Jump to content

Jokić u reprezentaciji


Darko

Recommended Posts

24 minutes ago, Chaos Is Me said:

Ja uopšte nisam neki fan Jokića ali stavljati u istu rečenicu Ilgauskasa i dvostrukog uzastopnog mvp-a nba lige najblaže rečeno nije najsrećnije poređenje.

 

Istina, baš nije za poređenje. Ako ćemo o značaju za srpsku košarku, može se uporediti sa Bodirogom, koji nikad nije kročio na NBA parket ali je za većinu nas svetinja što se tiče košarke. 

Link to comment
Share on other sites

uff ne znam kako porediti jokica i bodirogu, toliko razlicit pristup repki na svim nivoima 

 

dolazio je u repku od prve prilike, sa 22 godine 1995e i bio 6i igrac dva turnira, iako je vec bio ime u evropi i bolji od konkurenta u repki. 1997. je i dalje bio neki cca cetvrti igrac po znacaju, danas bi to bilo za sudjenje selektoru a opravdanje za takvu zvezdu da ne dolazi vise jer ga ne postuju. tek 1998. dobija kljuc u ruke u sastavu sa rebracom, jednonogim saletom i marginalcima, gde uzimaju titulu koju niko nije ocekivao a 2002. igra finale kao majkl dzordan. 

 

mislim da je za 10 godina u repki promasio par turnira zbog povrede 

 

niko nikada nece moci da se poredi sa jokicem, jer, 2x nba mvp ali sa bodirogom mogu da poredim samo teodosica i bogdana, neuspesno, if you catch my drift. 

  • Like 6
  • Thanks 4
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 5/21/2022 at 7:06 AM, uini said:

niko nikada nece moci da se poredi sa jokicem, jer, 2x nba mvp ali sa bodirogom mogu da poredim samo teodosica i bogdana, neuspesno, if you catch my drift. 

 

Promaklo mi je ovo, verovatno jer si odgovorio bez quote-a, pa zato nisam prokomentarisala. Jasno mi je šta ti hoćeš da kažeš, ovo jeste tačno. Ono što sam ja htela da kažem je da je Bodirogin doprinos reprezentaciji značajniji za srpsku košarku od Jokićeve NBA MVP titule x2, bar s moje tačke gledišta.

Edited by DameTime
gramatika
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 5/19/2022 at 5:09 AM, mr clutch said:

Propustio si tu čast da gledaš Djura Ostojića u svetom repkinom dresu. 

 

И чувени коментар господина са мог аватара "Радује добра игра Ђуре Остојића са 7 поена и 6 скокова", а Руси нас одвалили ту прву са једно 15 разлике. 

  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Dracarys said:

Bas nesto razmisljam... Mogao bi prosecni Srbenda da opet zavoli Jokaru ovo leto. Voli masnu 'ranu i pivcugu ( a i predsednika Vucica izgleda) , da se skine go do pasa i peva narodnjake, "jebe drogirane crnce u Ameriku na pamet", bio debeljan... Mnogo je blizi vajbu obicnog naroda nego Nole vegan,setac pudlica recimo 😄

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Ne ide u teretanu, jede samo masnu 'ranu

5 minutes ago, Kosjan Willavić said:

Bas nesto razmisljam... Mogao bi prosecni Srbenda da opet zavoli Jokaru ovo leto. Voli masnu 'ranu i pivcugu ( a i predsednika Vucica izgleda) , da se skine go do pasa i peva narodnjake, "jebe drogirane crnce u Ameriku na pamet", bio debeljan... Mnogo je blizi vajbu obicnog naroda nego Nole vegan,setac pudlica recimo 😄

Ako ga prosečni Srbenda nije do sada zavoleo, neće ovo leto ništa promeniti.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Kosjan Willavić said:

