Jump to content

Rat u Ukrajini


Doc Holiday
Message added by Lobotomija,

Ovim disclaimerom označavamo temu o Ukrajini kao "ozbiljnu". Sve što se od forumaša traži je da joj tako pristupaju. Zabranjeno je:

 

- Kačenje lažnih informacija.

- Relativizacije.

- Negiranje ukrajinske nacije.

- Izvrtanje činjenica.

- Floodovanje linkovima i tvitovima.

- Zabranjeno je kačenje uznemirujućih fotografija i videa.

 

Moderacija će zauzeti neutralni stav, što znači da su sva pisanja dozvoljena ako su u skladu sa tačkama iznad. Stavovi moderatora koji učestvuju u diskusijama se smatraju kao "lični" i nemaju veze sa obavljanjem moderatorskog posla. Potrudite se da vesti budu istinite i iz relevantnih izvora. Ako se desi da nešto imate neprovereno, samo naglasite to u postu. Zadržaćemo mogućnost nekih izmena ako bude bilo neophodno.

 

Moderacija Politike

Recommended Posts

2 hours ago, A sad said:

 

I ovo je laz. Objavili su da su srusili 44 od 50 raketa. Znaci priznaju da je proslo 6 raketa. Slikama i snimcima je dokumentovano da je proslo znatno vise raketa. 

 

Ne treba prihvatati zdravo za gotovo propagandne izjave sa koje god strane da dolaze. 

Pa zavisi kad objave i kako ti znas koliko je proslo?

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Hamilton said:

Svatove i Kremina ako padnu, ono kako ja gledam mapu, je veeelika stvar. 

 

Da. Bukvalno ako se uporedi i sa geografijom i sa konfiguracijom puteva i naselja, potpuno je isto kao u harkovskoj oblasti koju su oslobodili jako brzo inicijalnim probojem fronta. Sva veca naselja su na jednoj liniji, a izmedju recimo Svatove i Starobiljska su sela, polja i sume. To je nemoguce braniti jer su putevi uski (ako i postoje), a artiljerija moze ceo taj prostor da pokriva bez problema.

 

Tako da ako sad naprave proboj, ja ocekujem da cemo gledati jako brzo napredovanje do sledece linije vecih naselja, dok ce Lisicansk doci u okruzenje.

Edited by McLeod
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Henry Chinaski said:

Ima snimaka iz Kijeva, Harkova, Odese, Zaprozja i još par gradova. Vjerojatno je dosta više prošlo.

Nadam se samo da nisi pogodili energetsku infrastrukturu, jer gađaju krstarecim.

Nisu slali samo ove rakete. Gadjaju iz svega moguceg. Cak su pogodili neko selo u Moldaviji npr..

 

Za 44 oborene rakete su javili, ali ne broj koji je prosao.

 

Mogu Rusi svojim "satelitima" da pokazu. Jesu pogodili, ali to sto su ispalili kosta 0.5 miljiardi...Mislim da Kijev malo i preteruje sa tim...vrv ne zele jos napada.

 

Bukvalno qrca nije dobio sa ovim napadima putler. Cekamo lovce f-15 da razjebu te bombardere koji su gadjali sa velike daljine.

Edited by Devil In My Pants
Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, DJ_Vasa said:

 

Ne znam šta piše na Putlerovim portalima, ali u pitanju je tzv. croix pattée, koji postoji još od srednjeg veka. Danas ga najnormalnije koriste mnogi:

240px-Bundeswehr_Kreuz.svg.png250px-Flag_of_Georgia.svg.png363px-Flag_of_the_President_of_Finland.s160px-Roundel_of_Portugal.svg.png160px-Roundel_of_Serbia.svg.png

 

Redosled: nemačka vojska (Bundeswehr), zastava Gruzije, zastava (standarta) predsednika Finske, rondela portugalskog ratnog vazduhoplovstva i rondela Vojske Srbije, tj. vazduhoplovstva.

