Jump to content

KK Crvena Zvezda 2021/22


Juan Pablo Montoya

Šta očekujete od sezone 2021/22  

223 members have voted

  1. 1. Šta očekujete od sezone 2021/22

    • Borba za play off evrolige uz osvajanje svoh domaćih trofeja.
      74
    • Pristojna rola u evroligi uz osvajanje ABA lige.
      96
    • Začelje evrolige, mučenje u ABA ligi i ponovni skandali u play off serijama.
      30
    • Potpuni potop i predaja primata u regionu.
      23


Recommended Posts

45 minutes ago, Cavani said:

Nije isto igrati u Igokei i u Zvezdi Euroligu. Radanov je igrac bez sutra koji ocigledno mora da igra sa loptom u rukama, timovi poput Igokee su mu trenutna mera.

Eto to je možda i najveća mrlja odnosno stvar koja se može veceras prebaciti Radonjić, ili igračima ukoliko nisu poslušali instrukcije i pripremu meča, ako je bilo. Ako nekog nije trebalo skautirati to je Radanov, imao si ga u timu, čak mi navijači znamo kakvo kamenje baca kad šutira za tri, svi naši rivali su prošle sezone to naučili nakon što je odigrao dobro prve 3-4 utakmice po dolasku Radonjića, kada je prodavao finte šuta dok nisu ukapirali da ne treba da mu prilaze blizu i da ne skaču na te finte. I opet veceras svi naši od reda, Kalinić, Lazarević, Dobrić… mu prilaze agresivno na 7 metara i on ih ili fintira ili lagano obilazi. Stvarno mi nekad nije jasno takvo odsustvo razmišljanja, korišćenje iskustva i zdravog razuma

  • Like 13
Link to comment
Share on other sites

Ne bih rekao da je kao Borisa, ne nedostaje njemu sportske drskosti. Vise sam misljenja da bi od njih mogao da se sklepa jedan igrac, Borisa eto zivi samo od suta. U svakom slucaju su trenutno granicni EC igraci, sto je steta prevashodno zbog njih. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, Dropkick Murphys said:

Smem da se zakunem da je na forumu pisano kako je letos Kuzmić potpisao novi ugovor. Ja sam to uzeo zdravo za gotovo....pošto sad ne nalazim taj info na portalima.

Ako je tako, onda je @Devil In My Pants u pravu.

Dobio si link, znaci na pocetku prosle sezone je dobio jos dve godine ugovora. Sto znaci da ce biti tu i sledece sezone i one tamo. Kad sam pisao o SO a i ovoj nesretnoj upravi...i taj cuveni kamen na kamenu...

 

Mislio sam prosto na ovakve stvari, cak je i Simon dobio dvogodisnju ugovor, Lazic..itd...to sigurno nije SO hteo...i kad je gospodin @Šarac pisao da se predCednik ne mesa u igrace, a onda saznamo i za slucaj Lesor.

 

Nazalost..uprava ne moze da iznese prohteve Evrope...sustinski problem sporta u Srbiji jeste sto su likovi kao Covic i Terzic najbolji sportski radnici...zato nista drugo i ne postoji...sad ove sezone izbori pa im dali malo vetar u ledja.

 

Za Kalinica mi i dalje nije jasno sto su ga dovodili ako nisu hteli da napadnu F8 EL...to ce mi ostati vecna misterija kao i 1+1 ugovor i ugvor DR...igraci i trener ce se boriti,ali...

Edited by Devil In My Pants
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Ridji said:

Eto to je možda i najveća mrlja odnosno stvar koja se može veceras prebaciti Radonjić, ili igračima ukoliko nisu poslušali instrukcije i pripremu meča, ako je bilo. Ako nekog nije trebalo skautirati to je Radanov, imao si ga u timu, čak mi navijači znamo kakvo kamenje baca kad šutira za tri, svi naši rivali su prošle sezone to naučili nakon što je odigrao dobro prve 3-4 utakmice po dolasku Radonjića, kada je prodavao finte šuta dok nisu ukapirali da ne treba da mu prilaze blizu i da ne skaču na te finte. I opet veceras svi naši od reda, Kalinić, Lazarević, Dobrić… mu prilaze agresivno na 7 metara i on ih ili fintira ili lagano obilazi. Stvarno mi nekad nije jasno takvo odsustvo razmišljanja, korišćenje iskustva i zdravog razuma

