Jump to content

KK Partizan 2021/22 - New dawn


Nelson Bighetti

Recommended Posts

@pendulum 

 

Post godine.

 

Sve je pocelo pre vise godina i coviceve cuvene "ako sve bude regularno, zvezda dobija". Samo se to prenelo i na druge vece ABA rivale.

 

Od tada su navijaci zvezde van svake kontrole, sto npr sada njihova tema i pokazuje. Istu tu mantru primenjuju od nedelje vece, iako je crno na belo (pun intended) dokazano da smo mi osteceni. Priprema se teren da mora biti ili 3-0 ili je neregularno. Degutantno. Nadam se petom mecu koliko ga se i pribojavam zbog svega cime covic ispira umove. Sam kraj meca u nedelju, govna na tribini divljaju, jebu majke i oceve, a Legenda na tv u krupnom kadru, brk mu igra osmehom.

 

A jos se grobarima licemerno godinama spocitava neki entitlement od strane njih.

 

Izvinjavam se ako nekome deluje kao tata materijal, ali nije. Ovo je cinjenicno stanje napismeno pokazano i dokazano minulih dana.

Edited by Alex_Serbia
  • Like 3
  • Ha-ha 5
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, pendulum said:

 

b1: Postojala je. Gde sam ja rekao da nije? Nabrojao sam situacije na našu štetu kao kontra argument jer se potencira kako ste vi oštećeni, inače se ne bih bavio time.


b2: Verovatno. Video sam Panterov srednji prst koji je pretpostavljam nečime uzrokovan, ali svakako ne priliči sportisti na terenu da pokazuje. Trener se sigurno nije ponašao nekulturno iako je trpeo najgnusnije uvrede. Od ostatka - što članova stručnog štaba, što igrača verovatno je bilo nekih neprimerenih reakcija ali razumljivih s obzirom na to da su izloženi celu utakmicu gađanjem staklenima flašicama, čašicama, najgnusnijim vređanjima svega živog i mrtvog tako da mogu da razumem da su i oni ljudi koji ne mogu da ne reaguju. Što se tiče reakcija na samom terenu ne vidim problem u tome što se igrači malo više raduju, gestikuliraju ili šta već jer neke očigledno to vozi i tako se samo motivišu da budu bolji. Pogotovo u takvoj atmosferi kad ti svi jebu majku / ženu/ decu proradi neki bes i kad ubaciš koš i ućutkaš celu halu poraste ti samopuzdanje i poželiš da iskomuniciraš sa suparničkom publikom ali to su sve stvari koje viđamo i u evropskoj i u NBA košarci. Ne možemo da očekujemo od svih igrača da se ponašaju kao roboti na terenu.

 

Problem je što većina vas najvijača KKCZ živi u nekom paralelnom univerzumu gde su uvek drugi krivi, vi ste uvek oštećeni i nevinašca. Krive su sudije, krivi su Grobari, krivi su Slovenci, krivi su Crnogorci... Evo kukali ste na suđenje, kod nas na temi se niko nije osvrnuo već su ljudi kritikovali naš tim i igru. Na kraju smo došli do toga da je zapravo KKP više oštećen i to u kritičnim trenucima meča no veliki broj vas to ignoriše i nastavlja da gusla istu priču. Izvlače se biografije sudija. Sve u Čovićevom udbaškom maniru. Ko je gde s kim išao, večerao, pio, ko je kad sudio Partizanu  23. maja 1968...zna se vrlo dobro..saznaće se...i slične gluposti koje servira NČ.

Kod vas se znaju biografije sudija, kad vam je ko sudio korake, tehničku..seciraju se utakmice do najsitnijih detalja da se pokaže da su sudije možda propustile neke korake ili (zamisli) dosudili prestrogo neki faul...dokle to jebeno ide...ja sad da imam vremena toliko izdvojio bih još 20 situacija sa obe utakmice u kojima je nešto moglo da se sudi u korist KKP jer to su sudije. Imaš greške na svakoj jebenoj evropskoj utakmici koju gledamo u EL i EC pa kako očekivati da nemaš u našem plejof gde je uvek sve na granici incidenta. Žaliće se ljudi na obe strane uvek na neke situacije ali kod vas to poprima neke neviđene razmere. Unapred ste zaključili da ćete biti pokradeni, za vreme utakmice ste tvrdili da kradu, posle utakmice ste tvrdili da vas kradu i nakon ekspertize i mišljenja sudijske komisije ste ubeđeni da ste pokradeni. Dakle donesen je zaključak da su gosti imali domaćinsko suđenje što naravno nema veze sa životom ko bi hteo objektivno da sagleda utakmicu ali nema poente. Evo neki kod vas u se pripremili već za šetnju večeras jer će vas sigurno pokrasti i nema šanse da dobijete. Dakle, ne postoji mogućnost da Zvezda regularno izgubi utakmicu. Ako izgubi neko vas je pokrao sigurno.

