Jump to content

Rat u Ukrajini


Doc Holiday
Message added by Lobotomija,

Ovim disclaimerom označavamo temu o Ukrajini kao "ozbiljnu". Sve što se od forumaša traži je da joj tako pristupaju. Zabranjeno je:

 

- Kačenje lažnih informacija.

- Relativizacije.

- Negiranje ukrajinske nacije.

- Izvrtanje činjenica.

- Floodovanje linkovima i tvitovima.

- Zabranjeno je kačenje uznemirujućih fotografija i videa.

 

Moderacija će zauzeti neutralni stav, što znači da su sva pisanja dozvoljena ako su u skladu sa tačkama iznad. Stavovi moderatora koji učestvuju u diskusijama se smatraju kao "lični" i nemaju veze sa obavljanjem moderatorskog posla. Potrudite se da vesti budu istinite i iz relevantnih izvora. Ako se desi da nešto imate neprovereno, samo naglasite to u postu. Zadržaćemo mogućnost nekih izmena ako bude bilo neophodno.

 

Moderacija Politike

Recommended Posts

Sad mi drug iz CG poslao, to je valjda neka njihova novina, portal šta već, mali rezime dosadašnjeg rata u Ukrajini, izvinjavam se sto je na ćirilici, iskopirao sam samo poruku:


Добро јутро, преглед најважнијих Vijesti из Црне Горе:
Владимир Путин тешко болестан, оно није он што пријети Финској него његов двојник
Владимир Путин умро прекјуче
Руси немају горива
Руска војна операција слабо напредује
Украјинска војска евакуисала све заробљене из Азовстаља
Овим темпом Украјинци стижу до Москве!? 
Руска војна техника заказала, изненадила их украјинска мочвара, нису навикли на такве услове
Русија изгубила скоро сву војску (1.100.000 војника)
Лавров имао мождани, пребачен на лијечење у Кијев јер Русија нема довољно добре болнице

Хиперинфлација, рубља пропада 

Војска им је демобилисана, дезертирају и дају оружје за храну

шојгу је имао срчани удар

Ono sto meni upada u oko je da postoje ljudi koji su plaćeni za ono sto Losmi obavlja volonterski.

 

Link to comment
Share on other sites

Zelensky: "Nel Donbas è un inferno"

Nel Donbass "è l'inferno: non è un'esagerazione". Lo ha dichiarato il presidente ucraino, Volodymyr Zelensky, nel discorso alla nazione, secondo Bbc. Le forze russe hanno "completamente distrutto" la regione orientale ucraina, ha detto, accusando Mosca di aver condotto "bombardamenti insensati", intensificando gli attacchi sull'est. "Nel Donbass gli occupanti stanno tentando di esercitare pressione ancora maggiore", ha detto, riferendosi al ritiro delle truppe da alcune zone vicino a Kiev e allo spostamento verso oriente, "qui è l'inferno".

Зеленски: У Донбасу је пакао

 У Донбасу је „пакао: није претеривање“.  Ово је изјавио украјински председник Володимир Зеленски у свом обраћању нацији, преноси Би-Би-Си.  Руске снаге су „потпуно уништиле” источни регион Украјине, рекао је он, оптужујући Москву да спроводи „бесмислено бомбардовање” појачавајући нападе на истоку.  „У Донбасу окупатори покушавају да изврше још већи притисак“, рекао је он, говорећи о повлачењу трупа из неких области у близини Кијева и померању на исток, „овде је пакао“.

 

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, sasa965 said:

Da tamo ima Američkih generala znali bi i jedni i drugi.Što se tiče tih 100000  nadam se da nisu oni što su se povlačili iz Avganistana , te bolje da ne šalju . Jedino ako su spremili neke specijalne, hranjene krvavim mesom.

 Pentagon zna  da bi direktno mešanje Američke vojske značilo objavu rata Rusiji.To ne bi bilo dobro jer bi Rusiji dali odrešene ruke da izvrše mobilizaciju i uđu u rat punom snagom.To bi značilo početak pravog surovog rata sa mnogo više razaranja i više poginulih.Poznato je da  javnost ne voli mrtvačke sanduke , posebno pred izbore u novembru.Da je neka Jugoslavija ili slična boranija u pitanju možda bi i gledali neko kopneno dejstvo.Ovako , ne dolazi u obzir.

