 

tako da eto.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@uini

ja ne vidim da je bilo ko predlozio da novac treba da se vrati

predlog je kompromis. tj. sporazumni raskid, uz npr novce do kraja sezone i mozda nesto jos preko

u biznisu se to zove golden boot i vrlo je cesta praksa kada neko na visokoj poziciji ne ispunjava ocekivanja

 

sto se covica tice, i toga da je trebao da postupi takticnije - tu se apsolutno slazem

samo dodajem da je i sale pokazao da je blizi njemu nego onome sto smo mi(ili bar ja) mislili

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, Redstar0356 said:

Ovo je lik sa najglupljim stavovima i razmisljanjima ikada, cak i van tog foruma, tako da ne verujem da je on  na bilo kakvoj poziciji bilo gde. Npr Kuper je za njega Šeldon Kuper, lik bas ne sastavlja sa mozgom

To je najveci mindfuk, ako smo vec braca, svi koji imaju bracu znaju da je najsladje i najvece zadovoljstvo pobediti brata a ovi se trudi da brat njih pobedi...

To ti je vođa  P. P. Zato mu na forumu niko ništa ne sme i zato forum neće postojati, ili makar neće postojati onakav je bio. 

Edited by Meklejn
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...