Jump to content

Rat u Ukrajini


Doc Holiday
Message added by Lobotomija,

Ovim disclaimerom označavamo temu o Ukrajini kao "ozbiljnu". Sve što se od forumaša traži je da joj tako pristupaju. Zabranjeno je:

 

- Kačenje lažnih informacija.

- Relativizacije.

- Negiranje ukrajinske nacije.

- Izvrtanje činjenica.

- Floodovanje linkovima i tvitovima.

- Zabranjeno je kačenje uznemirujućih fotografija i videa.

 

Moderacija će zauzeti neutralni stav, što znači da su sva pisanja dozvoljena ako su u skladu sa tačkama iznad. Stavovi moderatora koji učestvuju u diskusijama se smatraju kao "lični" i nemaju veze sa obavljanjem moderatorskog posla. Potrudite se da vesti budu istinite i iz relevantnih izvora. Ako se desi da nešto imate neprovereno, samo naglasite to u postu. Zadržaćemo mogućnost nekih izmena ako bude bilo neophodno.

 

Moderacija Politike

Recommended Posts

15 minutes ago, Klotzen said:

@sreta-steta

 

Poseta Tajvanu je posledica mnogobrojnih kineskih provokacija Tajvana koji su postali sve učestaliji od 2020. godine na ovamo. Gotovo da nije bilo meseca gde nisu preletali kroz njihov vazdušni prostor i sprovodili razno razne druge povokacije. Taj vid politike Kine nije mogao ostati bez odgovora, SAD je morao da pokaže da stoji i podržava svoje saveznike i to je ta tura Pelosi i radila. To što su usput udarili diplomatski šamar Kini je Kineski problem jer da nisu toliko provocirali u regionu ne bi bilo ni ovog odgovora SAD. Odgovor SAD će uvek uslediti ako Kina ugrožava njihove saveznike i to Kinezi znaju, sve ostalo što su radili je predstava za njihove stanovnike da pokažu kako se ne slažu sa SAD.

 

Ekonomija jeste najvažnija stvar da biste bili svetska sila. Kina svoj uspon u međunarodnim odnosima duguje usponu svoje ekonomije a ne ne znam ni ja čega pa da bismo mi sada bazirali o njihovoj perspektivi na osnovu nekih drugih parametara. Sa viškom novca koji ima unazad 20 godina oni razvijaju svoju armiju i ulažu novac u diktatorske zemlje gde pomoću njega pokušavaju da ostvare svoj uticaj u tim delovima sveta. Dakle glavni oslonac rasta njihove moći je rast njihove ekonomije.

 

Kineski predlog za razgovore o miru nije odbačen. Zapad im ne veruje jer nemaju kredibilitet zbog svoje politike unazad 12 meseci. To što predlažu nisu sami podržavali tokom ovih godinu dana tako da je vrlo upitno otkud taj predlog od nekog ko je vodio politiku kao Kina. Dakle predlog je možda i upućen na ovaj način da bi bio odbijen i Rusija dobila municiju da priča priču kako druga strana ne želi mir. No tu gde si se informisao nisi dobio tačnu informaciju. Kao što sam rekao niko nije odbio Kinu, Zelenski je čak šta više danas uputio poziv Siju da ga poseti i da želi da priča o predlogu.

 

Plan koji su Kinezi poslali je spisak lepih želja koji ne obavezuje nikog na ništa. Jedino što bi bile posledice tog plana je ukidanje sankcija Rusiji, primirje i prestanak širenja saveza. Dakle osim primirja ovo ostalo sve ide na vodenicu Rusiju. Po ovome mi se vraćamo na situaciju iz 2015. ali sa duplo više okupiranih teritorija od strane Rusije. Sve ostale tačke su kao kada misice kažu "ja sam za mir u svetu" ili "da ni jedno dete ne gladuje". Jedino što Rusiju pogađa u ovom trenutku je to što je zapad ujedinjen protiv njih i što imaju sankcije koje će biti sve oštrije i oštrije. Bez toga ne postoji ni 1% šansi da Rusi pristanu na bilo šta što nije u njihovom interesu a ovaj rat se neće završiti bez ustupaka sa obe strane. Zato taj plan nema šanse da uspe ali treba pregovarati i dobro je da je Zelenski izrazio interesovanje da čuje malo detaljnije o ovim Kineskim idejama.

