Jump to content

Tenis - OI Tokio 2021


Recommended Posts

3 minutes ago, Malkolm Brogdon said:

Ovo je iskljucivo moj stav i nema nikakve veze sa mojom nacionalnom pripadnoscu, nije me ni interesovalo iskreno kakav ce rezultat Novak ovde da napravi, niti sam licno razocaran zbog rezultata, bilo u singl bilo u dubl konkurenciji.

 

Ako je u losem fizickom stanju uvek je mogao da izadje na dubl mec, a da preskoci singl, cisto iz odgovornosti prema drugom ljudskom bicu.

mozes li da navedes pod kojim uslovima bi ti "dozvolio" Djokovicu da se povuce iz dubla/mixa? u kakvom tacno stanju bi trebalo da bude da bi ti odobrio taj njegov potez? je li dovoljno da ima polomljenu nogu, ili mora da ima i polomljenu ruku? obe ruke (ipak bi mogao da drzi reket drugom rukom, makar to bila i leva)?

 

posto se iz prethodnih postova da zakljuciti da Djokovic ni pod kojim uslovima ne bi imao opravdanje da se povuce iz dubla/mixa, jer bi time povredio tanana osecanja partnera - j*  ga, ima da lipse na terenu kad se vec prihvatio obaveze, ipak je to gladijatorska arena!

 

a sta bismo mogli da kazemo o takvom partneru u dublu/mixu koji bi se osecao izneverenim, jer mu je Novak usktratio zadovoljstvo da se pojavi u mecu umesto da se kao zombi vuce po terenu zbog fizicke i mentalne iscrpljenosti (bitno da se vode racuna o tananim osecanjima Novakovog partnera, koga briga kako se Djokovic oseca!).

 

1 minute ago, Malkolm Brogdon said:

Inace, apsolutno ne sumnjam da je on sve to iskomunicirao sa Ninom. Nije rekao jbg necu da igram a ti vidi, verovatno mu je i ona rekla da je skroz ok ako ne moze.

 

S tim sto bi svako razumno ljudsko bice reagovalo na taj nacin na njenom mestu, i nista od toga ne umanjuje njegovu odgovornost prema njoj kao dubl partneru.

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, wwww said:

mozes li da navedes pod kojim uslovima bi ti "dozvolio" Djokovicu da se povuce iz dubla/mixa? u kakvom tacno stanju bi trebalo da bude da bi ti odobrio taj njegov potez? je li dovoljno da ima polomljenu nogu, ili mora da ima i polomljenu ruku? obe ruke (ipak bi mogao da drzi reket drugom rukom, makar to bila i leva)?

 

posto se iz prethodnih postova da zakljuciti da Djokovic ni pod kojim uslovima ne bi imao opravdanje da se povuce iz dubla/mixa, jer bi time povredio tanana osecanja partnera - j*  ga, ima da lipse na terenu kad se vec prihvatio obaveze, ipak je to gladijatorska arena!

 

a sta bismo mogli da kazemo o takvom partneru u dublu/mixu koji bi se osecao izneverenim, jer mu je Novak usktratio zadovoljstvo da se pojavi u mecu umesto da se kao zombi vuce po terenu zbog fizicke i mentalne iscrpljenosti (bitno da se vode racuna o tananim osecanjima Novakovog partnera, koga briga kako se Djokovic oseca!).

 

 

Niko ovde nije pomenuo tanana osecanja, nego odgovornost prema drugom ljudskom bicu, to sto ti karikiras je skroz druga stvar.

 

Ako su njena tanana osecanja nebitna, onda mi je nebitno i njegovo fizicko stanje, nek izadja i na stakama pa nek igra.

 

Sve to oko umora i bolova bi imalo smisla da se covek nije isprzio 3 sata u singlu pola sata pre odustajanja od dubla.

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Del Piero said:

Rekao sam da si se za mene diskvalifikovao, nisam ti zabranio da pises. 

 

Za mene je ruzno pravdati ovaj potez Novaka time sto bi se Nina samo ponadala da ce osvojiti nesto, a ustvari nece. Jos ce ispasti da joj je ucinio uslugu.