 

Koristio se i u Crnoj Gori, a izgledao je ovako: 250px-Flag_of_the_Prince-Bishopric_of_Mo

 

O ovom obliku se javlja i kao tzv. kozački krst, kojeg lepo objašnjava čak i ruSSka Vikipedija, premda je verzija na engleskom opširnija: https://ru.wikipedia.org/wiki/Казацкий_крест

 

Od nacista ga trenutno koristi ruSSka nacionalna garda, ili tzv. Rosgvardija: 280px-National_Guard_of_Russia_patch_01.

Te priče o 'opravdanjima' mogu da se okače mačku o rep, ili da se emituju na TV Happy, spominju na litanjima i sličnim mestima.

 

 

 

Moja greška.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, RatzenStadt said:


Osoba koja poveruje u ovu objavu nije previse pametna.

Lepo si to obrazlozio. Nema dronova, nema brodova, na terenu im se lupaju cvrge. Ostaje jos ti avioni, ali i to ce se resiti brzo.

 

Kad dobiju f-15...ne bih bio u kozi ruskih vojnika.

 

Sto se tice broja poginulih ruskih vojnika, mislim da je to minimalan broj. Vidis kako im se smanjuju linije fronta...i sa koliko zele da nadoknade ljude na frontu.

 

Na zimu su tek nahebali, neki misle da ce to biti sporo, ali cenim da ce do kraja zime veci deo okupiranog dela biti oslobodjen.

 

Juce su UA ubili kolumbijskog teroristu koji se borio za RF.

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, Devil In My Pants said:

Lepo si to obrazlozio. Nema dronova, nema brodova, na terenu im se lupaju cvrge. Ostaje jos ti avioni, ali i to ce se resiti brzo.

 

Kad dobiju f-15...ne bih bio u kozi ruskih vojnika.

 

Sto se tice broja poginulih ruskih vojnika, mislim da je to minimalan broj. Vidis kako im se smanjuju linije fronta...i sa koliko zele da nadoknade ljude na frontu.

 

Na zimu su tek nahebali, neki misle da ce to biti sporo, ali cenim da ce do kraja zime veci deo okupiranog dela biti oslobodjen.

 

Juce su UA ubili kolumbijskog teroristu koji se borio za RF.


Ma samo na tu objavu sam se osvrnuo, a ne na generalno stanje na frontu, jer deluje kao trecerazredna propaganda. Pored abnormalne preciznosti koja je jednaka onoj koju je Stiv Nes imao kad sutira slobodnjake, ukrajinski ministar, zaboravih cega, je izasao sa objaavom da su Rusi pogodili 18 objekata isti dan. Nznm kako mogu to da postignu sa 6 raketa.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Devil In My Pants said:

Bukvalno qrca nije dobio sa ovim napadima putler. Cekamo lovce f-15 da razjebu te bombardere koji su gadjali sa velike daljine.

 

 

Ne znam odakle ti sad info da stizu uskoro F-15 lovci ali i da stignu kako mislis da obore bombardere koji krstarece lansiraju iz dubine Rusije?

 

H-101 ima domet od preko 4000km, to im je inace strateska krstareca raketa razvijena pre svega za termonuklearni rat.

 

To sto Rusi sad tuku po Ukrajini takvim raketama govori da Kalibara imaju malo. 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Devil In My Pants said:

Bukvalno qrca nije dobio sa ovim napadima putler. 

Možda nije dobio tebi. Moji od jutros nemaju ni struje ni vode, tako da je dobio.

 

Ne zaboravi da je Rusija genocidna i teroristička država, i da je teror nad civilnim stanovništvom deo standardne ruske strategije. Svaka raketa koja ubije civilno stanovništvo ili uništi civilnu infrastrukturu je dobitak za Rusiju.

  • Like 2
  • Tuzno 4
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Devil In My Pants said:

Lepo si to obrazlozio. Nema dronova, nema brodova, na terenu im se lupaju cvrge. Ostaje jos ti avioni, ali i to ce se resiti brzo.

 

Kad dobiju f-15...ne bih bio u kozi ruskih vojnika.

 

Sto se tice broja poginulih ruskih vojnika, mislim da je to minimalan broj. Vidis kako im se smanjuju linije fronta...i sa koliko zele da nadoknade ljude na frontu.

