Jump to content

KK Partizan 2021/22 - New dawn


Nelson Bighetti

Recommended Posts

1 minute ago, Guru said:

Alba, Asvel, Zvezda, Efes, CSKA, Barselona, Žalgiris, Makabi, PAO su zaslužili da igraju jer su osvojili svoje lige

 

Tako je.

 

2 minutes ago, Guru said:

Real, Armani, Olimpijakos, Bajern, Fenerbahče, Baskonija, Uniks, Zenit nisu zaslužili da igraju jer nisu osvojili svoje lige...

 

Tako je.

 

2 minutes ago, Guru said:

Ne znam jery može Monako kao osvajač Evrokupa?

 

Šta sam nepismeno napisao da mi se ovako obratiš?

 

2 minutes ago, Guru said:

Koliko još klubova učestvuje u tom novom takmičenju i koji su to klubovi? Znam da su prvaci svojih država, samo se postavlja pitanje kojih država?

 

Šansa bi trebalo da se pruži svim osvajačima lokalnih liga, nazavisno od toga koliko su lige jake.

Just now, uini said:

zasto bi bilo bezobrazno napisati da je jedini nacin da se samo prvaci drzava igraju euroleague povratak u 20i vek, kada je to sura istina? 

 

evropa nema potreban kvalitet da bi iskljucivo prvaci igrali euroleague, valjda je suvisno to pisati. 

 

na sve to, pricas o situaciji koja se nije desila juce, vec iihaj odavno, tako da je moje misljenje u ovoj razmeni, potraziti delorean 

 

@Edward Louis Severson III

 

Pa napisao sam svoj stav, što ti to smeta? Ok, to se više tako ne gleda u košarci, razumem ja to, ali ovo je moje mišljenje. Ne volim kad neko kupi mesto u zatvorenoj ligi. To za mene nije sport. Sport treba da predstavlja nešto u čemu svi imaju šansu. Za par sezona će se verovatno i ovih nekoliko zasluženih mesta zatvoriti, pa ćemo da gledamo evropski NBA. Ok, ima kome to odgovara, meni ne. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Komsije podeljene - da li je u pitanju poklon ili je u pitanju tri meleona placena WC. Ovo drugo im malo bolje ide na vodenicu.

 

Sto se tice zasluga, u svetu gde mnoge stvari funkcionisu tako da su zasluge samo jedan piece of the puzzle, a pogotovu u sportu, stvarno deluje suvisno. Pritom, iako daleko regulisanija i kvalitetnija, UEFA ima tek 1/3 ili tu negde ucesnika koji su actually sampioni, u takmicenju koje se zove, jelte, liga sampiona. WC-ovi i pozivnice se dele sakom i kapom u rukometu, vaterpolu, odbojci. It's how the cookie crumbles vec duze vreme.

 

Na kraju dana, dosta zabrinutih oko zasluga se nisu brinuli o zaslugama recimo 2020. (da ne idemo dalje, poznato nam je svima), kada je bilo dosta timova koji nisu zasluzili da igraju EL... ali je pravilo da se liga obnovi sa ucesnicima iz COVID-19 sezone jasno pisalo pa je valjda okej. E sad, pravilo o ucesnicima i WC-ovima ocigledno gubi na snazi u ovom slucaju. Jebes li ga.

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Teska je to utopija, ali iskreno bih voleo da se vrate vremena kada su samo prvaci igrali najjaca takmicenja, kako u fudbalu, tako u kosarci i ostalim sportovima. Secam se jedne godine su u prvom kolu kupa sampiona igrali Notingem i Liverpul. Jedni kao prvaci Evrope, drugi engleski sampion. Odmah, prvo kolo, na ispadanje. Nema kalkulacija, cuvanja igraca, kalkulacija...

Ovo sada je idiotizam. Sigurni ucesnici, kalkulacije, non stop prelazni rokovi...

