Jump to content

Rat u Ukrajini


Doc Holiday
Message added by Lobotomija,

Ovim disclaimerom označavamo temu o Ukrajini kao "ozbiljnu". Sve što se od forumaša traži je da joj tako pristupaju. Zabranjeno je:

 

- Kačenje lažnih informacija.

- Relativizacije.

- Negiranje ukrajinske nacije.

- Izvrtanje činjenica.

- Floodovanje linkovima i tvitovima.

- Zabranjeno je kačenje uznemirujućih fotografija i videa.

 

Moderacija će zauzeti neutralni stav, što znači da su sva pisanja dozvoljena ako su u skladu sa tačkama iznad. Stavovi moderatora koji učestvuju u diskusijama se smatraju kao "lični" i nemaju veze sa obavljanjem moderatorskog posla. Potrudite se da vesti budu istinite i iz relevantnih izvora. Ako se desi da nešto imate neprovereno, samo naglasite to u postu. Zadržaćemo mogućnost nekih izmena ako bude bilo neophodno.

 

Moderacija Politike

Recommended Posts

Ma Liman je vec potpuno okruzen. Postoji jedan put iz Limana severoistocno ali je pod konstantnom paljbom Ukrajinaca. Rusi mogu samo da se predaju, napravice bafer sa svake strane bar 20 kilometara. Otprilike su u situaciji kao Ukrajinci u Marijupolju na pocetku rata, samo sto oni nemaju gde da se sklone.

 

Najjace je od svega sto su ovim napravili da je Liman manje vise i nebitan, zaledje su obezbedili, verovatno ce ocistiti ostatak Hersonske oblasti i sledeci su na redu Lisicansk i Severodonjeck. To ne znam kako ce ici. Ovih 1000-2000 kvadratnih kilometara do ruske granice ne znam da li ce trositi vreme i ljudstvo da ciste jer su uglavnom sume i polja u pitanju. Veliko je pitanje koliko tu i ima ruskih vojnika i tehnike, deluje kao potpuno slepo crevo u ovom trenutku.

Edited by McLeod
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, ras kass said:

Ukrajinci mozda do subote zabodu zastavu u Limanu. Prema procenama do 3500 ruskih vojnika se nalazi u okruzenju. 

 

Možda te preduhitre i danas završe posao. Sinoć su Ukrajinci zauzeli Stavki a jutros i Jampil. Drobiševe su u okruženju mada nije jasno da li su se Rusi povukli ili nisu a sam Liman ima još jedan put koji ga povezuje sa Zarične no Ukrajinci su na par stotina metara od njega i pitanje je da li je prohodan. Ukrajinci imaju neki video neke bežanije Rusa kroz neku šumu ali nemoguće ga je geolocirati pa ni reći da li je od sada ili tamo negde iz proleća.

 

Izgleda da su Rusi raketirali ukrajinske civile koji su bežali sa njihove teritorije. 23 mrtva i 36 ranjenih po prvim izveštajima.

 

Juče je izvršena neka razmena za jednog kadirovca je razmenjeno 6 boraca iz Marijupolja. Izgleda da su nekog bitnog Ukrajinci držali.

 

edit : dok sam ja pisao post ti napisa pola od ovoga 🙂 , bar si mi dao video podlogu 🙂

 

Edited by Klotzen
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kiril Timošenko, savjetnik ukrajinskog predsjednika Volodomira Zelenskog, na Telegramu je objavio još detalja o masakru:

"Teror se nastavlja, ubijanja se nastavljaju. Lansirali su 16 projektila tipa S-300. Četiri su pala blizu sajma autodijelova, gdje se okupljao konvoj", napisao je Timošenko.

Gradonačelnik Melitopolja: Ljudi svakog dana idu iz Zaporižje po rođake i dostaviti pomoć

"Ljudi svakog dana odlaze iz Zaporižja kako bi pomogli svojim rođacima (na okupiranom teritoriju, op.a.) i dostavili im lijekove, a potom se vraćaju", objavio je na Telegramu gradonačelnik Melitopolja Ivan Fedorov

"Zasad je nemoguće izbrojati koliko je mrtvih i ranjenih", dodao je

 

https://www.index.hr/vijesti/clanak/uznemirujuce-masakr-civila-u-ukrajini-rusi-raketirali-konvoj-najmanje-23-mrtva/2399273.aspx

 

Moze li neko da mi pojasni ovo da se svakodnevno prelaze linije fronta?

U cijoj organizaciji, kako, ko je dogovorio, ko kontrolise…?

 

 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, DJ_Vasa said:

Da, a i internet je odavno dostupan bežičnom vezom, pa pretpostavljam da to podrazumeva neki gasni ruter, antenu i tako to :lol_2:

 

Moraš dimaš i GAP - Gass Access Point... I to je verovatno taj čuveni gaping o kom se šuška po mračnim kuloarima Interneta?! 👀

 

50 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:

spacer.png

 

Imamo pobjednika

 

Najveći izum posle Wireless bungee jump-a. :thumbup:

  • Like 1
  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Dragan said:

Sjedinjene drzave i ujedinjeno kraljevstvo.

 

3 minutes ago, McLeod said:

 

Nisam znao da si iz Nis i ne priznajes padeze. Ili rodove 😄

Ujedinjene drzave i Ujedinjeno kraljevstvo

Sjedinjene drzave i sjedinjeno kraljevsto.

 

Sta ovde ne valja?

Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, Clash said:

Jedan totalni off posto je Vasa tu a on je prevodilac pa me inzeresuje.

Zasto US prevodimo kao sjedinjene a UK kao ujedinjeno?

 

 

Nisam siguran, ali mogu da pretpostavim. Kada su formirane SAD, ovde nisu postojale ni nacionalna država niti jezička norma. Mnoge reči vezane za strane pojmove su se preuzimale iz ruskog, pa verujem da je to i bio slučaj kod naziva SAD. Naime, u ruskom su Соединённые Штаты Америки, u bugarskom Съединени американски щати, pa mi se čini da je u srpskom i bugarskom preuzet ruski oblik istog korena. Bugarski je bio u sličnoj situaciji kao i srpski, a oba jezika su se naslanjala na ruski, bar ono malo pisanog jezika koji je tada postojao.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Clash said:

Jedan totalni off posto je Vasa tu a on je prevodilac pa me inzeresuje.

Zasto US prevodimo kao sjedinjene a UK kao ujedinjeno?

 

 

Ujedinjuje se oko nekog centra, krune u ovom slucaju, a sjedinjuje se iz decentralizovanih pozicija koje kad se povezu budu distribuirane, svaka drzava krece sjedinjenju svojim iniciativama.

 

1*nnpzTe1hx74WKICL3Gj34A.jpeg

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, DJ_Vasa said:

 

Nisam siguran, ali mogu da pretpostavim. Kada su formirane SAD, ovde nisu postojale ni nacionalna država niti jezička norma. Mnoge reči vezane za strane pojmove su se preuzimale iz ruskog, pa verujem da je to i bio slučaj kod naziva SAD. Naime, u ruskom su Соединённые Штаты Америки, u bugarskom Съединени американски щати, pa mi se čini da je u srpskom i bugarskom preuzet ruski oblik istog korena. Bugarski je bio u sličnoj situaciji kao i srpski, a oba jezika su se naslanjala na ruski, bar ono malo pisanog jezika koji je tada postojao.

A kako je krenulo po Българском са Васко жабата ....? :s_d:

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...