Jump to content

KK Partizan 2021/22 - New dawn


Nelson Bighetti

Recommended Posts

najbitnije je da se pobedjuje

ekipa je nova i pocetak je sezone

ekipa se (jos) navikava na trenera a i trener na njih

naravno da se svi nadamo da ce biti na maksimumu kad bude najpotrebinije

 

poseta je ocekivana

mislim da ce na ovim "manjim" utakmicama 90% publike ciniti sezonci jer cene karata nemaju veze s mozgom, za "vece" tekme ici ce to koja hiljada vise

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Arsenije Pesic said:

Meni je od početka utisak da ovoj ekipi KKP, za neke ozbiljnije rezultate, fali i centimetara i kilograma i kilovata.

 

mislim da centimetara ne fali, već samo jedan centar u centimetrima & umeću. vi zapravo imate prilično visoke 5orke samo nemate relevatnog centra.

kilogrami se precenjeni u današnjoj košarci, zapravo ja lično više volim brze i okretne ekipe koje pri tome nisu obavezno neki smolbolovi; sa većom frekvencijom šuta i šuta za 3pts, dolazi do potrebe da ti ekipa bude dinamična i versatile, kako u napadu, tako i u odbrani. danas se ofanzivni skok češće pokupi na 4 metra od koša nego pod samim obručem, tako da te klasične borbe za poziciju teškaša nisu tako učinkovite i česte kao nekada ranije.

 

šta si kilovati u ovom postu? neki firepower ili nešto drugo?

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, oubrevo. said:

 

mislim da centimetara ne fali, već samo jedan centar u centimetrima & umeću. vi zapravo imate prilično visoke 5orke samo nemate relevatnog centra.

kilogrami se precenjeni u današnjoj košarci, zapravo ja lično više volim brze i okretne ekipe koje pri tome nisu obavezno neki smolbolovi; sa većom frekvencijom šuta i šuta za 3pts, dolazi do potrebe da ti ekipa bude dinamična i versatile, kako u napadu, tako i u odbrani. danas se ofanzivni skok češće pokupi na 4 metra od koša nego pod samim obručem, tako da te klasične borbe za poziciju teškaša nisu tako učinkovite i česte kao nekada ranije.

 

šta si kilovati u ovom postu? neki firepower ili nešto drugo?

 

Bekovska linija je recimo sva sitna i slabašna. Često preuzimamo u odbrani i mismečevi su baš ozbiljni. Puno puta fino i izrotiramo, radi strana pomoći ali je recimo Madar/Mur/Avramović preslab i igrač ga lagano unese u koš, ili mu skida loptu s glave iako je ovaj sasvim korektno zagradio. Dodaj tu i Pantera i Zagorca koji su baš ono lagani igrači. Kilovati u smislu snage, čvrstine. Ledej i Smajli su na primer snažni igrači, ajde i Danga i možda donekle Trifa. Ovo ostalo sve nejač. A nema ni toliko brzine da nadomesti ovo što fali.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Arsenije Pesic said:

 

Bekovska linija je recimo sva sitna i slabašna. Često preuzimamo u odbrani i mismečevi su baš ozbiljni. Puno puta fino i izrotiramo, radi strana pomoći ali je recimo Madar/Mur/Avramović preslab i igrač ga lagano unese u koš, ili mu skida loptu s glave iako je ovaj sasvim korektno zagradio. Dodaj tu i Pantera i Zagorca koji su baš ono lagani igrači. Kilovati u smislu snage, čvrstine. Ledej i Smajli su na primer snažni igrači, ajde i Danga i možda donekle Trifa. Ovo ostalo sve nejač. A nema ni toliko brzine da nadomesti ovo što fali.

 

što se visine tiče, koliko vidim, najniži je moore sa 185cm, madar je 190cm, punter i avramović viši (192-193cm), triga 199cm, i tako dalje. 

danguba 204, rade iz lovca 205, kurucs 206, smailagić 208. jedino leday 201.