 

Ne vidim sta je problem poredjenje sa kosarkom. U sustini ti si napisao da je nebitno sto nisu odigrali dubl jer ne bi dobili, da li bi tako reagovao da smo mi otkazali Amerima finale jer ni to svakakao ne bismo dobili?

Ne, nije ni blizu ista situacija. Ne poredim jacinu protivnika pa da prema tome odredjujem da li uopste treba nastupiti. To prevashodno nije sportski.

 

Pre bih ovo poredio sa ovako necim

Spoiler

Dvadesetčetvorogodišnja Amerikanka jedna je od najboljih gimnastičarki u istoriji i trebalo je da zameni Veru Časlavsku na čelu istorijskih olimpijskih dostignuća. Simona je bila četiri puta olimpijska pobednica i četrnaest puta svetska šampionka. Trebala je da doda još jednu zlatnu medalju sa Olimpijskih igara u Tokiju da bi prestigla Veru.

Međutim, ništa od ovoga se nije dogodilo, Simona Biles je u utorak odustala od takmičenja i napustila svoj tim nakon što je njenom lekarskom procenom utvrđeno da nije spremna za takmičenje. Sportistkinja je priznala da je počela toliko da sumnja u sebe da je to jako uticalo njen dalji plasmani. Strah i mentalna blokada sprečili su je da nastavi da se takmiči.

- Nakon još jedne medicinske procene, Simona Biles se povukla iz samog finala. Mi podržavamo njenu odluku i aplaudiramo njenoj hrabrosti u davanju prioriteta njenom zdravstvenom stanju. Njena hrabrost ponovo pokazuje zašto je uzor mnogima - saopštila je "USA Gimnastics".

 

Ovde se komentarise kao da je Novak bio super, sve top, izgubio sam ovamo u singlu, ali sta sad, laganica, pa sto da se smaram u miksu.

Stvarno ne znam da li se samo kod nas nema empatije prema psihickom stanju i zdravlju profesionalnih sportista, narocito nakon neuspeha na velikim takmicenjima.

 

Da li uopste mislis da bi izgubio i ovaj mec za bronzu u singlu da je i psihicki i fizicki bio dobro? On je i za taj mec vec bio u kanalu, a nakon njega je mogao da bude samo jos 50% losije. Da je imao i neko svoje takmicenje nakon tog meca, siguran sam da bi otkazao. Ovako je frka jer nije ispao fer prema Nini i to je jedina stvar. 

Edited by Dropkick Murphys
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Kakav tragican rasplet necega sto se cinilo na dohvat ruke 😔

Od aure nepobedivosti do "aure" pocetnika u samo 24 casa.

Ne mogu da opisem koliko mi je zao , zbog njega samog, ne zbog rekorda. Koliko bi mu ovo znacilo.

Ovo samo pokazuje koliko je tenis mentalno tezak i nepredvidljiv sport.

Takodje i to da je neverovatno sve ovo sto je postigao ove godine, a svi mi uzimali zdravo za gotovo.

(Zamislite da morate cele godine vi biti najbolji na poslu, svakog meseca postizati najbolje rezultate, inovirati, optimizirati procese, raditi na medjuljudskim odnosima... i hop, jedan pogresan korak da vam srusi sav trud).

Nemam snage ni da citam sta je sve ispisano u ovih par sati. A ne znam ni dali zelim da citam.

Ja mu zelim da sto pre izadje iz ovog vrtloga, da se odmori ( pa i na Rtnju i u piramidama ako treba), pa da krene put Njujorka. A tamo , sta oce neka bude.

  • Like 1
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Dropkick Murphys said:

Ne, nije ni blizu ista situacija. Ne poredim jacinu protivnika pa da prema tome odredjujem da li uopste treba nastupiti. To prevashodno nije sportski.

 

Pre bih ovo poredio sa ovako necim

  Reveal hidden contents

Dvadesetčetvorogodišnja Amerikanka jedna je od najboljih gimnastičarki u istoriji i trebalo je da zameni Veru Časlavsku na čelu istorijskih olimpijskih dostignuća. Simona je bila četiri puta olimpijska pobednica i četrnaest puta svetska šampionka. Trebala je da doda još jednu zlatnu medalju sa Olimpijskih igara u Tokiju da bi prestigla Veru.