 

@MeanMachine

 

Da si to napisao pre ovog rata složio bi se sa tobom. Ali danas sa ovim iskustvom kroz koji prolazi Rusija u Ukrajini prilično sam siguran da od okupacije Tajvana nema ništa. Si je naučio na gluposti Putina da ulazak u ratove koje ne možeš da rešiš u kratkom roku znači da se kockaš sa sudbinom. Tajvan će biti naoružan do zuba posle ovoga a pošto su ostrvo ne postoji ni 1% šansi da budu iznenađeni  i eventualno okupirani na brzinu.

 

 

Svaki US potez u E i SE Aziji ako se posmatra zasebno je "opravdan" i neagresivan. Pokazuju podrsku savezniku, zauzdavaju Kinesku agresivnu politiku u JK moru, revival Japanske vojske moze se nazvati i da su odsluzili svoje posle 70 godina. Ali ustvari imamo pravljenje ograde oko Kine: na severu imas J.Koreju, na istoku je Japan a juzno je Tajvan i sada Filipini. I sada ko se pravi blesav da to nije deo jedne strategije?! Sto je po meni i u redu, US se trudi da odrzi svoj status u svetu, evo i ja pre biram da zivim u svetu koji vodi US pre nego Kina. Ali ono sto je problem u svemu je bahatost te politike: pravljenje saveza Kine i Rusije, nesto sto je bio paramount US politike u XX veku da ne sme da se desi... jednostavno njihova spoljna politika je no fucks given i to ce se obiti o glavu. Bukvalno kao onaj crtani sa Snupijem i Lucijom i govori tiho i nosi psa sa sobom. 

Bajden je dao jasan odgovor sta misli o tom planu, nisam ja lose informisan, ima dosta linkova ko hoce da cita. Ovo ostalo... iskreno voleo bih sadrzajniji odgovor od tebe. Svaka platforma za pregovore je puna opstih mesta i namerena je da ne bude odbijena na prvu. I time je ovo dobar predlog, isto kao sto je npr Z4 dobar predlog. Druga stvar su predlozi koji dolaze kada se nastupa sa pozicije sile. E tada mogu da se stave stvari kao "denacifikacija" (sta god to bilo) ili povratak svih teritorija. Ukrajina je daleko par stotina hiljada dusa od tog scenarija u najboljem slucaju ako ikad i bude u toj poziciji.  

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, sreta-steta said:

 

Svaki US potez u E i SE Aziji ako se posmatra zasebno je "opravdan" i neagresivan. Pokazuju podrsku savezniku, zauzdavaju Kinesku agresivnu politiku u JK moru, revival Japanske vojske moze se nazvati i da su odsluzili svoje posle 70 godina. Ali ustvari imamo pravljenje ograde oko Kine: na severu imas J.Koreju, na istoku je Japan a juzno je Tajvan i sada Filipini. I sada ko se pravi blesav da to nije deo jedne strategije?! Sto je po meni i u redu, US se trudi da odrzi svoj status u svetu, evo i ja pre biram da zivim u svetu koji vodi US pre nego Kina. Ali ono sto je problem u svemu je bahatost te politike: pravljenje saveza Kine i Rusije, nesto sto je bio paramount US politike u XX veku da ne sme da se desi... jednostavno njihova spoljna politika je no fucks given i to ce se obiti o glavu. Bukvalno kao onaj crtani sa Snupijem i Lucijom i govori tiho i nosi psa sa sobom. 

Bajden je dao jasan odgovor sta misli o tom planu, nisam ja lose informisan, ima dosta linkova ko hoce da cita. Ovo ostalo... iskreno voleo bih sadrzajniji odgovor od tebe. Svaka platforma za pregovore je puna opstih mesta i namerena je da ne bude odbijena na prvu. I time je ovo dobar predlog, isto kao sto je npr Z4 dobar predlog. Druga stvar su predlozi koji dolaze kada se nastupa sa pozicije sile. E tada mogu da se stave stvari kao "denacifikacija" (sta god to bilo) ili povratak svih teritorija. Ukrajina je daleko par stotina hiljada dusa od tog scenarija u najboljem slucaju ako ikad i bude u toj poziciji.  

