Jump to content

KK Crvena Zvezda 2021/22


Juan Pablo Montoya

Šta očekujete od sezone 2021/22  

224 members have voted

  1. 1. Šta očekujete od sezone 2021/22

    • Borba za play off evrolige uz osvajanje svoh domaćih trofeja.
      74
    • Pristojna rola u evroligi uz osvajanje ABA lige.
      97
    • Začelje evrolige, mučenje u ABA ligi i ponovni skandali u play off serijama.
      30
    • Potpuni potop i predaja primata u regionu.
      23


Recommended Posts

Испитни рок загустио па нисам био у пиониру, шолаковизија у стану па испратио рез. Колико видим рутинска победа, Добрић се распуцао. Таман за куп уз ДеДу који доминира ту увек па да са пола гаса узмемо

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, goldberg said:

Bogami u kupu ce da bude gusto, bice opasne borbe ... mislim, u finalu, ostalo je nebitno.

Na osnovu do sada vidjenog, a uzimajuci u obzir čak i one price da u derbiju nisu bitne ni dotadasnja forma ni pozicija na tabeli, ja stvarno ne vidim kako bi oni nas mogli dobiti. 

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Manoly said:

Samo da ne bude KRK u bulju, sto kaze nas narod...😀

 

iskreno, uopšte nisam nešto u fazonu da se mora pobediti; jedna tekma, svašta može da krene naopako ili veselo.

mislim, biće mi drago ako pobedimo ali više sam u fazonu da se nagledam te 2-3 tekme u završnici.

 

iskreno se nadam da nije i to na areni, mada, možda će mi trebati stream svejedno. sve češće mi dvotrećinska većina otme teve pod opaskom da svaki dan ima neki basket. kakve ima veze što je svaki dan ako ne mogu da gledam 😐

  • Like 1
  • Ha-ha 8
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, uini said:

 

iskreno, uopšte nisam nešto u fazonu da se mora pobediti; jedna tekma, svašta može da krene naopako ili veselo.

mislim, biće mi drago ako pobedimo ali više sam u fazonu da se nagledam te 2-3 tekme u završnici.

 

iskreno se nadam da nije i to na areni, mada, možda će mi trebati stream svejedno. sve češće mi dvotrećinska većina otme teve pod opaskom da svaki dan ima neki basket. kakve ima veze što je svaki dan ako ne mogu da gledam 😐

Ma jasno, ja priznajem da niti jedan trofej nije "mali", moze samo da bude jedan vazniji od drugog. I ocekujem krvava kolena i borbu, da na iskustvo ekipe bijemo protivnike.

Sto se tice vremena za gledanje i kanala - mislim da Arena ima ekskluzivna prava svake god, a to za mesto pred tv-om vazda bilo problem u odnosu na odlaske u halu-stadion.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ne znam koliko je važan trofej, ali meni je KRK mnogo zanimljiviji of KLS. KRK je dobar uvod u finiš ABA i evropske sezone, uvijek bude materijala za paljevinu i nerviranje, a i timovi su u boljem stanju nego za KLS, do kada su svi već izduvani i polomljeni.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Sve teorije smo obrnuli u vezi pobede nad Uniksom:

- Nije igrao Zo, pa je Nate mogao da se razmahne (posebno u poslednjih 5 minuta meča)

- ne može niko Radonju dva puta u sezoni da odvali na istu foru

- I ćorava koka ubode po neko zrno

- DeDa na 5 kao revolucija u košarci

- manja rola Dobrića je bila ključ

itd

 

A niko da se zamisli nad izjavom koju je naš trener dao kao razlog loših igara i poraza u EL u skorašnjem periodu - strogo mirovanje skoro celog rostera u periodu od dve nedelje i problemi koji prate takav neuobičajen razvoj situacije.

