Jump to content

KK Crvena Zvezda 2021/22


Juan Pablo Montoya

Šta očekujete od sezone 2021/22  

223 members have voted

  1. 1. Šta očekujete od sezone 2021/22

    • Borba za play off evrolige uz osvajanje svoh domaćih trofeja.
      74
    • Pristojna rola u evroligi uz osvajanje ABA lige.
      96
    • Začelje evrolige, mučenje u ABA ligi i ponovni skandali u play off serijama.
      30
    • Potpuni potop i predaja primata u regionu.
      23


Recommended Posts

18 minutes ago, Setite se 2011 said:

Za bilo kakvu šansu za PO , treba nam tri pobede

Послато са M2101K9G помоћу Тапатока
 

Sve 4 bi nam bas legle, a kada se setim PAO< ASVEL > MONAKO> EFES utakmica , vec bi opusteno igrali ove utakmice, i odmarali ekipu za KRKU.

 

DR je standardno kukao danas da smo oslabljeni, vodi dva klinca da im dupe vidi put, ali ajde valjda se dovoljno folira za medije da glumi zabrinutost,

ALBA je izduvala za playoff, BAYERN ne lici na sebe posle korone, Zalgiiris ce igrati za cast, Efes kada bude dosao u Beograd znace svoju poziciju, a ATAMAN bas i ne zeli puno da se zamera nasoj publici jer ne verujem da zeli pancir da vadi iz plakara od pre par godina.

Zasto je 3/4 ovde nemoguca misija?

Najteza utakmica je realno u petak, i da se nadamo da ce tretman plazmom na kolenu Holinsa uroditi plodom (doduse neki su mi ovde spocitavali moju prognozu o pauzi i tezini povrede)i da ce biti spreman za Minhen.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Setite se 2011 said:

Za bilo kakvu šansu za PO , treba nam tri pobede

Послато са M2101K9G помоћу Тапатока
 

 

Nije tacno, nama je kljucna utakmica s Bajernom i zapravo su vrlo dobre sanse da samo sa tom pobedom odemo dalje. A sa dve pobede, od kojih je jedna nad Bajernom, 99% smo u top 8.

 

U sustini, nakon vecerasnjih rezultata 7. mesto je nedostizno, a za 8. mesto se sibamo s Bajernom i Baskonijom.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, fradler said:

 

Nije tacno, nama je kljucna utakmica s Bajernom i zapravo su vrlo dobre sanse da samo sa tom pobedom odemo dalje. A sa dve pobede, od kojih je jedna nad Bajernom, 99% smo u top 8.

 

U sustini, nakon vecerasnjih rezultata 7. mesto je nedostizno, a za 8. mesto se sibamo s Bajernom i Baskonijom.

 Ne znam kako si računao ali Bajern ima 12 pobeda i još pet utakmica do kraja , Makabi isto . Ako Baskonia dobije Monako i Žalgiris , ide na 13 pobeda i imaju bolji skor sa nama .Isto važi i za Monako koji treba da dobije bar jednu od tri ( baskonia , alba , Armani . Sa jednom pobedom imaju 13 i bolji skor sa nama . Da bi dohvatili ove dve ekipe u ovom epilogu , trebaju nam tri pobrde . Bajer treba da izubi 3/5 (od nas obavezno) da bi ih preskočili sa tri naše pobede Isto važi i za Makabi ...treba da izgube 3/5

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, fradler said:

 

Nije tacno, nama je kljucna utakmica s Bajernom i zapravo su vrlo dobre sanse da samo sa tom pobedom odemo dalje. A sa dve pobede, od kojih je jedna nad Bajernom, 99% smo u top 8.

 

U sustini, nakon vecerasnjih rezultata 7. mesto je nedostizno, a za 8. mesto se sibamo s Bajernom i Baskonijom.

 

Zasto je 7. mesto nedostizno?

 

Imamo bolji medjusobni i od Bayerna i od Maccabija, dovoljno je da Maccabi izgubi dva meca i mi sa svim pobedama mozemo ispred njih. Takodje, Monaco ako izgubi u Milanu ima 14 pobeda, mozemo i ispred njih.

