Jump to content

KK Crvena Zvezda 2021/22


Juan Pablo Montoya

Šta očekujete od sezone 2021/22  

223 members have voted

  1. 1. Šta očekujete od sezone 2021/22

    • Borba za play off evrolige uz osvajanje svoh domaćih trofeja.
      74
    • Pristojna rola u evroligi uz osvajanje ABA lige.
      96
    • Začelje evrolige, mučenje u ABA ligi i ponovni skandali u play off serijama.
      30
    • Potpuni potop i predaja primata u regionu.
      23


Recommended Posts

1 hour ago, Predragdjape said:

Jednostavno, smanjiti kapacitet, uvesti obavezne maske u toku trajanja utakmice i to je to. I resen problem. Redari da kontrolisu, ionaoo su placeni, ko ne nosi masku van hale ili maska na lice i kraj price. No odosmo u off.  

 

Druže, sve ovo praktično postoji na papiru, ali se ne sprovodi jer država NE ŽELI to da sprovede. Da želi, lako bi našli načina i ne bi slali razne nestoroviće, dr Govnane i mile na državne televizije, fakultete i raznorazne medije da zagađuju životni prostor.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Pe evo Kankunen izbacio da su ipak postojali uslovi sto znaci da je kontrola izostala, a ne znam gde o tome da pisemo ako ne ovde. 

Pazite na Turskoj pijaci je letos stojao redar i nije dozvoljavao da se bez potvrde ulazi... i to na otvoreni deo pijace. Ejjj Turska...pa kako je to tacno tesko zavesti disciplinu, sta ima tu tesko da bude nemoguce? 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Kankkunen said:

Iz drugog ugla ...

 

 

Vidi se da nije Tegi Familija Prdaksn 😄 

 

 

Odlicno se vidi ona asistencija Voltersa iza ledja ka Luki, steta sto nisu pustili celu akciju nego isekli pre kucanja. 

Asistencija vredna jednog Markusa Vilijamsa... 

 

image.thumb.png.c02f67e43e8494880fca5d04ba761b11.png

  • Like 21
Link to comment
Share on other sites

Hteli mi to ili ne Corona je postala sastavni (neizbezni) deo svakog segmenta naseg zivota. 

 

Odgovornost u takvim uslovima lezi uglavnom na pojedincu. Srbi imaju onoliko selektora, specijalista za sve bolesti, strucnjaka za sve oblasti koliko stanovnika Srbija ima + dijaspora. 

 

Vec dugo sam na srecu/zalost (zavisi kako se uzme) van Srbije, sta vise poslednji put sam bio septembra 2016. 

 

Od ljudi koje poznajem, jedino Srbi se ovde u Nemackoj aktivno suprostavljaju vakcinisanju. Sto se tice mera, tu je malo drugacije, kazne su velike, a drzava dosledna u postovanju zakona i propisa, tako da i Srbi nose maske i drze gde je to obavezno, naravno uz negodovanje (koje ne iznose javno). Za prisustvo javnim manifestacijama vazi pravilo 3G Regel (pravilo) - Geimpft, Getestet und Genesen (vakcinisan, testiran, prelezao).

 

Testiranje (brzi test) je do 11.10. besplatan, nakon toga ce se placati. I neki Nemci smatraju da se na ovaj nacin indirektno vrsi pritisak da se ljudi vakcinisu, pogotovo sto se sve vise izbacuje trece G (prelezao), ali pravilo je doneseno a pravila se u Nemackoj moraju postovati. 

 

Deca se testiraju kuci dva puta nedeljno i u slucaju pozitivnog testa ostaju u karantinu. Te testove obezbedjuje drzava i vaze samo za skolu. U prodavnici se mogu ti testovi nabaviti po ceni vec od 0,70 € (ovaj test se naravno ne priznaje nigde). 

 

Vakcinisam sam od juna (Pfizer - nisam mogao da biram) ali i za vakcinisane vaze mere odstojanja I nosenja maski. 

 

Zemlja koja ima 11 puta vise stanovnika od Srbije ima (u ovom trenutku) oko 10.000 novozarazenih na dnevnom nivou (manje od 2 puta vise). 

 

Odgovornost je na pojedincu, a to nama nikada nije bila jaca strana. Nazalost. 

 

  • Like 13
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Harz aka Laki21 said:

Hteli mi to ili ne Corona je postala sastavni (neizbezni) deo svakog segmenta naseg zivota. 

