Jump to content

Rat u Ukrajini


Doc Holiday
Message added by Lobotomija,

Ovim disclaimerom označavamo temu o Ukrajini kao "ozbiljnu". Sve što se od forumaša traži je da joj tako pristupaju. Zabranjeno je:

 

- Kačenje lažnih informacija.

- Relativizacije.

- Negiranje ukrajinske nacije.

- Izvrtanje činjenica.

- Floodovanje linkovima i tvitovima.

- Zabranjeno je kačenje uznemirujućih fotografija i videa.

 

Moderacija će zauzeti neutralni stav, što znači da su sva pisanja dozvoljena ako su u skladu sa tačkama iznad. Stavovi moderatora koji učestvuju u diskusijama se smatraju kao "lični" i nemaju veze sa obavljanjem moderatorskog posla. Potrudite se da vesti budu istinite i iz relevantnih izvora. Ako se desi da nešto imate neprovereno, samo naglasite to u postu. Zadržaćemo mogućnost nekih izmena ako bude bilo neophodno.

 

Moderacija Politike

Recommended Posts

9 hours ago, MeanMachine said:

 

Ovo je nekakav diverzant vidis na snimku ali ovo bas sumljivo, sto rece A_sad propaganda na obe strane se bas zahuktava. Pri tome on je snimio postavljanje bombi ali ne i eksploziju?

 

Ovo meni smrdi na onu Drecunovu bajku o napadu nasih diverzanta na bazu u Dracu kad smo kao unistili gomilu Apaca zoljama.

 

Jel ima negde jasna vest da su helisi osteceni? Posto vidim da na tviteru kazu da ruski mediji su to saopstili ali niko da postavi link ka toj vesti.

 

Ono sto mi pada napamet da ako se ovo desilo vrlo moguce da je neko iz same te baze kome je pun q rata. Skoro kod Amera neko je podmetnuo pozar na nosacu helikoptera cini mi se iz totalno nepoznatog razloga, otpuzen jedan lik dokazano da nije on a lik koji ga je optuzio nije produzio ugovor i prakticno nestao, steta sitnica milijardu dolara.

 

Pa ne vidim sto nije nemoguce da neki Rus lepo postavi bombicu dve pogotovo sto je njegov razlog daleko veci od pukog nezadovoljstva.

 

 

.

 

 

Lazi zaista ima mnogo, pa i na ovom topiku, ali to je valjda normalno ...posle nekakve filtracije ostaje par procenata, a kolicina informacija koju moras da ukrstis da bi dosao do toga  je sve veca. Juce je to bila informacija s kolicinom udara i radom PVO Ukrajne i oborenim helikopterima...

 

Imas video iz Vinicke oblasti, mislim jedini za celu Ukrajinu jer su oni to dobro utegli, tri rakete pogadjaju  energetski objekat i jedna pada nekoliko kilometara dalje, ta raketa je oborena PVO i pala kod moldavskog sela..dakle iz cetiri rakete tri u cilj...

 

Zabuna s helikopterima , a posebno u ovom koji je ovde postavljen je to sto to nije ruski tip, postoje razlike, ispostavilo se najverovatnije da je u pitanju beloruski u vlasnistvu Wagnera, sto odgovara i mestu gde je oboren.

Problem je sto je oboren jos jedan, i on je bio ukrajinski...

 

 

Sto se tice konkretno ove diverzije...ja mislim da nije fejk, to sto on nije snimio ekploziju moze da se objasni time sto bi to ugrozilo njegovu bezbednost.. opet mozda gresim ali to je moj utisak. GRU Ukrajine ume da iznenadi, sasvim je drugi problem sto mi imamo predstavu da su diverzanti neki likovi s gomilom nanotehnoligije, bravo 6..ovako su izgledali i neki drugi koji su pohvatani u Rusiji, za sta sam s pocetka mislio da je fejk ruskih sluzbi, sad sve manje..

 

 

.