Međutim, ništa od ovoga se nije dogodilo, Simona Biles je u utorak odustala od takmičenja i napustila svoj tim nakon što je njenom lekarskom procenom utvrđeno da nije spremna za takmičenje. Sportistkinja je priznala da je počela toliko da sumnja u sebe da je to jako uticalo njen dalji plasmani. Strah i mentalna blokada sprečili su je da nastavi da se takmiči.

- Nakon još jedne medicinske procene, Simona Biles se povukla iz samog finala. Mi podržavamo njenu odluku i aplaudiramo njenoj hrabrosti u davanju prioriteta njenom zdravstvenom stanju. Njena hrabrost ponovo pokazuje zašto je uzor mnogima - saopštila je "USA Gimnastics".

 

Ovde se komentarise kao da je Novak bio super, sve top, izgubio sam ovamo u singlu, ali sta sad, laganica, pa sto da se smaram u miksu.

Stvarno ne znam da li se samo kod nas nema empatije prema psihickom stanju i zdravlju profesionalnih sportista.

 

Da li uopste mislis da bi izgubio i ovaj mec za bronzu da je i psihicki i fizicki bio dobro? On je i za taj mec vec bio u kanalu, a nakon njega je mogao da bude samo jos 50% losije. Da je imao i neko svoje takmicenje nakon tog meca, siguran sam da bi otkazao. Ovako je frka jer nije ispao fer prema Nini i to je jedina stvar. 

Mislim da niko ovde ne gleda tako na ovu situaciju. 

 

Kao sto je vec brdo ljudi ovde napisalo, ako je bio u kanalu, mogao je da preskoci singl i odigra dubl iz odgovornosti prema drugom ljudskom bicu.

 

Kao sto je uradio Murray recimo kad su mu rekli da nece moci da nastupi u obe konkurencije.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Dropkick Murphys said:

 

  Reveal hidden contents

Dvadesetčetvorogodišnja Amerikanka jedna je od najboljih gimnastičarki u istoriji i trebalo je da zameni Veru Časlavsku na čelu istorijskih olimpijskih dostignuća. Simona je bila četiri puta olimpijska pobednica i četrnaest puta svetska šampionka. Trebala je da doda još jednu zlatnu medalju sa Olimpijskih igara u Tokiju da bi prestigla Veru.

Međutim, ništa od ovoga se nije dogodilo, Simona Biles je u utorak odustala od takmičenja i napustila svoj tim nakon što je njenom lekarskom procenom utvrđeno da nije spremna za takmičenje. Sportistkinja je priznala da je počela toliko da sumnja u sebe da je to jako uticalo njen dalji plasmani. Strah i mentalna blokada sprečili su je da nastavi da se takmiči.

- Nakon još jedne medicinske procene, Simona Biles se povukla iz samog finala. Mi podržavamo njenu odluku i aplaudiramo njenoj hrabrosti u davanju prioriteta njenom zdravstvenom stanju. Njena hrabrost ponovo pokazuje zašto je uzor mnogima - saopštila je "USA Gimnastics".

 

Ovako je frka jer nije ispao fer prema Nini i to je jedina stvar. 

Pa o tome se ovde i radi, da je otkazao svoj mec ne bi bilo ni 10% ovih komentara.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Malkolm Brogdon said:

Niko ovde nije pomenuo tanana osecanja, nego odgovornost prema drugom ljudskom bicu, to sto ti karikiras je skroz druga stvar.

 

Ako su njena tanana osecanja nebitna, onda mi je nebitno i njegovo fizicko stanje, nek izadja i na stakama pa nek igra.

 

Sve to oko umora i bolova bi imalo smisla da se covek nije isprzio 3 sata u singlu pola sata pre odustajanja od dubla.

a ima li Nina neku odgovornost prema svom partneru koji je u totalnom autu? ili je samo ima Novak?

kako bi se ona osecala da gleda svog partnera koji lipsava na terenu? ti (a i ogromna vecina ovde) ocigledno mislis da bi ona ipak uzivala na terenu, jer bi eto igrala mec za medalju, bez obzira sto joj partner pati (fizicki/mentalno/kako god). a koliko vidim i ogromna vecina ovde je vise zabrinuta za sopstvena osecanja i izneverena ocekivanja nego za fizicko/mentalno/kakvo god stanje Novaka Djokovica.

