Jump to content

Rat u Ukrajini


Doc Holiday
Message added by Lobotomija,

Ovim disclaimerom označavamo temu o Ukrajini kao "ozbiljnu". Sve što se od forumaša traži je da joj tako pristupaju. Zabranjeno je:

 

- Kačenje lažnih informacija.

- Relativizacije.

- Negiranje ukrajinske nacije.

- Izvrtanje činjenica.

- Floodovanje linkovima i tvitovima.

- Zabranjeno je kačenje uznemirujućih fotografija i videa.

 

Moderacija će zauzeti neutralni stav, što znači da su sva pisanja dozvoljena ako su u skladu sa tačkama iznad. Stavovi moderatora koji učestvuju u diskusijama se smatraju kao "lični" i nemaju veze sa obavljanjem moderatorskog posla. Potrudite se da vesti budu istinite i iz relevantnih izvora. Ako se desi da nešto imate neprovereno, samo naglasite to u postu. Zadržaćemo mogućnost nekih izmena ako bude bilo neophodno.

 

Moderacija Politike

Recommended Posts

8 minutes ago, Anunnaki said:

s obzirom da si tako brzo reagovao na link koji sam postavio predpostavljam da ,Urose, tekst ni video, nisi procitao.

https://nultatacka.rs/oziveo-nacizam-u-harkovu-srusen-spomenik-marsalu-georgiju-zukovu/

 

nacizam = (totalitarizam + militarizam) + rasni zakoni = fašizam + rasni zakoni 

 

Dakle, šta tu ima nacističko što je srušen spomenik?

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Anunnaki said:

ne citas pazljivo

 

Verovatno ali nije bitno za mene kako citam.

Uostalom tvoj izbor, nemam ja nista sa tim samo se nadam da si dovoljno mlad i da imas vremena da se izvuces iz ovog paklenog kruga internetskh stranputica.

Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, Anunnaki said:

s obzirom da si tako brzo reagovao na link koji sam postavio predpostavljam da ,Urose, tekst ni video, nisi procitao.

https://nultatacka.rs/oziveo-nacizam-u-harkovu-srusen-spomenik-marsalu-georgiju-zukovu/

Nisam, doduše video sam naslov pa me to odbilo od čitanja. Nešto tipa "Nacizam oživeo - srušen spomenuk Žukovu"

A znam ponešto, čak bih se usudio da tvrdim više od autora teksta o Maršalu Žukovu i njegovom liku i delu. Pa ukoliko ga već uzimamo za relevantan argumet oko oživljavanja nacizma hajde budi ljubazan, jer se očigledno slažeš sa premisom autora da je rušenje Žukova nacizam, a on nije ovde da direktno odgovori kada je tačno taj nacizam krenuo da  manifestuje ovaj fenomen (rušenje spomenika = oživljavanje nacizma):

1. sredinom pedesetih - kada ga je Hruščov živog smenio
2. sredinom šezdesetih kada ga je Brežnjev (zaslugom Andreja Kosigina, ali hajde) vratio dekretom u javnost - ali ne na bilo kakvu funkciju, što je u tadašnjoj nomenklaturi jednako utešnom pomilovanju
3. dvadesetih ovog veka - kada je mu je srušen spomenik

I kakve uopšte veze ima rušenje spomenika sa nacizmom? Možda su rušioci na tragu Hruščovljeve ideje da Žukov "nepravilno shvata i sprovodi vojnu spoljnu politiku"? Ne znamo, ali znamo pouzdano da je srušen u slavu - nacizma?
Da ga u istoj toj slavi nacizma nije Hruščov smenio - živog i zdravog kao simbol odbrane od nacizma? Da nije Hruščov nacista?