 

 

Edited by attolini
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, attolini said:

Imas video iz Vinicke oblasti, mislim jedini za celu Ukrajinu jer su oni to dobro utegli, tri rakete pogadjaju  energetski objekat i jedna pada nekoliko kilometara dalje, ta raketa je oborena PVO i pala kod moldavskog sela..dakle iz cetiri rakete tri u cilj...

 

Ne nadjoh taj video, ali nadjoh da je Vinica bila na meti i Staljina koji je pobio 10,000 civila Vinice u cistkama 1938.

NKVD-ovci onda, Z-likovci sada a meta ista - civilno stanovnistvo.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pa Rusi se juce upljuvase tj rusofili da je to bio ukrajinski helikopter. Tek posle su priznali da je njihov.

 

Video o cetiri rakete i da jedna oborena ne postoji.

 

Nebitno je da li je diverzant ili nije, unisten je agresorski arsenal.

 

Jedina istina je da ima dezinformacija , ali 90% je sa ruske strane..cak je i Rybar stavio da je to bio UA helikopter. 

 

Da dodam da su Vagnerovci blago receno potonuli kod Bahmuta, opet! Ovi iz zatvora, a mahom su svi poreklom odatle ne bitavaju dugo u Ukrajini. Cak mislim da bi sl UA udar trebao biti tu jer su raskopusani i zreli za potpuno rasturanje.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ters said:

 

Ne nadjoh taj video, ali nadjoh da je Vinica bila na meti i Staljina koji je pobio 10,000 civila Vinice u cistkama 1938.

NKVD-ovci onda, Z-likovci sada a meta ista - civilno stanovnistvo.

 

 

 

.

 

 

 

 

Pa posto nisi nasao video,  resio si da nam svima pokazes da ipak umes da se koristis googlom.

 

 

Sta je tovarishh იოსებ ჯუღაშვილი, gruzin poznatiji kao Stalin  radio je verovatno veoma bitno da napljujes Rusiju, za slucaj raketa na Dnestru posebno... OK, samo  nikako da skapiras da je SSSR ukrajinsko nasledje takodje, uostalom kao i svi ovi objekti koji se sad ruse, i da je  u taj zlocin umesana  gomila ukrajinaca, a za posebnu zestokost vinovnike je isti taj Stalin osudio na smrt streljanjem, pa je zbog pocetka rata kazna preimenovana na deset godina.

 

Spomenik u centru Moskve od trideset sest metara svim  zrtvama represija SSSR i  muzej Gulaga nagradjen pre par godina  od saveta Evrope za najbolju postavku govori o zvanicnom odnosu prema represijama tog rezima.

Uostalom sam Arestovich govori o zestokosti ukrajinaca kao  nacionalnoj crti, s tim da se popravljaju jer bi  u suprotnom okupanti visili po banderama  sa crevima do zemlje...za dokaze o zestokosti u ovom ratu,   potreban ti je vec visi nivo rada na googlu...

 

 

"Video koji ne postoji" je snimljen sa moldavse strane, levo hidroelektrana  sa tri udara , desno , mesto iza sela Naslavce gde je pala oborena raketa. koju je potvrdila sama Moldavija kao oborenu od PVO...

 

https://t.me/vert_i_call/6797

 

 

https://www.google.com/maps/place/Naslavcea,+Moldova/@48.4915746,27.543674,9133m/data=!3m1!1e3!4m6!3m5!1s0x4733233afbdeafd9:0xfaeaa41942da1ee3!8m2!3d48.4714307!4d27.5822795!16s%2Fm%2F064l32z

 

 

 

Sto se tice civilnog stanovnistva slazem se potpuno, ... to pokazuje nemoc Rusije da slomi otpor na bojnom polju.

Kao sto je Ukrajina bila nemocna pa drzi Donjeck bez vode vec dugo, iskljucila Krimu vodu , uvela embargo na prehrambene proizvode, a potom rusenjem dalekoprovoda bacila Krim u blackout..

