Jump to content

Rat u Ukrajini


Doc Holiday
Message added by Lobotomija,

Ovim disclaimerom označavamo temu o Ukrajini kao "ozbiljnu". Sve što se od forumaša traži je da joj tako pristupaju. Zabranjeno je:

 

- Kačenje lažnih informacija.

- Relativizacije.

- Negiranje ukrajinske nacije.

- Izvrtanje činjenica.

- Floodovanje linkovima i tvitovima.

- Zabranjeno je kačenje uznemirujućih fotografija i videa.

 

Moderacija će zauzeti neutralni stav, što znači da su sva pisanja dozvoljena ako su u skladu sa tačkama iznad. Stavovi moderatora koji učestvuju u diskusijama se smatraju kao "lični" i nemaju veze sa obavljanjem moderatorskog posla. Potrudite se da vesti budu istinite i iz relevantnih izvora. Ako se desi da nešto imate neprovereno, samo naglasite to u postu. Zadržaćemo mogućnost nekih izmena ako bude bilo neophodno.

 

Moderacija Politike

Recommended Posts

Forumaš koji živi u Danskoj na PPP-u:

danas dosao  da pokupim dete. imali su u skoli info predavanje pa su kasnili. ispostavi se, info je bio u vezi ukrajine. cekao sa ostalim roditeljima, chitchat, bla bla. zavrsilo se i izlazi nastavnica da nas obavjesti da su kasnili zato sto su imali predavanje u vezi situacije u ukrajini. udjem u ucionicu da pokupim dete a slajd stoji na zidu. slika hitlera i nekih nacistickih vojnika i pise poljska 1939 a pored slika putina, nuklearna gljiva i ukrajina 2022. pitam nastavnicu o cemu su pricalil, a ona kaze o ponavljanju istorije i kako su rusi sada nacisti a putin hitler pa da se stavi u perspektivu. da djeca bolje razumiju. pricali su malo i o nuklearnom ratu i sta bi to znacilo za nas.

nisam znao sta da kazem. ostao sam totalno zbunjen i bez rijeci. pita me posle dete sta i kako u vezi ukrajine, hitlera, putina, nuklearki itd. jednostavno nisam znao sta da kazem. i dalje sam zbunjen i bez rijeci. mellow.png

Mislim da bi svako trebao da pročita o Hitlerovom modelu osvajanja Evrope 30-ih.

Svaka sličnost je slučajna.

 

Sent from my SM-G998U using Tapatalk

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, vanjabarsa said:

sta je potpisao predsednik ukrajine ???

zahtev za prijem Ukrajine u EU.

Više me brinu zahtevi RU na pregovorima opet ta denacifikacija. Kako su to zamislili da instaliraju komisije po UKR i  trebe žito od kukolja, tipa ovaj nije nacista a ovaj drugi jeste...

Zahtevi su takvi da upućuju da se ide na vojnu pobedu i okupaciju, mada se ovek počinje sa maksimalističkim zahtevima. A ova demilitarizacija je isto nemoguća za prihvatiti, Sve u svemu biće ova nedelja baš teška.

Edited by urosg3
dodatak
  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, urosg3 said:

Više me brinu zahtevi RU na pregovorima opet ta denacifikacija. Kako su to zamislili da instaliraju komisije po Ukraniji i  trebe žito od kukolja, tipa ovaj nije nacista a ovaj drugi jeste...
 

Kao u "stara dobra vremena"...pa šta misliš ?  Ilija Čovorović upoznat sa stanjem "na terenu"...

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, urosg3 said:

zahtev za prijem Ukrajine u EU.

Više me brinu zahtevi RU na pregovorima opet ta denacifikacija. Kako su to zamislili da instaliraju komisije po UKR i  trebe žito od kukolja, tipa ovaj nije nacista a ovaj drugi jeste...

Zahtevi su takvi da upućuju da se ide na vojnu pobedu i okupaciju, mada se ovek počinje sa maksimalističkim zahtevima. A ova demilitarizacija je isto nemoguća za prihvatiti, Sve u svemu biće ova nedelja baš teška.

 

Ta dva zahteva nisu toliko problematicna jer sam Putin moze da pruzi proizvoljnu procenu kad su ih dovoljno demilitarizovali ili denacifikovali (navataju/ubiju par tih poznatih nacista). 

 

Onaj treci je problematican - priznanje Krima od strane medjunarodne zajednice. To se nikad nece desiti, sem ako ceo svet bude toliko izmoren ratom da bude aj daj sta das samo da se ovo vise zavrsi. Ali i to u sklopu nekog sireg sporazuma u kome se i mi mozemo se konacno osloboditi Kosova kad nas Putin pusti niz vodu. 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, bohumilo said:

Rat je počeo kada je Špijun napao Ukrajinu, na temeljno pripremljen i brutalan način čije varvarstvo je ceo svet zateklo u šoku. 

Kakav brutalan način? Bolno je očigledno koliko se Rusi trude da izbegnu veća razaranja. To će se skoro sigurno promeniti ali u početku je bilo tako.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, mmajstor said:

 

Kakvo crno trolovanje, lak je Putinov exit strategy za ta 2 uslova jer je generalan... za nerealan zahtev kao sto je taj treci ne znam kako moze da se povuce iz rata a da ne bude neporazen. 