Čović priča neće kao da vrši pritisak na sudije, ali ako primeti da se krade, reagovaće - dakle, vrši pritisak. Atmosfera u dvorani je u fazonu 10% za CZ, 90%  kontra Partizana i navijača Partizana i njihovih porodica (grobarima kite usta stalvjamo..kad si bio dete malo komšija te silovao, jebanja ženi, majki, sestri i sl), baca se staklo i novac na parket, novinari N1 bi da otvaraju lobanje, direktor Dunav osiguranja poručuje Željku da je Turčin...dakle iskonska i neskrivena mržnja ali se to onda relativizuje i kao ma bilo je skroz OK, korektno...ali što ne mogu da shvatim kako vi Grobari mrzite Zvezdu, strašno, šta nam rade..eto mi samo navijamo fer i korektno i želimo sve sportski ali dođe onda neki Partizan i sa njima jbg mora prljavo jer oni hoće prljavo. To je priča kojom vam Čović puni glavu godinama. Nebitno da li je sa druge strane Partizan, Budućnost, Cedevita - uvek ste vi nevinašca koja bi samo sportski da se nadmeću a protivnik bi nešto nesportski da uštine, pa vi eto samo odgovorite. Meni je fascinantno koliko se to primilo kod većine vas.

I da večeras će verovatno biti jednak odgovor jer akcija  - > rekacija, nadam se bar bez fizičkog ugrožavanja igrača. Problem je samo što se u glavama dobrog dela navijača CZ ovo neće videti kao reakcija nego kao inicijalna kapisla da se napravi još veće sranje ako dođe do pete jer zaboga kod vas je bilo sve kulturiška a onda Grobari napravili ničim izazvan linč, sudije pokrale i eto...

Mislim glupo je ovo više i da pišem. I zašli smo u Tata područje ali pošto vidim da se KKCZ tema pretvorila u jednu veliku Tata temu po ko zna koji put (da li je uopšte to i prestajalo?) onda rekoh da dam i ja sebi oduška pa ide i bez spojlera.

OK Mi sve iz čiste mržnje, paralelne stvarnosti, udbaških manira. Vi možda,ako, slučajno i samo zato što ste izazvani, inače ne bi nikada, ali desi se....

Podsećam Te da navijaš za klub čiji je predsednik tukao sudiju dok je trener držao vrata od svlačionice. Bio izazvan, nije hteo, i on je samo čovek, ko bi izdržao toliki pritisak....

Link to comment
Share on other sites

Sudije su nama (a i njima, retki to vide, opet - čast izuzecima) najmanji problem.

Imamo gomilu grešaka, nerezonskih i posebno glupih poteza, upitnih odluka od strane klupe i time treba da se bavimo.

 

A oni neka se bave više istim problemima, a manje sudijama.

Link to comment
Share on other sites

Čuj akcija su ova dva meča pa ćemo vidjeti reakciju. Nije akcija ni skandiranje Guroviću, ni Juras, ni trojka iz auta, ni umobolno skandiranje Čovićevoj supruzi i Filipovoj mami, ni Kari priđi do klupe, ni klubaške su priče da treba spasiti Zvezdu, ni kriminalci u prvom redu, ništa nije akcija nego ova dva meča i Čović manipuliše Ciganima. Pa daj bježi.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, prolup said:

 nego ova dva meča i Čović manipuliše Ciganima. Pa daj bježi.

 

Mozda je više godina bez izuzetka = 2 meča u vasim računicama. Istim onim po kojima smo izbrojali 3 dana plakanja na sudjenje koje je direkt ostetilo Partizan.

 

Ajmo ovo na tatu, ili eventualno svaki dalji nastavak ovoga.

Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, pavijan2 said:

OK Mi sve iz čiste mržnje, paralelne stvarnosti, udbaških manira. Vi možda,ako, slučajno i samo zato što ste izazvani, inače ne bi nikada, ali desi se....

Podsećam Te da navijaš za klub čiji je predsednik tukao sudiju dok je trener držao vrata od svlačionice. Bio izazvan, nije hteo, i on je samo čovek, ko bi izdržao toliki pritisak....

 

Ja to nisam rekao a ti se vrati pa pročitaj opet da shvatiš povod mog obraćanja. Sranja koje su radili ljudi u i oko našeg kluba, kao i navijači sam svestan. Mogao bih i ja tebe da podsetim na razne druge stvari oko vašeg predsednika i njegovih prethodnika, ali ćemo preći skroz u Tata rasprave koje nemaju poentu jer možemo tako do 70 godina unazad.

