Jump to content

Jokić u reprezentaciji


Darko

Recommended Posts

2 minutes ago, fancy said:

 

Naravno, baš to odavno i pričam.

Iz razumljivih razloga ovo ovde me lično dotiče :classic_smile:

 

Veoma tužna priča. 

Priča koju je Hanter Tomson (verovatno i mnogi drugi sem njega) prorekao pre nekoliko decenija, o talasu koji se razbio.  

 

Muzika je ukačena kao jedan od medijuma koji može da oblikuje i samim tim je i ona takođe anestezirana i filtrirana. Zbog čega se propagira muzika bez smisla (neko je napisao, "hitovi" koji će biti zaboravljeni za 2 meseca), upravo jer je takva muzika bezopasna po bilo koji establišment. Samo luda zabava i sve je super i najbolje ikada. Sa stanovišta nekog ko se bavi kulturnom dinamikom u istoriji (neizbežno i propagandom) skidam kapu u tom smislu. Jači  potez od bilo kakvih kraljeva-bogova, kraljeva-sveštenika, hrišćanskih obećanja o večnom životu itd. 

  • Like 6
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, fancy said:

 

Videh citat :thumbsup:

 

Čim sam pročitao post odmah mi se citat "javio". Generalno gotivim Hanterovo pisanije ali subjektivno taj pasus je nešto najbolje što je napisao, premda bih lično želeo da je promašio ceo fudbal. 

Edited by Holivud
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ako već pričamo o elitizmu, može priča da se okrene i na drugu stranu. Folk i turbo folk slušaju ljudi koji su najbolji na svetu u onom čemu se bave, poznati i priznati, govore strane jezike i imaju milion stranjskih poznanstava i prijateljstava, videti pod Jokić, Đoković, Dončić... Jbg, stvari mogu i tako da se postave.

 

Drugo, ako pričamo o progresivnosti, neki nekadašnji progresivci su se najstrašnije prodali i saučestvuju u uništavanju ove zemlje ili su prsli kao zvečke.

 

Dalje, mnogo toga lošeg može da se kaže o turbo folku, ali teško da su oni značili okretanje nacionalnom - upravo su oni ubacili aktuelne ritmove u svoj melos, nastavili da kradu stranu muziku a mnogi od njih su podigli i nivo profesionalnosti. Mnogo je veći sada trip "udri po nacionalnoj noti u svakoj pesmi" nego što je bio u radovima Cece, Mire, Željka Šašića, Ivana i ko zna koga od vedeti devedesetih. Naravno, na stranu oni kao BMK koji su na tome izgradili karijeru ili pevanje blokova nacionalnih pesama.

 

Zanimljivo je kako sve što nije turbo folk postaje progresivno za potrebe ove rasprave, iako se mnogi zastupnici ove teze gade mnogo čega što je takođe bilo veoma popularno osamdesetih -  sav sarajevski i dobar deo ostalog popa ili roka. Sad su i oni dobri da bi se dokazala teza. Uostalom, u SFRJ je u jednom trenutku pomenuti fakin' Plavi orkestar bio tema ozbiljne rasprave "drugova iz komiteta" i razvlačen po medijima, maltene su bili simbol bunta protiv sistema. Kako se stvari okrenu.

 

Da se ne lažemo, dobrim delom su tzv. progresivci sami sebe uništili i bili krivi za sunovrat cele scene. Malo su se fizički uništili a malo su prestali da se razvijaju i da dižu stvari na viši nivo i muzički i produkcijski i organizacijski. Više puta sam pričao sa poznanikom koji je upetljan u realizaciju raznih muzičkih emisija i ima dosta veza u tom svetu i kaže da je većina naših nefolkera uvek bila veoma neozbiljna. Takav pristup može da prođe neko vreme i da zablista na kratko ali ne može da traje. Kako narodnjaci nisu pobedili Balaševića ili razne pop pevače? Možda zato što je stalno napredovao i nudio novo a opet isto. Eno, vidim vest i klip da su hiljade slušale Petra Graša u Leskovcu i pevali s njim, Džiboni puni drugu Arenu, Čola ih je napunio šest pre neku godinu. Konstrakta je napravila haos i među klincima koji slušaju trep kad je izbacila nekoliko novih stvari i pokazala ozbiljan rad. Žena ne sedi kući i ne kuka kako je u njeno vreme bilo bolje nego kreira ovo vreme. Ljudi nemaju problem da čuju nešto drugo ako im se ponudi i pritom liči na nešto.