To je do skautinga i pripreme utakmice, nisu oni to radili na svoju ruku. Naravno, potpuno si u pravu.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Ridji said:

Eto to je možda i najveća mrlja odnosno stvar koja se može veceras prebaciti Radonjić, ili igračima ukoliko nisu poslušali instrukcije i pripremu meča, ako je bilo. Ako nekog nije trebalo skautirati to je Radanov, imao si ga u timu, čak mi navijači znamo kakvo kamenje baca kad šutira za tri, svi naši rivali su prošle sezone to naučili nakon što je odigrao dobro prve 3-4 utakmice po dolasku Radonjića, kada je prodavao finte šuta dok nisu ukapirali da ne treba da mu prilaze blizu i da ne skaču na te finte. I opet veceras svi naši od reda, Kalinić, Lazarević, Dobrić… mu prilaze agresivno na 7 metara i on ih ili fintira ili lagano obilazi. Stvarno mi nekad nije jasno takvo odsustvo razmišljanja, korišćenje iskustva i zdravog razuma

Mislim da je tu problem sto Kalina nije igrao protiv njega, a iako jesteDobric ne poseduje preteranu kosarkasku inteligenciju da skapira. Sto Haos rece, ako bude trebalo opracemo ih dvadesetak razlike. Svakako treba cestitati Bajicu, odlicno se snalazi u Igokei, mini Radonjic. Strance bira bolje  nego mi a ovi igraci tipa Radanov, Dalibor Ilic i ostali su bas igraci za Radonjin stil kosarke, samo na malo nizem nivou sa kvalitetom.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ridji said:

Eto to je možda i najveća mrlja odnosno stvar koja se može veceras prebaciti Radonjić, ili igračima ukoliko nisu poslušali instrukcije i pripremu meča, ako je bilo. Ako nekog nije trebalo skautirati to je Radanov, imao si ga u timu, čak mi navijači znamo kakvo kamenje baca kad šutira za tri, svi naši rivali su prošle sezone to naučili nakon što je odigrao dobro prve 3-4 utakmice po dolasku Radonjića, kada je prodavao finte šuta dok nisu ukapirali da ne treba da mu prilaze blizu i da ne skaču na te finte. I opet veceras svi naši od reda, Kalinić, Lazarević, Dobrić… mu prilaze agresivno na 7 metara i on ih ili fintira ili lagano obilazi. Stvarno mi nekad nije jasno takvo odsustvo razmišljanja, korišćenje iskustva i zdravog razuma

Ja bih to pripisao Radonjicu. To sam i ranije primecivao, da se ide nekim losim suterima preko bloka, valjda da bi ta agresivnost bila na svakom igracu i da se nikome ne daje lak sut, pa makar on bio i los suter. I onda imamo slucaj da se neki igrac koji ima sve osim suta razigra i razbije nas jer ga tretiramo kao da ima sut i dajemo mu da igra ono u cemu je najjaci. Npr. Calathesu smo znali da idemo ispod bloka, secam se dobro utakmice u Areni 2016. protiv PAO kada ovaj nije mogao nista da ubode i pustali smo ga da sutira. Ali to je bio Panathinaikos, a ovo je Igokea i verovatno je Radonjin rezon zasto da pustam bilo kome iz Igokee sut kad cemo da ih zadavimo. Ali nista od toga veceras.

Da vidimo bas u sredu kako cemo Mudiaya da tretiramo. On moze da nas sahrani iz prodora ako bude rasplozen, a sa druge strane mozes da ga pustis da promasi prva dva suta i da se izbaci iz utakmice.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Ljudi batalite Radanova, taj sad odigrao dobro pa će cele sezone biti njegov prosek. Poklopilo se. Malo želja i to je to. Isto kao i Cvetković. 

Mene brine to što Simon igra 21 minut, što ga DeDa nema nigde. Što Holins, igrač na poziciji crnog beka, ne može obruč da pogodi, što nam Ivanović dezorjentisan,što ga nema taj jako bitan igrač na poziciji 5.

Ne plašim se ja Srede. Što se tiče očekivanja, mi ćemo dobiti taj meč. 