 

 

Ne može biti dobar predlog u kom nema ništa što je na štetu Rusije. Jedino što bi moglo biti na štetu Rusije je ono na šta Rusija dobrovoljno pristane dok druga strane treba da skine sankcije, prestane da prima nove članove u svoj savez, ta dva uslova su nešto što će Rusija teško dobiti čak i u slučaju da dobije rat a kamoli u situaciji gde treba tek da počne da se pregovara o miru. Dakle to nije fer predlog i zato je tako i dočekan na zapadu. No mislim da se ni sami Kinezi nisu nadali da će predlog ipak biti uzet u razmatranje i da će Zelenski uputiti ovaj poziv Siju tako da me baš zanima da li će Si posetiti Kijev. Za razliku od nekih pređašnjih poteza Zelenskog koje sam kritikovao, iako imam razumevanja za takav stav, ovo je odlično odigrao.

 

O savezu Rusije i Kine se može čitati sve manje i manje čak i na jednom rusofilskom forumu koji posećujem. To je nešto što je sve dalje i dalje. Rusija ako uopšte promeni ikad vlast promeniće i kurs jer je jasno da oni ne mogu ništa zapadu. Da ulaze u konflikt sa zapadom koji će da lanisira Kinu za novog lidera nemaju interesa jer se njihovi interesi kose u Aziji. Rusije će po meni pre postati normalna demokratska zemlja nego da bude "mlađi brat" Kini. To jednostavno nije realno jer tako ne razmišlja niko u Rusiji. To me malo podseća na ona sanjanja kako će Turska i Rusija postati saveznici koja je lansirana kada se Erdogan posvađao sa Zapadom, ništa osim vlažnih snova rusofila.

 

Edited by Klotzen
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

@Klotzen

 

 

Tajvan je manje bitan tj Kini ce biti samo povod za rat sa Ameirkom. Njima je bitno da pokusaju da uruse Ameriku jer smatraju da ako to ne uspeju propasce dakle po partiji nemaju opciju B. Putin ju je imao mogao je da ne napadne, mogao je samo da udje vojno u neke delove Ukrajine sto mu je cak i bilo sugerisano od strane zapada da bi to istolerisali ali totalni napad na Ukrajinu jok.

 

Si i drugovi smatraju da jednostavno buducnost Kine se odlucuje u ratu sa Amerikom. I pored silne ekonomije i solidno jake vojske oni do skoro nisu imali nikog da ih podrzi. Sad jbg imaju. 

 

Inace Rusiji taj scenario ide na ruku jer rat Kine i Amerike ce dosta oslabiti Kinu/Ameriku.

 

Nema teorije da Kina ili Amerika iz istog izadju jos jaci.

 

Ali je vrlo jasno da tvrda linija u Kini taj rat vidi kao neminovnost i cak ne bih rekao da to misle samo tvrdolinijasi ima umerenih koji kazu da ne zele da prodju ko Japan 1990tih.

 

 

 

 

Edited by MeanMachine
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Devil In My Pants said:

Pre bih pomislio da ce Kina sa USA da resi Rusiju, na ziceru su im. Ruski sateliti im bas pomazu...jos malo i  ulaze u Rostov...

 

Ruski sateliti nisu nesto ali sto kaze ona poslovica "u zemlji slepih jednooki je kralj" elem rat Kine i Amerike ce se voditi u svemiru konkretno unistavanjem satelita obe strane i onda ti nikakvi ruski postaju vrlo upotrebljivi.

 

Da stvar bude ljudja SSSR je razvio nekakave instant satelite koji kratko traju a predvidjeni su da ih lansiraju sa podmornica i razvijeni da lete nisko dakle i ako bude nemoguce lansirati satelit na normalnu orbitu (zbog Keslerov sindrom) da opet mogu da izvidjaju.

Edited by MeanMachine
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Odakle vam ta informacija da je cilj Kine da uništi zemlju u koju ide 20% njenog izvoza ? Pri tome ako bi se našli u takvom ratu našli bi se i u ratu sa većinom SAD saveznika a tamo im ide 2/3 njihovog izvoza. Znači svaki rat sa zapadom vodi Kinu u recesiju kakva u istoriji ekonomije nije viđena. Upravo ta trgovina je garant da Kina nikad tako nešto neće pokušati. A ova složnost zapada kao odgovor na Rusko osvajanje po regionu je upravo nauk za Kinu da je zapad isuviše složan da pokušaju da igraju na kartu razjedinjenosti zapada na koju je izgleda Putin "šahista" računao.