 

51 minutes ago, goofy said:

Sudije su nama (a i njima, retki to vide, opet - čast izuzecima) najmanji problem.

Imamo gomilu grešaka, nerezonskih i posebno glupih poteza, upitnih odluka od strane klupe i time treba da se bavimo.

 

A oni neka se bave više istim problemima, a manje sudijama.

 

Naravno. Samo me je trigerovalo više ovo kukumavčenje koje se razvlači godinama bez prestanka.

 

O greškama kod nas sam pisao. Očigledno ima grešaka i u selekciji i u nekim odlukama kod Željka. Verujem da on uviđa sve te greške i da će ih ispraviti na leto. Ne očekujem da možemo da dobijemo ovu seriju sada. Željko možda nije u prajmu ali je i dalje (lupam) u 15-20 najboljih trenera u Evropi. Da li možemo da dovedemo u ovom trenutku ikoga ko je bolji od njega? O tome da taj neće osećati KKP na način na koji ga on oseća neću ni da pričam.E pošto ne možemo očigledno onda maksimalna i bezrezervna podrška Željku od mene da ostane u Partizanu i narednih 5 godina, ako želi i ako ima motiva i snage da radi i dalje.

 

18 minutes ago, Alex_Serbia said:

Ajmo ovo na tatu, ili eventualno svaki dalji nastavak ovoga.

 

Očekivao sam da ovo pređe u tata temu. Tako je kad se uključe navijači sa obe strane brda. S druge strane na KKCZ temi se patkometriše na dnevnoj bazi, ali pošto niko ili retko ko odgovara s naše strane i ne pokušava da produbi diskusiju i/ili je obesmisli do full tata nivoa i potencijalnog brisanja/bana, ti postovi redovno ostaju bez problema na temi. S tim u vezi nek onda moderacija ostavi i ovo ovde, a dalju raspravu nek nastavi ko hoće na Tati. Ja svakako tamo ne zalazim više.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Sta misle komšije koji je to segment igre gde ima mesta za napredak u igri Partizana da bi dobili večerasnju utakmicu?

 

 

Meni deluje da Partizan ne ume da utegne odbranu toliko da može zaustaviti Zvezdu već bukvalno da nas ne krene šut i da ostanemo za tri ispod 30%. To je neki scenario gde vidim da Partizan može do pobede.

 

Link to comment
Share on other sites

Komšie...da vam poželim sretno večeras kao i prethodna dva puta. Da se niko ne povredi, da čokančići promaše svoje mete i da umešnost igrača i trenera budu u prvom planu...

 

 

 

... I naravno, kako to skoro uvek i biva, neka pobedi bolji i nakon dva produžetka ako mora...samo da ne bude četvrte tekme. Mnogoe.

 

 

 

 

 

 

  • Ha-ha 6
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, propolis said:

Sta misle komšije koji je to segment igre gde ima mesta za napredak u igri Partizana da bi dobili večerasnju utakmicu?

 

 

Meni deluje da Partizan ne ume da utegne odbranu toliko da može zaustaviti Zvezdu već bukvalno da nas ne krene šut i da ostanemo za tri ispod 30%. To je neki scenario gde vidim da Partizan može do pobede.

 

 

Mislim da smo pokazali da se u odbrani moze kad se 'oce, ali nam treba vise pameti i koncentracije u napadu, u smislu kaznjavanja vasih gresaka, vi to radite na mnogo visem nivou za sada. I da se preuzima manje i/ili pametnije. Bolno je ocigledno da je pnr glavno zvezdino oruzje.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Wingwalker said:

Komšie...da vam poželim sretno večeras kao i prethodna dva puta. Da se niko ne povredi, da čokančići promaše svoje mete i da umešnost igrača i trenera budu u prvom planu...

 

 

 

... I naravno, kako to skoro uvek i biva, neka pobedi bolji i nakon dva produžetka ako mora...samo da ne bude četvrte tekme. Mnogoe.

 

 

 

 

 

 

f0hoXWS.gif

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Alex_Serbia said:

 

Mislim da smo pokazali da se u odbrani moze kad se 'oce, ali nam treba vise pameti i koncentracije u napadu, u smislu kaznjavanja vasih gresaka, vi to radite na mnogo visem nivou za sada. I da se preuzima manje i/ili pametnije. Bolno je ocigledno da je pnr glavno zvezdino oruzje.

 

Nije baš tako da kad se hoce da moze. Kod Lesor je neupitna želja,ali inteligencija mu ne dozvoljava da može.