 

Sve je do nas, igramo 3 meca protiv ekipa kojima ti mecevi nista ne znace, ti mecevi moraju da se igraju kao da je polufinale EL, pa ako tako bude i rezultat ce doci.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, fradler said:

 

Nije tacno, nama je kljucna utakmica s Bajernom i zapravo su vrlo dobre sanse da samo sa tom pobedom odemo dalje. A sa dve pobede, od kojih je jedna nad Bajernom, 99% smo u top 8.

 

U sustini, nakon vecerasnjih rezultata 7. mesto je nedostizno, a za 8. mesto se sibamo s Bajernom i Baskonijom.

Baskonija ima da odigra jos samo 2 utakmice do kraja, od toga jednu gostuju Monaku kome treba pobeda da obezbede PO, i zaista samo u nekom SF scenariju moze u PO. Maltene nista od njih samih ne zavisi.

Kako ja vidim stvari ovde, mislim da Monako i Makabi idu sigurno u PO, a za 8. mesto se borimo mi i Bajern.Nije nemoguce i da nasa medjusobna utakmica resi stvari, s tim sto Bajern ima zaista uzasan raspored i negde jedina utakmica gde mogu da donekle izvesno pobede je protiv nas, tako da ipak nama dajem nesto vece sanse

Edited by Gudura
Link to comment
Share on other sites

Alba jos ima neke simbolicne sanse za top 8, Bajernu je mec s nama utakmica sezone, a Zalgiris je tim koji se sigurno nece stedeti i svakako zeli da izbegne fenjer. Jedino Efesu nista ne znaci mec s nama.

 

U teoriji nije nedostizno ni 6. mesto, zapravo smo gotovo sigurno 6. ako dobijemo sve do kraja. Al ako cemo realno, da se sutiramo u dupe ako uzmemo 2 pobede. Makabi i Monako su, jbg, skoro pa zacementirani na 6. i 7. mestu posle pobeda u ovom kolu. Makabi ima pobedu vise, a utakmicu manje od nas, uz vrlo povoljan raspored do kraja. Monako ima bolji medjusobni, pobedu vise i jos dve relativno lagane utakmice kod kuce.

 

Naravno, uvek je nezahvalno baviti se kalkulacijama, ali nama je mec u Minhenu u svakom slucaju od ogromne vaznosti jer su nam glavni (verovatno i jedini) konkurent, a imaju paklen raspored do kraja i ta utakmica im je mozda i jedina sansa da uzmu jos jednu pobedu. Kao sto rekoh u prethodnom u postu, mi cak da dobijemo samo jos taj jedan mec u Minhenu mozemo otici dalje sa 12 pobeda, pod uslovom da Bajern i Baskonija izgube sve preostale gostujuce utakmice (sto nije nerealno, Baskonija ima gostovanje Monaku, a Bajern Armaniju, Feneru, Efesu i Realu). A ako dobijemo u Minhenu, pa onda to overimo i u poslednjem kolu u krcatom Pioniru protiv nezainteresovanog Efesa, 99% smo prosli. Naravno, isto tako ako puknemo u Minhenu bicemo u prilicno izgubljenoj poziciji, cak i da sve ostale utakmice dobijemo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dobro i sta nam znaci taj odlazak dalje sa 12 pobeda? Da li imamo i promil sanse protiv Barcelone - nemamo.

 

Pisao sam vec, meni TOP 8 znaci samo kao nastavak sna o osvajanju EL iz kojeg cemo da se budimo kada nas surova realnost spusti na zemlju. Otici u TOP 8 samo zato sto ce negde pisati da smo bili ucesnici istog mi ne znaci nista. Situacija je takva da imamo priliku da izbegnemo jedinu ekipu protiv koje nemamo bukvalno sta da trazimo u seriji i sve zavisi od nas - ako ne mozemo to da iskoristimo, sta trazimo u tom TOP 8, gladni smo casnih poraza i ispadanja?

 

Po meni, ova ekipa moze sa svakim da igra ravnopravno i u 1/4 finalu protiv bilo koje ekipe moze da postoji nada da mozemo dalje - osim protiv Barcelone. Zaista ocekujem da damo sve od sebe za pobedu u Berlinu, pa onda u Minhenu, pa u Kaunasu, pa protiv Efesa i ako lagano puknemo od Albe "jer nam je za 8. mesto dovoljno da dobijemo Bayern" zaista ce mi biti svejedno sta cemo tamo da uradimo, ostace knedla u grlu da nam se sve otvaralo i da smo zbog glupih poraza zavrsili na tom osmom umesto na 7. ili 6. mestu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ma ja samo primecujem da nas potencijalno i samo jedna pobeda moze odvesti u top 8, a vidim da ljudi masovno pominju 3 pobede kao neki minimum.