 

Ono gde će Kina širiti svoj uticaj jeste na ove zemlje centralne i jugoistočne Azije a dugoročno će i u Africi pokušati nešto ali Afrika i dalje nije preterano interesantna jer je isuviše slabo razvijena. Naravno u cetnralnoj aziji će to širenje ići na štetu Rusije a u jugoistočnoj Aziji je već malo komplikovanije jer tu pored zapadnjaka imamo i par jakih regionalnih igrača od kojih su neki već u konfliktu sa Kinom (Indija i Vijetnam) a vrlo brzo će biti još takvih slučajeva kako Kina bude vodila sve agresivniju politiku koju najavljuje u Južnom Kineskom Moru. Tu pre svega mislim na Indoneziju sa kojom za sada ima relativno dobre odnose.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ako se prisetimo sveta od onomad, pre tih korona i ratova, Kinezi su bili isli jako da pokore istocnu i centralnu Jevropu kroz

tu njihovu inicijativu 'pojas i put' gde su upumpavali desetine milijardi dolara u infrastrukturu na novom 'putu svile'.

Kinezi su jako pogodjeni svim ovim desavanjima, jer su hteli biznis i da asfaltiraju i betoniraju okolo sa svojom radnom snagom,

a sada je sve na cekanju, sa neizvesnim ishodom da li se radi o godinama ili decenijama.

To je bummer veliki. Slusamo dosta predvidjanja tipa Kina ce ovo, Kina ce ono,

ali slabo uzimamo u razmatranje njihovu unutarpoliticku i bezbednosnu situaciju, te papire o analizama raspolozenja narodnih masa,

koji se sigurno kriju iza sedam brava.

Kinezi trenutno nemaju nikakve karte da krenu odlucno u medjunarodne akcije, bice wait and see za Sija.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

 

 

 

 

Ovi bogme zajebali nas sa Balkana tokom 1990tih. Ludilo... Ovo sa decom je dno dna.

 

Inace jedina dobra stav ovog rata (ako ista moze biti dobro) jer sto nase rusofile mozes da napusis znas vec cime kad krenu o odvratnom zapadu.

 

 

Edited by MeanMachine
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Klotzen said:

Odakle vam ta informacija da je cilj Kine da uništi zemlju u koju ide 20% njenog izvoza ? Pri tome ako bi se našli u takvom ratu našli bi se i u ratu sa većinom SAD saveznika a tamo im ide 2/3 njihovog izvoza. Znači svaki rat sa zapadom vodi Kinu u recesiju kakva u istoriji ekonomije nije viđena. Upravo ta trgovina je garant da Kina nikad tako nešto neće pokušati. A ova složnost zapada kao odgovor na Rusko osvajanje po regionu je upravo nauk za Kinu da je zapad isuviše složan da pokušaju da igraju na kartu razjedinjenosti zapada na koju je izgleda Putin "šahista" računao.

 

KPK to ne vidi tako.

 

KPK ocekuje drastican pad izvoza u Ameriku pa i u EU zbog ekonomskog rata koji je Trump zapoceo. Nece to odmah da se desi ali za deceniju vrlo verovatno.

 

Takodje sa AUKUS je postalo jasno da Amerika se ozbiljno sprema za rat sa Kinom. 

 

I prakticno je Putin ovim ratom, od Rusije nacinio saveznika iz senke Kini u slucaju rata sa Amerikom. 

 

Dakle Kina jeste profitirala od ovog rata ako Putin ili anti zapadna linija ostane na vlasti u Rusiji.

 

 

Edited by MeanMachine
Link to comment
Share on other sites

Opet mesanje ekonomije i strateskog interesa velike sile. Rusija je pretvaranje Ukrajine u novu NATO zemlju videla kao egzistencijalnu pretnju, pa je procenila da je to vaznije nego izolacija od zapada. Drugi par rukava je da li je time sebi pucala u nogu. Isto tako i Kina ako proceni da je njena buducnost/status ugrozen reagovace nevezano za tih 20%. I voleo bih da cujem koji su to suprotstavljeni interesi Kine i Rusije u Aziji? Jedino sto ja znam je Indija, na to se misli? Oni su imali prvenstveno ideoloske sukobe, ali ja racunam da je to proslost.  