 

ja hiperbolisem da vam demonstriram koliko me je iznerviralo pisanje pojedinih ovde (lako je tudjim ... gloginje mlatiti). da, uvek me nervira kad kolektiv ocekuje od pojedinca da se zrtvuje i "pogine slavno", dok kolektiv sedi i vazno vrti palce, kritikujuci tog koji bi trebalo da se za njih zrtvuje.

Link to comment
Share on other sites

Just now, wwww said:

a ima li Nina neku odgovornost prema svom partneru koji je u totalnom autu? ili je samo ima Novak?

kako bi se ona osecala da gleda svog partnera koji lipsava na terenu? ti (a i ogromna vecina ovde) ocigledno mislis da bi ona ipak uzivala na terenu, jer bi eto igrala mec za medalju, bez obzira sto joj partner pati (fizicki/mentalno/kako god). a koliko vidim i ogromna vecina ovde je vise zabrinuta za sopstvena osecanja i izneverena ocekivanja nego za fizicko/mentalno/kakvo god stanje Novaka Djokovica.

 

ja hiperbolisem da vam demonstriram koliko me je iznerviralo pisanje pojedinih ovde (lako je tudjim ... gloginje mlatiti). da, uvek me nervira kad kolektiv ocekuje od pojedinca da se zrtvuje i "pogine slavno", dok kolektiv sedi i vazno vrti palce, kritikujuci tog koji bi trebalo da se za njih zrtvuje.

Naravno da ima i ona prema njemu, i deluje da je ispala sasvim korektna, za razliku od njega.

 

Ne ocekuje se ovde da se bilo ko zrtvuje za kolektiv, nego da jedan covek ispuni odgovornost koju je prihvatio prema drugom coveku, vrlo jednostavan koncept. Ne prema navijacima, nego prema Nini Stojanovic.

 

S druge strane, evidentno je da je njemu bilo bitnije da uzme svoju medalju u singlu, i da je na kraju zrtvovao taj dubl mec i odgovornost prema Nini zarad iste.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Del Piero said:

Pa o tome se ovde i radi, da je otkazao svoj mec ne bi bilo ni 10% ovih komentara.

A ja sam siguran da bi igrao mix da je on bio prvi na programu. Ne mislim da je juce isplanirao da iskulira mix.

 

Ovako se posle svog meca raspao potpuno psihicki (a sam kaze i da ima neke povrede, mada mu to nikad i ne verujemo). 

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, wwww said:

dobro je da ste se "vi" ponadali, jer ste "vi" igrali i jer ste "vi" imali sansu. :bravo:

 

a on je to iz hira odustao od mixa? onako, kao Krajinovic, Per, Tomic, Kirios?

jesi li ti uopste gledao prethodna 3 meca?

vidim ja, Srbi priznaju samo heroje koji slavno poginu (na Kosovu polju). da parafraziram Medvedeva od pre neki dan: da je (bukvalno) umro na terenu mozda (MOZDA) bi mu oprostili (a i tad bi se neki bunili sto je eto dzukacki umro na terenu, pa je uskratio Nini zadovoljstvo igranja do kraja meca za olimpijsku medalju).

:twak:

 

jos jednom ponavljam: Novace, uzimaj pasos Papua Nove Gvineje ili Trinidada i Tobaga i seli se iz Srbije!

 

On se već preselio iz Srbije 🤣

 

 

A baš bismo se svi jako potresli ako bi uzeo pasoš neke druge države. 

 

Edited by Jurgen
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, jevrem69 said:

Najveće greske  koje je napravio u životu sto se tenisa tiče su angazovanje Toda Martina za trenera, igranje na ovogodisnjim OI i sponzorisanje teniske lenstine po imenu Filip Krajinovic .....................

+igranje za reprezentaciju Srbije 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Malkolm Brogdon said:

Naravno da ima i ona prema njemu, i deluje da je ispala sasvim korektna, za razliku od njega.