Tad se tadasnji komicar zajebavao na racun krimljana bez vode, sa vicevima o kisi, barama...jedenjem pasa lutalica i vrabaca, jedino sto nije i svetlo u studiju ugasio za potpunu zajebanciju...

 

 

 

 

Edited by attolini
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, DameTime said:

 

 

.

 

Procitao sam naslov... mene zaista ne interesuje narativ u srpskim medijima, iskreno sama Srbija me sve manje interesuje.

 

Verujem da je tako, pre nekoliko godina kad sam dosao u BG , klinci mojih drugara, osamnaest godina me saleteli sa pricom Putin car  "jebe kevu"...blago receno bio sam iznenadjen, tuzno da se pogled mladih generacija toliko izmenio...

 

Sve sto sam mogao da im kazem je da se okanu Rusije i Putina, da on i Rusija imaju svoju bitku i svoju pricu, a da prica Srbije nikako nije na istoku... iako mi je potpuno jasno da generacija rodjena za vreme bombardovanja ima sasvim drugaciji pogled na svet od moje generacije kojoj je svetionik bio na zapadu...

 

 

.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

bbc

 

Ukrainians in general have been urged to reduce what is already an "extremely frugal" electricity consumption, in the words of President Volodymyr Zelensky.

In Kyiv, street lights were turned off and trolleybuses replaced with conventional buses.

Long queues were seen across the city as residents lined up to collect water from pumps after their own supplies were cut.

As many as 80% of Kyiv's consumers were said to have been left without running water in the immediate aftermath of the attacks.

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, attolini said:

 

 

.

 

 

 

 

Pa posto nisi nasao video,  resio si da nam svima pokazes da ipak umes da se koristis googlom.

 

 

Sta je tovarishh იოსებ ჯუღაშვილი, gruzin poznatiji kao Stalin  radio je verovatno veoma bitno da napljujes Rusiju, za slucaj raketa na Dnestru posebno... OK, samo  nikako da skapiras da je SSSR ukrajinsko nasledje takodje, uostalom kao i svi ovi objekti koji se sad ruse, i da je  u taj zlocin umesana  gomila ukrajinaca, a za posebnu zestokost vinovnike je isti taj Stalin osudio na smrt streljanjem, pa je zbog pocetka rata kazna preimenovana na deset godina.

 

Spomenik u centru Moskve od trideset sest metara svim  zrtvama represija SSSR i  muzej Gulaga nagradjen pre par godina  od saveta Evrope za najbolju postavku govori o zvanicnom odnosu prema represijama tog rezima.

Uostalom sam Arestovich govori o zestokosti ukrajinaca kao  nacionalnoj crti, s tim da se popravljaju jer bi  u suprotnom okupanti visili po banderama  sa crevima do zemlje...za dokaze o zestokosti u ovom ratu,   potreban ti je vec visi nivo rada na googlu...

 

 

"Video koji ne postoji" je snimljen sa moldavse strane, levo hidroelektrana  sa tri udara , desno , mesto iza sela Naslavce gde je pala oborena raketa. koju je potvrdila sama Moldavija kao oborenu od PVO...

 

https://t.me/vert_i_call/6797

 

 

https://www.google.com/maps/place/Naslavcea,+Moldova/@48.4915746,27.543674,9133m/data=!3m1!1e3!4m6!3m5!1s0x4733233afbdeafd9:0xfaeaa41942da1ee3!8m2!3d48.4714307!4d27.5822795!16s%2Fm%2F064l32z

 

 

 

Sto se tice civilnog stanovnistva slazem se potpuno, ... to pokazuje nemoc Rusije da slomi otpor na bojnom polju.

Kao sto je Ukrajina bila nemocna pa drzi Donjeck bez vode vec dugo, iskljucila Krimu vodu , uvela embargo na prehrambene proizvode, a potom rusenjem dalekoprovoda bacila Krim u blackout..