Link to comment
Share on other sites

Kina i Rusija se međusobno nadmeću u ovim post sovjetskim državama u centralnoj aziji kao i u Pakistanu, a verovatno će biti takmičenja i u Avganistanu kada Kinezi uspostave malo bliže odnose sa Talibanima. Nemiri koji su bili prošle godine u Kazahstanu su najverovatnije organizovani od strane Putina da bi se sprečilo dalje približivanje Kazahstana i Kine.

 

Sve velike imperije su propadale kada je nestalo novca da se finansira imperija. Nemoguće je odvojiti ekonomiju od statusa velike sile. To ti je ujedno i razlog što Kinu niko nije zarezivao 2% do 2000. kada su konačno malo ekonomski ojačali da mogu da utiču na svet.

 

Koji su to strateški interesi koje će Kina rešiti okupacijom Tajvana ?  Nikakvi, pogledaj malo mapu i videćeš filipinska i japanska ostrva koja će i dalje zatvarati put Kinezima ka otvorenom moru. Par baza na tim ostrvima opet prave liniju koju Kinezi ne mogu proći a da ne budu detektovani. To je razlog u rangu onog "Ako Ukrajina uđe u NATO nećemo više moći da ispaljujemo nuklearne rakete". Dakle razlog za široke narodne mase.

 

@MeanMachine

 

Preporučujem ti Romanov video pre tog u kom je objasnio crne liste koje Putin pravi i proganja pevače i glumce koji su protiv rata. To kod nas na tom nivou nije postojalo, bilo je tihog bojkota i slično ali da su se zabranjivali i proglašavali za strane agente tolikog ludila nije bilo.

 

Za ljubitelje evrovizije samo da napomenem da je Little Big grupa (nesuđeni pobednici 2020.) protiv rata i stavljena na spisak "Stranih plaćenika" 🙂

 

Edited by Klotzen
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Isto kao sto je Sergej Lazarev ucestvovao u nekom propagandnom spotu posto je kritikovao rat jos u martu prosle godine.

 

Vrlo moguce je da su ga nekako ucenili, prica se da je gej, pa bi pored antiratne robije dobio jos odozgo, i eto, sad podrzava Putina. Zao mi ga je iskreno, ali trebalo je da ode dok je mogao.

Link to comment
Share on other sites

Kinezi imaju slican nepisani ugovor sa KP kao i Rusi sa zlim gnomom - stabilnost i kakav takav standard, a mi se necemo mesati u politiku.

Razlika je u tome sto bi sankcije Zapada jos vise pogodile Kinu i sto bi se to veoma brzo (brze i vise nego u Ru) odrazilo na veliki deo stanovnistva (ionako imaju izvesnih problema zbog corone, balona u gradjevinskom sektoru...), sto bi opet prilicno brzo dovelo do velikih socijalnih nemira, uprkos represivnom aparatu (skoro su bili protesti, cak direktno protiv KP, zbog lock downa).

To je za KP preveliki rizik i mislim da se nece direktno mesati u ovaj rat, a neki savez sa Indijom i Rusijom je iluzoran.

Edited by Dragan
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Analiza Ruskih prihoda od nafte posle uvedenog ograničenja  cene na 60$.

 

https://papers.ssrn.com/sol3/papers.cfm?abstract_id=4366337

 

 

Russia was able to redirect crude oil exports from Europe to alternative markets such as
India, China, and Turkey with no loss of volumes, albeit at the cost of accepting discounts
in a subset of markets where the EU embargo has dramatically lowered demand (i.e.,
shipments from Baltic and Black Sea ports). This suggests that Russia, at least initially,
chose to not reduce volumes in the face of downward pressure on prices.
 Surprisingly, we do not find crude oil discounts as large as those reflected in Urals
prices: in the post-embargo/price cap period, the average export price for Russian crude
oil stood at around $74/barrel based on our data—compared to Urals at $52/barrel.