Pola utakmica EL nezanimljivo, hale sve praznije. Hiperprodukcija svega, utakmica, prenosa.... Sport je i nekada bio biznis u mnogo cemu, sada je u svemu.

  • Like 3
  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Edward Louis Severson III said:

Šansa bi trebalo da se pruži svim osvajačima lokalnih liga, nazavisno od toga koliko su lige jake.

 

Koliko ta Evroliga ukupno ima učesnika, iz kojih konkretno zemalja bi dolazile ostale ekipe (izuzev onih 9-10 koje sam naveo) i kakav bi bio sistem takmičenja? 

Link to comment
Share on other sites

da li je sport kada partizan i zvezda dobiju xy miliona od drzave a ostali djoku? 

 

sport i kosarka nisu pravedni na svim mogucim nivoima, so there's that 

 

ja nemam nista protiv tvog stava, samo smatram da je vec decenijama neizvodljiv 

 

meni nista nije smetalo barca real semis. tebi smeta i to je okej, samo sto ces morati da se pomiris sa tom realnoscu (ili pronadjes delorean :))

 

@Edward Louis Severson III

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ko moze da krivi lige sto su uradile za sebe, ali i siru publiku najbolju mogucu stvar - osigurali najveci moguci kvalitet? Cinjenica je da modern football ali i ostatak sporta prati istu matricu i da je duh kakav je postojao u proslom veku dosta iscezao, ali ono. Mozemo da kukamo nad ubijanjem duha sporta ili da prihvatimo realnost ne samo modernog sporta, nego modernog sveta u kojem zivimo.

 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, kendrick said:

Na kraju dana, dosta zabrinutih oko zasluga se nisu brinuli o zaslugama recimo 2020. (da ne idemo dalje, poznato nam je svima), kada je bilo dosta timova koji nisu zasluzili da igraju EL... ali je pravilo da se liga obnovi sa ucesnicima iz COVID-19 sezone jasno pisalo pa je valjda okej. E sad, pravilo o ucesnicima i WC-ovima ocigledno gubi na snazi u ovom slucaju. Jebes li ga

 

ili troluješ ili nisi u stanju da sagledaš širu sliku. Ta sezona 2020 nema veze samo sa Zvezdom i Partizanom, sezona cela je prekinuta i ponovljena, sa istim učesnicima. Jedino one sezone kad je Cibona odustala, Zvezda nije zaslužila da igra Evroligu, ali nije Zvezda kriva za to.

 

Pričamo o tome kako bi trebalo da se određuju učesnici evropskog takmičenja. Ja mislim samo po sportskim zaslugama. Pošto nije tako, nema nikakvog razloga diskutovati o tome ko je zaslužio a ko nije jer kriterijumi Evrolige su sve samo ne pošteni. I to sam pričao sve vreme, a ne samo kad mi je "odgovaralo". Ja sam i u vreme kada je bila tema A licence Zvezdi pisao da se gadim A licenci.

3 minutes ago, uini said:

da li je sport kada partizan i zvezda dobiju xy miliona od drzave a ostali djoku? 

 

Ne.

 

3 minutes ago, uini said:

ja nemam nista protiv tvog stava, samo smatram da je vec decenijama neizvodljiv 

 

Ovo je vec nesto drugo, i trebalo je tako odmah da napišeš.

 

4 minutes ago, uini said:

meni nista nije smetalo barca real semis. tebi smeta i to je okej, samo sto ces morati da se pomiris sa tom realnoscu (ili pronadjes delorean :))

 

Pomirio sam se, nemoćan sam da se borim protiv toga, ali to ne znači da je to pravedno.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Edward Louis Severson III said:

 

ili troluješ ili nisi u stanju da sagledaš širu sliku.

 

Ili sam zloban ili ogranicen, sto se kaze pick your poison.