 

Ne ocekuje se ovde da se bilo ko zrtvuje za kolektiv, nego da jedan covek ispuni odgovornost koju je prihvatio prema drugom coveku, vrlo jednostavan koncept. Ne prema navijacima, nego prema Nini Stojanovic.

 

S druge strane, evidentno je da je njemu bilo bitnije da uzme svoju medalju u singlu, i da je na kraju zrtvovao taj dubl mec i odgovornost prema Nini zarad iste.

iz ovog tvog teksta se da zakljuciti da Novaka ni polomljene obe ruke i noge ne bi spasile pljuvacine, jer bi morao da se povuce iz mixa, pa nije ispostovao dogovor/ugovor s Ninom.

Bre, i u poslovnim ugovorima stoje uslovi pod kojima se ugovor ne mora ispostovati. Samo ga nema u mix dublu s Ninom Stojanovic (iz pozicije srpskih navijaca)!

:classic_rolleyes:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, wwww said:

iz ovog tvog teksta se da zakljuciti da Novaka ni polomljene obe ruke i noge ne bi spasile pljuvacine, jer bi morao da se povuce iz mixa, pa nije ispostovao dogovor/ugovor s Ninom.

Bre, i u poslovnim ugovorima stoje uslovi pod kojima se ugovor ne mora ispostovati. Samo ga nema u mix dublu s Ninom Stojanovic (iz pozicije srpskih navijaca)!

:classic_rolleyes:

Ponovo, ja nisam pozicija srpskog navijaca vec pokusavam da sa strane analiziram ovu situaciju.

 

Ako je jos jutros imao fizickih problema, mogao je lepo da se povuce iz singla i odigra dubl iz odgovornosti prema drugoj osobi, ne znam koliko puta moram da ponovim ovo.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Malkolm Brogdon said:

Ponovo, ja nisam pozicija srpskog navijaca vec pokusavam da sa strane analiziram ovu situaciju.

 

Ako je jos jutros imao fizickih problema, mogao je lepo da se povuce iz singla i odigra dubl iz odgovornosti prema drugoj osobi, ne znam koliko puta moram da ponovim ovo.

A sta ako se kao sto izgleda da jeste povredio tokom singl meca ? A sta ako je Nina rekla da ona ne moze da igra ?

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, ciao said:

A sta ako se kao sto izgleda da jeste povredio tokom singl meca ? A sta ako je Nina rekla da ona ne moze da igra ?

Mislim mozda ga je i grom udario izmedju meceva, ko zna.

 

Koliko sam ja mogao da primetim, igrao je na ok nivou pred kraj meca, naravno daleko od svog standarda, ali sasvim pristojno, dovoljno da odigra miks dubl, osim ako nije neka povreda koja se pogorsava igranjem u pitanju, to cemo tek da vidimo.

Link to comment
Share on other sites

A tri sata jurnjave po vrućini ne pravi nikakvu razliku?

Mislio je da može da izdrži, očigledno se precenio. Da su organizatori bolje rasporedili mečeve verovatno bi odigrao oba. Ali za tu pogrešnu procenu je sam kriv.

Očigledno je i da trenutno nije u stanju da donosi racionalne odluke. Uostalom da je bio racionalan sad bi uživao na nekoj plaži umesto što se iscrpljuje maksimalno.

 

Vondrušova upala na igre sa zaštićenim renkingom a sad igra za zlato :Hail:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, alcesta said:

A tri sata jurnjave po vrućini ne pravi nikakvu razliku?

Mislio je da može da izdrži, očigledno se precenio. Da su organizatori bolje rasporedili mečeve verovatno bi odigrao oba. Ali za tu pogrešnu procenu je sam kriv.

Očigledno je i da trenutno nije u stanju da donosi racionalne odluke. Uostalom da je bio racionalan sad bi uživao na nekoj plaži umesto što se iscrpljuje maksimalno.

Slazemo se kad je svaka od ovih stavki u pitanju.

 

Daleko od toga da je Novak planirao da ne igra miks, ili da ga je bolelo uvo za to. 

 

Ali nije nuzno potrebna losa namera da bi povukao pogresan potez ili ostetio nekog drugog na bilo koji nacin. Naravno da Novak nije maliciozan, ali je ovde povukao pogresan potez i ostetio Ninu.