Tako možemo sve da relativizujemo, evo mogu i ja:
Zašto je spomenik Maršalu Žukovu uopšte postavljen u Harkovu? Koja je potreba Harkova da slavi baš Žukova a ne nekog od generala koji su komandovali Ukrajinskim divizijama u Crvenoj armiji? Postoji li neka veza Žukova i harkova koja bi opravdala spomenik ili je u pitanju nekritičko postavljanje spomenika, kako piše lepo Genadij Tameev - "socrealistička spomenička inflacija" 

I na kraju, u današnjoj Srbiji je nekoliko desetina spomenika iz doba antifašzma uništeno, oštećeno, ulice preimenovane, gradovi preimenovani, da li smo mi, ti, ja, današnje društvo to uradili u slavu nacizma?
Imamo li spisak koliko je tačno spomenika ruska vojska usput srušila bombardovanjem gradova? Da li je i to u slavu nacizma? 
Odakle ta kauzalnost na koju odmah pristaješ "srušen spomenik - nacizam" postoji li stvarno utemljenje za tu tvrdnju ili je u pitanju puka želja da to postane argument?

Edited by urosg3
edit
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Rusi su pojačali pritisak na ratištu, po svemu sudeći juče su potisnuli Ukrajince iz Popasne (pojavljuju se snimci na kojima se vidi da se poprilično slobodno šetaju tuda), napadaju selo Lozova kod Izjuma ili su već ušli u njega i napadaju između Huliapolia i Velike Novosilke. Pored toga, Ukrajinci kažu da su odbili nekoliko drugih ruskih pokušaja prodora tokom noći, i pritom uništili petnaestak ruskih tenkova.

Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, Beonegro said:

Anunnaki, koliko imaš godina?

isto pitanje mogu i ja tebi da postavim jer vidim da je vecina rusofoba na ovom forumu neiskusna i naivno veruje koka kola propagandi. ne postoji demokratija u USA i EU, nikad je nije ni bilo

Edited by Anunnaki
  • Thanks 1
  • Ha-ha 6
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Anunnaki said:

isto pitanje mogu i ja tebi da postavim jer vidim da je vecina rusofoba na ovom forumu neiskusna i naivno verujete koka kola propagandi. ne postoji demokratija u USA i EU, nikad je nije ni bilo

E neka si mi rek'o!!!

  • Ha-ha 5
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Anunnaki said:

moz3e i takav odgovor kad te mrzi da puno pises ili ne znas sta bi rekao, mada me cudi da jedan general u penziji ne zna s5ta da kaze. necu te vise zamarati jer si u penziji i slabasne kondicije

cao

E neka si mi rek'o volume 2 😉

 

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Anunnaki said:

moz3e i takav odgovor kad te mrzi da puno pises ili ne znas sta bi rekao, mada me cudi da jedan general u penziji ne zna s5ta da kaze. necu te vise zamarati jer si u penziji i slabasne kondicije

cao

Pa ja sam napisao opširan odgovor, red bi bio da odgovoriš...

 

57 minutes ago, urosg3 said:

Nisam, doduše video sam naslov pa me to odbilo od čitanja. Nešto tipa "Nacizam oživeo - srušen spomenuk Žukovu"

A znam ponešto, čak bih se usudio da tvrdim više od autora teksta o Maršalu Žukovu i njegovom liku i delu. Pa ukoliko ga već uzimamo za relevantan argumet oko oživljavanja nacizma hajde budi ljubazan, jer se očigledno slažeš sa premisom autora da je rušenje Žukova nacizam, a on nije ovde da direktno odgovori kada je tačno taj nacizam krenuo da  manifestuje ovaj fenomen (rušenje spomenika = oživljavanje nacizma):

1. sredinom pedesetih - kada ga je Hruščov živog smenio
2. sredinom šezdesetih kada ga je Brežnjev (zaslugom Andreja Kosigina, ali hajde) vratio dekretom u javnost - ali ne na bilo kakvu funkciju, što je u tadašnjoj nomenklaturi jednako utešnom pomilovanju
3. dvadesetih ovog veka - kada je mu je srušen spomenik

I kakve uopšte veze ima rušenje spomenika sa nacizmom? Možda su rušioci na tragu Hruščovljeve ideje da Žukov "nepravilno shvata i sprovodi vojnu spoljnu politiku"? Ne znamo, ali znamo pouzdano da je srušen u slavu - nacizma?
Da ga u istoj toj slavi nacizma nije Hruščov smenio - živog i zdravog kao simbol odbrane od nacizma? Da nije Hruščov nacista?