 

Inace se sve slazem, to 8. mesto i rekreativni mecevi s Barsom nam sustinski nista ne donose, samo nam komplikuju zivot i raspored. Zato treba uci maksimalno u sve cetiri utakmice, ni u jednoj nismo neki drasticni autsajder, ali iskren da budem najmanji sam optimista protiv Albe. Odlazimo tamo prilicno oslabljeni, sumnjive forme i raspolozenja na noge timu koji ima za sta da igra, nikako nam ne lezi i u prvom mecu nas je oducio od kosarke.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, goldberg said:

 

Zasto je 7. mesto nedostizno?

 

Imamo bolji medjusobni i od Bayerna i od Maccabija, dovoljno je da Maccabi izgubi dva meca i mi sa svim pobedama mozemo ispred njih. Takodje, Monaco ako izgubi u Milanu ima 14 pobeda, mozemo i ispred njih.

 

Sve je do nas, igramo 3 meca protiv ekipa kojima ti mecevi nista ne znace, ti mecevi moraju da se igraju kao da je polufinale EL, pa ako tako bude i rezultat ce doci.

Nedostizno je jer je samo teoretska sansa da dobijemo sva 4 meca.

Ako se Makabi ne samoubije, poslednji ucesnik top8 ce se odlucivati izmedju nas i bayerna.

Ako dobijemo bayern i bar jos jedan mec, mi smo vrlo verovatno u top8. Mislim da bayern ovakav kao sto je sad, ne moze dobiti nikoga od tih ekipa na strani, osim ako neko ne odluci da se ne pojavi na tim mecevima.

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, fradler said:

Ma ja samo primecujem da nas potencijalno i samo jedna pobeda moze odvesti u top 8, a vidim da ljudi masovno pominju 3 pobede kao neki minimum.

 

Inace se sve slazem, to 8. mesto i rekreativni mecevi s Barsom nam sustinski nista ne donose, samo nam komplikuju zivot i raspored. Zato treba uci maksimalno u sve cetiri utakmice, ni u jednoj nismo neki drasticni autsajder, ali iskren da budem najmanji sam optimista protiv Albe. Odlazimo tamo prilicno oslabljeni, sumnjive forme i raspolozenja na noge timu koji ima za sta da igra, nikako nam ne lezi i u prvom mecu nas je oducio od kosarke.

ne znam dal si premetio al poslednja 3 kola, 99% rezultata nam nisu isli na ruku, a fakticki trkali smo se sa 4 ekipa, i cekali kikseve bar jednog od ta 4 tima..

na osnovu ova poslednj 3 kola, od ta 4 tima spali smo fakticki na trku samo sa jednim timom, a to je bayern..

a i u toj trci sa bayernom, moramo dobiti 3 od preostala 4 meca, gde medju te 3 pobede, obavezna pobeda mora biti protiv bayerna u minhenu.

a s obzriom na to koliko nam rezultati idu na ruku, moguce da nemamo nikakve sanse cak i pre meca protiv bayerna, posto kolo pre nas bayern gostuje armaniju..

i ako dobiju armani u gostima(koji je poslednjih nekoliko kola poklanjao utakmice protiv slabijih timova iako je i armani vijao poziciju 2, a sada im visi i pozicija 3), onda zaista vise nema potreba ni za kakvih kolkulacijama dalje..

 

edit:

-u sustini najvise nas je zajebao monako, koji je sa 20 razlike resio i efes i oly, dve ekipe iz top 4, a da su to izgubili, nama bi sada bile dovoljne samo 2 pobede iz preostale 4 utakmice, i to protiv bilo koga, bez te obavezujuce pobede protiv bayerna sto je sada slucaj..

 

 

Edited by n4l1m
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sami smo krivi za neke poraze iz rubrike nije smijelo da se desi. Gostovanja Asvelu i Panatinaikosu, poraz kući od Monaka, dobijen meč u Istanbulu.