Po meni, ne bi morali da idemo dalje od te Radonjine izjave. Niti je on zaboravio kako se vodi Zvezda u EL, niti su igrači zaboravili da igraju košarku. Za tim poput našeg, kome je fizička sprema alfa i omega bilo kog uspeha u Evropi, prečesto seckanje ritma pojedinih igrača, a od ove sezone i celog tima, je hendikep kojeg ne bi mogao da kompenzuje ni duo Gregg & Phil iz najboljih trenerskih dana. Na stranu selekcija i nepostojeća doselekcija, ovaj tim je, ovakav kakav je, pokazao više puta u EL da mu za uspeh (ulazak u Top8) nije neophodan još jedan centar ili bek šuter, već samo zdravlje i rad na treninzima. Ko ovo ne razume, biće vazda nezadovoljan i tražiće razloge lošeg plasmana na raznim mestima, jer je valjda lakše lamentirati nad nedovođenjem Lessorta, Nnokoa ili centra sličnog njima, kao i nekog imaginarnog two-way beka šutera sa dobrim ball handlingom koji će da igra za limitiranu mesečnu platu, nego verovati u ovaj tim i ovog trenera i kada se gubi, posebno kada se zna koliko problema smo imali od preseasona (povreda Whitea) do dana današnjeg.

 

Evo, još jednom da spomenem Whitea. Nisam zaboravio kako je čovek kidao u onih par utakmica pred početak sezone. Uklopio se na keca u trenerovu filozofiju igre i potvrdio da je sa razlogom smatran najvećim pojačanjem ove sezone, uz Kalinu naravno. A mi smo praktično do juče igrali bez njega. U poslednje vreme je fizički prisutan, ali su očigledni problemi u njegovom psiho-fizičkom stanju kao posledica teške povrede. Niti ima masu kao ranije, niti ima čvrstinu u duelu, niti pokazuje želju da taj manjak čvrstine nadomesti hrabrijim kontaktima na obe strane parketa. Da ne bude zabune, ja njega potpuno razumem, pa i opravdavam. Samo hoću da pokažem da ćemo mi celu sezonu odigrati bez jednog od dva projektovana lidera tima - prvi deo bez 100%, a drugi sa 50% njegovih mogućnosti.

 

Spadam u grupu ljudi koja smatra da je Top8 za nas ove sezone završena priča. Jednostavno, previše mečeva je izgubljeno kod kuće. Da li se tu, pored gore navedenih razloga, radilo i o nekoj vrsti pritiska koji su igrači osećali kao favoriti na papiru, usled čega su "izgoreli" u želji, je samo nagađanje, ali verujem da u tome ima zrnce istine. Da mi je krivo, krivo mi je. Da bih voleo da me demantuju, voleo bih. Isto tako, u manjoj sam grupi ljudi kojima nije dovoljno puko "trčanje sa šampionima" i smatram da je KKCZ morala da napravi iskorak napred u Evropi u prethodnih 7-8 sezona, koliko igramo elitno takmičenje.

Ali i pored svega toga, ne mogu da ne volim i ne poštujem ceo tim sa stručnim štabom zbog načina na koji se nose sa problemima, želje koju imaju i kako se bore za dres. Taj deo kluba je naša svetla tačka, Ne samo da me nije sramota što sam navijač Zvezde koja nas reprezentuje u EL na ovaj način na koji nas reprezentuje, sa svim porazima i pobedama koje je ostvarila, već sam ponosan na njih. I zaista verujem da će se boriti do kraja. Ne onog teorijskog koji nas eventualno izbacuje iz trke za plej-of, već i posle toga, do poslednjeg kola ligaškog dela EL. Jer sport, osim rezultata, medalja i pehara ima i drugo lice - večita borba sa sobom i protiv drugih u želji da napreduješ i pomeraš limite. To ostvarivanje najbolje verzije sebe, koje je dugotrajan proces bez prečica, smo izgleda svi mi zaboravili u decenijama koje su pojeli skakavci, pa nije loše da makar i naznake ovakve paradigme života možemo naći u timu koji volimo i za koji navijamo.

  • Like 20
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...