Tad se tadasnji komicar zajebavao na racun krimljana bez vode, sa vicevima o kisi, barama...jedenjem pasa lutalica i vrabaca, jedino sto nije i svetlo u studiju ugasio za potpunu zajebanciju...

 

 

 

 

 

U pravu si - nema Staljin veze sa Rusijom, kao sto ni Putin nema veze sa Rusijom - ali imaju jedan sa drugim i sa politikom imperijalizma koju provodili i provode unistavajuci pri tome sve koji im smetaju - ukljucujuci i Ruse.

 

Baja na videu koji pokazuje na brdo 10 kilometara udaljeno i kaze eno tamo su pale tri rakete nije bas ono sto sam ocekivao, ali dobro, daj sta das. Svako od nas bira svoje izvore i kome i koliko ce vjerovati i cemu ce se radovati - meni je lakse i ljepse radovati se tome da je 80% raketa koje su isle na civilne ciljeve unisteno i nisu naudile nikome, nego tome da je 75% raketa koje su ispaljene prosle kroz odbranu i pogodile civlne ciljeve....

 

 

Edited by ters
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, ters said:

 

 

 

Baja na videu koji pokazuje na brdo 10 kilometara udaljeno i kaze eno tamo su pale tri rakete nije bas ono sto sam ocekivao, ali dobro, daj sta das. Svako od nas bira svoje izvore i kome i koliko ce vjerovati i cemu ce se radovati - meni je lakse i ljepse radovati se tome da je 80% raketa koje su isle na civilne ciljeve unisteno i nisu naudile nikome, nego tome da je 75% raketa koje su ispaljene prosle kroz odbranu i pogodile civlne ciljeve....

 

 

 

 

.

 

Meni je takodje bilo jebeno fenomenalno dok sam verovao u Deda Mraza.

 

 

Onu su deca zapalila tamo vatru pa se dim podigao malo, a lik se dosetio , smislio na brzinu  i iskoristio trenutak da isprica svoju pricu...koja odgovara sasvim onom sto  se vidi na google kartama ciji sam link takodje ostavio...izvor je moldavski a prenet patriot ukrajinskim kanalom.

 

.

Edited by attolini
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Da li mislite da je rusko naređenje za evakuaciju civila iz pojasa od 15km na lijevoj obali Dnjepra, koje slijedi ranije naređenje o evakuaciji civila sa teritorije pod ruskom upravom na desnoj obali Dnjepra, priprema za upotrebu taktičkih nuklearnih bombi protiv koncentracija ukrajinskih trupa u hersonskoj, mikolajevskoj i krivoriškoj oblasti?

Edited by Beonegro
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Beonegro said:

Da li mislite da je rusko naređenje za evakuaciju civila iz pojasa od 15km na lijevoj obali Dnjepra, koje slijedi ranije naređenje o evakuaciji civila sa teritorije pod ruskom upravom na desnoj obali Dnjepra, priprema za upotrebu taktičkih nuklearnih bombi protiv koncentracija ukrajinskih trupa u hersonskoj, mikolajevskoj i krivoriškoj oblasti?

 

 

.

 

Mislim da Rusija uopste nema razloge za upotrebu taktickih nuklearki, jos uvek ima sasvim dovoljno sredstava i ljudstva da nanese ozbiljnu stetu Ukrajini...posebno ne na liniji fronta prakticno. Politicka steta koju bi takav potez izazvao je katastrofalna.

 

Ne mogu da tvrdim, ali mislim da je ova evakuacija cak prinudna a da su razlozi mnogo vise prozaicne prirode...Moguce da ce oslobobodjene stanove , kuce koristiti za smestaj jer im navodjena artiljerija pravi probleme,  a drugi razlog bi mogao da bude borba protiv dousnika, fakt  koji i na obe strane pravi velike probleme..taj deo Kahovse oblasti ce verovatno biti zasicen ruskom artiljerijom..

