Jump to content

KK Partizan 2021/22 - New dawn


Nelson Bighetti

Recommended Posts

U svim varijantama/utakmicama, gde zaustavljamo tranziciju i igramo regularnu odbranu, pobedjujemo ili igramo utakmice na jedan posed. To se desilo i sinoć, osim u momentima kada je na terenu Stef Kari Avramović Šarl od Monaka. Sa njim na terenu naša odbrana, a napad pogotovo, ne postoje. Sinoć se ispucavao kao poslednja seljačina, i pogadjao, što će se ponovo desiti za 3,najviše 5 godina,nadam se u nekom drugom timu. Nadam se da se niko u stručnom štabu nije preterano naložio na ovu njegovu partiju večeras, to bi moglo skupo da nas košta.

Kada na vreme stanemo u odbranu, CZ ne može da nam napravi nikakvu ozbiljniju štetu. To se sinoć pokazalo kada smo pravili razliku, i kada su je komšije "topile". Opet smo preterivali na pomoći, a skok... bili bi smo baš zajebana ekipa kada bi ga doveli na barem prosečan nivo. Energija vrhunska, igralo se u meso, kako jedino i može da se igra protiv CZ, ako ikada kaniš pobjediti. Vide se neki pomaci u komunikaciji kod preuzimanja, ali sve je to još tanko, i sinoć je bilo komičnih situacija, ali ih protivnik nije kažnjavao u velikom procentu. Jedino zajebano u čitavoj priči je današnji datum... cenim da se mašina ove sezone neće upaliti na vreme.Nadam se da nisam u pravu.

  • Like 3
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

AA pogodi trojku, sere nešto Kaliniću dok se vraća u odbranu, onda pokuša da preseče pas, ispada u odbrani i White kuca.
Više me obradovalo sinoćno Jokarino plođenje Pelicansa nego pobeda u derbiju - igra nam je i dalje goqratz.
Dobili smo taj nebitni derbi i možda uvatimo još koju pobedu u KLS - i to je to.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ispadanja u odbrani su ista, pomaganje, udvajanje, pas u ćošak i čovjek ostaje sam kao duh. Maltene svaki njihov napad ista slika. U najboljem slučaju iz jednog dodavanja naprave missmatch i to eksploatišu. Nešto su pogodili, više nisu, ali glava me zaboljela koliko sam se hvatao za istu.

Zvezda igra fundamentalnu košarku koju i ja kao laik mogu da razumijem pa ni to nismo u stanju da riješimo. Kako ćemo igrati odbranu na neke specijale ne smijem ni da pomislim.

Lijepo je pobijediti, dati skoro stotku timu koji igra vrhunsku odbranu ali nisam ništa više optimista nego prije utakmice po pitanju konačnog dometa.

Bumo vidjeli, jedino mi nadu daje da je na klupi Željko i da postoji šira slika koju niko od nas ne vidi.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Aleksi prijao ovaj prozor gde je bio alfa mužjak i dominirao nad slovačkom nejači. Samo nastavio u tom ritmu ne obraćajući pažnju da protiv sebe ima jednu od najboljih evropskih odbrana. Lep je trenutak, uživajmo u njemu. Da ovakav pristup bude i u važnim gostujućim utakmicama na proleće, pa šta bude.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

I ja ispizdeo zbog poslednjeg minuta, ali ok, nista strasno. Bar smo povecali sanse za drugo mesto, jer u PG tesko da se moze dobiti serija.

 

Od pozitivnih stvari:

- Trifa se ustalio i pegla dobru d#

- konacno usli u tekmu sa dobrom energijom

- u momentima kada imamo koncentracije, odbrana izgleda korektno. Deluje mi da je Zoc malo spustio ocekivanja i pojednostavio te akcije, ali mozda gresim, neka me neko ispravi.

