Jump to content

KK Partizan 2021/22 - New dawn


Nelson Bighetti

Recommended Posts

16 minutes ago, Babaduka said:

 

Tavares je najbolji centar u EL, ali nije klasa prime Pekovića ni blizu. 

Pa Pekmen je bio odličan i u NBA, što Tavares nije mogao ni da prismrdi ni da dobije minute, a kamo li da dominira. 

 

 

betolingarova početna premisa je bila da je "peković poslednji veliki centar u evropi". pa je u tom smislu pomenut tavares kao očigledan primer jednog takvog u sadašnjem vremenu.

 

što se tiče prismrđivanja tavaresa u nba - moje mišljenje je da bi on u ovom aktuelnom trenutku, u kojem nesumnjivu vrednost imaju jakob poeltl kao "high end"* centar tog tipa & daniel gafford kao "low end" centar istog tipa -> definitivno našao svoju ulogu u zadatom spektrumu da je hteo. međutim, real verovatno plaća sasvim dovoljno da tavares ne pomišlja na takvu avanturu i fala bogu što je tako.

 

*edit: ne računam ovde goberta koji je u suštini tavares za luksuzno-sposobne.

....

drugim rečima, "poslednji veliki centar" bi u ovom slučaju bio "poslednji veliki centar-skorer"

Edited by uini
Link to comment
Share on other sites

Ok slažem se da bi u nekom scenariju možda mogao, ali nije, jednostavno prevelika je konkurencija, EL je sigurna niša, mnogi su mislili da mogu pa nisu, 

Jednostavno i kvalitet i sticaj okolnosti i uloga, mnogo je faktora.. 

Poslednji veliki skorer je Bobi, ali nije on klasa Pekovića, mada po meni nije prime Bobi mnogo slabiji od Tawaresa. 

Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, uini said:

oduzmeš tih 6pts na ono što donosi tavares u odbrani, onda još na ono što pekmen ne donosi = i dobiješ razliku.

 

što kaže kaos, košarka se dovoljno promenila da ovo što navodim ne može biti objektivan odnos, u kojem je tavares 7ipo dužina iznad pekmena. 

ali kada se uzme u obzir kontekst, (nekad / sad), jasno je da su makar egal po uticaju, ako već ne želimo da teramo mak na konac ko je bolji.

 

Mislim da Tavares ne bi mogao da pomeri Pekovića ni bagerom, a ono što on donosi u odbrani teško da bi važilo protiv Nikole. Generalno taj matchup bi se izvesno završio sa 5 ličnih Tavaresa, i popijenih 15/20 direktno preko njega.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Instinkt said:

 

Mislim da Tavares ne bi mogao da pomeri Pekovića ni bagerom, a ono što on donosi u odbrani teško da bi važilo protiv Nikole. Generalno taj matchup bi se izvesno završio sa 5 ličnih Tavaresa, i popijenih 15/20 direktno preko njega.

 

1na1 sa darkeljom milicicem u kavezu gde je podloga na kojoj se igra blato a obruc od naftom upaljene bodljikave zice = tavares bi verovatno bio mrtav ali nije to merilo na kojem pociva ova prilicno apstraktna diskusija ( :

  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

Govorio si da su egal po uticaju, okej, no opet, mislim da kad se sve sabere i oduzme Tavares nije na Pekovićevom nivou. On jeste sad faktor, verovatno i najveći u Evropi na toj poziciji, ali čini se da je to više splet nekih drugih okolnosti nego pokazatelj njegove igračke klase. 

Link to comment
Share on other sites

Zagrevanje. 

 

Zao mi je Borca, iskreno, plus sto ovakva razlika nikome ne cini uslugu. Ali ekipe koje su toliko nivoa ispod Partizana/Zvezde imaju taj problem da, cim se favorit osetnije odvoji, njima se stegnu ruke, redjaju se pocetnicke greske, nastupi strah od debakla i onda se on i dogodi. 

 

S druge strane, Partizan je igrao ozbiljno (bez potcenjivanja) svih 40 minuta jer samo tako se treba i moze igrati. Narocito kada te trenira 1 Zeljko i kada je u sastavu 70 tak% mladih igraca koji i dalje imaju nesto da dokazu

Edited by Alex_Serbia
Link to comment
Share on other sites

Dobar je bio Balša. Mali su ovi, ali svejedno, baš ih je maltretirao.