 

Ima toga još ali i ovo je previše za jedan post.

  • Like 6
  • Thanks 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, DameTime said:

 

Ne, moja baba je samo živela u iluziji da je "nekad sve bilo bolje", što je apstraktan pojam jer kad god sam je pitala šta je to bilo značajno bolje u Srbiji nije imala odgovor. Generacijski jaz ne bi ni bio tema da fensi nije počeo sa gusla kako svi rodjeni posle 80ih to "ne mogu da shvate". 

 

Izvini što se još jednom vraćam na ovo - ne, ovo niko ili barem ja ne tvrdim. U apsolutnom smislu danas je neuporedivo bolje nego pre 20 ili 30 godina, manje je bolesti, jedemo bolju hranu (neverovatno, ali istinito), imamo bolje lekove, bolji prevoz, bolje komunikacije, lakše mogućnosti puitovanja. Ne govorimo o tome, o trenutnoj poziciji u koordinatnom sistemu - koja je nesumnjivo neuporedivo bolja - nema ratova u okruženju, nema bombardovanja, redova, hiperinflacije, random ubistava na ulicama, skidanja patika i nakita. Govorimo o pravcu intenzitetu i smeru nekog vektora kretanja ka nekom "željenom stanju". Taj vektor je tada definitivno postojao i bio definisan ka nečemu što smo u mom barem okruženju zamišljali kao neku Češku posle pada Zida. Danas je taj vektor sveden na točku.

 

57 minutes ago, DameTime said:

Inače ovo što demonstrirate je čist muzički elitizam; dakleM traži se način da se pripišu super vrednosti muzici koja je vaš djir, a sve loše muzici koja vam to nije. 

 

Nekad je narod smatrao hevi metal satanizmom, a i dan danas imaš likove koji kažu "prljave metalike" i npr. poistovećuju to sa zvukom koji je daleko najmekši u tom žanru i svim podžanrovima.

 

Nemojmo isključivati objektivne vrednosti i pokušavati da provučemo Bregu kao nekog jugoslovenskog Brajana Ferija, pošto nije.

 

57 minutes ago, DameTime said:

I da, kad smo kod buntovničkog duha, pa vaša generacija nam je u amanet ostavila nedostatak istog u ovom falusu od države.

 

Ovo je dosta diskutabilno, ali da, mogu da prihvatim. Trenutak u kojem ja, tada već poprilično mator, dolazim do ovog saznanja je baš 2012ta u kojoj ja pokušavam grčevito da ubedim drugare i okolinu da, now get this, izađu na drugi krug izbora. 

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, fancy said:

Košarka je na Voxu već odavno i više od košarke, pa i više od života, stoga apsolutno podržavam da ostane ovde.

Teme se ovde razvijaju organski, granaju se i rastu u smeru odakle dolazi sunce.

 

Kada se prebace u zagušljivu atmosferu plastenika PDF-a Politika, veoma brzo uvenu.

  • Like 3
  • Love 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Holivud said:

 

sve je super i najbolje ikada

 

Danas ovo često kačim kod mlađih generacija. Iskreno mi nismo bili u fazonu da je u naše vreme sve naj naj.

Iako je to bilo vreme novih tehnologija (interneta, buma gejming konzola, mobilnih telefona), drugačije muzike - metal, grandž, hip hop, rejv.

Sport se digao na visok nivo, era Džordana, najjače italijanske lige u istoriji, uspona engleske premijer lige.  Opet, imali smo poštovanje za "stare majstore". Tada je retko ko izjavljivao da su npr Pele, Maradona, Medžik ili Bird bili amateri i nipodištavali ih.