Link to comment
Share on other sites

Pričali smo o nestašicama kod Rusa i kao da nas je Girkin čuo pa se osvrnuo na te stvari na godišnjicu :

 

 

 

Ovaj vikend je inače počela sezona blata. No sledećih 5 radnih dana će biti mraza tokom noći a od sledećeg vikenda temperature idu iznad nule tako da će verovatno do kraja Marta rat ponovo da bude samo na putevima i u naseljima. Pozicije koje nemaju puteve u svojoj pozadini će se morati napustiti. Zato je bitan taj zadnji put koji je siguran kod Bahmuta.

 

Edited by Klotzen
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Jel to sa prevodom sto Grikin i sagovornik mu pricaju? Posto nesto tu ne stima npr znamo kolika je proizvodnja pre rata tenkova bila, i znamo gubitke npr cak i oryx podatke da uzmemo opet to nije nesto nenadomestivo za ratnu proizvodnju.

 

EDIT 

 

vidim ima prevod.

 

A sto bi im Kina davala tehniku ako je tako mnogo gube? Grikin treba da trazi pregovore sto pre ili jbg upotrebu atomskog oruzja, jer i sa kineskom pomoci ako ratuju kako ratuju da pobede ne mogu. Tenk cak i kineski je ipak solidno skuplji od npr Javelin, NLAW, Stugna ili gps granata/raketa.

 

Jel neko zna nesto vise o ovom raketnom napadu na hitnu pomoc u Donjetsku? Prosto neshvatljivo da Ukrajinci sami to postavi na net i jos su happy zbog toga? Navodno su gadjali neku administativnu zgradu pa onda sacekali da dodje hitna pomoc i vatrogasci pa opet gadjali metu, to snimili dronom i objavili na netu. Videh fotografije a ima i snimak.

 

Edited by MeanMachine
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Henry Chinaski said:

Šta se dešava sa slanjem Leopard-2 tenkova? Vidim da je Poljska isporučila 14 na godišnjicu agresije, i Norveška najavljuje, ovo ostali niko, iako su se busali u prsa, i utrkivali ko će prije dok Njemačka nije odobrila 

 

 

Vlasnik Vagnera kaze da su vidjeni u Ukrajini ali nije bilo borbi izmedju tih tenkova i ruskih. Nemacka inace mora da odobri zbog logistike ako ni zbog cega drugog a mislim da i ugovorom je propisano da Nemacka se pita za prodaju trecim zemljama. Npr Ameri nisu dali zeleno svetlo da Venecuela proda F-16 Iranu iako je Iran vrlo zainteresovan bio ranije da ih kupi posto Iran je finasirao razvoj i platio ne mali broj F-16, navodno su imali dokumentaciju o odrzavanju rane verzije F-16, pa bi mi dobro dosli ali Amerika je zapretila sankcijama u slucaju da prodaju bez dozvole Amerike.

 

Edited by MeanMachine
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Henry Chinaski said:

Šta se dešava sa slanjem Leopard-2 tenkova? Vidim da je Poljska isporučila 14 na godišnjicu agresije, i Norveška najavljuje, ovo ostali niko, iako su se busali u prsa, i utrkivali ko će prije dok Njemačka nije odobrila 

 

Najveći broj onih što su obećani u januaru će stići u drugoj polovini marta i u aprilu. U međuvremenu su obećani još neki tako da će verovatno u kontinuitetu stizati kako koji pripreme za Ukrajinski front. Sada stižu ovi koji se doniraju direktno iz jedinica NATO armija. Poljski su već stigli, Kličko i Režnjikov su se u petak slikali na Leopardima. Ima i kratak video Režnikova gde izlazi iz tenka i pita "gde je put za Moskvu" 🙂

 

Što se tiče odlaska na front mislim da neće ići na front dok se te nove brigade ne pripreme. Većina tih tenkova će biti u novim brigadama i 1. Tenkovskoj brigadi koja je ovih dana završila obuku na zapadu. Pored 1. pominje se i da će 5. Tenkovska brigada biti opremljena zapadnim tenkovima tako da ćemo imati 1. i 5. sa tim tipovima a 3. i 17. sa tenkovima iz SSSR ere. To baš i nije pametno jer će tako Rusi na lak način razlikovati koja je koja jedinica no vremenom će ih verovatno izmešati kako obuka bude sve masovnija.

Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...