Jump to content

KK Partizan 2021/22 - New dawn


Nelson Bighetti

Recommended Posts

Kad bih mogao da biram između Venecije i Budućnosti za 1/8 izabrao bih ove druge. Dole je raspad sistema, još su ostali bez Reeda do kraja sezone. Nadam se da će u ABA ligi izdržati nalet Cedevite i ostati na 3 mestu, pa da se i tu ukrstimo.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Mudro zbori kolega @Instinkt, vidi se da prati EC kao i ja.

 

Buducnost je funkcionisala do je Cobbs imao ludacke brojke i igrao sa ludackom energijom. Inace, katastrofalno slozena ekipa koja je od pocetka sezone igrala ruznu kosarku sa mnogo prodora, slobodnih bacanja i guranja pod kos.

 

Cedevita Olimpija nece biti toliko opasna u ABA, ali u EC bi mogla da napravi velike probleme Partizanu. Takodje, Venezia je jedna od najmanje pozeljnih protivnika sa 7. pozicije, imaju nekoliko vrhunskih pojedinaca. Timski ne izgledaju toliko dobro, ali ovako po imenima su klasa u odnosu na Ulm, Buducnost i Bursu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, realno *w said:

 

Slažem se, ali plejof na jednu tekmu, strašno opasna situacija. I protivnik kojem igranje u Beogradju nije ništa novo.

 

 

 

Ma to apsolutno stoji, nego sam mislio da ukoliko zelimo/idemo zaista na veliki rezultat u EC, da se prepreka zvana COL (i slicne njoj) moraju preskociti

Link to comment
Share on other sites

Prodaja dnevnih ulaznica za meč protiv Mornara počinje u petak

Quote

Sa željom da nagradi navijače za fenomenalnu podršku u dosadašnjem delu sezone, uprava KK Partizan NIS je odlučila da za subotnju utakmicu odredi niže cene pojedinačnih ulaznica u odnosu na dosadašnju praksu. 

 

Tribine: 500 dinara

Parter: 800 dinara

Premium i Superior: 2.500 dinara...

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Komsije, gde su neke tabele i IF THEN ELSE grafikoni?! Pa ne racuna se tako, tekstualno samo, prolazak u finale... 🙂 Daj obogatite to malo. 😉 

 

Ono sto se trenutno zna, jer su u obe grupe definisana vec prva dva mesta, jeste da do finala ne mozete da igrate sa Huventudom i Valensijom. Ali da li se konacno zna kako ce se odredjivati domacinstvo finala ako tamo recimo igrate protiv Valensije (ako oni budu 2. u B grupi)? Da li ce biti procenat uspesnosti, posto ce oni imati 2 utakmice vise. 

 

Inace kostur izgleda ovako za sada:

image.png.a95566604a1d3a700bc8ac668fc45954.png

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, Alex_Serbia said:

Buducnost kao rival u 1/8 finala bi bas moglo biti lose po nas. 

pa najbolje da igrate sa sljonskom 4 puta do finala, em imate najjaci tim, em igrate kuci, em ce juventud, valencia i virtus biti u suprotnom kosturu, sto znaci da i finale 99,9% igrate kuci..

  • Love 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, Isiah said:

Jasno ti je da sam morao ovo da proverim 🙂

 

Znaci Virtus ima 2 EL titule (za prvu smo im dali Danilovica fore 🙂) i tri Cipiripija (Fiba CL, Eurochallenge i Saporta).

 

Partizan pored EL ima jos tri F4, tri evropska Kupa Koraca i sijaset Hall of Famers, da ne brojimo generalno vrhunske igrace koje je dao, posebno za NBA.

 

Zanimljiv kriterijum po kome je Virtus uspesniji.

 

Bez namere da patkometrišem, u NBA kontekstu više vredi jedan Manu Ginobili nego svi igrači koje je KKP dao za NBA na gomili. 

 

plus ovo:

European competitions[edit]

EuroLeague

Winners (2): 1997–98, 2000–01

Runners-up (3): 1980–81, 1998–99, 2001–02

4th place (1): 1979–80

Final Four (3): 1998, 1999, 2002

EuroCup

Semi-finalists (1): 2020–21

FIBA Saporta Cup (defunct)

Winners (1): 1989–90

Runners-up (2): 1977–78, 1999–00

Semi-finalists (2): 1978–79, 1981–82

Basketball Champions League

Winners (1): 2018–19

FIBA EuroChallenge (defunct)

Winners (1): 2008–09

FIBA EuroCup (defunct)

3rd place (1): 2006–07

 

a ni lista notable igrača i trenera nije loša. 

 

 

  • Like 3
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Pre dve godine sam uživo gledao raspad Partizana protiv Venecije u Areni (mada je nama bila nebitna tekma), ali bih se svejedno odlučio za njih.

Pre svega zato što su baš domaćinska ekipa. U Italijanskom prvenstvu imaju 4 pobede u gostima, na 12 tekmi. Od toga 3 su bile u septembru, sa ekipama iz donjeg doma italijanske lige uglavnom. U ECu su na 3-5 na strani, mislim da gube i od GC i da će to biti 3-6.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Kooineeperk said:

Komsije, gde su neke tabele i IF THEN ELSE grafikoni?! Pa ne racuna se tako, tekstualno samo, prolazak u finale... 🙂 Daj obogatite to malo. 😉 

 

Ono sto se trenutno zna, jer su u obe grupe definisana vec prva dva mesta, jeste da do finala ne mozete da igrate sa Huventudom i Valensijom. Ali da li se konacno zna kako ce se odredjivati domacinstvo finala ako tamo recimo igrate protiv Valensije (ako oni budu 2. u B grupi)? Da li ce biti procenat uspesnosti, posto ce oni imati 2 utakmice vise. 

