Jump to content

Rat u Ukrajini


Doc Holiday
Message added by Lobotomija,

Ovim disclaimerom označavamo temu o Ukrajini kao "ozbiljnu". Sve što se od forumaša traži je da joj tako pristupaju. Zabranjeno je:

 

- Kačenje lažnih informacija.

- Relativizacije.

- Negiranje ukrajinske nacije.

- Izvrtanje činjenica.

- Floodovanje linkovima i tvitovima.

- Zabranjeno je kačenje uznemirujućih fotografija i videa.

 

Moderacija će zauzeti neutralni stav, što znači da su sva pisanja dozvoljena ako su u skladu sa tačkama iznad. Stavovi moderatora koji učestvuju u diskusijama se smatraju kao "lični" i nemaju veze sa obavljanjem moderatorskog posla. Potrudite se da vesti budu istinite i iz relevantnih izvora. Ako se desi da nešto imate neprovereno, samo naglasite to u postu. Zadržaćemo mogućnost nekih izmena ako bude bilo neophodno.

 

Moderacija Politike

Recommended Posts

8 minutes ago, Kronostime said:

Pisao si i na ana.rs?

E, Milanka,  Milanka.....

:lol_2:

 

Pa nisam o politici i tim stvarima, nego mi je trebao uvid druge strane u neke druge stvari, baš zato što sam bio u ovoj istoj zabludi, pa se ispostavilo da su ove pojedine tamo bile u pravu kad su rekle ovo gore :lol_2:

 

9 hours ago, Milos 3.14 said:

Queen of England kao simbol zločina...

 

Ovakve izjave stvarno nisu kul.

Edited by Milenko Puzigaca
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Milenko Puzigaca said:

 

Ovakve izjave stvarno nisu kul.

Dobro de, možda fan Pistolsa, ja jesam svakako:
 

Quote

God save the Queen
A fascist regime
They made you a moron
Potential H-bomb

God save the Queen
She ain't no human being
There is no future
In England's dreaming

Ali fenomen je da je pesma i dalje o istoj Queen

  • Like 2
  • Ha-ha 5
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Constantin said:

 

Ne znam koliko je ovo tačno :23: ali znam ko bi se razočarao:

 

spacer.png

 

Kažu da se Bajden muvao oko Ruške, ali ga je bilo strah da ga optuže za pedofiliju...

isto je nudila i Hitleru, videli smo kako se zavrsilo

Edited by SunZero
  • Ha-ha 10
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, urosg3 said:

Dobro de, možda fan Pistolsa, ja jesam svakako:
 

Ali fenomen je da je pesma i dalje o istoj Queen

Da ali ona izjava nije o njoj lično, nego se zna na šta se odnosi. To je isto smaranje i potpuna besmislica, kao i drndanje o "licemerju zapada" i ostalo. Iliti, za pola sveta važi, more i za ceo, da mu nisu bili "Englezi" jeli bi gloginje.  I sad za ove sankcije su prvi po intenzitetu istih.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Milenko Puzigaca said:

Da ali ona izjava nije o njoj lično, nego se zna na šta se odnosi. To je isto smaranje i potpuna besmislica, kao i drndanje o "licemerju zapada" i ostalo. Iliti, za pola sveta važi, more i za ceo, da mu nisu bili "Englezi" jeli bi gloginje.  I sad za ove sankcije su prvi po intenzitetu istih.

Nećeš valjda opet da pričaš kako je kul ubiti milione ljudi jer im je ostala železnica posle toga

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Milenko Puzigaca said:

mmajstor, ti stalno nesto ne znas. Onomad ne znas ko je Bili Ajliš, pre neki dan ne znas sta su penzioni fondovi.... 

 

Pa gde si ti Puzigaco stari provokatoru?

 

Ne mogu sve da citam pretero si... za fondove nisi skapirao a hvala ti za Bili Ajlis, nisam verovao da ce me te neka od tih pop duperajki toliko oduseviti, ne pratim tu mjuziku... 

Link to comment
Share on other sites

BBC i Bloomberg kažu ovako:


 

Quote

 

Second-biggest Russian oil producer calls for end to war

 

Russia's second-largest oil producer Lukoil is calling for an end to the conflict in Ukraine.

In a statement on its website, the company said it was concerned by the "tragic events in Ukraine" and supported the negotiations to end the conflict.