 

Odgovornost u takvim uslovima lezi uglavnom na pojedincu. Srbi imaju onoliko selektora, specijalista za sve bolesti, strucnjaka za sve oblasti koliko stanovnika Srbija ima + dijaspora. 

 

Vec dugo sam na srecu/zalost (zavisi kako se uzme) van Srbije, sta vise poslednji put sam bio septembra 2016. 

 

Od ljudi koje poznajem, jedino Srbi se ovde u Nemackoj aktivno suprostavljaju vakcinisanju. Sto se tice mera, tu je malo drugacije, kazne su velike, a drzava dosledna u postovanju zakona i propisa, tako da i Srbi nose maske i drze gde je to obavezno, naravno uz negodovanje (koje ne iznose javno). Za prisustvo javnim manifestacijama vazi pravilo 3G Regel (pravilo) - Geimpft, Getestet und Genesen (vakcinisan, testiran, prelezao).

 

Testiranje (brzi test) je do 11.10. besplatan, nakon toga ce se placati. I neki Nemci smatraju da se na ovaj nacin indirektno vrsi pritisak da se ljudi vakcinisu, pogotovo sto se sve vise izbacuje trece G (prelezao), ali pravilo je doneseno a pravila se u Nemackoj moraju postovati. 

 

Deca se testiraju kuci dva puta nedeljno i u slucaju pozitivnog testa ostaju u karantinu. Te testove obezbedjuje drzava i vaze samo za skolu. U prodavnici se mogu ti testovi nabaviti po ceni vec od 0,70 € (ovaj test se naravno ne priznaje nigde). 

 

Vakcinisam sam od juna (Pfizer - nisam mogao da biram) ali i za vakcinisane vaze mere odstojanja I nosenja maski. 

 

Zemlja koja ima 11 puta vise stanovnika od Srbije ima (u ovom trenutku) oko 10.000 novozarazenih na dnevnom nivou (manje od 2 puta vise). 

 

Odgovornost je na pojedincu, a to nama nikada nije bila jaca strana. Nazalost. 

 

Bas to u Nemackoj nije,kod nas..pa nije ni kod nas, pojedinac jedino ako se hermeticki zatvori ili da radi od kuce. Sve se moze kad se hoce, tako da mislim da je vise do drzave.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Interesantno da se frka zbog korone diže samo posle Zvezdinih utakmica,ajde da se opljune po Zvezdi da im pokvarimo pobedu. 

 

Širom države utakmice sa publikom, koncerti, predstave, politički skupovi, prepuni autobusi... a sve skupa 10-20% ljudi nosi maske. 

 

Ali sve OK samo se svi nadju pametni da se useru po Zvezdinoj dobroj igri i pobedi. 

Ja sam preležao lakši oblik, vakcinisao se i opet nosim masku gde treba ali toliko mesta gde se priča o pandemiji pa što morate da ogadite utakmicu, finu posetu i dobru igru sa Koronom

  • Like 10
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Drzava ne sprovodi kontrolu bukvalno nigde, vec bar 3 meseca.

Mozda je previse ocekivati da to radi jedan kk.

Ali postoje redari na ulazu, unutar hale i sl.

Ja bih samo rekao da je ovo deo sire strategije, u kojoj nazalost svi ucestvujemo na neki nacin. Necu duziti o tome na ovoj temi, al cu dodati da klub mora da vise brine o zdravlju igraca, a to trenutno ne radi adekvatno.

Digla se dzeva sto je bila puna hala u maju protiv kkb, a tada bilo 200 slucajeva dnevno.

Sad je to ok kad ima 7k dnevno.

Kao drustvo smo u potpunom nokdaunu, ali nekako se nadam da ce se klub urazumiti jer ovo trenutno je klasicno kockanje.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Devil In My Pants said:

Bas to u Nemackoj nije,kod nas..pa nije ni kod nas, pojedinac jedino ako se hermeticki zatvori ili da radi od kuce. Sve se moze kad se hoce, tako da mislim da je vise do drzave.

Zivis u Nemackoj pa znas!? 

 

Procitaj ponovo!

 

Da li si gledao kosarkaska utakmice u Nemackoj? Svi gledaoci nose masku. Ovu od ponedeljka si gledao. I? Neko je vec napisao 1% sa maskom. Vec na stanicama javnog saobracaja je obavezno nosenje maske a da ne pricamo o prevozu, uostalom kao u Srbiji. I svi je nose. U Srbiji? 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Harz aka Laki21 said:

Odgovornost je na pojedincu, a to nama nikada nije bila jaca strana. Nazalost. 