Ne znam da li je do vaspitanja ili do generalnog shvatanja da bez Atarija 2600 ne bi imali Playstation ali apsolutno nismo bili u fazonu da je danas sve naj naj a sve pre toga sranje neopevano i da je pozivanje na isto kuknjava za prošlim vremenima.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Svi ste u pravu zapravo.

Muzika je duhovna hrana ali zavisi pre svega od duha vremena i prati trendove.

 

Kod nas kulturoški trend, posmatrajući muziku i kinematografiju u poslednjih desetak godina, prikazuje kako je lepo biti deo kriminalnog miljea. Teško je zamisliti da tu može biti bilo kakvog bunta proisteklog iz muzike.

 

Ne postoji nikakav plan ove sumanute vlasti da dovede do dodatnog zaglupljivanja sem mnogostruko manjeg ulaganja u kulturu. Što će se za koju godinu ispostaviti kao sasvim dovoljno.

 

Sve generacije, poslednjih 70 godina su užasavajuće. Pogotovo ti ljudi koji žive sa penzijama od 25k i glasaju za svakog šizofrenog manijaka sa solidnim oratorskim sposobnostima jer su navučeni na sindrom vođe i čvrste ruke. Kada na to dodaš servilne sluge režima ima ih više jbg, matematika je uvek protiv nas.

 

Ko će da pokrene novu revoluciju?

Ne znam, ali sigurno barjake neće nositi Bora Đorđević ili ...

 

Sistem te laže...

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, DameTime said:

fensi nije počeo sa gusla

 

?!

Kulturno, nema šta. :thumbsup:

 

1 hour ago, DameTime said:

svi rodjeni posle 80ih to "ne mogu da shvate". 

 

Ne svi, prilično sam siguran da zamenicu "svi" nisam upotrebio.

 

Ali, eto, npr. ti si dobar primer nekoga za koga to važi :classic_smile:

 

 

12 minutes ago, Smrtokapa said:

Teme se ovde razvijaju organski, granaju se i rastu u smeru odakle dolazi sunce.

 

Da je splitovana na politiku kapiram da bismo je nazvali Cane u Guči   :s_w:

Link to comment
Share on other sites

Što se tiče propagiranja kulture i to je na žalost jalov posao. 

 

Koleginica na FB vodi grupu koja se bavi arheološkim otkrićima, kod nas i u svetu.

Izuzetno marljiva osoba koja bez ikakve nadoknade prati najnovija otkrića kod nas i u svetu, prevodi akademske članke itd. 

 

90 posto komentara svaku vest izvrgava ruglu, uz obilje psovki, kletvi i napada na kolege i nju da propagiraju laži.  

Dakle na jednom mestu imaju sve sažvakano, prevedeno na srpski jezik, uz prateće ilustracije a opet ne mogu da ne primetim strašan otpor prema nauci. 

 

Čak i kada je nešto  nacionalno neutralno (recimo najraniji dokaz prekookeanske plovidbe) i to nije pošteđeno ismevanja, salvi psovki itd. 

 

Jednostavno su ljudi izbaždareni u smeru da je kultura nešto odvratno, zaostalo, duh loših starih vremena, ne može da se pojede, popije, nešto apsolutno nefunkcionalno, lažno i kao takvo, jedno obično traćenje vremena. 

Edited by Holivud
  • Like 2
  • Tuzno 3
Link to comment
Share on other sites

Pa dobro, kao što se meni gade Jala i Buba, kao i skoro sve što je napravljeno u Srbiji poslednjih 4-5 godina, tako se nekome Ceca gadi, jer je odrastao u nekom drugom "boljem" vremenu.

 

Danas se Ceca u kafićima i klubovima skoro i ne sluša, sem novijih pesama, tj. malo se prilagodila, Jokić je među poslednjim talasima tog društva koji je rastao u vremenu kada je Ceca bila dominantna sa pesmama, normalno je da će to pevati i uz to igrati.

 

Za 3-4 godine, među mladima niko neće Cecu slušati. Vidim i da je neko Cecu povezao sa Jalom i Bubom, lolčina. Potpuno druga vremena.

Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, Luchifer89 said:

Hvala bogu pa ima kreativaca i dobre muzike u nas, ali teško dolaze do izražaja.