Its board called for "the immediate cessation of the armed conflict and fully supports its resolution through the negotiation process and through diplomatic means".

The company is thought to be one of the first major Russian firms to speak out against the invasion.

 

 

Ukoliko je tačno, ovo je zaista dobro. Ne uspevam da otvorim nijedan sajt Lukoila (domeni ru, rs i me), pa ako neko može, neka potvrdi.

 

NIje ovde bitan Lukoil kao Lukoil, već to što oni koji žive od Lukola znaju da je pametnije baviti se trgovinom nego ratom. A imaju i para da potplate nekog KGB-ovca koji ima pristup Putleru.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, mmajstor said:

 

Pa gde si ti Puzigaco stari provokatoru?

 

Ne mogu sve da citam pretero si... za fondove nisi skapirao a hvala ti za Bili Ajlis, nisam verovao da ce me te neka od tih pop duperajki toliko oduseviti, ne pratim tu mjuziku... 

Bio sam u Kinšasu :lol_2: OK, ali onda nemoj više da postavljaš besmislena pitanja, kad nisi hteo da se upoznaš sa time šta ima novo u 21 veku, šta sad da ti kažem. Ja to nisam ni odgovarao tebi lično, nego je tvoje pitanje bilo zanimljivo, pa sam zbog ostalih napisao šta ima u 21 veku ako nema geopolitike.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, Sistem navodnjavanja said:

Crna Gora je platila ratnu odštetu Hrvatskoj.

Isto će morati i Srbija prije ili kasnije.

 

Ne znam gde si ti bio...

 

Moju jednu imovinu je unistila Armija BiH, a drugu HVO. Dobivale su se neke donacije iz kojekakvih izvora, ali to nije ratna odsteta.

Vrijedi pomenuti da su te donacije u ogronom procentu pokradene i kao da su se mogli otkupiti stanovi i Federaciji BiH sa nekim certifikatima koje su dobijali borci, pa posto ih nisu mogli unovciti, onda su ih prodavali bud zasto i time je npr otkupljen stan koji je tada vrijedio nekih 50-60 hijada maraka, za nekoliko hiljada sa tim certifikatima.

Dobro mogu to smatrati nekom odstetom. Porodicna kuca je zapaljena i tu su se mogla dobiti neke sredstva ko se tu vratio da zivi, sto je mozda 5% ostecenih.

Ali to nije ratna odsteta. Presudom u Hagu Srbija nije osudjena da mora da plati bilo kakvu ratnu odstetu, tako da od toga nema nista, a ja ni ne trazim nikakvu odstetu od Srbija, a ni od Bosne, samo kazem kako je bilo, dakle postojale su strane donacije, kao i od katolickog karitasa, sto ja znam. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Milenko Puzigaca said:

Bio sam u Kinšasu :lol_2: OK, ali onda nemoj više da postavljaš besmislena pitanja, kad nisi hteo da se upoznaš sa time šta ima novo u 21 veku, šta sad da ti kažem. Ja to nisam ni odgovarao tebi lično, nego je tvoje pitanje bilo zanimljivo, pa sam zbog ostalih napisao šta ima u 21 veku ako nema geopolitike.

 

Verujem, hvala ti na modernom prosvetljenju u ime kolektiva. 

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, DJ_Vasa said:

BBC i Bloomberg kažu ovako:


 

 

Ukoliko je tačno, ovo je zaista dobro. Ne uspevam da otvorim nijedan sajt Lukoila (domeni ru, rs i me), pa ako neko može, neka potvrdi.

 

NIje ovde bitan Lukoil kao Lukoil, već to što oni koji žive od Lukola znaju da je pametnije baviti se trgovinom nego ratom. A imaju i para da potplate nekog KGB-ovca koji ima pristup Putleru.

 

.

 

Ne moram ni da trazim na sajtu, tacno je...Alekperov nije jedini, Deripaska je kao i uvek bio mnogo otvoreniji, Fridman...itd... a sto se tice potplacivanja kgb-ovca, mislim da od toga nema nista..

 

edit...Neki prijatelji su na Maldivima..veoma interesantan odmor...paja na pola sest, dva puta dnevno telefoni na punjacu, ...mozda se tad okupaju jednom😂

 

.

Edited by attolini
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...