Jump to content

Split CL: Superliga


Tamburinjo

Recommended Posts

10 minutes ago, BattleBender said:

 

Cekaj, neki Liverpool je fasista zato sto je nekom drugom zabranio da igra protiv njega?
Je l kapirate Vi da ovde nikog ne isteruje iz LS-a? Ovi klubovi ne otimaju LS, LS ce da postoji i dalje. Ne postaje njihova.
Formira se svoje takmicenje, nezavisno.
Ovo sto si sad napisao je kao da ja kazem da mi Tina Kunakey zabranjuje da budem sa najlepsom zenom na Svetu. Nece da bude sa mnom, i ja sad se kukam kako mi je unistila zivot jer ne mogu da imam zenu.
I onda mi je kriva za sve sto se odvojila sama na neko ostrvo sa Vincent Casselom i sa njim tamo zivi. Mog' ja da mislim da mnogo propusta 😄 but it's fucking her decision.

 

Kakva najlepsa zena, zena da bi bila lepa mora da ima nesto u glavi i da ima samopostovanja barem u tragovima, cim se ona razvlaci sa onim skuvanim starcem u pitanju je idiot od zene. A dobra je ta paralela sa Tinom i teranjem superliga klubova iz nacionalnih prvenstava, pa naravno da ce da traze njihovo izbacivanje, zamisli ti smuvas Tinu Kunakey, prizenis je, dovedes u Nis i onda se u njoj probudi sklonost ka skuvanim starcima i pocne da se krese sa Zokijem Bundom, ti je verovatno ne bi izbacio iz kuce nego bi je pitao kakvo mu je vino iz onog vinograda, jel mu udoban onaj oldmobil, jel mrtav kao sto izgleda ili labavi ume da zabavi?

  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

To je pocetak revolucije u fudbalu...U Srbiji i dalje misle ''navijaci'' da je bolje bez ex YU lige i da gledaju Lucani-Macva...da ne pricam o glasanju itd..trebali smo davno da okrenemo kvalitetu...meni nije jasno kad se neko raduje tituli u Srbiji..nista odvratnije od srpske lige u fudbalu..

Edited by Devil In My Pants
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

a, ono, ne bih se ja toliko uzdao u to da ce sam fudbal u toj Superligi biti nuzno i super zabavan. Pa ja bih rekao da je ove sezone jedno 70%, ako ne i više, medjusobnih meceva top 6 engleskih klubova bilo tezak raspad i dosada. Nije to bas da cusnes 22 top igrača i loptu na teren i eto zabave, neki,lupam, meč Zvezde i Genta je u BG-u je bio tri puta zabavniji od 90% derbija u PL ove sezone.

 

A ono što me posebno oduševljava je informacija u zbirnom dugu ovih top klubova. Ok, razumem pandemiju i sve, ali Isuse, kakva je samo to gomila kretena koja je uspela Barsi da nabudzi 1 i nešto milijarde duga, pa da li je moguće.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Devil In My Pants said:

UEFA je najgora sekta kod koje prolazi svako namestanje utakmica. Jbs mi sve ako su jednom odreagovali na neka namestanja. Meni je ovo licno super ideja i voleo bih ovoda vidim, stavise mogli bi da imaju i neki plejof ili nesto slicno. 

 

Pre ili kasnije preci ce svi tamo. UEFA i njena takmicenja su postala dosadna da budem iskren. Oni su im prvo i dali tuce pozivnica, nije to liga sampiona, vec neka kreatura koja nema veze sa sampionima.

 

Kad se to sve slegne prici ce ko treba. Po meni UEFA lose radi i fudbal je generalno postao dosadan u njihovim takmicenjima. Imas ligu evrope gde ulazi treci iz grupa,pola timova igra sa drugim postavama itd...poprilicno su smorili evropska takmicenja...a LS manje vise retko se desavaju iznenadjenja, sve je tu poprilicno nacrtano.

 

Svaka cast klubovima na .udima..

UEFA je sekta, ali je zato JP Morgan dobrica u svetu bankarstva i investicionih fondova. :classic_rolleyes: Ovo je pohlepa doticnih klubova koji ce da se pokenjaju na istoriju i tradiciju svojih zemalja, odnosno pohlepa nekolicina porodica koji vode doticne klubove, gde su fanovi i igraci nemocni. Samo preracunali su se lihvari, ovo ce da se zavrsi kao puc u Turskoj. Pandemija nece doveka trajati, a "Superliga" ce sama sebe da urusi na nepostojecim temeljima cim se navijaci vrate na stadion.

Edited by diego
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Joki said:

Pitanje za navijače ex ju klubova, da li bi voleli ovu super ligu da se vremenom lige formiraju tipa Ex Ju, Belgija - Holandija, Ostrvo, Skandinavija? Ide se ka tome...?

To su dve različite stvari. Jedna od zakržljalosti Uefe je upravo u tome što ne dozvoljava regionalne lige, kojima bi se približili uslovi u odnosu na one koje imaju najveći i najbogatiji. Najjače zemlje u evropskom fudbalu su ujedno i najmnogoljudnije, mali i rasparčani im ne mogu prismrdeti. Nekoliko regionalnih liga manjih država bi podiglo kvalitet i zanimljivost u tim okvirima, a našao bi se način kako bi se kvalifikovalo za Uefina takmičenja. Ne bi se narušili sportski principi a sve ostalo bi napredovalo.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Barkley#34 said:

To su dve različite stvari. Jedna od zakržljalosti Uefe je upravo u tome što ne dozvoljava regionalne lige, kojima bi se približili uslovi u odnosu na one koje imaju najveći i najbogatiji. Najjače zemlje u evropskom fudbalu su ujedno i najmnogoljudnije, mali i rasparčani im ne mogu prismrdeti. Nekoliko regionalnih liga manjih država bi podiglo kvalitet i zanimljivost u tim okvirima, a našao bi se način kako bi se kvalifikovalo za Uefina takmičenja. Ne bi se narušili sportski principi a sve ostalo bi napredovalo.