 

Link to comment
Share on other sites

Meni je palo na pamet ono plavljenje ako dignu branu u vazduh, pomislio sam da to rade zbog toga. Takođe postoji još jedan važan razlog a to je da se stanovništvo iseli odatle jer verovatno među njima ima ljudi koji dojavljuju Ukrajincima kuda Rusi prelaze reku i ostale aktivnosti vezano za to. Ukrajinci navode i razlog da Rusi koriste stambene kuće za smeštaj vojske tako da ako isele civile imaće ogromne kapacitete da smeste vojsku u iste a da ne budu skoncentrisani u jednom objektu gde bi bili laka meta za artiljeriju. Upotreba taktikčkih nuklearki bi bila neviđena greška Putina. Jedno je pretnja i zveckanje tim oružjem ali mislim da neće ići toliko daleko da upotrebi nuklearno oružje.

 

Takođe ako bi je bacili na Herson praktično bi zagadili grad koji su proglasili svojom teritorijom. Taktički nemaju nikakav značaj, osim ako su Ukrajinci ludi da drže par brigada u krugu od par kilometara što se ne radi čak ni u toku ofanziva. A da bacaš nuklearke da ubiješ četu ili bataljon protivnika je ludost neviđenih razmera. Evo nekih procena dejstva :

 

Quote

Air Blast:  As with a conventional explosive, a nuclear detonation produces shock wave, or air blast wave. The air blast, with its accompanying winds, can damage structures and injure individuals.  Individuals can also be injured by falling debris and flying glass shards. The air blast from a 1 KT detonation could cause 50% mortality from flying glass shards, to individuals within an approximate radius of 300 yards (275 m).  This radius increases to approximately 0.3 miles (590 m) for a 10 KT detonation.

 

Heat:  The second effect would be extreme heat, a fireball, with temperatures up to millions of degrees. The heat from a fireball is sufficient to ignite materials and cause burns far from the fireball, and the associated int ense light may cause blindness.  The heat from a 1 KT detonation could cause 50% mortality, from thermal burns, to individuals within an approximate 0.4 miles (610 m) radius.   Page 2 of 5 Fact Sheet #36 Nuclear Weapon Detonation   This radius increases to approximately 1.1 miles (1800 m) for a 10 KT detonation.  Shadowing by structures between the fireball and the individual will prevent or reduce heat effects.  

 

Initial Radiation:  The initial radiation is produced in the first minute following detonation.  The detonation’s intense initial pulse produces ion izing radiation that causes intense radiation exposures.  The initial radiation pulse from a 1 KT device could cause 50% mortality from radiation exposure, to individuals, without immediate medical intervention, within an approximate ½ mile (790 m) radius.  This radius increases to approximately ¾ mile (1200m) for a 10 KT detonation.  Individuals in intervening buildings and building basements may receive a reduced exposure due to the additional shielding.  

 

Ground Shock: Ground shock, equivalent to a large localized earthquake, would also occur. This could cause additional damage to buildings, roads, communications, utilities, and other portions of the infrastructure. The ground shock and air blast would be expected to cause the major disruptions in the local infrastructure.  

 

Secondary Radiation:  Secondary radiation exposure due to fallout would occur primarily downwind from the blast, but changing weather conditions could spread radioactivity and enlarge the affected area.  For a 1 KT device, radiation exposure from fallout within the first hour after the blast could cause 50% mortality from radiation exposure, to individuals without medical intervention, for approximately 3.5 miles (5500 m) downwind of the event. This distance increases to approximately 6 miles (9600 m) for a 10 KT detonation. These distances could be greater or smaller, depending on wind and weather conditions. Individuals in intervening buildings and building basements may receive a reduced exposure due to the additional shielding.

 

Poređenja radi ona bačena na Hirošimu je 15 KT.

Edited by Klotzen
Link to comment
Share on other sites

Zdrava logika kaze da ne bi trebalo da koristi nuklearke, pogotovo uz teritoriju koju je ''prisvojio'', ali u proteklih godinu dana izveo je toliko maloumnih poteza da me iskreno nista vise ne bi cudilo.