 

Inace kostur izgleda ovako za sada:

image.png.a95566604a1d3a700bc8ac668fc45954.png

Mislim da je greška na Wiki-ju, Valensija nije 100% druga pre poslednjeg kola.

 

Ako Valensija izgubi kod kuće od Ulma u poslednjem kolu a Cedevita Olimpija pobedi u Patri onda je tim iz Ljubljane drugi. Postoji varijanta i da dođe do trougla gde Virtus, Cedevita Olimpija i Valensija imaju skor 11/7 ali opet je Cedevita Olimpija najbolja i osvaja drugo mesto...

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, bekrinjo said:

Mislim da je greška na Wiki-ju, Valensija nije 100% druga pre poslednjeg kola.

 

Ako Valensija izgubi kod kuće od Ulma u poslednjem kolu a Cedevita Olimpija pobedi u Patri onda je tim iz Ljubljane drugi. Postoji varijanta i da dođe do trougla gde Virtus, Cedevita Olimpija i Valensija imaju skor 11/7 ali opet je Cedevita Olimpija najbolja i osvaja drugo mesto...

E tako se prave kalkulacije! 🙂 

 

Moguce, ja sam uzeo sa Wiki i vidim da su ih zalepili u kostur vec pa sam mislio da je to to... 

Link to comment
Share on other sites

23 hours ago, Isiah said:

Jasno ti je da sam morao ovo da proverim 🙂

 

Znaci Virtus ima 2 EL titule (za prvu smo im dali Danilovica fore 🙂) i tri Cipiripija (Fiba CL, Eurochallenge i Saporta).

 

Partizan pored EL ima jos tri F4, tri evropska Kupa Koraca i sijaset Hall of Famers, da ne brojimo generalno vrhunske igrace koje je dao, posebno za NBA.

 

Zanimljiv kriterijum po kome je Virtus uspesniji.

A vidi, kad sam ja govorio notornu cinjenicu da je Split u kosarkaskim juro okvirima, najveci ex-Yu tim, mnogi forumas je pravio rolleyez.

Partizan i Virtus su tu nedje.

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, Manoly said:

Danas je divan dan jednom velikom grobaru koji nosi i Zvezdu u srcu! 

Na ovoj temi da mu pozelim mnogo radosti i da padne iskreni aplauz kad uzmemo titule na prolece! 

Ziveo, gazda Kronose!

 

A tebi Partizan u srcu? 😁

 

Ziveo gazda i srecan nam bio!

  • Like 1
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Manoly said:

Danas je divan dan jednom velikom grobaru koji nosi i Zvezdu u srcu! 

Na ovoj temi da mu pozelim mnogo radosti i da padne iskreni aplauz kad uzmemo titule na prolece! 

Ziveo, gazda Kronose!

 

be98d3ef959bd96aa72d00c4d7e24b8d.gif

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

On 3/31/2022 at 2:39 PM, Chaos Is Me said:

 

Bez namere da patkometrišem, u NBA kontekstu više vredi jedan Manu Ginobili nego svi igrači koje je KKP dao za NBA na gomili. 

 

plus ovo:

European competitions[edit]

 

Nemam razloga da sumnjam u sve popisano i na osnovu toga cu se naravno sloziti da su uspesniji.

 

Razumem mladalacki zanos, ali ako je Djinobili (koga izuzetno cenim i gotivim) tata za Divca, Danilovica, Krstica, Pekovica, Bogdanovica etc combined, onda u redu. Mada mi to daleko vise lici na patkometriju 🙂

Link to comment
Share on other sites

Nemam razloga da sumnjam u sve popisano i na osnovu toga cu se naravno sloziti da su uspesniji.
 
Razumem mladalacki zanos, ali ako je Djinobili (koga izuzetno cenim i gotivim) tata za Divca, Danilovica, Krstica, Pekovica, Bogdanovica etc combined, onda u redu. Mada mi to daleko vise lici na patkometriju [emoji846]
Kirilenko pokraden
  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Isiah said:

Razumem mladalacki zanos, ali ako je Djinobili (koga izuzetno cenim i gotivim) tata za Divca, Danilovica, Krstica, Pekovica, Bogdanovica etc combined, onda u redu. Mada mi to daleko vise lici na patkometriju 🙂

 

ginobilli je u svakom smislu značajniji i uspešniji igrač od navedenih.

međutim, ti navodiš sve te igrače kao da ih je porodila direktno partizanska majka, valjda zato što su se proslavili u partizanu.

 

taj danilović je igrao 6 godina u virtusu (iz dva puta) i 5 godina u partizanu. ima povučen broj u bolonji (partizan se toga nije setio, jebiga) i napravljen mu je spektakularan oproštaj.

 

krešo ćosić,  jure zdovc i rigodo su HoFeri, kao i treneri aca nikolić, tanjević i mesina

imaju još gomilu bitnih igrača (kao i partizan uostalom)

 

 

inače, ja sam samo pitao narativ podcasta preko kolege koji je isti slušao - kako to da partizan ne treba posebno predstavljati a virtus ima grad koji živi za košarku.

ja mislim da su oba kluba velikani evropskog basketa, nije ni važno ko ima par titula više levo ili desno.

 

 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

  • uvrnuto locked and unlocked this topic
  • uvrnuto locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...