 

Pa kako bre odgovornost na pojedincu kad si izdeklamovao citav set mera koje za rezultat imaju 10 puta manje zarazenih? 🙂

 

A naravno da ce Zvezdini navijaci da to pisu na Zvezdinoj temi... nije valjda da nas interesuje da idemo na utakmice Partizana. O pobedi smo vise nego pisali i hvalili igru... a mene je konkretno trigerovala ova temperatura Ivanovica.

Pa onda naknadno sebe uhvatim u sebicnosti sto mi je najvise stalo do tima koji bi mogao dodatno da bude osakacen, a ne razmisljam o drugim ljudima koji ce stradati zbog neodgovornosti drzave stale. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Liska Manjina said:

Nije jedini problem što se radi o oftopičarenju, već se radi o priči koja je prožvakana stotinu puta. Samo različiti događaji prouzrokuju iznova istu diskusiju. Apsolutno ništa novo za pročitati! Vakseri protiv antivaksera uz lajkovanje sadržaja koji produkuju istomišljenici.

 

Ne kažem ja da vaše tvrdnje nisu tačne, samo tvrdim da ovaj topik nije mesto za takve rasprave. Svima je jasno da na naše utakmice dolazi različit profil ljudi i da je teško zavesti disciplinu. Samo zatrpavate topik sa već ispričanim pričama. Sutra igramo u Tel Avivu, možda je neko ispratio tekmu Makabija protiv Bajerna. 

 

Gledo sam ja, a mislim da su ljudi več pisali. Wilbekin na kraju uzeo loptu u svoje ruke i rešio. Reynolds pregorio u želji protiv bivšeg kluba, teško da može ponovo odigrati tako slabo. Derrick Williams se isto još traži u svojoj ulogi, barem se tako čini. Neke novajlije na bekovskim pozicijama, za koje tek treba da se vidi koliko mogu. Meni lično onaj Evans ne izgleda toliko slabo.. Imali su velikih amplituda u igri, od sjaja do očaja.

 

Možda se varam, ali mislim da nam to gostovanje u Tel Avivu obično ne leži. Čini mi se kao da uvek grozno uđemo u utakmicu, pa se onda vadimo u sledečih 30 minuta. U ovoj utakmici vidim problem da nemamo igrača da udave njihove plejeve kao obično, a usporavanje Wilbekina i DiBartolomeoa je po meni ključ. Ivanović i Wolters nisu za te stvari. Lazića nema. Hollins pitanje koliko je spreman, a i mislim da je on bolji u odbrani od lopte, loveči bekove kroz blokove, nego da davi keca od starta napada, ali možda grešim. Neka minijatura sa Lazarevićem bi isto bila zanimljiva tu, mada isto pitanje dal je spreman posle onoga pada, a i trebaju nam defanzivci i na tim krilnim pozicijama za Williamsa i Nunnalya.

 

Videčemo. Borba od prvog minuta, pa kako nam bude.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Harz aka Laki21 said:

Ne bi bilo ni potrebno, kada bi smo bili toliko odgovorni da se na javnu manifestaciju pojavili sa nekim od ta tri ispunjena uslova. 

 

Bilo bi dobro da se skroz ukinu redari na ulazu pa da se pozivamo na odgovornost kad je u pitanju placanje karte. Medjutim cvrc, ne veruju nam pa postoji kontrola. Easy. 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, L' Imperatore said:

 

Gledo sam ja, a mislim da su ljudi več pisali. Wilbekin na kraju uzeo loptu u svoje ruke i rešio. Reynolds pregorio u želji protiv bivšeg kluba, teško da može ponovo odigrati tako slabo. Derrick Williams se isto još traži u svojoj ulogi, barem se tako čini. Neke novajlije na bekovskim pozicijama, za koje tek treba da se vidi koliko mogu. Meni lično onaj Evans ne izgleda toliko slabo.. Imali su velikih amplituda u igri, od sjaja do očaja.

 

Možda se varam, ali mislim da nam to gostovanje u Tel Avivu obično ne leži. Čini mi se kao da uvek grozno uđemo u utakmicu, pa se onda vadimo u sledečih 30 minuta. U ovoj utakmici vidim problem da nemamo igrača da udave njihove plejeve kao obično, a usporavanje Wilbekina i DiBartolomeoa je po meni ključ. Ivanović i Wolters nisu za te stvari. Lazića nema. Hollins pitanje koliko je spreman, a i mislim da je on bolji u odbrani od lopte, loveči bekove kroz blokove, nego da davi keca od starta napada, ali možda grešim. Neka minijatura sa Lazarevićem bi isto bila zanimljiva tu, mada isto pitanje dal je spreman posle onoga pada, a i trebaju nam defanzivci i na tim krilnim pozicijama za Williamsa i Nunnalya.