Pa UEFA neće možda ni postojati kada krene Super Liga a onda i sve ostalo.

Link to comment
Share on other sites

Ja nisam navijac ali mislim da bi ExYu liga bila mnogo bolje resenje od ovoga sad sto se ima. Ako nista drugo bar bi bilo tu par nekih klubova koji zele da pobede jedni druge i koji pre svega imaju neki takmicarski motiv.

 

Ja iskreno stvarno ne vidim nikakav takmicarski motiv kod Radnickog iz Nisa ili cak i Vojvodine. Ne mogu da poverujem jednostavno da Vojvodina recimo, ona od pre koja je imala i skolu dobru tu fudbalsku nije mogla znacajnije da se umesa u borbu za prvenstvo. Isto tako i ovaj Nis koji je veliki grad, trebao bi da bude jedan od centara fudbalskih, da stvore dobru skolu sa ljudima koji zele i imaju znanja. 

 

Niko ne moze da me ubedi da neki klubovi ne mogu da budu mnogo bolji od tipicnog poligona za vezbu vecitima za Evropu. Ali ti klubovi su sami krivi i oni su sami izabrali to. Eto poslusajte samo trenera neke ekipe kad izgubi 4,5,6 razlike od vecitih. U principu zabole nas za tu utakmicu idemo dalje, nema sta da zameri igracima na igri, borbenosti, htenju a ono izgubio si tipa 0:5. Meni je to van svake pameti i mentalitet takve lige treba da se rusi ako hoces nesto konkurentnije. 

 

Mislim da toga ne bi moglo da bude sa ekipom iz Zagreba, Rijeke, Maribora, Ljubljane, Tetova, Sarajeva pa mozda cak i Bijeljine. To su vec par timova protiv kojih bi sigurno moralo da se da 100% svojih mogucnosti za rezultat i bila bi mnogo konkurentija. Sigurno bi bila konkurentija. Po meni vise cak i iz tog razloga sa mentalitetom, rivalitetom nego samim fudbalskim kvalitetom. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Joki said:

Ja stvarno bez zezanja mislim da će nakon što krene Super Liga, Ex Yu ponovo postojati. I to će biti jedini način da neki naš klub upadne u to takmičenje. 

U novu Super ligu? Možemo da se ujedinimo ne samo sa bivsim yu republikama, nego i sa svim komšijama i nećemo ući. 

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Don Juan said:

U novu Super ligu? Možemo da se ujedinimo ne samo sa bivsim yu republikama, nego i sa svim komšijama i nećemo ući. 

Pa biće neki sistem po kom će ulaziti klubovi u to takmičenje, ali ništa lakše nego pre, teže naravno.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Joki said:

Ja stvarno bez zezanja mislim da će nakon što krene Super Liga, Ex Yu ponovo postojati. I to će biti jedini način da neki naš klub upadne u to takmičenje. 

Ocekujem da ta govnarska liga propadne i pre nego sto pocne, a ako nekim cudom zazivi, nadam se da ce nasi klubovi pratiti francuske i nemacke sa bojkotom

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, SunZero said:

:classic_biggrin:

A realno imaju vas na radaru uvek i to je nepobitna cinjenica. E sad to je istorija i jbg tako je kako je, ali opet i to je nesto, neko nema ni to. Mada Zvezdi odnosno Terzi nista to ne znaci osim da se hvali po medijima i gura prst u oko drugoj strani :lol_2:

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Don Juan said:

Kako su zamislili pet mesta, ali nisu baš imali Balkan u glavi, nego neka druga tržišta i klubove.

Pa kada krene ovo i ako se UEFA raspadne, proširiće se ovo brzo na Super liga, Super liga 2, 3, 4, 5, 6...

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, diego said:

Ocekujem da ta govnarska liga propadne i pre nego sto pocne, a ako nekim cudom zazivi, nadam se da ce nasi klubovi pratiti francuske i nemacke sa bojkotom

Nema šanse da ne počne, to možemo slobodno da zaboravimo. Pitanje je samo kada tačno i šta će biti sa ostalima.

Link to comment
Share on other sites

Quote

JP Morgan are not ‘financing’ this deal as in paying for it. They are lending the ESL the money, to be paid back with interest over the long term. The clubs are not receiving ‘new’ money. They are taking a loan secured on future TV revenues.

At the moment it looks like the numbers don’t stack up. If this is a direct swap for the Champions League it works. But if the clubs are thrown out of the league competitions then suddenly they end up losing money.

What it doesn’t feel like (yet) is a financial game changer which it really needs to be. If players are going to lose out on international football it needs to be silly money and it will need all the top players in it.

izvor: The Guardian 

 

PS: pojma nemam koliko su respektabilni?

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Joki said:

Pa kada krene ovo i ako se UEFA raspadne, proširiće se ovo brzo na Super liga, Super liga 2, 3, 4, 5, 6...

pa realno ako ovo prodje bez ozbiljnijih sankcija to otvara vrata za mnoge ideje protiv kojih je UEFA do sada bila izricito protiv pocev od raznih regionalnih liga koje bi se dalje na neki nacin nakacile na tu superliga organizaciju, da li kroz neku superligu 2 ili slicno, ali sigurno da bi ubrzo doslo do potpune anarhije u klupskom fudbalu

Edited by SunZero
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...