Jump to content

KK Partizan 2021/22 - New dawn


Nelson Bighetti

Recommended Posts

10 minutes ago, Nemam_ti_kad said:

Nije li Trifa malo nadmen? Stekao sam takav utisak sa daljine

 

Dečko trči na petama(ne znam da li je iko primetio), što izaziva sablazan i na basketu ispred zgrade.Ni on ni Koprivica nisu u KKP zbog nekog neverovatnog talenta, nego da se učini starim drugarima.Srbija brale...

Link to comment
Share on other sites

za trifunovića je bila mini drama, dal' će u zvezdu ili partizan a sad ispade da je tu preko veze

 

nisam impresioniran njegovim igrama ali tako se kod nas svako malo priča za nekog igrača, čim do određenog perioda ne ispuni imaginarno-zamišljeni nivo, da je tu zbog nekoga i veza. vasa micić mi prvi padne na pamet

 

srodno sa tim, juče sam pročitao ovde ili na lajvu nešto tipa "madar veliko razočarenje"

dečko ima 20 godina, kao i taj trifunović uostalom. treba vremena za sve

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, realno *w said:

Jbg, taj šut koji ima je prošle sezone u EC bio 29%, a ove je za sada na 1-5. Mahom iz dobrih pozicija.

 

Protiv Zadra je imao dobro kucanje, faul koš iz ofanzivnog skoka, učestvovao je u igri uglavnom.

Trifa u drugom delu aba lige prosle sezone 45,83% na solidnom uzorku, bolji procenat nego Pejdz u tom periodu (naravno, Markus je sigurno imao teze suteve i fokus odbrane na njemu).
U prvom delu sezone je imao ocajan sut.
 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 10/1/2021 at 4:47 PM, oubrevo. said:

za trifunovića je bila mini drama, dal' će u zvezdu ili partizan a sad ispade da je tu preko veze

 

nisam impresioniran njegovim igrama ali tako se kod nas svako malo priča za nekog igrača, čim do određenog perioda ne ispuni imaginarno-zamišljeni nivo, da je tu zbog nekoga i veza. vasa micić mi prvi padne na pamet

 

srodno sa tim, juče sam pročitao ovde ili na lajvu nešto tipa "madar veliko razočarenje"

dečko ima 20 godina, kao i taj trifunović uostalom. treba vremena za sve

Svi koje si naveo, i mnogi koje nisi, imali su uspone i padove u karijeri, i u godinama u kojima je Trifunović sada. Trifunović nema ni uspon ni pad, on je konstatntno beskoristan. Čak je i Filip Čović pokazao da zna (i razume) da igra košarku, sa nekom količinom talenta. Ovaj naš Filip je običan pripaljivač trojki (IZ situacija koje drugi kreiraju) sa malim procentom uspešnosti. I to je sve što će obeležiti njegovu karijeru. Bilo je u prošlosti mnogo igrača, ogromnog talenta, koji nisu od sebe napravili košarkaša. Ovaj nema nikakav talenat,a i ako ga ima, rad sam čuti koji su to skilovi koji ga stavljaju u prvih 12 igrača KKP. 

Edited by KockoOblo
Link to comment
Share on other sites

okej, ti znaš već kakvu će karijeru imati igrač od 20 godina.

 

ja nešto ne volim da diskutujem na tim osnovama: vidoviti ljudi ili ljudi koji imaju delorean iz povratka u budućnost a usput pišu "nema nikakav talenat" (varijanta suverenih stavova "sranje / sjajno", krš / vrh")

 

porediš ga sa kraljem filipom prvim od železnika, valjda da bi mi pojasnio kako on ima oca koji ga gura. to ipak moraš nekim kanalima da priupitaš željka, kako je došlo do toga da čovek sa reputacijom najboljeg evropskog trenera svih vremena sada ima nekoga ko je tu preko veze. ja sam pomenuo vasu micića jer je svojevremeno na ovom tj prošlom forumu isto išla snažna kampanja za njega od strane par likova kako ga duda vodi u repku preko veze jer je on njegovo kumče a ima te spore noge. to je bilo 2013. godine, kada je vvasa imao punih 19, tako da još nije stigao da ima padove u karijeri. danas, tj prethodnih xy godina se ti likovi ne javljaju na temu, kao što nećeš ni ti, ako bude imao dobru karijeru.

 

možda trifunović zaista bude loš igrač - kada posteri na internetu polarizuju svoj stav i daju tako isključivo mišljenje - uvek postoji 50% šanse da budu u pravu.

 

Edited by oubrevo.
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Znam.

Razlika izmedju Vase i Uroša je u tome što je Vasa i sa 15 godina bio košarkaš, koji je iz raznih razloga postao odličan igrač kojugodinukasnije od projekcije. Uroš je samo još jedan lik u koloniji pecarskih, koji se decenijama muvaju po KKP i CZ, iz razloga koji nemaju puno veze sa košarkaškim talentom. 

I da, tvrdim da je jebeni Filip Čović Ajverson lično, za ovog tipa koji ne zna da trči, a ima profi ugovor u košarkaškom gigantu iz BGD (ne iz Kosjerića).

Čekam da mi bilo ko objasni,koje košarkaške veštine poseduje Uroš Trifunović? 

Link to comment
Share on other sites

trifunovic je trenutno na nivou potencijala, kao i vecina igraca od 20 godina koji se ne zovu luka doncic, pa samim tim se ja ne usudjujem da koristim tvoju autoritativnu logiku "ima / nema" 

 

on je trenutno bek sa streaky sutom ali sama forma meni licno izgleda okej, pa valjda ne treba davati finalni sud na temu u ovom trenutku? 

 

ako taj sut bude stabilan, njegov frame mu daje priliku da igra solidnu odbranu i da maltretira sitnije cuvare u napadu - sto posledicno dovodi do prilike da cesto ide na liniju za slobodna bacanja, sto je, jel te, bitan faktor u kosarci. u mladjim kategorijama je pokazivao i smisao za asistenciju, tj sekundarnu organizaciju. 

 

sve su to potencijalni kvaliteti, koji ce se mozda posloziti a mozda i nece. 

 

rad sa zeljkom ga sigurno nece uciniti losijim igracem u drugoj sezoni seniorske kosarke, tako da, imaj malo strpljenja, pa da vidimo da li tvoja "veca-manja" metoda podrzava tu projekciju propasti ili ce biti igrac od njega. 

  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, oubrevo. said:

trifunovic je trenutno na nivou potencijala, kao i vecina igraca od 20 godina koji se ne zovu luka doncic, pa samim tim se ja ne usudjujem da koristim tvoju autoritativnu logiku "ima / nema" 

Prošla su ta vremena, i u košarci, gde sa 20g. ne znaš ništa, pa ćeš onda radom i ne znam čime postati barem Vesa Petrović. Za Koprivicu verujem da može do prosečnosti (možda i više od toga), a Uroš može da bude bekap u nekom Dunavu ili Tamišu.Ili možda ne vidim dobro,nešto što drugi vide...kako god,vreme je pred nama.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, oubrevo. said:

rad sa zeljkom ga sigurno nece uciniti losijim igracem u drugoj sezoni seniorske kosarke

 

Decko igra sa seniorima vec 4. sezonu. OK, nije igrao puno u pocetku (mada igrao je u Mladosti), ocekivano, ali svakako nije mu ovo "druga sezona seniorske kosarke". 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...