 

 

ti avganistanski ameri su drzali 37 miliona ljudi pod kontrolom i sve je funkcionisalo. nece biti problem da pripitome nekoliko desetina hiljada ljudozdera.

 

mobilizacija u rusiji je reka bez povratka. prvo sto je to beskorisna vojska koja samo jede leba a drugo sto daje odresene ruke natou da stane u gard i doceka to topovsko meso kako prilici. a trece sto pokrece u samoj rusiji lanac dogadjaja koji nikako ne idu na ruku samoj rusiji vec vode ka pucu, novoj revoluciji i rasparcavanju. te opste mobilizacije imaju smisla kad si napadnut pa se svi naoruzaju kao u ukrajini ali za potrebe napada je "sacuvaj milosrni alase" od opcije.

14 hours ago, Милица said:

Evo sad cuh objasnjenje zasto se radi o evakuaciji, a ne o predaji Azovaca. 

Zato sto je evakuaciju izvrsio  dobrovoljacki puk iz Donjecka i transportovao ih u samoproglasenu republiku Donjeck. Ispunjen im je zahtev o evakuaciji u trecu zemlju, sto znaci da ce Donjeck biti priznat kao nova drzava. 

a zemlja je ploca.

Link to comment
Share on other sites

Mosca: nuove basi militari in risposta ad allargamento Nato

La Russia creerà nuove basi militari in risposta all'allargamento della Nato. Lo ha detto il ministro della difesa russo Sergei Shoigu. Il Ministro ha evidenziato un aumento delle minacce militari vicino ai confini occidentali della Russia a causa di Usa e Nato. Shoigu, secondo quanto riportano le agenzie russe Tass e Interfax, ha elencato tra le minacce anche le domande di adesione alla Nato da parte di Finlandia e Svezia.

 

Москва: нове војне базе као одговор на проширење НАТО-а

 Русија ће створити нове војне базе као одговор на проширење НАТО-а.  Ово је изјавио руски министар одбране Сергеј Шојгу.  Министар је истакао пораст војних претњи у близини западних граница Русије због САД и НАТО.  Шојгу је, према извештајима руских агенција Тасс и Интерфакс, међу претње навео и захтеве за чланство у НАТО-у Финске и Шведске.

 

Gde li ce biti postavljene i kakav ce biti odgovor natoa na taj potez pitanje je sad :wicked:

 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, HAMMER said:

ti avganistanski ameri su drzali 37 miliona ljudi pod kontrolom i sve je funkcionisalo.

.

Koliko god neistina bila da su USA porazene u Avganistanu (poraz je mozda politicki i “ideoloskil” ali vojno ne)..lupas i nemas pojma o Avganstanu. 
Vrlo malo je toga funkcionisalo, posebno od 2014-e pa na ovamo, a o kontroli da ne pricam. Pokusali su sa trpanjem dolara u guzicu drzavnom aparatu ne bi li ih “natjerali” da nauce da vladaju sami sobom. I nije uspjelo. 
 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, HAMMER said:

i to sto nisu naucili ide amerima na dusu koji su protracili skoro 20 godina da ih nauce osnovnim stvarima? sta se sve ovde pise :lol_2:

Vijetnam, Irak, Avganistan procvetase nakon USA intervencije u prosperitetna drustva, videcemo brzo i Somaliju u istom rangu svetskih bastiona demokratije, zar ne?:default_coffee:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, HAMMER said:

a mozemo da pricamo i o juznoj koreji, japanu i zapadnoj nemackoj kojesu prihvatile americki sistem prilagodile svoj sistem vrednosti :innocent:

Da ti popravim ovo - tradicionalni sistemi vrednosti su i dalje osnova tih zemalja.:default_coffee:

Link to comment
Share on other sites

Vijetnamu ne fali nista i vole Ameriku. Irak je pod uticajem Irana i tu se nazalost nista nece promeniti dok god se Iran ne oslobodi bolesnika na vlasti. Ameri su mislim u Afganistanu uradili najbolje sto su mogli, na neki nacin su predali vlast Talibanima koji ce morati sami da se ustroje, trebace vremena, ali drugacije izgleda ne moze.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Devil In My Pants said:

