Jump to content

Roland Garros 2021


Милица

Recommended Posts

Nije se Federer povukao zbog toga što je zadnji meč igrao u večernjem terminu, bez publike, molim bez spinovanja.

 

Povukao se iz istog razloga kao i 2014. Hoće da bude spremniji za, po njemu, bitnije mečeve. Da je završio treće kolo za satipo, gledali bi ga i sutra.

 

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

Povlacenje Feda... Da nije svega onoga sto je pratilo Novaka svih ovih godina, svega sto mu je pripisivano, napada kada ide na operaciju, kada odlaze na operaciju, razapinjanja zbog problema sa zuljevima i socivima, pljuvacine zbog zabrinutosti na zadnjem AO... Da nije svega toga, ovo odustajanje Feda bi bilo sasvim normalno. Uostalom, to verovatno i jeste normalno. U tim godinama telo jasno daje znakove, a oni se moraju slusati tada. Rizikovati povredu i preskociti verovatno posleenji W...

Dakle, posle svega sto su priredjivali Novaku, ostaje gorak utisak drugacijih arsina tih jebenih medija. 

Sada, da li se Fed namerno izbegao Novaka... Ne bih se kladio na to, vise mislim da mu je samo W na pameti. Da li je to korektno prema turniru. Verovatno nije, ali ta ekipa organizatora je cesto i zasluzila to.

Na kraju, nije problem u Fedu, vec u drugacijoj reakciji na iste postupke njega i nekih drugih. 

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Ja ne mislim da je ovo Federerov poslednji Vimbldon, mogu da se kladim da ce sledece godine biti bolji, nego ove, ako se sacuva od povreda. Rovitom Federeru sada dosta fale mecevi u nogama i ne mislim da ce na Vimbldonu biti na 100%, koji pocinje za tacno 3 nedelje. Federer je rodjen za travu i bice tamo jedan od favorita do 50-e ako bude zeleo da igra. On je pre dve godine bio bolji od Novaka u prajmu, samo eto sto je coukovao u najvaznijim trenucima meca. Ako se izuzme Novak, niko tu nije posebno jak na travi i eventualnim ispadanjem Novaka njemu dosta rastu sanse. Malo igraca zna da igra na travi i on tu juri svoju sansu. Sada RG trpi kao turnir, ali njegovi se prioroteti moraju postovati.

 

Sto se tice povlacenja, pa mislim da svako ima pravo da se povuce sa turnira, ako misli da ce mu naskoditi zdravlju.

Link to comment
Share on other sites

Cisto da zavrsimo ovu glupu pricu - Federeru, da je 100% fit, bi isao u prilog mec protiv Novaka na sljaci, pa makar izgubio 6-0, 6-0, 6-0. On je iz ovog meca mogao samo da dobije, jer bi tacno video koliko je trenutno daleko i na cemu treba da radi. Svakako da on na sljaci u smislu osvajanja turnira nema sta da trazi niti ga to u krajnjoj liniji i zanima, realan je covek. Verujem da mu je i zao sto nije dobio tu priliku, jer bi to bilo idealno za njega.

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, McLeod said:

realan je covek

Da je on realan covek ne bi se u cetrdesetoj sa oba operisana kolena nadjacavao na sljaci, u jedan posle ponoci, sa pomahnitalim levorukim svabom nego bi negde na jahti sa svojom decicom i zenom ispijao limunadu i uzivao u zivotu. Ocigledno je da, koliko god ga svi ubedjivali da je nebitan broj GS za pricu o GOATu i da ce on za njih biti najbolji ikad i zauvek, on ipak nije zadovoljan postignutim. 

Ne verujem da ga sponzori teraju da igra, ako Uniqlo nije to stavio u ugovor, realno ko bi drugi stavio, tera ga vlastito nezadovoljstvo. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Drakaris said:

Ja ne mislim da je ovo Federerov poslednji Vimbldon, mogu da se kladim da ce sledece godine biti bolji, nego ove, ako se sacuva od povreda. Rovitom Federeru sada dosta fale mecevi u nogama i ne mislim da ce na Vimbldonu biti na 100%, koji pocinje za tacno 3 nedelje. Federer je rodjen za travu i bice tamo jedan od favorita do 50-e ako bude zeleo da igra. On je pre dve godine bio bolji od Novaka u prajmu, samo eto sto je coukovao u najvaznijim trenucima meca. Ako se izuzme Novak, niko tu nije posebno jak na travi i eventualnim ispadanjem Novaka njemu dosta rastu sanse. Malo igraca zna da igra na travi i on tu juri svoju sansu. Sada RG trpi kao turnir, ali njegovi se prioroteti moraju postovati.

 

Sto se tice povlacenja, pa mislim da svako ima pravo da se povuce sa turnira, ako misli da ce mu naskoditi zdravlju.

jednom mora doci i kraj Fedove karijere.

2019-te na Wimbldonu Novak nije bas bio u svojoj najboljoj formi, igrao je on ranijih godina na Wimbldonu bolje (mec SF s Nadalom prethodne godine, pa ono finale s Fedom bese 2015-te, a i 2014-te). 2019-te je brljavio dosta, ali je bukvalno na glavu, volju i inat dobio mec.

Link to comment
Share on other sites

Just now, alcesta said:

Mislim da možemo da stavimo tačku na bilo kakva ozbiljnija očekivanja od Nišikorija u ostatku njegove karijere.

 

Koliko on godina ima uopste?

 

Nema sanse, Cicipas, Medvedev, Zverev, ovi klinci koji dolaze, svi su oni bolji od njega

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...