 

Videčemo. Borba od prvog minuta, pa kako nam bude.

Fizički jako potentna ekipa, verujem da imaju čim odgovoriti na našu agresivnu odbranu i tuču. Ja očekujem jako tvrdu utakmicu na mali broj poena. Mislim da je ključ ove utakmice u kontroli defanzivnog skoka. Nadam se da ćemo iskoristiti njihovu neuigranost i veliki broj promena, pa im odbrana neće biti na vrhuncu zadatka.

 

Tući VIlbekina i naterati ga da igra što više izolaciju, pa makar nam ubacio i 40 poena.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, Harz aka Laki21 said:

Ne bi bilo ni potrebno, kada bi smo bili toliko odgovorni da se na javnu manifestaciju pojavili sa nekim od ta tri ispunjena uslova. 

 

naravno da je potrebno. kao što meni na granici letos niko nije morao da veruje na reč, već sam imao dokaz da sam se vakcinisao. isto ni taksista ne treba da pravi taj "leap of faith" kada uđem u taksi, već stavim masku o ciao.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Bio sam u Pioniru i nije bilo prijatno po pitanju zdravstvene bezbjednosti... Nijedan od uslova koje je klub naveo prije utakmice nije kontrolisan, bukvalno su mi čekirali sezonsku i ušao sam unutra. Unutra gužva, jedva smo obezbejdili razmak od jednog mjesta u odnosu na prvog sledećeg gledaoca, ali uludo kada iznad i ispod nas sjede/stoje ljudi bez maski. Jedu se kokice, pije piće, psuje, galami, ne nose maske u nekih 80% slučajeva. Ja sam cijelo vrijeme bio pod maskom, ali ne znam kakav je učinak imala. Jedino me tješi što sam tog dana primio treću dozu vakcine, pa se nadam najboljem.

 

Malo jača kontrola ulaska ne bi bila zgoreg, kao i jasno određivanje mjesta koja mogu da se koriste radi obezbjeđivanja kakve-takve sigurnosti za gledaoce. E sad, ja sam preuzeo rizik ovog puta, ali bi klub morao ovo ozbiljnij da shvata, da ne desetkuje navijače u nastavku sezone :)

 

Vjerujem da je sve rečeno o utakmici, iz moje perspektive i onoga što sam do sada vidio, vjerujem da bi ovaj tim u punom sastavu mogao da toleriše Kuza i Zebru na centru, uz krpljenje od strane Mitra i Vajta. Možda bi vrijedilo razmisliti o tome da se iskopa neki igrač na 4/5 koji bi mogao da uzme neki šut spolja i raširi igru, jer mi se čini da nam to nedstaje više od klasičnog centra.

 

Naravno, ostaje i pitanje potrošnje igrača koji do sada igraju krvavu odbranu, a to energetski mora da košta.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Erik Kartmen said:

Bio sam u Pioniru i nije bilo prijatno po pitanju zdravstvene bezbjednosti... Nijedan od uslova koje je klub naveo prije utakmice nije kontrolisan, bukvalno su mi čekirali sezonsku i ušao sam unutra. Unutra gužva, jedva smo obezbejdili razmak od jednog mjesta u odnosu na prvog sledećeg gledaoca, ali uludo kada iznad i ispod nas sjede/stoje ljudi bez maski. Jedu se kokice, pije piće, psuje, galami, ne nose maske u nekih 80% slučajeva. Ja sam cijelo vrijeme bio pod maskom, ali ne znam kakav je učinak imala. Jedino me tješi što sam tog dana primio treću dozu vakcine, pa se nadam najboljem.

 

Malo jača kontrola ulaska ne bi bila zgoreg, kao i jasno određivanje mjesta koja mogu da se koriste radi obezbjeđivanja kakve-takve sigurnosti za gledaoce. E sad, ja sam preuzeo rizik ovog puta, ali bi klub morao ovo ozbiljnij da shvata, da ne desetkuje navijače u nastavku sezone 🙂

 

Vjerujem da je sve rečeno o utakmici, iz moje perspektive i onoga što sam do sada vidio, vjerujem da bi ovaj tim u punom sastavu mogao da toleriše Kuza i Zebru na centru, uz krpljenje od strane Mitra i Vajta. Možda bi vrijedilo razmisliti o tome da se iskopa neki igrač na 4/5 koji bi mogao da uzme neki šut spolja i raširi igru, jer mi se čini da nam to nedstaje više od klasičnog centra.