Bas nesto razmisljam... Mogao bi prosecni Srbenda da opet zavoli Jokaru ovo leto. Voli masnu 'ranu i pivcugu ( a i predsednika Vucica izgleda) , da se skine go do pasa i peva narodnjake, "jebe drogirane crnce u Ameriku na pamet", bio debeljan... Mnogo je blizi vajbu obicnog naroda nego Nole vegan,setac pudlica recimo 😄

 

Dok ne istetovira neke cetnike, oplete po sudijama i zenskim im rodjacima, nema nista od toga. 😄 

 

(ili barem Principa i Kosovku devojku tattoo)

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Dracarys said:

Ne ide u teretanu, jede samo masnu 'ranu

Ako ga prosečni Srbenda nije do sada zavoleo, neće ovo leto ništa promeniti.

Videces kako ce da se promeni narativ uzmemo li srebro/zlato, cini ti se 🙂

2 minutes ago, Kooineeperk said:

 

Dok ne istetovira neke cetnike, oplete po sudijama i zenskim im rodjacima, nema nista od toga. 😄 

 

(ili barem Principa i Kosovku devojku tattoo)

Pre ce Sarca ili Jabucila,ako smo kod epskih likova 🙂

Link to comment
Share on other sites

Just now, Kosjan Willavić said:

Videces kako ce da se promeni narativ uzmemo li srebro/zlato, cini ti se 🙂

Pa već je uzeo jedno srebro i čim je počeo da propušta takmičenja, znamo kako su ga sve nazivali pojedini ljudi.

 

E sad da li bi zlato nešto promenilo, ne znam.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Dracarys said:

Pa već je uzeo jedno srebro i čim je počeo da propušta takmičenja, znamo kako su ga sve nazivali pojedini ljudi.

 

E sad da li bi zlato nešto promenilo, ne znam.

Nije tada bio ni priblizno dobar kao sto je sada, zato nije ni percipiran kao nesto bitan u tom timu 2016.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pa imao je najveci indeks korisnosti od svih igrača Srbije na OI. Protiv Hrvata  je bio jedan od kljucnih igrača, clutchovao slobodnjacima u finisu. Imao je i svemirsku partiju protiv SAD u grupi. Prije toga je bio MVP kvalifikiacija za OI.

Edited by Bojdo
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ta partija protiv USA uopste nije bila nesto posebno bitna.

 

Protiv Hrvatske 12 poena, 3 skoka, 13 indeks - mislim, nije on neki junior od 18 godina pa je eto klacovao i zato je heroj.

 

Od igraca poput njega se ocekuje da isporuci 20+10 bez da se oznoji na vecini utakmica. Treba samo pogledati sta Luka radi i kako Slovenija prolazi. Ne znam sta bilo kome znaci neko srebro sa Jokicem koji daje 12 ili 15 poena kad je bitno - to srebro su onda drugi osvojili, uprkos njegovom nonsalatnom pristupu.

 

Isto vazi i za Vucevica i Pekovica i njihove statistike u CG - ok, super je sto su se pojavili, ali nisu bas ni morali ako ce da daju 10 poena i imaju 5 skokova.

Link to comment
Share on other sites

ОИ су биле после прве Јокићеве сезоне у НБА (и такође прва сезона ван Меге) тако да није било ни реално да даје 20 поена и има дабл дабл у просеку.

 

Да сад на овом првенству одигра као ОИ 2016 било би разочаравајуће али тад уопште није било нити је ико очекивао од њега да буде главни играч те године.

Edited by Урош19
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nakon 3 meseca vozanja konja, neizbijanja iz kafane i pekare, pa kad dodje sa dva bureka u dzepu i voljnim faktorom fizickog radnika na izgradnji piramida, ima da pokida🤣

Salu na stranu, sto se mene tice nije morao ni ovo takmicenje da igra, pamtim vremena kad je reprezentacija bila svetinja, i kad niko nije morao da kleci i moli neko pretalentovano, a razmazeno deriste da se smiluje i ucini nam cast da zaigra u nacionalnom dresu. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...