 

Elem, poenta upisa i jeste donekle da se ne radi o zvezdi i Partizanu, ali najvise da sporcke zaslugetm su okej grisine za simpatizere i ljubitelje kada kuckaju na forumu, ali da u principu su u mnogome samo jedan deo kako svi major sports popunjavaju svoje najkvalitetnije lige.  

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Guru said:

Koliko ta Evroliga ukupno ima učesnika, iz kojih konkretno zemalja bi dolazile ostale ekipe (izuzev onih 9-10 koje sam naveo) i kakav bi bio sistem takmičenja? 

 

Pa iz svih evropskih liga po jedan predstavnik.  Moglo bi naravno da se napravi kao u tenisu da lige nosioci ulaze u ligu kasnije. Ali opet bi iz sveke bio jedan predstavnik.

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Luchifer89 said:

Željko i Branko se mašili za novčanik 

 

Lucifere da je malo duhovitiji komentar rekao bih da je u rangu gospodina cije mi reklame za youtube kanal sa vicovima iskacu kad upalim forum.

 

Da ne patetisem oko sms poruka i lecenja, cenim da je tri miliona ukupni budzet svih prvotimskih timova u Srbiji minus aba ligasi. Opet kazem i vama i nama da su te pare date za WC bez veze je. Normalno da treba da se ulaze u sport i sve to al ovo je na toliko nivoa (opet kazem ako je tacno) sramotno da nemam reci. 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Svako ko iole prati evropsku kosarku i veruje da je wildcard za EL u situaciji kada su jedina dva kandidata za dva mesta Valensija i Partizan placen tri meleona jura od strane precednika drzave, pa ono. Verovatno ni ne zasluzuje vise od toga da misli da je Zeljko jurio repstativce po hotelima.

 

edit: A zanimljiva je i promena u kriterijumima apliciranja za WC. Do skora je bilo dovoljno da pokazes EL da imas love, dovedes Cavi Paskvala, sada 3 meleona samo za apliciranje pa te jos drze u neizvesnosti.

Edited by kendrick
  • Like 3
  • Thanks 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, kendrick said:

Svako ko iole prati evropsku kosarku i veruje da je wildcard za EL u situaciji kada su jedina dva kandidata za dva mesta Valensija i Partizan placen tri meleona jura od strane precednika drzave, pa ono. Verovatno ni ne zasluzuje vise od toga da misli da je Zeljko jurio repstativce po hotelima.

 

Ko je to napisao? Ovde? Nemoj outsource da mi daješ. Ako je neko to ovde tvrdio, onda je stvarno no comment.

 

Podsetiću te na diskurs po kome je Zvezda bila gurana da igra F4 evrolige jer je F4 u Beogradu. To ti je nešto slično. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Edward Louis Severson III said:

 

Ko je to napisao? Ovde? Nemoj outsource da mi daješ.

 

47 minutes ago, Tamburinjo said:

Bez zelje da tatisem mada znam da je to mozda i nemoguce u ovoj situaciji....jel zajebancija neka ili je stvarno WC placen 3 miliona? Bez sale pitam, nisam ispratio detaljno vidim da se spominje ta cifra pa ne znam jel klasicno vi ste drzavni bankomat tatisanje ili je stvarno neko odvojio 3 miliona za sprdnju i zajebanciju? 

 

Taj post sam namenio Fenderu, ako te je to zbunilo.
Inace prica nastala na tviteru od strane par njuski koji troluju otkako je Zoc dosao, kao i prica o jurnjavi po hotelima, tuci Kurucsa i Zagora itd. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, kendrick said:

Svako ko iole prati evropsku kosarku i veruje da je wildcard za EL u situaciji kada su jedina dva kandidata za dva mesta Valensija i Partizan placen tri meleona jura od strane precednika drzave, pa ono. Verovatno ni ne zasluzuje vise od toga da misli da je Zeljko jurio repstativce po hotelima.

 

Hehe vrcas i ti od jutros od humora. Lepo sam pitao, naglasio da sam samo povrsno ispratio prethodnih dana sta se desavalo, video par naslova nisam zalazio u tekstove, dal je na godinu dana il je visegodisnja licenca.