Nego reci mi, koja to muzika će da pokrene vas mlade na rušenje režima - Breskvica i Vojaž ili Ceca ogrlica Arkanović?

Koje političke stavove "vaša muzika" izražava - kurve,koks,moet,splavove, balenciagu i versaće?

 

Iskucala sam ceo odgovor, a onda mi se rifrešovala stranica na telefonu i ode... "Moja" muzika je Rihanna, Beyonce, Ricky Martin, Lady Gaga, od domaćih eventualno Žex Joksimović lol Kad sam ušla u tinejdžerske godine osetila sam otpor iliti bunt prvo ka roditelju, a onda i društvu u celini i tako sam otkrila pank i RnR.

 

U suštini mladi tako i danas otkrivaju muziku. Pošto je mlađim generacijama sve dostupno, na roditelju je da detetu predoči kako ne mora slušati samo mainstream tj. Voyagea, Breskvicu i onu dileju Desingericu, već da ga podstiče da istražuje muzičke žanrove i pronalazi sebe. Ovo je u rangu priče jao TikTok i jutjuberi uništavaju decu i društvo, što je otprilike samo produžetak naučene bespomoćnosti u kojoj živimo. 

 

Druga stvar je što muzika ne služi isključivo izražavanju političkih stavova. Muzika služi izrazu, a on može biti i politički, to da.

 

46 minutes ago, Holivud said:

 

Nije tako prosto. 

Bio sam gimnazijalac tada, mi smo ustali jer smo hteli svet u Srbiji. Hteli smo slobodu, hteli smo normalne vrednosti, želelis smo da svetska muzika dođe kod nas. Hteli smo Metaliku, Mejden, Stinga, Stonse, Pearl Jam u Srbiji. 

 

Želeli smo da imamo izbor.

 

Jasno, ali morate uzeti u obzir da je generacijama od 2000ih na ovamo sve dostupno preko interneta. Znači oni do tih svetskih stvari dolaze uz par klikova i nisu u situaciji da za to moraju da se "bore" na način na koji ste vi morali. To ne znači da nema bunta uopšte, samo ih motivišu druge stvari. 

 

 

26 minutes ago, freethrow said:

Izvini što se još jednom vraćam na ovo - ne, ovo niko ili barem ja ne tvrdim. U apsolutnom smislu danas je neuporedivo bolje nego pre 20 ili 30 godina, manje je bolesti, jedemo bolju hranu (neverovatno, ali istinito), imamo bolje lekove, bolji prevoz, bolje komunikacije, lakše mogućnosti puitovanja. Ne govorimo o tome, o trenutnoj poziciji u koordinatnom sistemu - koja je nesumnjivo neuporedivo bolja - nema ratova u okruženju, nema bombardovanja, redova, hiperinflacije, random ubistava na ulicama, skidanja patika i nakita. Govorimo o pravcu intenzitetu i smeru nekog vektora kretanja ka nekom "željenom stanju". Taj vektor je tada definitivno postojao i bio definisan ka nečemu što smo u mom barem okruženju zamišljali kao neku Češku posle pada Zida. Danas je taj vektor sveden na točku.

 

Prilično sam sigurna da ti nisi moja baba. 😄 

 

26 minutes ago, freethrow said:

Ovo je dosta diskutabilno, ali da, mogu da prihvatim. Trenutak u kojem ja, tada već poprilično mator, dolazim do ovog saznanja je baš 2012ta u kojoj ja pokušavam grčevito da ubedim drugare i okolinu da, now get this, izađu na drugi krug izbora. 

 

Razumem da je to teško prihvatiti. Da ti odgovorim na prethodni komentar, ja se zapravo u većini stavova slažem sa tobom, fensijem i ekipom, tj. preklapaju nam se životne vrednosti. Da li nam se i muzički uklus preklapa? Verovatno delimično, ali ne potpuno. 

 

Još jedna stvar, mnogo bitna. Mladi ne odrastaju samo slušajući Voyagea i Breskvicu, već slušaju i svoje roditelje (vaše generacije) koje govore kako je uzalud borba, vlast je uvek ista i ovde nikad neće biti bolje. Odnosno svi mi odrastamo u naučenoj bespomoćnosti već 40 ili 50 godina... 