Problem nam pravi gust i zahtevan raspored a mi pod košem imamo samo Luku. On i Kalina poginuše ljudi ova 5 meča. Kuz čovek nije ni za drugog na poziciji 5, Cirbes i da je u opticaju, bio bi samo jedan više oko koga ludimo. Moramo da rešimo neke stvari baš brzo kako ne bi napravili problem za dalje. A Holins mi je totalno nedorečen. Nije neki baš kao odličan šuter, ne ume sebi da izgradi, ulaz tanka priča.. Pa šta je majku mu? I Lazić će pokida u odbrani i će pogodi i on neku otvorenu trojku. 

Edited by StiviKivi
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Kankkunen said:

To je do skautinga i pripreme utakmice, nisu oni to radili na svoju ruku. Naravno, potpuno si u pravu.

To i rekoh, možda najveća “mrlja” za ovu utakmicu Radonjiću i stručnom štabu, pod uslovom da nisu o tome ništa rekli igračima u pripremi meča.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Ridji said:

 

Bolje i ovako ako/kad već viče, da viče na iskusnijeg i jednog od najbolja dva igrača na utakmici, nego da napušava i preti šamarima Lazareviću i Uskokoviću.

Bolji je primer svima ostalima

Previše se tome pridaje na značaju, sve je to normalno i nije ništa lično prema igračima. Igrači nemaju problema sa tim, samo navijači prave bespotrebnu pometnju.

  • Like 2
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Devil In My Pants said:

Dobio si link, znaci na pocetku prosle sezone je dobio jos dve godine ugovora. Sto znaci da ce biti tu i sledece sezone i one tamo. Kad sam pisao o SO a i ovoj nesretnoj upravi...i taj cuveni kamen na kamenu...

 

Mislio sam prosto na ovakve stvari, cak je i Simon dobio dvogodisnju ugovor, Lazic..itd...to sigurno nije SO hteo...i kad je gospodin @Šarac pisao da se predCednik ne mesa u igrace, a onda saznamo i za slucaj Lesor.

 

 

Hoćeš reći da Kuzmić ne bi bio u timu da mu je letos istekao ugovor? ; ) 

Link to comment
Share on other sites

Još jedna stvar, šta čak i da na kraju zbog ovog poraza završimo drugi iza Partizana? Posto vidim da u nekim postovima provejava da bi bila katastrofa ostati bez prednosti domaćeg terena.

To bi bilo tačno, barem koliko je prošlost pokazala, za duele sa Budućnošću, protiv Partizana taj pojam prednosti domaćeg terena nikad nije igrao mnogo veliku ulogu, barem ne prethodnih 10ak godina.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Ridji said:

Još jedna stvar, šta čak i da na kraju zbog ovog poraza završimo drugi iza Partizana? Posto vidim da u nekim postovima provejava da bi bila katastrofa ostati bez prednosti domaćeg terena.

To bi bilo tačno, barem koliko je prošlost pokazala, za duele sa Budućnošću, protiv Partizana taj pojam prednosti domaćeg terena nikad nije igrao mnogo veliku ulogu, barem ne prethodnih 10ak godina.

 

Pričati sada o položaju na tabeli posle 3 kola je suludo. Nije ovo Jelen superliga Srbije pa da se posle prvog poraza zna ko je prvi,a ko drugi.

 

Videćemo kako će Budućnost i Partizan reagovati kada budu imali tekme u Evropi i Aba.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Devil In My Pants said:

Ne bi bio. To je 100%, a ni Davidovac. 

Izvini, ali meni je to priča za malu decu.

 

Mi ne možemo jednog centra da nađemo, a kamoli dvojicu. Pored svih ovih igrača "poznatih treneru", apsolutno sam siguran da bi Kuzmić ostao i ne postoji osoba koja bi me ubedila u suprotno. 

 

Zbog toga, da ne nastavljamo dalje priču...

  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Dropkick Murphys said:

Izvini, ali meni je to priča za malu decu.

 

Mi ne možemo jednog centra da nađemo, a kamoli dvojicu. Pored svih ovih igrača "poznatih treneru", apsolutno sam siguran da bi Kuzmić ostao i ne postoji osoba koja bi me ubedila u suprotno. 

 

Zbog toga, da ne nastavljamo dalje priču...

Kakva je to prica..igraca poznatih treneru??? Pa najbolje za jednog trenera jeste da radi sa igracem na duze staze i da se poznaju.

 

Ovde se stvarno moze svasta procitati...eto, necemo dalje.

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Cavani said:

Nije isto igrati u Igokei i u Zvezdi Euroligu. Radanov je igrac bez suta koji ocigledno mora da igra sa loptom u rukama, timovi poput Igokee su mu trenutna mera.