Ko zna kakvu on percepciju ima u vezi svega sto se desava, zarobljen u balonu koji je sam napravio. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Plus - vec par mjeseci Z-likovci nisu zauzeli neku novu teritoriju sa koje bi mogli pljackati i odnositi wc solje, tako da je sredjivanje wc-a i kupatila po Rusiji usporilo.

Nezgodno je otimati wc solju iz stana u kojem  boravi    "tvoje" stanovnistvo - nego ih lijepo iselis, pa nosi stokove, solje i uticnice. Odmah dobijes motivisanog vojnika.

Edited by ters
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Klotzen said:

Meni je palo na pamet ono plavljenje ako dignu branu u vazduh, pomislio sam da to rade zbog toga

Nema logike da se ruši brana, ni sa ruske, ni sa ukrajinske strane. Sa ruske strane, ako sruše branu, više nema šansi ni za izvlačenje snaga iz Hersona ni za njihovo snabdijevanje, plus što Krim ostaje bez vode, a sa ukrajinske strane rušenje brane znači da sebi oduzimaju mogućnost za nastupanje prema Krimu sa zapada. Institute for the Study od War doduše smatra da je priča o mogućem uništenju brane pokriće koje se pravi za rusku evakuaciju Hersona i čitavog tog područja zapadno od Dnjepra, ali se tu ne slažem sa njima, iako je ISW pokazao da ima uglavnom tačna predviđanja, zato što bi povlačenje iz hersonske oblasti bio novi veliki  medijski poraz za Ruse, zato što djeluje da su ipak stabilizovali front tamo, i zato što bi povlačenje iza Dnjepra značilo da Ukrajinci veliki dio snaga sa tog front mogu da prebace na istok.

Zbog svega toga, upotreba taktičkih nuklerki djeluje kao sve logičnija opcija. Doduše, ima i ovo što vi kažete, prisilnom evakuacijom se eliminiše ukrajinski pokret otpora u okupiranim područjima, moguće da je i to bitan element u kalkulacijama.

Link to comment
Share on other sites

Upotreba atomske bi bilo samoubistvo zlog gnoma i on to zna.

Rado bi on to uradio u svojoj zloci, ali od toga nema nista.

Jos jedan od nacina vodjenja psiholoskog rata prema Zapadu.

Uplasi i zavadi taktika.

Sto pre odapne to bolje za sve.

Velika je sansa da onaj koji posle njega dodje nece imati ni zelju (interes), ni mogucnosti

da nastavi dalje, pogotovo sto ce Rusija za godinu-dve kolabirati, vojno, ekonomski i politicki.

U najboljem slucaju ce reci ~ Putler je kriv za sve, ko nas bre zavadi, hajde da se volimo...

Onda ce pokusati da zadrze Krim pregovorima, sto ce produziti sankcije za jos par godina

(moja procena u februaru je bila da ce sankcije trajati 5-10 godina).

I naravno postavlja se pitanje ratne odstete i kaznjavanja zlocinaca.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Rusi uništili školu staru 130 godina :

 

 

 

Sve je izvesnije da će Iran prodati i rakete Rusima. Ako se prisetimo priče oko dronova to je verovatno već u toku samo će Rusi da izmisle neki ruski naziv za njihove rakete pa da štampaju to  na njih da bi i jedni  i drugi mogli da se prave ludi da je taj posao u toku. U pitanju su rakete dometa 300 i 700 km (barem na papiru) i za razliku od dronova imaju mnogo ozbiljniju razornu moć. Ovo će biti ozbiljan problem za Ukrajince ako Iran može da snadbeva Rusiju ovim raketama u većem broju. Sudeći po dronovima to je izgleda istrošeno i to ćemo gledati na kašičicu ubuduće kako im pristižu. Ali o svakodnevnim napadima sa 100-tinak dronova mislim da smo završili.