Link to comment
Share on other sites

Just now, DameTime said:

Jasno, ali morate uzeti u obzir da je generacijama od 2000ih na ovamo sve dostupno preko interneta. Znači oni do tih svetskih stvari dolaze uz par klikova i nisu u situaciji da za to moraju da se "bore" na način na koji ste vi morali. To ne znači da nema bunta uopšte, samo ih motivišu druge stvari. 

 

Nisi me dobro shvatila. 

 

Imali smo kompjutere i CD rom u to vreme, rezače diskova. Imali smo koncerte, MP3 kompilacije, DVD plejere da u tim koncertima uživamo. Imali smo odlične sisteme za projekciju zvuka. 

 

Mi smo želeli koncerte u Srbiji. Hteli smo da bendovi ne zaobilaze Srbiju već da dođu kod nas da vidimo i čujemo majstore uživo. 

Zato je Exit bio to što je bio u to vreme gde nastupa Fatboy Slim a posle njega Slayer ili Cypress Hill a posle njih Iggy Pop. Za to smo se borili između ostalog. 

Ni za kakav elitizam već za izbor, kao što napisah,. 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, DameTime said:

"Moja" muzika je Rihanna, Beyonce, Ricky Martin, Lady Gaga, od domaćih eventualno Žex Joksimović lol Kad sam ušla u tinejdžerske godine osetila sam otpor iliti bunt prvo ka roditelju, a onda i društvu u celini i tako sam otkrila pank i RnR.

Nisi navela Ceki koju povremeno slušaš i voliš neke njene pesme (baš kao Nikola Jokić) - kad ti se to desilo i kako to objašnjavaš?

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Luchifer89 said:

Nisi navela Ceki koju povremeno slušaš i voliš neke njene pesme (baš kao Nikola Jokić) - kad ti se to desilo i kako to objašnjavaš?

 

Mnogo kasnije sam ja prihvatila i nešto od narodnjačkog i folk opusa, uglavnom kad se izađe i sl. Tipa posle 2012, ne mogu se setiti tačne godine. Ali nisam odrastala na tome. I da podvučem još jedared, ili da malo vratim temu u kolosek, Jokiću ne zameram što sluša Cecu.

6 minutes ago, Holivud said:

 

Nisi me dobro shvatila. 

 

Imali smo kompjutere i CD rom u to vreme, rezače diskova. Imali smo koncerte, MP3 kompilacije, DVD plejere da u tim koncertima uživamo. Imali smo odlične sisteme za projekciju zvuka. 

 

Mi smo želeli koncerte u Srbiji. Hteli smo da bendovi ne zaobilaze Srbiju već da dođu kod nas da vidimo i čujemo majstore uživo. 

Zato je Exit bio to što je bio u to vreme gde nastupa Fatboy Slim a posle njega Slayer ili Cypress Hill a posle njih Iggy Pop. Za to smo se borili između ostalog. 

Ni za kakav elitizam već za izbor, kao što napisah,. 

 

Da, nisam te najbolje razumela, hvala. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, DameTime said:

 

Da, nisam te najbolje razumela, hvala. 

 

Ništa, taman posla. 

 

Do tada naš najbliži prozor u svet je bila Budimpešta gde si iz SRB mogao da ukačiš neki koncert uživo. 

 

Npr ispred SKCa si mogao da kupiš MP3 kompilacije (sve albume) nekog benda, dvix i dvd koncerte a preko drugara sa ETFa se takođe preuzimao gro sadržaja u računarskom centru fakulteta koji je imao tzv. satelitski internet. Pre toga su se na isti način prodavale audio kasete. 

Nije bio problem doći do sadržaja imati ga u sopstvenoj kući ali prirodno je da gledajući te koncerte poželiš da i sam prisustvuješ što nije bilo moguće u SRB (ili jeste u veoma skromnoj meri). 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Holivud said:

 

Ništa, taman posla. 

 

Do tada naš najbliži prozor u svet je bila Budimpešta gde si iz SRB mogao da ukačiš neki koncert uživo. 

