Jump to content

KK Partizan 2021/22 - New dawn


Nelson Bighetti

Recommended Posts

4 minutes ago, Stiletto said:

SportKlub najavljuje prenos turnira u Opatiji.

 

Bilo bi lepo. Tu bi možda već mogli da malo vidimo neke obrise kako će to da izgleda, mada je i to rano dosta.

 

 

25 minutes ago, Alex_Serbia said:

Mur, Madar

Avram, Panter

Trifa

Zakuruc, Danguba

Kuruc, Lidej

Smajli, Balsa, xx

 

Komotno (na zalost?) mesto i za Dangubu i za Zakuruca.

 

S tim što dosta zavisi od pozicija, kombinacija sa petorkama, itd. Ako Kurucs bude isključivo na 3, onda je tu baš gužva. A i Trifa dosta ojačao, više mi sad liči na trojku, nego na dvojku.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Igrace Kurucs i na 4, a Smailagic verovatno iskljucivo na 5.

 

Raspodela uloga mi lici na raspodelu uloga u KKCZ: Prvi centar uzima najvise minuta na 5, White/LeDay uzima najvise minuta na 4 i ponekad se spusta na 5 (ostatak krpe Kuzmic/Smailagic/Mitrovic/Koprivica), a Kalinic/Kurucs startuje na 3 ali moze i da se spusti na 4 i igra u tandemu sa prvom cetvorkom ili prvom peticom.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Jakob Aman said:

Stvarno ne vidim mesto u 12 i za Dangubica i za Zagorca... mozda su me i previse ubili u pojam prosle godine...

 

Ako je mogao Pejdz da bude skartiran, zasto ne bi i jedan od njih dvojice? 

 

Da ne pisemo sada o tome "ima se moze se", i fokusiramo se samo na tim - ispada da cista krilna pozicija najslabija karika trenutno (ako racunamo da ce doci jos jedan centar, ako ne, onda je centarska pozicija najslabija, ali ocekujem da dovedete centra). 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, oubrevo. said:

 

ti si se baš uživeo u evropski partizan.

 

Pa to je više splet nesretnih okolnosti, neko "uživljavanje" u evropski Partizan.

 

Pojedinačno, nisu oni baš toliki problem, ali je problem kada imaš 2 takva igrača na istoj poziciji. 

 

Drugo, ako Željko vidi Trifunovića na trojci, što me ne bi iznenadilo, stvarno bih radije gledao njegov makar pokušaj da sazre kao igrač, nego baš obojicu iz dinamičnog dua.

Edited by realno *w
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, realno *w said:

 

Pa to je više splet nesretnih okolnosti, neko "uživljavanje" u evropski Partizan.

 

Pojedinačno, nisu oni baš toliki problem, ali je problem kada imaš 2 takva igrača na istoj poziciji. 

 

Drugo, ako Željko vidi Trifunovića na trojci, što me ne bi iznenadilo, stvarno bih radije gledao njegov makar pokušaj da sazre kao igrač, nego baš obojicu iz dinamičnog dua.

da, strasno..

jedan dosao kao mvp aba lige, a drugi 5+sezona el sa bitnom ulogu i timu koji je osvojao sve sto se moglo osvojiti..

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Nešto si pomešao, nikakav MVP Aba lige nije u pitanju, već igrač koji je došao iz Sevilje, nakon što je sa istom junački izborio opstanak u ACB ligi imao prosečan indeks 3.

A ovog drugog što je osvojio sve, možeš slobodno da povedeš sa sobom.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

da, strasno..
jedan dosao kao mvp aba lige, a drugi 5+sezona el sa bitnom ulogu i timu koji je osvojao sve sto se moglo osvojiti.. [emoji477]
A sad više nisu ni za kurucs, te su u timu samo zato što su domaći.
Mislim, mogo je Vučko lagano još milionče da sipa i za 2 nova krila , ali verovatno je Željko tražio da se nešto para ostavi i za sledeću sezonu
  • Like 2
  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Rezime:

 

Da vidimo kakvo ce nam biti poslednje pojacanje, koje ce blago izmeniti sliku ovog tima...ali u sustini, Panter i donekle Lidej su jedina kapitalna pojacanja ovog tima. Ostalo su ili mladi igraci sa kojima mora mnogo da se radi kako bi bili kapitalci koje ce kupiti sledeci timovi, ili preuzeti igraci od lane.

 

Uz ZOCa, ovo je tim koji ce biti konkurentan na svim frontovima gde bude igrao, ali tim kome nista nije zagarantovano, jer se i konkurencija veoma pojacala, pre svega u ABA.

 

A ovo svakako nije kvalitet f4 el tim, kako su neki dusebrizno predstavili.

  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

On 8/28/2021 at 8:56 PM, realno *w said:

 

Pa to je više splet nesretnih okolnosti, neko "uživljavanje" u evropski Partizan.

 

Pojedinačno, nisu oni baš toliki problem, ali je problem kada imaš 2 takva igrača na istoj poziciji. 

 

Drugo, ako Željko vidi Trifunovića na trojci, što me ne bi iznenadilo, stvarno bih radije gledao njegov makar pokušaj da sazre kao igrač, nego baš obojicu iz dinamičnog dua.

 

Pogledaću ove tekme u Opatiji,ako bude bilo na teveu, da vidim Trifunovića i mozda je moguće da ga Željko vidi na 2 nešto kao Guduric što je igrao u Feneru?

Link to comment
Share on other sites

  • uvrnuto locked and unlocked this topic
  • uvrnuto locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...