- nazire se neka konkretnija podela uloga (tj. cedi nosioce po 35 minuta a od ostalih ko iskoci moze da igra ili rotiramo plejeve i krila do besvesti)

Edited by Marvin
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Lep trenutak, a da bi se iz njega nešto projektovalo za utakmice koje predstoje, trebalo bi stvari staviti u kontekst.

 

Prvo, što se Zvezde tiče, prilično je vidljivo da su oni u miniciklusu gde je utakmica s nama bila manjeg prioriteta. Naravno da su u takvom stanju ranjiviji, umalo ih i Krka nije dobila u sličnoj situaciji. I dalje je to vrlo visok nivo odbrane i intenziteta igre, jer oni i kada su na minimumu to je nivo koji je većini iz domaćih liga nedostižan, ali su prilično vidljivo bili daleko ispod svog maksimuma, na kojem su kada su im utakmice bitne. Pogledati samo njihove poslednju dve odbrane, koje su im suštinski jedine bile bitne sinoć.

 

Što se nas tiče, ne bi trebalo zbog ovoga da se poleti, ali verujem da ima pozitivnih stvari koje je sinoćna utakmica donela. Prvo što se tiče samopouzdanja, velika je verovatnoća je da bi i treći poraz vrlo loše delovao na sve. Takođe, dobro je što je Panter ispogađao svoju porciju, da je i sinoć bio ugašen to bi već moglo da pređe u neku frustraciju i psihozu. Dobro je i što su se i on i Aleksaaaa i Mur konačno privikli na Zvezdinu agresivnost, makar i na ovu lajt varijantu. Jer vidi se da kad se jednom probije taj prvi zid odbrane i kada se krene u bilo kakav razvoj napada, bilo da je pik, uručenje, spuštanje na centra ili šut spolja, tada već ozbiljno rastu šanse i opcije da se u tom napadu uradi nešto korisno. Takođe, deluje mi da Lesor u kontinuitetu može da im nanosi štetu.

 

O lošim stvarima ionako svi stalno pišemo, pa nema razloga da ih ponavljam i ovde.

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

Rekao bi da je vecina prilicno realna sto mi je drago

 

Ovakvu partiju aleksa tesko da ce opet ponoviti pogotovo u derbiju ustvari mislim da smo sigurni da nece ni priblizno, bas se bio primio, kad je krenuo onako da sutira samo mi kroz glavu prodje: daj bre sto si paljevina sta si se primio stani malo nisi klinac jel moras sad da zaseres kad ono buuuuuum cepa mrezicu... i opet tako i opet i opet

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pored nestvarne partije Avramovića i jako dobre Lessorta, ja bih na vašem mestu pohvalio i Moorea. Jako racionalno (osim ono jednom kad se zaleteo pa popio bananu), sve je ispogađao kad se lomilo i kad su naši malo pritisli Aleksu i počeli da ga udvajaju (kasno!), pri tome je bio staložen i za razliku od većine vaših igrača nije se isprimao zverski. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, Isiah said:

I dalje je sve ovo dosta kilavo.

 

16 hours ago, djole said:

 ali moram da dam stručnu izjavu da je slabo ovo

 

16 hours ago, SteveFrancis#3 said:

Nekoliko paorskih poteza nasih igraca... Tanko, tanko, pretanko. I dalje nema razloga za optimizam. Idemo dalje.

 

16 hours ago, Arsenije Pesic said:

 nisam nešto posebno veći optimista nego pre utakmica.

 

15 hours ago, Xpert said:

- Mi moramo igrati sto jednostavnije, nemamo kapacitet da improvizujemo. I fokus mora biti sve vreme na 100%, inace delujemo neozbiljno. Napad i dalje previse zavisi od individualnih resenja. Premalo smislenih akcija. 13 dopustenih ofanizvnih skokova. Neke nase reakcije na skoku su bile mapetovske. Ledejovo bacanje kod mrtve lopte.

 

.....