 

Mozes slobodno normalno odgovoriti, glupost, izmislili trolovi, kakvih 3 miliona. Da sam imao vremena sam bih istrazio o cemu se radi ne bih pitao ovde pa da me ti sprdas od ranog utorka... samo bi tatisali jbt ... 

 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Edward Louis Severson III said:

 

Pa iz svih evropskih liga po jedan predstavnik.  Moglo bi naravno da se napravi kao u tenisu da lige nosioci ulaze u ligu kasnije. Ali opet bi iz sveke bio jedan predstavnik.

 

Znači prvaci Albanije, Jermenije, Austrije, Azerbejdžana, Belorusije, Belgije, Bugarske, Kipra, Češke, Danske, Estonije, Finske, Gruzije, Holandije, Mađarske, Islanda, Irske, Letonije, Luksemburga, Malte, Moldavije, Norveške, Poljske, Portugala, Rumunije, Slovačke, Švedske, Švajcarske, Ukrajine, UK-a...

 

To je onda nekih 40 timova ukupno u EL, znači morale bi ili neke kvalifikacije (mada ne znam kada bi se igrale), ili neki kup sistem odmah...

 

Zanimljiva ideja, mada bih ja ipak radije gledao Real, Olimpijakos, Armani, Bajern i ostale koji nisu zaslužili da igraju EL jer nisu prvaci svojih država.

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Guru said:

Znači prvaci Albanije, Jermenije, Austrije, Azerbejdžana, Belorusije, Belgije, Bugarske, Kipra, Češke, Danske, Estonije, Finske, Gruzije, Holandije, Mađarske, Islanda, Irske, Letonije, Luksemburga, Malte, Moldavije, Norveške, Poljske, Portugala, Rumunije, Slovačke, Švedske, Švajcarske, Ukrajine, UK-a...


Da.

 

2 minutes ago, Guru said:

To je onda nekih 40 timova ukupno u EL, znači morale bi ili neke kvalifikacije (mada ne znam kada bi se igrale), ili neki kup sistem odmah...

 

Lako bi se osmislio sistem. Može neke kvalifikacije, da.

 

2 minutes ago, Guru said:

Zanimljiva ideja, mada bih ja ipak radije gledao Real, Olimpijakos, Armani, Bajern i ostale koji nisu zaslužili da igraju EL jer nisu prvaci svojih država.

 

To je tvoje pravo. 

8 minutes ago, Son_of_a_gun said:

Uđem na forum, vidim raskucali se ljudi, kontam potpisao Hezonja kad ono dal si ikada mene voljela kao tebe ja po hiljaditi put all over again...

 

Izvinjavam se na svom udelu u tome. Ja sam mislio da ću jednim upisom objasniti svoj stav ali nije bilo suđeno.

10 minutes ago, KockoOblo said:

 

Pa što ne ugase klubove kad duguju toliko? Kakva je to država? Ljudima stanove uzimaju za hiljadu evra duga. Sramota, populizam i sramota.

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Edward Louis Severson III said:

Pa što ne ugase klubove kad duguju toliko? Kakva je to država? Ljudima stanove uzimaju za hiljadu evra duga. Sramota, populizam i sramota.

 

Država? Uz sve vidjeno, ubedjen sam da je i ovaj potez KKP(napuštanje sezone u KLS), dogovoren direktno sa Vučićem. Ovo obraćanje doktora malog, je samo tiho upozorenje za vučićupederu. Sve će biti kao i do sada, cigansko-grobarske mase nemaju potrebe da se žare i pale.

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, Tamburinjo said:

 

Hehe vrcas i ti od jutros od humora. Lepo sam pitao, naglasio da sam samo povrsno ispratio prethodnih dana sta se desavalo, video par naslova nisam zalazio u tekstove, dal je na godinu dana il je visegodisnja licenca.