 

Na zimu su tek nahebali, neki misle da ce to biti sporo, ali cenim da ce do kraja zime veci deo okupiranog dela biti oslobodjen.

 

Juce su UA ubili kolumbijskog teroristu koji se borio za RF.

Sto ne idu odmah na B-51 Mustang - proveren u borbama, moze da leti ispod radara do mete.......

Ili MIG-21?

:smiley33:

Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, MeanMachine said:

 

 

Ne znam odakle ti sad info da stizu uskoro F-15 lovci ali i da stignu kako mislis da obore bombardere koji krstarece lansiraju iz dubine Rusije?

 

H-101 ima domet od preko 4000km, to im je inace strateska krstareca raketa razvijena pre svega za termonuklearni rat.

 

To sto Rusi sad tuku po Ukrajini takvim raketama govori da Kalibara imaju malo. 

 

 

 

 

Ova tvoja pisanja su vise smesna. Kakvih 4k kilometara

1 hour ago, RatzenStadt said:


Ma samo na tu objavu sam se osvrnuo, a ne na generalno stanje na frontu, jer deluje kao trecerazredna propaganda. Pored abnormalne preciznosti koja je jednaka onoj koju je Stiv Nes imao kad sutira slobodnjake, ukrajinski ministar, zaboravih cega, je izasao sa objaavom da su Rusi pogodili 18 objekata isti dan. Nznm kako mogu to da postignu sa 6 raketa.

Nisu koristili samo krstarece rakete. Uostalom na kraju su oborili 44 i ne pise koliko je proslo. Gadjano je i sa S300 ako sam razumeo.

 

40 minutes ago, Maharaja said:

Možda nije dobio tebi. Moji od jutros nemaju ni struje ni vode, tako da je dobio.

 

Ne zaboravi da je Rusija genocidna i teroristička država, i da je teror nad civilnim stanovništvom deo standardne ruske strategije. Svaka raketa koja ubije civilno stanovništvo ili uništi civilnu infrastrukturu je dobitak za Rusiju.

Slazem se. Napisao sam kako vidim kraj rata.  Putler vise ne sme da bude na slobodi na bilo koji nacin. Nikakvih pregovora sa njim dok minimum ne odu iz UA, plate sta su razbilu i izvine se celom svetu.

Link to comment
Share on other sites

bbc

 

Ukraine says power and water supplies across the country have been badly hit after Russia launched more than 50 missiles targeting critical facilities.

In the capital Kyiv, 40% of residents are without water, according to the latest update from the mayor, and 270,000 apartments have no electricity.

  • Tuzno 6
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Devil In My Pants said:

Ova tvoja pisanja su vise smesna. Kakvih 4k kilometara

 

Taj podatak ima svuda  po na netu, elem radi se o grdosiji od krilate rakete skoro duplo teza od kaliber/tomahavk koje imaju domet od 1500 do 2500km pa nista cudno da X-101 ima domet oko 4000km, pogotovo sto se lansira iz vazduha dok kalibar i tomahavk se lansiraju sa brodova.

 

Elem ako njom gadjaju mete u Ukrajini znaci da jeftinijih kalibar ima malo.

Edited by MeanMachine
Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, MeanMachine said:

 

Taj podatak ima svuda  po na netu, elem radi se o grdosiji od krilate rakete skoro duplo teza od kaliber/tomahavk koje imaju domet od 1500 do 2500km pa nista cudno da X-101 ima domet oko 4000km, pogotovo sto se lansira iz vazduha dok kalibar i tomahavk se lansiraju sa brodova.

 

Elem ako njom gadjaju mete u Ukrajini znaci da jeftinijih kalibar ima malo.

Spori su i oborivi. Tih 5k km pise na vikepediji u praksi je to malo teze.

 

Ukrajina ih obara lako, a koristili su ih jos protiv isis-a.

 

 

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, Devil In My Pants said:

Spori su i oborivi. Tih 5k km pise na vikepediji u praksi je to malo teze.

 

Ukrajina ih obara lako, a koristili su ih jos protiv isis-a.