 

i šta ja sada da pišem??? ccc

  • Like 3
  • Ha-ha 6
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Chaos Is Me said:

Pored nestvarne partije Avramovića i jako dobre Lessorta, ja bih na vašem mestu pohvalio i Moorea. Jako racionalno (osim ono jednom kad se zaleteo pa popio bananu), sve je ispogađao kad se lomilo i kad su naši malo pritisli Aleksu i počeli da ga udvajaju (kasno!), pri tome je bio staložen i za razliku od većine vaših igrača nije se isprimao zverski. 

 

Ovo za Moorea je tacno. Bio je gde je trebalo, uradio ono sto najbolje zna. Uz Kevina, Avrama i Lesora, najzasluzniji.

 

Sve i da Aleksuuuuu nije mega sralo sinoc, verujem da bi bile sanse da opet pobedimo. On je igrao iso jer je osetio da je to vece njegove karijere. Da je 2x promasio, drugacije bi napadi izgledali, ne bi se islo ovom sad-i-nikada-vise precicom.

 

Kevin me je daleko vise odusevio partijom jer za razliku od Alekseee, to nisu bili useri vec kosevi 1 majstora koji se napokon sabrao u derbiju.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sad kad pomenu Chaos udvajanje Alekse. 

 

Po meni možda je i ključna greška komšija uverenost da će Aleksu da stane šut, verovatno ne Radonjina ideja svakako. Ok, jasno nam je svima da nije sjajan šuter, ali opet, kada neko ko je bek, šutira 3 od 3 za tri poena, i to iz driblinga i preko ruke, onda valjda kažeš - ok, sada ćemo to da čuvamo agresivnije. 

 

Na 58-48 je šutnuo sam kao duh, bez ikakvog bloka i akcije,  nakon 3 trojke u prethodna 3 minuta. Verovatno i ključna trojka na -2, njegov igrač udvaja Pantera.

Posle toga tek ga uzima Lazić, ali preagresivno na 8-9 metara od koša, Aleksa ga probija, a strana pomoći ostaje svako na svome igraču i on sam polaže loptu.

 

Sledeća trojka ga Kalina čuva na 4 metra udaljen. Sledeća iz pika, isto protiv Kaline, isto bez pokušaja da se blokira taj šut. 

 

Tek sledeća trojka je šut preko ruke Dobrića valjda. 

 

Sve u svemu, moguće da bi neki flaster na njemu samo doneo više prostora Panteru i ostalima, ali ovo smo videli kako se završilo.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

50 minutes ago, realno *w said:

Sad kad pomenu Chaos udvajanje Alekse. 

 

Po meni možda je i ključna greška komšija uverenost da će Aleksu da stane šut, verovatno ne Radonjina ideja svakako. Ok, jasno nam je svima da nije sjajan šuter, ali opet, kada neko ko je bek, šutira 3 od 3 za tri poena, i to iz driblinga i preko ruke, onda valjda kažeš - ok, sada ćemo to da čuvamo agresivnije. 

 

Na 58-48 je šutnuo sam kao duh, bez ikakvog bloka i akcije,  nakon 3 trojke u prethodna 3 minuta. Verovatno i ključna trojka na -2, njegov igrač udvaja Pantera.

Posle toga tek ga uzima Lazić, ali preagresivno na 8-9 metara od koša, Aleksa ga probija, a strana pomoći ostaje svako na svome igraču i on sam polaže loptu.

 

Sledeća trojka ga Kalina čuva na 4 metra udaljen. Sledeća iz pika, isto protiv Kaline, isto bez pokušaja da se blokira taj šut. 

 

Tek sledeća trojka je šut preko ruke Dobrića valjda. 

 

Sve u svemu, moguće da bi neki flaster na njemu samo doneo više prostora Panteru i ostalima, ali ovo smo videli kako se završilo.

 

 

 

Cenim da bi se kod Vujošević Duška posle ovakvog šuterskog ludila probudio sa konjskom glavom u krevetu. Dobio bi ponudu koja se ne odbija. Dečko je nevidjena dijabola, i to ću misliti i ako ovakvu partiju ponovi i u finalu bilo čega. To se u ozbiljnim ekipama jednostavno ne dešava, pogotovo ne igračima od 27 godina. 