Vijetnamu ne fali nista i vole Ameriku. Irak je pod uticajem Irana i tu se nazalost nista nece promeniti dok god se Iran ne oslobodi bolesnika na vlasti. Ameri su mislim u Afganistanu uradili najbolje sto su mogli, na neki nacin su predali vlast Talibanima koji ce morati sami da se ustroje, trebace vremena, ali drugacije izgleda ne moze.

hKJlwdo.gif

 

https://en.wikipedia.org/wiki/Iran–Iraq_War

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Devil In My Pants said:

Vijetnamu ne fali nista i vole Ameriku. Irak je pod uticajem Irana i tu se nazalost nista nece promeniti dok god se Iran ne oslobodi bolesnika na vlasti. Ameri su mislim u Afganistanu uradili najbolje sto su mogli, na neki nacin su predali vlast Talibanima koji ce morati sami da se ustroje, trebace vremena, ali drugacije izgleda ne moze.

Vijetnamu nista ne fali i vole Ameriku? Ok.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Devil In My Pants said:

 neka vrste


A i E nisu jedno pored drugog na tastaturi, pa da kažeš da ti se omaklo, znači ili ovo namerno radiš kada pišeš ili si stvarno nepismen. 

  • Like 3
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, HAMMER said:

i to sto nisu naucili ide amerima na dusu koji su protracili skoro 20 godina da ih nauce osnovnim stvarima? sta se sve ovde pise :lol_2:

Ko je pominjao da ista ide amerima na dusu? Ja ti kazem da lupas kad tvrdis da je bilo sve u dure  i da je bilo sve pod kontrolom. I ne prican napamet nego kao neko ko je s Amerima i NATO-on proveo poprilicno godina u Avganistanu. 

Edited by Gistro Bančo
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nisam prometer NATO i USA.  Devil je EU fanatik, od zemalja volim Spaniju i jedino bih tamo ziveo. Tako da ta prica ne pije vodu.

 

Pustite vi Devila na miru, tlacite me od pocetka teme. Dot mi gleda tacke, zareze, da li sam promasio slovo. Kronosu se upali lampica kad sam online itd...

 

Vratimo se temi:

 

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, HAMMER said:

ti avganistanski ameri su drzali 37 miliona ljudi pod kontrolom i sve je funkcionisalo.

Ništa tamo nisu postigli a povukli su se na sramotan način.Obaška što su ostavili pitome Avganistance na nemilost Talibana.To im ide direktno na dušu.I ne samo da su te ljude slagali nego su svim budućim saveznicima 

pokazali koliko će da ih poštuju . Slično je i u Ukrajini .

Savremena Američka vojska nije bila u direktnoj borbi sa približno snažnim protivnikom tako da to što mislimo da bi oni uradili ovo ili ono je potpuno proizvoljno.Naravno da Pentagon sve ovo zna i da bi moguća šteta bila neuporedivo veća od skromne koristi.

Drugo , Američko oružje je odlično samo nije napravljeno za neku naročitu borbu već služi za šišanje Američkih poreskih obveznika. Skupo , komplikovo i teško za održavanje . Efikasno u stvarnoj borbi ?  Američka vojna industrija nije ni spremala oružje za rat sa Rusijom . Konvencionalni rat nije bio opcija.

 

Kina , to je potpuno druga priča.

 

 

  • Like 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Devil In My Pants said:

Nisam prometer NATO i USA.  Devil je EU fanatik, od zemalja volim Spaniju i jedino bih tamo ziveo. Tako da ta prica ne pije vodu.

 

Pustite vi Devila na miru, tlacite me od pocetka teme. Dot mi gleda tacke, zareze, da li sam promasio slovo. Kronosu se upali lampica kad sam online itd...

 

Vratimo se temi:

 

 

 

 

Pusti  ti mene, nego ima li neki snimak onih M777 haubica u dejstvu ili samo onaj gde prvu turu  unistavaju u onom sumarku?

:smiley33:

Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...