 

Naravno, ostaje i pitanje potrošnje igrača koji do sada igraju krvavu odbranu, a to energetski mora da košta.

 

 

Ako si se vakcinisao nema razloga da se plašiš, a ako se plašiš i nisi se vakcinisao ne znam šta čekaš!!!

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, propolis said:

 

 

Ako si se vakcinisao nema razloga da se plašiš, a ako se plašiš i nisi se vakcinisao ne znam šta čekaš!!!

 

vakcina nije čudotvorni napitak, njom spuštaš šanse da se zaraziš ali i dalje možeš - pogotovo u hali u kojoj imaš xy hiljada navijača koji nehotice pljuju okolo dok navijaju i generalno urlaju. bitna je i potencijalna koncentracija virusa, zato mnogi nesrećni doktori umiru, jer dobiju veliku količinu pri zaražavanju

  • Like 8
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Losmi17 said:

Ma ne.

Lagano ulazis kao da je 2019.

Mene su gledali kao ludaka sto nosim masku 😂

Identicno...mrzelo ih i da me pretresu, mislim da sam bio jedini od 50 ljudi oko mene koji je imao masku na ulazu, ukljucujuci i moje drugare. A, em sam prelezao pre 6 meseci, em sam vakcinisan. Na izlasku smo sva cetvorica stavili maske zbog guzve u kojoj smo bili, i necu reci da smo jedini, ali recimo da je 10% nosilo masku.

Dakle, nit je klub sproveo ovo sto je najavljivao, niti smo mi kao narod odgovorni, sta vise, treba nas tuci onom motkom sa Plantovog avatara.

Jesam uzivao u utakmici posle toliko vremena, ali sam se sve vreme osecao latentno nelagodno, jer mi je u podsvesti bilo da sam u zatvorenom prostoru sa 4k ljudi, gde se vice i skace na malom prostoru, a gotovo svi bez maske.

To je vec neodgovornost pojedinaca, i tu drzava slabo sta moze da uradi, a narocito ova nasa koja nas je ocigledno pustila niz vodu kad je Covid19 u pitanju, pa ko pretekne, preteko je🙄

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, oubrevo. said:

 

vakcina nije čudotvorni napitak, njom spuštaš šanse da se zaraziš ali i dalje možeš - pogotovo u hali u kojoj imaš xy hiljada navijača koji nehotice pljuju okolo dok navijaju i generalno urlaju. bitna je i potencijalna koncentracija virusa, zato mnogi nesrećni doktori umiru, jer dobiju veliku količinu pri zaražavanju

Kineska vakcina nema gotovo nikakve sanse protiv Delta variante, pogotovo sto je vecina vaksinisanih bila jos pocetkom proleca. Koliko pomaze u koliko se osoba zarazi, jos uvek nije jasno. U svakom slucaju neka zastita postoji. Nemci kazu (mozda tu ima i malo politike) da kineska vakcina ima efikasnost od nekih 40%, te s toga nije ozbiljno ni razmatrano da joj se da dozvola u EU. 

 

Moji prijatelji iz Bg oboje vakcinisani kineskim vakcinama u martu oboleli. Jedno 7 dana sa temp. oko 39°C drugo samo kijavica i glavobolja. Deca (18 i 16 god.) vakcinisana Pfizer-om se nisu razbolela. 

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, oubrevo. said:

 

vakcina nije čudotvorni napitak, njom spuštaš šanse da se zaraziš ali i dalje možeš - pogotovo u hali u kojoj imaš xy hiljada navijača koji nehotice pljuju okolo dok navijaju i generalno urlaju. bitna je i potencijalna koncentracija virusa, zato mnogi nesrećni doktori umiru, jer dobiju veliku količinu pri zaražavanju

 

Onda nek sedi kući i ne mrda dok ne prođe virus. Ne možeš da se plašiš i da ideš na utakmicu gde je najveći mogući rizik zarazavanja.

Za vakcinu kažu da te virus neće odvesti na respirator,ali te ne štiti od zarazavanja i ukoliko se zarazis imas simptome kao grip tako da nema razloga da se plašiš i ukoliko se zarazis.

Edited by propolis
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...