  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

Ma, jasno je da smo ovo videli sada i ko zna kada, ali svejedno mislim da može pozitivno da utiče i na njega i na ekipu, tj iz ugla reakcije protivnika.

 

Tj, možda će krenuti sa standardnim čuvanjem Alekse, gde njegov igrač pomaže, ide ispod bloka i slično, ali da će se to promeniti, makar u onim tekmama gde ubode recimo jedan, od prva dva šuta sa distance.

Naravno, da će da bude i suprotnih scenarija, gde baci dve cigle, izgubi samopouzdanje koje je ionako tanko, a protivnik kreni da se "štedi" na odbrani na njemu.

 

Madaru Žoc ne veruje, to je jasno odavno.

 

Jedina nada nam ostaje Mur, koji zaista može da pogodi ovoliki broj šuteva, ali to mora biti bolje pripremljeno.

Edited by realno *w
Link to comment
Share on other sites

____________

 

 

Elem, iako se slažem sa većinom napisanog, moram još par stvari:

 

Kada je počela tekma, posle 3 min sam bio u fazonu: Ok, ovo već nije skidanje gaća u drugom minutu utakmice kao na prethodna dva derbija.

Uz sve probleme koje smo imali tokom tekme, nemoguće se ne primetiti napredak, bar u nekim segmentima i nekim relativno kratkim periodima.

 

Recimo napad u prvoj četvrtini, kada samo dali 28 poena uz 1 od 4 za tri poena. Ok, bilo je tu dosta individualnog sa Panterove strane, ali to nije baš toliko iznenađenje. 

Druga četvrtina počeli problemi u napadu, ali je odbrana bila dosta bolja. Naravno, odbrana koju smo konstantno useravali lošim građenjem.

Taj skok je meni neshvatljiv problem, pokupili su nam sve "ničije" lopte, samo sa makar sa 2-3 manje takve, ukupan skor u skoku bi izgledao mnogo bolje, a mi bi dobili i lakše.

 

Još jedan bitan momenat: niska petorka Zvezde koja nas je u napadu mučila, početak četvrte četvrtine, Lesor rešava dva napada na niskom postu i tu pravimo +5/6, što je bila osnovica za veću razliku koju smo napravili nakon toga.

 

Kad sam već kod Lesora, ne mogu da ne spomenem Smajlija, šta li se sa njime dešava. Opet raspad u skoku kada je on u igri, u timskoj odbrani ne zna gde bode, u napadu jedino ako ubode neku trojku i to je to. Potpuni minus igrač u ovoj fazi, neverovatno.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Glede Alena,  sad sam već ubjedjen da mu je više odgovarala igra na petici. Nije on toliko brz da bi pratio protivničke četvorke a s druge strane protivničke centre može raširiti sa njegovim šutem za tri. Nekako mi taj šut izgleda ubojitije oružje kad je na petici.

Ako mu već izadju na šut, uvjek može proći onaj njegov ulaz.

 

Ne treba spominjati da ima gabarita da se gura sa centrima.

Edited by Ne sam Safete
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, Ne sam Safete said:

Glede Alena,  sad sam već ubjedjen da mu je više odgovarala igra na petici. Nije on toliko brz da bi pratio protivničke četvorke a s druge strane protivničke centre može raširiti sa njegovim šutem za tri. Nekako mi taj šut izgleda ubojitije oružje kad je na petici.

Ako mu već izadju na šut, uvjek može proći onaj njegov ulaz.

 

Ne treba spominjati da ima gabarita da se gura sa centrima.

Još nije "preboleo" dolazak Lesora. Isporučiće on i sa 4, i sa 5 ono što je planirano.

Edited by KockoOblo
Link to comment
Share on other sites

  • uvrnuto locked and unlocked this topic
  • uvrnuto locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...