 

 

 

 

Ko je rekao 5000km? Domet X-101 je oko 4000km, kad leti u rezimu visoko nisko onda je npr 3000km, dakle da bi bombardere koji je lansiraju napao moras duboko da zadjes u Rusiju, dakle ideja da F-15 napadne bombardere nije realna uopste ali bi F-15 dobro posluzio da lovi te rakete. Problem je sto tesko ce F-15 da stigne, bolje da gledaju da im pokupuju po svetu sto vise MiG-29 i Su-27/30. Npr pritegnu ove nase da prodamo nekoj zapadnoj firmi odredjen broj MiG-29 ako vec necemo da uvodimo sankcije, ovi nasi onda kazu jbg mi prodali a ne znamo sta ce oni sa njima da rade.

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, MeanMachine said:

 

 

Ko je rekao 5000km? Domet X-101 je oko 4000km, kad leti u rezimu visoko nisko onda je npr 3000km, dakle da bi bombardere koji je lansiraju napao moras duboko da zadjes u Rusiju, dakle ideja da F-15 napadne bombardere nije realna uopste ali bi F-15 dobro posluzio da lovi te rakete. Problem je sto tesko ce F-15 da stigne, bolje da gledaju da im pokupuju po svetu sto vise MiG-29 i Su-27/30. Npr pritegnu ove nase da prodamo nekoj zapadnoj firmi odredjen broj MiG-29 ako vec necemo da uvodimo sankcije, ovi nasi onda kazu jbg mi prodali a ne znamo sta ce oni sa njima da rade.

 

Rusi u praksi nisu nista pokazali. Himarsi deluju preciznije i ako so low range. 

 

Tesko je reci sta je bilo danas tacno, ali po nekim navodima ovaj IRIS je imao 100% nemaju ih puno pa ne mogu neki veliki prostor da drze. 

 

Vreme radi za Ukrajinu i dalje sam pristalica da im isporuce rakete dometa 400-500km. Da im linije snadbevanja budu totalno u kolapsu. Po meni je ovo jos mala pomoc jer Rusi vrv imaju mnogo vise artiljerije, posebno ove rakete dugog dometa.

 

Cak su mi i sankcije prema Rusiji slabe..verujem da u nekom trenutku ce i Kina stati na stranu zapada jer od Rusa. 

 

Mislim, kako im pristizu pojacanja, tako ih kasape.  Cak su ih i u Bahmutu opet otkinuli...Vagnerovci vise i nemaju snage, izmesani su sa raznim sranjima, ne bi me cudio ni tu neki kontranapad vecih razmera.

 

Sve u svemu, na prvu loptu deluje ogromna pomoc, ali nije to jos to da mogu da ih izbace potpuno napolje. 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, ras kass said:

Rusima helikopteri padaju kao kruske. Danas su priznati gubitak dva ka-52 I to u bazi u Rusiji 

 

 

 

 

Ovo je nekakav diverzant vidis na snimku ali ovo bas sumljivo, sto rece A_sad propaganda na obe strane se bas zahuktava. Pri tome on je snimio postavljanje bombi ali ne i eksploziju?

 

Ovo meni smrdi na onu Drecunovu bajku o napadu nasih diverzanta na bazu u Dracu kad smo kao unistili gomilu Apaca zoljama.

 

Jel ima negde jasna vest da su helisi osteceni? Posto vidim da na tviteru kazu da ruski mediji su to saopstili ali niko da postavi link ka toj vesti.

 

Ono sto mi pada napamet da ako se ovo desilo vrlo moguce da je neko iz same te baze kome je pun q rata. Skoro kod Amera neko je podmetnuo pozar na nosacu helikoptera cini mi se iz totalno nepoznatog razloga, otpuzen jedan lik dokazano da nije on a lik koji ga je optuzio nije produzio ugovor i prakticno nestao, steta sitnica milijardu dolara.

 

Pa ne vidim sto nije nemoguce da neki Rus lepo postavi bombicu dve pogotovo sto je njegov razlog daleko veci od pukog nezadovoljstva.

 

Edited by MeanMachine
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...