A kakav sut imaju Lazarevic, kakav su nekad imali Lazic i Dobric? Radanov je mlad igrac, koji ce napredovati jos dosta, pa i u tom sutu. A uopste i nije tako los suter.

 

Velika je greska sto njega nisu zadrzali.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Devil In My Pants said:

Kakva je to prica..igraca poznatih treneru??? Pa najbolje za jednog trenera jeste da radi sa igracem na duze staze i da se poznaju.

 

Ovde se stvarno moze svasta procitati...eto, necemo dalje.

 

 

Pokusaj za pocetak da razumes napisano, pre nego sto ti padne na pamet da odgovoris.

 

Sporcki pozdrav.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Edward Louis Severson III said:

Mi trenutno imamo od igraca koji daju doprinos:

 

Kalinic, Mitrovic.

 

Svaku drugu utakmicu 

 

Wolters, Ivanovic.

 

Od igraca koji su prijatno iznenadili Lazarevic.

 

Dakle, manje vise 5 igraca od kojih ozbiljan kvalitet ima samo Kalinic.

 

Ovo ce tek biti bolno dok se tim ne kompletira.

Ali gde nadje pravog Wedder-a, svaka ti dala🤣PJ rules!🤘

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Skromna utakmica napadački. Zakazali su potpuno naši spoljni igrači. Ivanović i Volters van šuterskog ritma, Holins i Dobrić van forme. Tako da je Kalinić ostavljen na cjedilu, vukao je koliko je mogao. Kuz često izgleda korisnije na EL nivou nego na ABA. U EL je jako bitno imati ga 10-15 minuta zbog kontrole reketa, u ABA bi vjerovatno Mitrović i Cirbes završili posao na većini utakmica. Biće sigurno još poraza i loših utakmica. Trebaće i da prođe još neko vrijeme da bi se dale preciznije ocjene o nekim igračima, najviše tu mislim na Holinsa.

Edited by Betolingar Misdongard
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, jedan said:

A kakav sut imaju Lazarevic, kakav su nekad imali Lazic i Dobric? Radanov je mlad igrac, koji ce napredovati jos dosta, pa i u tom sutu. A uopste i nije tako los suter.

 

Velika je greska sto njega nisu zadrzali.

Lazarevic je igrac koji tek treba da se dokaze, moje misljenje je da ce za njega biti uspeh u karijeri ako zameni Lazica za godinu-dve. I on ce morati da uzima suteve za pocetak, hasl i sve ostalo je super ali kad je sam mora da sutne. Dobric je uvek imao dobar sut.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Cavani said:

Lazarevic je igrac koji tek treba da se dokaze, moje misljenje je da ce za njega biti uspeh u karijeri ako zameni Lazica za godinu-dve. I on ce morati da uzima suteve za pocetak, hasl i sve ostalo je super ali kad je sam mora da sutne. Dobric je uvek imao dobar sut.

Lazarevic sa 25 godina tek treba da se dokaze, a Radanov sa 23 nece dobiti tu sansu jer nema dobar sut. Iako je u svemu ostalom doktor kosarke i za Lazarevica i Lazica i mnoge druge. Ok.

Edited by jedan
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, drakon1 said:

Mislim da je to trenutno  malo prerano reci, ali mozda si u pravu.

Mislim da je malo preuranjeno pricati o tome nakon 5 utakmica sezone, gde je covek 3 propustio zbog lakse povrede.Osim toga, covek nije dosao iz mid tire nemackog tima kod nas, vec je igrao EL dve sezone za redom, u vrlo kompetitivnoj ekipi.

I to sa veoma dobrim procentima.

Dakle, malo strpljenja nije na odmet, covek je poluspreman, a i mi, i on sam od sebe ocigledno ocekuje vise nego sto u ovoj fazi sezone moze da pruzi, pa otud i ovako nesrecno, stegnuto izdanje.

Edited by Gudura
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, jedan said:

Lazarevic sa 25 godina tek treba da se dokaze, a Radanov sa 23 nece dobiti tu sansu jer nema dobar sut. Iako je u svemu ostalom doktor kosarke i za Lazarevica i Lazica i mnoge druge. Ok.

Dobrodosao! Uz mali prijateljski savet:

-Kad prvi put ulazis u kucu, ne otvaras vrata nogom😉

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...