I pade ozbiljno razigravanje Tristana. Koliko nije mogao da se sastavi ni u odbrani ni u napadu, ali isforsirao ga Željko, na kraju se i oslobodio.

 

Ali momenat broj 1 je postava Trifa, Dangubić, Smajli, Tristan, Balša/Miletić. Verovatno najviša petorka neke ekipe, koju sam u životu video.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Prvo uzivo gledanje Partizana iz hale ove godine preko puta klupe Partizana i tik iza Novice legende. Protivnik nije reper za bilo sta ali imam tri sporedna utiska. Prvo Miletić. Ok neki 13. igrac ali da nije Cacanin ne bi ni primirisao ni u dosta slabijem timu, skroz pogubljen, Zeljko mu stalno zvizdi i podseca sta da igra. Drugo Kuruc. Ubedljivo nase najbolje krilo. Na svakoj izmeni salje mu Androica da ga nesto riba.😁

I trece Ledej. Ajde sto je klasa to se zna, ali on sve vreme na klupi stoji i animira sve oko sebe, veliki pozitivac. 🙂

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Čeka nas divno veče, praznik košarke koji će uveličati navijači na tribinama. Sudeći po pripremi od sinoć, imaćemo vrhunski set na mejnstejdžu gde će se vrteti najveći hitovi o porodici Čović, Ratku Mladiću, Kosovu, Zvezdi, FMP-u i palim saborcima. A sve to samo kao stepenik i priprema ka planiranom centralnom hepeningu u nedelju.

 

Jer prosto nije dovoljno da samo imaš sns biznismena na čelu kluba i možda 10% "čistih" para u budžetu koje moraš da progutaš i racionalizuješ, uvek ti se servira i poneki specijalitet kuće kao dezert, pa ti kusaj bato i pitaj je l' ima još.

  • Like 20
  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Arsenije Pesic said:

Čeka nas divno veče, praznik košarke koji će uveličati navijači na tribinama. Sudeći po pripremi od sinoć, imaćemo vrhunski set na mejnstejdžu gde će se vrteti najveći hitovi o porodici Čović, Ratku Mladiću, Kosovu, Zvezdi, FMP-u i palim saborcima. A sve to samo kao stepenik i priprema ka planiranom centralnom hepeningu u nedelju.

 

Jer prosto nije dovoljno da samo imaš sns biznismena na čelu kluba i možda 10% "čistih" para u budžetu koje moraš da progutaš i racionalizuješ, uvek ti se servira i poneki specijalitet kuće kao dezert, pa ti kusaj bato i pitaj je l' ima još.

 

Samim navijanjem i pasioniranim pracenjem BG blizanaca pristajes na racionalizaciju i svojevrstan navijacki autizam. 

 

tatko elementi

Mislim da ste vi ipak u prednosti tu, nije nama sns u klubu nas je sns okupirao al uzivamo u posledicama okupacije 😁

 

krk elementi

Bas bih voleo finale cz part zbog duela Tristan/Balsa-Kuzmic/Mitrovic. Prvi derbi je bio bas dobar, dosta nekih forica su izvukli treneri, Radonjic je tu pobedio sa Davidovcmen na Lideju.

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Tamburinjo said:

Samim navijanjem i pasioniranim pracenjem BG blizanaca pristajes na racionalizaciju i svojevrstan navijacki autizam. 

 

Naravno, zato se i nerviram. Nije da nisam pokušavao da se 'skinem', ali avaj. 

 

19 minutes ago, Tamburinjo said:

Bas bih voleo finale cz part zbog duela Tristan/Balsa-Kuzmic/Mitrovic. Prvi derbi je bio bas dobar, dosta nekih forica su izvukli treneri, Radonjic je tu pobedio sa Davidovcmen na Lideju.

 

Ne verujem da će se Tristan naigrati. U svakom slučaju, čekaj da Tristan i Balša prvo prođu Pantića i Izundua, pa da pričamo. U svakom slučaju, ja bih voleo da u duelima s vama guramo loptu što više na centre.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Arsenije Pesic said:

Ako vam mi ne opravimo Pefija, niko neće.

 

nisi otpratio prvu tekmu protiv rashkovih demona. pefi je istakao emvipi kandidaturu, koja će kulminirati presudnom tricom u finalu, krajem prvog poluvremena, jer sve pefijeve trice su venac na protivnikov grob.

  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...