 

madar je kao i većina 20ogodišnjaka u deficitu onoga što zovu ol'man's strenght. opet, čini mi se da je willing defender, kao i moore. hajde da kažemo da je tu problem sa snagom ali nije da su rupe na perimetru a kod preuzimanja je već stvar trenerove odluke

 

punter je jedan od boljih defanzivaca koje sam gledao u zvezdi. to što je tanak nema veze, mislim da će on biti najbolji defanzivac u ekipi ako se ne šteka. zagorac, tj rade iz lovca igra dobru odbranu. 

 

nisam gledao partizan od pripremnih tekmi, pa nemam konkretne situacije - koji igrači lagano unose madara / moorea / avramovića pod koš - neka krila i krilni centri ili igrači sa njihove pozicije? ako je ovo drugo, to je problem ali do sada ste igrali aba ligu protiv loših ekipa, nešto ne verujem da su zadar, split i studenti krcati nekim rmpalijama. a što se građenja tiče, zavisi od pozicije ali valjda jedan igrač gradi (obično ne bek) a ovi skakački sposobniji kupe?

 

ne znam, mislim da bi dolazak kompetentnog centra promenio taj utisak iz osnova; 

visine definitivno ne fali a i odbrambeno su to uglavnom solidni i dobri igrači pojedinačno. 

 

to i dalje ne znači da timski ne ide sve kako treba, mada sam pročitao jutros da je željko bio zadovoljan defanzivom (njegova izjava) a da su mu problem izgubljene lopte.

Link to comment
Share on other sites

Kao što rekoh, to pričam iz perspektive da ova ekipa treba da osvoji ili aba ligu ili evrokup. Da bi to uradila, mora da igra protiv i da pobeđuje fizički snažne i dominantne ekipe. Konstatujem da trenutno nema municije za to.

 

Što se tiče tvog pitanja za unošenje igrača, mislio sam na krila/centre kod preuzimanja. Takođe, muka je i kad imaju loptu, kod svakog udvajanja su na ivici izgubljene jer prosto ne mogu pasom da prebace odbranu.

  • Like 5
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Nije mi jasno zasto se vec seda Madaru za vrat. Decko je ziasta talenat, ali mu je sasvim sigurno potrebno vreme. Ako je neko ocekivao od njega neki Goss imapkt from day 1, to je iskljucivo njegov problem. Mozemo diskutovati o tome je li trebalo dovesti jednog 'cistog' plejmejkera sa nekakvim iskustvom igranja evropske kosarke, ali to nema i ne moze da ima nikakve veze sa Yamom i njegovim igrama. 

 

Sa Balsom je sasvim druga prica, ne znam da ga je neko ovde okarakterisao kao pojacanje kada je objavljeno da je potpisao. Nazalost, on je danas maltene u svakom smislu losiji igrac nego sto je bio pre 3 godine i taj steady trend opadanja akcija kod tako mladog igraca je uvek crveni alarm. Ne bih licitirao, ali su sanse da on postane legit rotacijski igrac uopste na nekom late EC-EL nivou prilicno male. 

 

 

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Recimo da se slazem sa vecinom napisanoga. U sustini, manje vise svi vidimo sta nedostaje ovom timu, kao i odredjene mane pojedinaca u ovom trenutku.

Za ovo drugo se svi nadamo da ce svi igraci i tim rasti tokom sezone, i da ce napredovati.

Za ovo prvo, pored ociglednog nedostatka centra, koji je najvljen da ga trazimo, i bez koga nastaje ozbiljna rupa kada Alen ozadje iz igre, ja bih skrenuo paznju da nama Kuruks jos nije odigrao zvanicnu utakmicu, te da realno ne znamo sta mozemo od njega dobiti, a jos manje mozemo da znamo sta je Zeljko sa njim zamislio. Nekako mi on deluje kao onaj igrac, koji ako se namesti, moze biti bas veliki upside.

 

Na ruku nam ide i lagan raspored na pocetku sezone, koji nam daje prilike za uigravanje i da bezbolno premosti neigranje Kuruksa i tog centra.

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • uvrnuto locked and unlocked this topic
  • uvrnuto locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...