 

Npr ispred SKCa si mogao da kupiš MP3 kompilacije (sve albume) nekog benda, dvix i dvd koncerte a preko drugara sa ETFa se takođe preuzimao gro sadržaja u računarskom centru fakulteta koji je imao tzv. satelitski internet. Pre toga su se na isti način prodavale audio kasete. 

Nije bio problem doći do sadržaja imati ga u sopstvenoj kući ali prirodno je da gledajući te koncerte poželiš da i sam prisustvuješ što nije bilo moguće u SRB (ili jeste u veoma skromnoj meri). 

 

Moram priznati da sa ovim ne mogu da se poistovetim. Kad sam ja bila tinejdžerka već su dolazile svetske zvezde, ali mi moji nikad nisu dali da idem. U smislu nije bilo novca da se troši na to. Čak i danas kad sama zarađujem i hoću da odem na neki koncert, prva pomisao mi je koliko para ću potrošiti i jao, skupo! 

 

3 minutes ago, Luchifer89 said:

Ja mu zameram

 

Znaš kako kažu - niko nije savršen.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, DameTime said:

 

Moram priznati da sa ovim ne mogu da se poistovetim. Kad sam ja bila tinejdžerka već su dolazile svetske zvezde, ali mi moji nikad nisu dali da idem. U smislu nije bilo novca da se troši na to. Čak i danas kad sama zarađujem i hoću da odem na neki koncert, prva pomisao mi je koliko para ću potrošiti i jao, skupo! 

 

 

Ja primećujem, možda i grešim, da od "svetskih zvezdi" niko i ne dolazi u SRB više. 

Evo upravo sam ušao na sajt Arene - Aleksandra Prijović, Milica Pavlović, Aca Lukas, Merlin, Džiboni i u tom društvu usamljeni Brajan Adams. 

 

Ne kažem da treba da dolaze muzičke zvezde koje bi mene zainteresovale i koje su trenutno na turneji (Pearl Jam, Janes Addiction), ali nema nikog od ovih modernih popularnih izvođača.

Ne slušam, ali gde su u SRB Bruno Mars, Tejlor Svift ili neko ko je 2023. planetarno popularan?

 

Nema, anestezija. 

Ubedili su ljude da je balkanski civilizacijski opus nešto najbolje na svetu i da im sem toga više ništa ne treba. 

 

Za dobar koncert nikada nisam žalio novac a dok sam bio mlad ni moji roditelji koji su na to vrv. gledali kao na ulaganje u mene 😄

Edited by Holivud
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Holivud said:

Ja primećujem, možda i grešim, da od "svetskih zvezdi" niko i ne dolazi u SRB više. 

Evo upravo sam ušao na sajt Arene - Aleksandra Prijović, Milica Pavlović, Aca Lukas, Merlin, Džiboni i u tom društvu usamljeni Brajan Adams. 

 

Ne kažem da treba da dolaze muzičke zvezde koje bi mene zainteresovale i na koje bih išao (Pearl Jam npr), ali nema nikog od ovih modernih izvođača.

Ne slušam, ali gde su u SRB Bruno Mars, Tejlor Svift ili neko ko je 2023. planetarno popularan?

 

Nema, anestezija. 

Ubedili su ljude da je balkanski civilizacijski opus nešto najbolje na svetu i da im sem toga više ništa ne treba. 

 

Za dobar koncert nikada nisam žalio novac.

 

Bude i dobrih koncerata u ponudi, biće Stjepan Hauser, Il Divo, bila je Lara Fabian itd. Nisu poznati u rangu Swift i Bruna, volela bih i ja da bude nešto više u ponudi, ali eto. Pritom mislim da bolji koncerti budu u SC i Domu Omladine imho. 

 

Ne žalim ni ja novac (danas), ali mi je trebalo da se na to naviknem, a nekad nije bilo :)) 

Just now, freethrow said:

Ne razumem.

 

Pa izađem u diskoteku ili kafić i tu se sluša ono što je u tom trenutku popularno - znači folk, pop-folk i narodna. Tako sam se i upoznala s tim žanrovima. 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...