 

Objektivno nam nije mjesto u 8 ali ako dobijemo sva ova gostovanja bez Hoilinsa i Lazića onda ćemo ga i zaslužiti.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Sector said:

Sami smo krivi za neke poraze iz rubrike nije smijelo da se desi. Gostovanja Asvelu i Panatinaikosu, poraz kući od Monaka, dobijen meč u Istanbulu.

 

Objektivno nam nije mjesto u 8 ali ako dobijemo sva ova gostovanja bez Hoilinsa i Lazića onda ćemo ga i zaslužiti.

s obzirom na skroman tim koji imamo i onda i na taj skroman tim, toliko povreda, zasluzili smo da idemo u top8 i sa jednom pobedom iz 4 uatkmica, a sa eventualne 3/4 u ovakvoj situaciji bi zasluzili i f4, a kamoli top8..

 

6 minutes ago, Ridji said:

Valjalo bi da danas dobiju Real i Armani

nakon pobede makabije u proslom kolu na aramnijem, manje vise ovo su sad nebitne utakmice..

sve i da makabi izgubi danas od reala, pa i gostovanje barsi,  pa i da izgube gostovanje paou, opet imaju kuci asvel, i u poslednjem kolu kuci nezainteresovani fener..

tako da sve i da uzmemo 3/4 pobede, sto je u ovoj situaciji realna sansa 9%, opet mrka kapa u trci sa makabijem..

 

a mrljavi efes sve i da izgubi danas, dobice albu posle toga, pa nije iskljuceno da se onda mrljave i kuci protiv bayerna..

 

tako da ono, sve je protiv nas, povrede, i medjusobni ostalih timova..

Link to comment
Share on other sites

i da dodam, te 3/4 pobede trebaju biti ostvareni u malo je reci nehumanim uslovima.

sa skracenom rotacijem, bez 2 jako bitna igraca imacemo u 14 dana 5 utakmica, od toga 3 gostovanja..

 

ruku na srce, bayern ce imati jos duplo nehumanije uslove..

ako ne budu odlagali meceve u bundes ligi, njih u 12 dana ceka 7 utakmica, od toga 5 gostovanja.. 

al sa druge strane, imaju daleko kvalitetniji tim i daleko siru rotaciju, i u sustini tu najbitniju utakmicu za njih, koja je protiv nas, igraju kuci i dolazi im medju prvima, tako da ce biti u svezini sto se kaze..

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ne znam odakle se zapatilo to da Efesu sigurno nece znaciti nista mec u poslednjem kolu. Ako dobiju Armani danas prilaze im na pobedu zaostatka i to ce u poslednja 3 kola biti borba za prednost domaceg terena. Takodje mogu i Olimpijakos da dohvate. Efes sa 4 pobede ima dobre sanse da bude u prva 4, a s obzirom da pre nas imaju 3 utakmice kod kuce realnije je da im mec u Beogradu bude presudan nego nebitan.

 

Ja se vise plasim da li ce nama taj mec u poslednjem kolu biti nebitan. Ja bih odmah prihvatio da to bude mec za prolaz, pa makar Efesu gorelo pod nogama.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Del Piero said:

Ne znam odakle se zapatilo to da Efesu sigurno nece znaciti nista mec u poslednjem kolu. Ako dobiju Armani danas prilaze im na pobedu zaostatka i to ce u poslednja 3 kola biti borba za prednost domaceg terena. Takodje mogu i Olimpijakos da dohvate. Efes sa 4 pobede ima dobre sanse da bude u prva 4, a s obzirom da pre nas imaju 3 utakmice kod kuce realnije je da im mec u Beogradu bude presudan nego nebitan.

 

Ja se vise plasim da li ce nama taj mec u poslednjem kolu biti nebitan. Ja bih odmah prihvatio da to bude mec za prolaz, pa makar Efesu gorelo pod nogama.

 

ja samo ne znam odakle se zapatilo, da bi oni taj mec pustili sve i da im ne treba?

long story short, i ja bih potpisao da nama pobeda u tom mecu igra za prolaz sve i da  bi njima pobeda znacila za plasman vise.

Edited by n4l1m
Link to comment
Share on other sites

Mozda bi olabavili malo da im ne treba, drugacije rasporedjena minutaza i slicno, ali ne zato sto bi se Ataman plasio za svoju bezbednost. U svakom slucaju mislim da moramo dobiti dva od tri gostovanja da bi imali dobru poziciju pred poslednje kolo.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...