Luka pravi budalu od njega konstantno zbog njegove loše defanzivne intuicije.

Korektora u odbrani nemate,a mi izuzetno lako pronalazimo igrača koji je sam i otud nam skoro 50 asistencija na 2 meča.

Odbranu teško da možete da popravite,ali verujem da u napadu ima prostora što se tiče šuta za tri i protoka lopte koji je očajan, to su dve stavke koje očekujem da Partizan popravi. Recimo prva četvrtina prve tekme je nalik igri koju očekujem u većem delu večerasnje tekme. Sa ISO košarkom mislim da nemate šanse jer nemate toliko kvalitetne igrače da biste tako mogli da pobedite.

 

 

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Edward Louis Severson III said:

Komšije, nek večeras pobedi bolji uz vređanje sa tribina, ali nek ostane na tome. I da sutra pričamo što više o igri a ne o sudijama.

 

 

Znam ko će sigurno pričati o sudijama. ;)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Alex_Serbia said:

 Da ne pricam o tome da su 3 nasa glavna napunjeni faulovima prerano 

 

Šta reći onda za Lukina 2 i Kuzmićeva 3 faula za prvih 15 minuta utakmice?

Sudijska trojka je bila kriminalna i sekli su igru maksimalno. Već sam pisao ovih dana da kada bi znao da će svaka tekma biti sa takvim kriterijumom da više nikad ne bih gledao košarku.

 

A što se tiče odbrana generalno teško je govoriti sa ozbirom na seckanje utakmice,ali kada se lomilo čini mi se da smo rutinski pronalazili rešenja pre svega mislim na poene Luke Mitrovića.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Alex_Serbia said:

Mi smo vas odbranom preokrenuli u 2.mecu. Malo po malo, sve cvrsce i sa idejom kako. Onda je Panter u napadu sjebao momentum. Da ne pricam o tome da su 3 nasa glavna napunjeni faulovima prerano 

Ma jok ista tekma kao prva samo što ste black out imali u prvoj četvrtini, a ne u trećoj,pa je samim tim bilo vremena i da se vratite u igru.

Ciganska strana brda tvrdi da je to zbog tendencioznog suđenja u drugoj četvrtini, ja lično mislim da je Panter dobio nešto na ime u hrkljušu koji je dozvoljen, kao što verujem da bi u obrnutom slučaju Kalinić dobio neki faul na ime.

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Kejsi Dzons said:

Na ovoj temi se gura narativ kako "nismo isti", kako je sve Covic zapoceo, svaka reakcija Partizanovih navijaca je posledica akcije i sl.

Da se ne lažemo, otišlo je sve toliko dođavola da bi večeras bilo sranja i da je prva utakmica u seriji ili da je sve bilo fino i bajno u prva dva meča. Isto važi i u obrnutim ulogama. Čak ni kod verbalnih uvreda nije svejedno da li su na nivou međusobnog pičkaranja i prozivanja ili se onaniše po Vesnama, čerkama, mamama...

 

Postalo je najvažnije pobediti "one druge", bukvalno po svaku cenu. Što je neko lepo napisao, imamo sve preduslove za praznik košarke, ali niko od odgovornih ne želi da kaže "dosta" i da zajednički smiruju strasti. Užasne podele su svuda, ne samo u našem društvu, na ovom duelu se samo najlakše vide. Samo da se ne ode predaleko.

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mfmilan said:

Znam ko će sigurno pričati o sudijama. 😉

 

Ja ti obecavam da necu.

 

Ova zadnja dva dana su mi bila mucna. Svi samo pricali o segmentima utakmice gde su osteceni, niko nije sagledao celinu koja bi rekla da niko nije ostecen. Tako da, sto god da bude, ja cu o kosarci.

 

Ne mogu da kazem srecno, jer srecu zelim mom timu, ali nek prodje sve korektno pa ko pobedi reci cemo bravo.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Mada mi se ne sviđa neka napetost u vazduhu, ne toliko zbog rezultata već nekih sranja.

Neće se ovo odigrati. Igrači Zvezde ispolivani upaljačima. Bačena dva topovska blizu 

Edited by uvrnuto
  • Tuzno 3
Link to comment
Share on other sites

Možda sam malo preterao sa tim da se neće igrati, ali je meni to užasno. Lagano bih se vratio u svlačionicu.

 

Šteta zbog svih užasnih pesama koje će se pevati, jer bi mogla da bude sjajna atmosfera. 

 

Odjavljujem se.

Edited by uvrnuto
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • uvrnuto locked and unlocked this topic
  • uvrnuto locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...