'zvin'te, pomislih da imaš smisao za humor

Link to comment
Share on other sites

Pregovori zasad nisu propali, verovatno će biti održana nova runda nakon konsultacija sa višim predstavnicima vlasti u prestonicama.
 

Quote

The Russian and Ukrainian sides have found some points of contact from which common positions could be built on, Vladimir Medinsky, the head of the Russian delegation, has told reporters.
First and foremost, this included agreement to continue negotiations. "The next meeting will take place in the coming days on the Polish-Belarusian border. There is a corresponding agreement on this," Medinsky said. "Until then, each delegation - the leadership of each delegations will consult on each of the negotiating positions with the leadership of their respective country," he noted.


Mikhail Podolyak, an advisor to the head of Ukrainian President's Office, confirmed that the possibility of a second round of talks in the near future was discussed.
"The two sides identified a number of priority topics on which certain decisions have been outlined.
In order for them to have an opportunity to be implemented...the parties are leaving for consultations in their respective capitals. The possibility of a second round of negotiations in the near future was discussed, during which these topics will receive concrete, practical development," Podolyak said.


Leonid Slutsky, another member of the Russian delegation and the head of the Duma's Committee on Foreign Affairs, confirmed that the two sides had found "a number of important points on which progress can be reached." The next meeting will be held "in the coming days," he said.
"The Ukrainian delegation was ready to listen and participate in the most detailed discussion of the essence of the issues on today's agenda," Slutsky added. "The main result is that the negotiations took place, that the parties heard each other," the lawmaker said.
Belarusian Minister of Foreign Affairs Vladimir Makei promised that his country was ready to do its part in resolving the crisis between Russia and Ukraine, to promote a positive result.

https://sputniknews.com/20220228/points-of-contact-for-common-positions-found-at-russia-ukraine-talks-delegation-head-says-1093456750.html

Edited by erwin
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Klotzen said:

Vi što naginjete putinu ne shvatate sta se događa na zapadu. U toku je "crvena linija" zapada koja će takođe da zaoštri odnose sa rusijom u većem obimu nego što je to bilo sa SSSR. Putin se ovim napadom izjednačio sa Hitlerom i Staljinom i praktično sam osudio Rusiju na potpunu izolaciju u evropi, a to će se sigurno proširiti i na veći deo sveta.

 

Ovim napadom je kompletnu zapadnu javnost okrenuo protiv sebe i sad vlade zapadnih zemalja nemaju uopšte potrebu da pitaju svoje građane da li treba zaoštravati sa Rusijom. Iz ovog nema više izlaza, počeo je i zvanično novi hladni rat.

 

Putin se izjednačio sa Hitlerom samo kod od onih koje istorija ne zanima i pojma nemaju. 

 

Što se ruske strane tiče, kako je napisao jedan na tviteru uktajinski narativ "napao me siledžija" je jasan svima dok za ruski trebaPHD iz istorije i malo objektivnosti koja kod tebe što se ovog tiče ne postoji. 

 

Za posledice se slažem, već sad su katastrofalne. Mnogo moćniji SSSR je izgubio hladni rat na ekonomskom planu, Rusija je sada u mnogo težoj situaciji. Sve veze sa zapadom će se prekinuti a oni biti gurnuti u naručje Kine. Scenario gde je Kina dominantna svetska sila, slično još uvek USA, je za njih loš i inače a uz odbojni zapad katastrofalan. Borba Kine i USA, koja im inače odgovara ako imaju slobodu da balasiraju, je bez te slobode isto katastrofalna za njih a i za nas jer kinu jača a zapad slabi. 

 

Negde sam pročitao izjavu jednog ruskog zvaničnika kako Rusija nema ambicije da se širi i osvaja druge već da nekako zaštiti ono što su preci uz ogromne žrtve stekli. Ova loša procena upravo im je jako otežala taj zadatak.

 

6 hours ago, Klotzen said:

 

@L' Imperatore

 

Prilično sam siguran da ne bi napali Meksiko u tom scenariju i instalirali nekog kvislinga na čelo . Verovatno sankcije i ostalo što imaju recimo Kuba i Venecuela

 

 

Ja nisam uopšte siguran. Imaju oni bogatu istoriju, ponekad brutalnih, promena tuđih vlada i za mnogo manje stvari od instaliranja neprijateljskog saveza sa nuklearnim potencijalom u neposrednom susedstvu. Prednost im  je mnogo veća soft power pa to uglavnom obave indirektno.

 

4 hours ago, Klotzen said:

 

Pa pokojnog Kenedija i danas američki mediji razapinju što je razmatrao napad na kubu a on čovek odbio taj predlog. Isuviše izjednačavate zapad sa rusijom po tom pitanju. Njihovi mediji nisu produžena ruka režima.

Mediji razvlače sve što ima veze sa američkom white cis male prošlošću. Sadašnja prevlast samomrzačke ideologije u USA se može pokazati samo epizodom. Verovatno i hoće jer su ulozi veliki, u prvom redu to je prepuštanje statusa prve sile sveta Kini.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...