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Klotzen said:

Sudeći po dronovima to je izgleda istrošeno i to ćemo gledati na kašičicu ubuduće kako im pristižu. Ali o svakodnevnim napadima sa 100-tinak dronova mislim da smo završili.

Pa ne bas. Koliko je bbc izvestavao, Rusi su kupili oko 2k dronova od Irana, a 'potrosili' su oko 400 komada, tako da ih jos uvek mogu ozbiljno koristiti I ozbiljnu stetu napraviti.

Link to comment
Share on other sites

Najbolje bi bilo ako bi ih mogli unistiti na zemlji, dok jos ne polete.

USA verovatno moze ispratiti te posiljke i mesta lansiranja, trebaju jos samo

dati odgovarajuce oruzje. Deo tih dronova se lansira iz Belorusije i ne vidim

razlog zasto ih ne bi tamo gadjali.

Pitanje je samo o kojim rastojanjima se radi.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Dragan said:

Najbolje bi bilo ako bi ih mogli unistiti na zemlji, dok jos ne polete.

USA verovatno moze ispratiti te posiljke i mesta lansiranja, trebaju jos samo

dati odgovarajuce oruzje. Deo tih dronova se lansira iz Belorusije i ne vidim

razlog zasto ih ne bi tamo gadjali.

Pitanje je samo o kojim rastojanjima se radi.

Ne mozes ih detektovati dok ne polete i dok se ne uoce na radaru.

Problem je sto leti vise njih u isto vreme i na istom pravcu - neke ces pogoditi, ali ce neki i izbeci obaranje i doci do svoje mete.

Strategija roja kod dalekometnog gadjanja je stara skoro 100 godina - Nemci tako unistise Koventri u WW2.

Napad na Belorusiju i Rusiju dalekometnim raketama bi izazvao samo novi uzasniji krug odmazde i nasilja sa druge strane.

Uz vec postojece unistenje infrastrukture  i predstojecu zimu - kome to ne  ide u prilog?

Jedino resenje su pregovori i prekid dejstava sto pre.

Nijedna od strana nece biti zadovoljna - ali ce se, bar, zivoti i ovo sto je preostalo od imovine spasiti.

Za sada.

Edited by Kronostime
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Kronostime said:

Ne mozes ih detektovati dok ne polete i dok se ne uoce na radaru.

Problem je sto leti vise njih u isto vreme i na istom pravcu - neke ces pogoditi, ali ce neki i izbeci obaranje i doci do svoje mete.

Strategija roja kod dalekometnog gadjanja je stara skoro 100 godina - Nemci tako unistise Koventri u WW2.

Napad na Belorusiju i Rusiju dalekometnim raketama bi izazvao samo novi uzasniji krug odmazde i nasilja sa druge strane.

Uz vec postojece unistenje infrastrukture  i predstojecu zimu - kome tona nece biti  ide u prilog?

Jedino resenje su pregovori i prekid dejstava sto pre.

Nijedna od strana nece biti zadovoljna - ali ce se, bar, zivoti i ovo sto je preostalo od imovine spasiti.

Za sada.

Naravno da moze, zato sluze informacije, a oni su na neprijateljskoj teritoriji.

 

Nema pregovora dok ne izadju iz Ukrajine i sa putlerom. Palo je mnogo zivota da bi se pregovaralo. Mora se podneti zrtva za slobodu od Z-likovaca.

 

Ginu svakim danom sve vise, avioni im slabo lete, ide zima..nece se Rusi tsko lako izvuci.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, AgroLaki said:

Gde je ubijeno 800 vojnika i unisteno 16 tenkova, ako nije bilo velikih frontalnih ofanziva? 800 ljudi za dan je ogromna brojka. A i 16 tenkova. 

 

Neki su nastradali od jurisnih komaraca, neki od kanarinaca kamikaza, a neki u borbi sa genetski mutiranim Ukrajincima.

Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...