 

Mozes slobodno normalno odgovoriti, glupost, izmislili trolovi, kakvih 3 miliona. Da sam imao vremena sam bih istrazio o cemu se radi ne bih pitao ovde pa da me ti sprdas od ranog utorka... samo bi tatisali jbt ... 

 

Slažem se i žao mi je što su te kolege bespotrebno iztatisale i bez ikakve malicioznosti te upućujem da upitaš one koji dele te vesti ili možda izmišljotine, eno i na tati je to provučeno.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Tamburinjo said:

Bez zelje da tatisem mada znam da je to mozda i nemoguce u ovoj situaciji....jel zajebancija neka ili je stvarno WC placen 3 miliona? Bez sale pitam, nisam ispratio detaljno vidim da se spominje ta cifra pa ne znam jel klasicno vi ste drzavni bankomat tatisanje ili je stvarno neko odvojio 3 miliona za sprdnju i zajebanciju? 

 

 

 

A bez želje da ulazim u "izvore" ovih informacija, nego samo malo logike da koristimo, da može da košta wc 3m za takmičenje od kojeg te pare ne možeš da dobiješ za recimo 5-6 sezona. Kako ono beše podatak od prošle ili pretprošle godine, najveću zaradu od Evrolige je imao recimo CSKA sa 700k evra. Pokriše pola godišnjeg nagradnog fonda lige od jedne wc 😄 Onda si ne samo učesnik, nego i generalni sponzor.

Ispravite me ako grešim, ali evo ta "divlja karta" postoji bar 10-12 godina, ovo je prvi put da se priča o plaćanju iste. Očekivano naravno, mada me je iznos iznenadio, priznajem.

  • Like 11
Link to comment
Share on other sites

 
A bez želje da ulazim u "izvore" ovih informacija, nego samo malo logike da koristimo, da može da košta wc 3m za takmičenje od kojeg te pare ne možeš da dobiješ za recimo 5-6 sezona. Kako ono beše podatak od prošle ili pretprošle godine, najveću zaradu od Evrolige je imao recimo CSKA sa 700k evra. Pokriše pola godišnjeg nagradnog fonda lige od jedne wc [emoji1] Onda si ne samo učesnik, nego i generalni sponzor.
Ispravite me ako grešim, ali evo ta "divlja karta" postoji bar 10-12 godina, ovo je prvi put da se priča o plaćanju iste. Očekivano naravno, mada me je iznos iznenadio, priznajem.
Zaboravio si šta ste pisali kad je Zenit dobio wc???

Послато са M2101K9G помоћу Тапатока

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Setite se 2011 said:

Zaboravio si šta ste pisali kad je Zenit dobio wc???

Послато са M2101K9G помоћу Тапатока
 

Pa nije on pisao, pisali neki idioti iz tabora Partizana.

 

Kako možeš tako da nakačiš čoveku nešto. Pa pogle naši kakve sve gluposti pišu. Po mnogima je budžet Partizana preko 15 miliona.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Setite se 2011 said:

Zaboravio si šta ste pisali kad je Zenit dobio wc???

Послато са M2101K9G помоћу Тапатока
 

 

Jesi li čuo za onu čuvenu "quote or gtfo"?

 

Bez zajebancije, ajde da pričamo na nekom normalnom nivou, a ne šta je neki 13godišnjak napisao na b92 komentarima. Da li postoji neka informacija na bilo kojem evropskom sajtu, da je Zenit platio pozivnicu? Eto ne tvrdim da nema, ali ja nisam tako nešto video nikad. Jedina priča koja je postojala je da se Bartomeu sa zvanjem Zenita dodvorava Gaspromu sa nadom da će ih dovesti da budu sponzori EL, što je verovatno bila slobodna pretpostavka novinara i što se nikada nije desilo. A i da jeste, ne bi previše išlo u prilogu ovoj priči.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

  • uvrnuto locked and unlocked this topic
  • uvrnuto locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...