Tako možemo sve da relativizujemo, evo mogu i ja:
Zašto je spomenik Maršalu Žukovu uopšte postavljen u Harkovu? Koja je potreba Harkova da slavi baš Žukova a ne nekog od generala koji su komandovali Ukrajinskim divizijama u Crvenoj armiji? Postoji li neka veza Žukova i harkova koja bi opravdala spomenik ili je u pitanju nekritičko postavljanje spomenika, kako piše lepo Genadij Tameev - "socrealistička spomenička inflacija" 

I na kraju, u današnjoj Srbiji je nekoliko desetina spomenika iz doba antifašzma uništeno, oštećeno, ulice preimenovane, gradovi preimenovani, da li smo mi, ti, ja, današnje društvo to uradili u slavu nacizma?
Imamo li spisak koliko je tačno spomenika ruska vojska usput srušila bombardovanjem gradova? Da li je i to u slavu nacizma? 
Odakle ta kauzalnost na koju odmah pristaješ "srušen spomenik - nacizam" postoji li stvarno utemljenje za tu tvrdnju ili je u pitanju puka želja da to postane argument?

 

Link to comment
Share on other sites

eh, ode mi odgovor upucen tebi Urose. Evo ukratko, Gen. Zukov je bio veliki vojskovodja i ucinio mnogo za oslobadjenje Ukraine od nacista sto se ne svidja ukrainskim nacistima koji su izmileli ispod kamenja i poceli sa unistavanjem Ukraine

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Anunnaki said:

eh, ode mi odgovor upucen tebi Urose. Evo ukratko, Gen. Zukov je bio veliki vojskovodja i ucinio mnogo za oslobadjenje Ukraine od nacista sto se ne svidja ukrainskim nacistima koji su izmileli ispod kamenja i poceli sa unistavanjem Ukraine

Hvala, očekivao sam neki argument iza tvrdnje.
Inače Žukov nije komandovao Ukrajinskim jedinicima niti je imao neku vezu sa Ukranijom. Najbliže je posleratno postavljanje na komandantsku dužnost u Odesi, neku godinu pre nego što je postavljen za ministra odbrane SSSR na kojoj je proveo par godina.
Istorija je zabeležila da je Žukov bio jedan od najglasnijih i najrevnosnijih zagovornika gušenja revolucije u Mađarskoj pedesetih, i da je čak i lično zaslužan za operaciju.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, ras kass said:

http://IMG-20220417-140550.jpg

 

 

Slika na kojoj se vidi dvoje dece kako ispraćaju konvoj ukrajinskih snaga u borbu stekao je milione interakcije - lajkova i deljenja.

Između ostalih, tvitovali su je američki kongresmen Adam Kincinger i bivši švedski premijer Karl Bilt.

 

Ali ta slika je stara - prvi put je objavljena 2016. godine.

Napravio ju je fotograf za ukrajinsko ministarstvo odbrane koji je kasnije dobio otkaz posle optužbi da je inscenirao neke od svojih slika borbe.

https://www.bbc.com/serbian/lat/svet-60592447

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Anunnaki said:

ne moze da se ceka

koji je ovo brod ludaka

 

OK, znači kreću sa čipovanjem. Nego, ne vidim da kažu nešto o slavnom Teslinom oružju i slikama Alana Čumaka. Možda su im u Lazi malo zavrnuli internet, al' to je već teška zavera svetskh moćnika, uključujući CIA, Vatikan, masone i Klingonce.

  • Like 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...