 

Nece niko da ga razapne zbog toga, ali nema potrebe za bilo kakvim opravdanjima. Ne bi trebalo od bilo koga ocekivati perfekciju, ni na terenu ni van.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Malkolm Brogdon said:

Ponovo, ja nisam pozicija srpskog navijaca vec pokusavam da sa strane analiziram ovu situaciju.

 

Ako je jos jutros imao fizickih problema, mogao je lepo da se povuce iz singla i odigra dubl iz odgovornosti prema drugoj osobi, ne znam koliko puta moram da ponovim ovo.

pa mozda je jutros mislio da ce izgurati oba meca (kao sto je na AO izgurao ceo turnir i osvojio ga, samo sto tada nije bio i mentalno istrosen i imao je vise goriva u rezervoaru).

na stranu to sto ne znam da li bi bilo izvodivo i po pravilima (dozvoljeno) da odustane od singla (planiranog kao prvi mec), a onda se pojavi pola sata kasnije u mixu. znam da na ATP postoji pravilo o tome da ako se neki igrac zbog povrede povuce iz zreba na jednom turniru to povlaci konsekvence za njegovo ucestvovanje na turniru naredne sedmice (ne secam se sad detalja, ali ima neka klauzula o zabrani igranja turnira naredne sedmice u odredjenim uslovima)

 

mnogo si lak na obaracu.

 

da je on unapred znao na sta ce sve ovo izaci mozda bi drugacije odluke donosio:

- da se uopste ne pojavi na OI jer nema dovoljno snage da izgura do kraja

- da ne igra mix

- da ne bude smesten u Olimpijskom selu, vec u nekom hotelu kao sto su americke gimnasticarke i kosarkasi, plus Barti i jos neki, gde ce imati mir i bolje uslove za regeneraciju i pripremu za meceve.

 

jos jednom: ti smatras da ne postoji ni jedan jedini zamisivi razlog koji bi u tvojim ocima bio opravdan za Novakovo povlacenje iz mixa (jer je vrhunski prioritet da se ispostuje Nina, koga briga u kakvom je stanju Djokovic) - e sa ovim se ja ne slazem.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Malkolm Brogdon said:

Slazemo se kad je svaka od ovih stavki u pitanju.

 

Daleko od toga da je Novak planirao da ne igra miks, ili da ga je bolelo uvo za to. 

 

Ali nije nuzno potrebna losa namera da bi povukao pogresan potez ili ostetio nekog drugog na bilo koji nacin. Naravno da Novak nije maliciozan, ali je ovde povukao pogresan potez i ostetio Ninu.

 

Nece niko da ga razapne zbog toga, ali nema potrebe za bilo kakvim opravdanjima. Ne bi trebalo od bilo koga ocekivati perfekciju, ni na terenu ni van.

 

sad si opet kontradiktoran.

prvo se kao slazes s alcestom, a onda opet krene kritika Novaka kao da je on iz hira otkazao mix. :classic_rolleyes:

ti jedino u celoj stvari vidis da je Nina ostecena (a njena "steta" moze da bude samo povredjena osecanja, jer nije imala priliku da igra mec za bronzu - mec ne bi dobili, to mogu da ti garantujem 100% - protivnici su im trebalo dabudu zenski #1 s iskustvom u dublu i iskusni dubl igrac). za tebe ne postoji opcija da Novak nekako bude ostecen (povredom - bilo postojecom koja bi se dalje pogorsala ili  koja bi se pojavila, jer je u mentalnom kanalu - npr. izvrtanjem clanka, jer mu mozak ne radi (prokljucao) i nije sposoban da kontrolise i uskladi pokrete tela). kao da je on masina/robot, i to savrsen (koji se ne kvari), te na osnovu toga izvodis zakljucak da je njegov potez pogresan.

 

kazes da niko nece da ga razapne (i da ne bi trebalo od bilo koga ocekivati perfekciju, ni na terenu ni van), a evo koliko stranica unazad se upravo to radi i upravo je Novak razapet ovde na forumu (ukljucujuci i od strane tebe).

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...