Jump to content

Rat u Ukrajini


Doc Holiday
Message added by Lobotomija,

Ovim disclaimerom označavamo temu o Ukrajini kao "ozbiljnu". Sve što se od forumaša traži je da joj tako pristupaju. Zabranjeno je:

 

- Kačenje lažnih informacija.

- Relativizacije.

- Negiranje ukrajinske nacije.

- Izvrtanje činjenica.

- Floodovanje linkovima i tvitovima.

- Zabranjeno je kačenje uznemirujućih fotografija i videa.

 

Moderacija će zauzeti neutralni stav, što znači da su sva pisanja dozvoljena ako su u skladu sa tačkama iznad. Stavovi moderatora koji učestvuju u diskusijama se smatraju kao "lični" i nemaju veze sa obavljanjem moderatorskog posla. Potrudite se da vesti budu istinite i iz relevantnih izvora. Ako se desi da nešto imate neprovereno, samo naglasite to u postu. Zadržaćemo mogućnost nekih izmena ako bude bilo neophodno.

 

Moderacija Politike

Recommended Posts

4 minutes ago, KfJ said:


Ne znam gde si bio kad te nato bombardovo, ali to stanje je imali veoma sporu dinamiku gde nakon par nedelja niko vise nije isao u skloniste, nego smo na terasama pili pivo. 
Svako ko je bio u nekakvom ufuru da ce bas njega mrsko natoje da gadja i dubije, 

samo je bio pod slobinom propagandom. 
Recimo kad Novak prica o strahotama bombardovanja, verovatno su mu roditelji i familija rekli da mora u skloniste ili ce nato da ga ubije. 
 

i stalno se hvatamo za to neko bonbardovanje i sta su nam radili, kao da je to nekakav vrhunac zla, a zmurili smo i pokrili ushi na sva zveratva u Bosni koja su trajala godinama. 
 

taki smo ti mi, grelie

Nije ovo prvi put da neko pogresno navodi, verovatno na osnovu necijih prica, da je tada odmah na pocetku iskljucivana struja, sto nema veze ni sa cime, jer je struja iskljucivana tek na kraju, i tek tad su brzo pale gaće. Ako je struja iskljucivana na pocetku, kako to da je sve vreme isla pod okriljem noci zverska soldateska ne znamo vise kako da ih nazovemo propaganda? Dobro, moguce da je negde ostecena elektro infrastruktura kad su gađani neki drugi objekti, ali samo iskljucivanje struje onim grafitnim nitima je islo na kraju.

 

BTW, to su ukrali moju ideju iz vremena onih laznih restrikcija k9je su bile svake zime, kad sam predlagao da idemo negde i bacimo na dalekovod gvožđe za armaturu ili neke lance ili nesto, sve tamo da im izbaci, nego niko nije hteo. Doduse znam da su neki sekli bandere motornim testerama, vezivali pse za trafo stanice da ovi ne mogu da uđu, stavljali katance na vrata, zatvarali u trafo stanice ove koji dolaze da iskljucuju itd. Imao je neko nekakav kasetofon  koji hvata njihove uređaje pa smo ih slusali.

 

E, oni koji su radili takve stvari sa tim laznim restrikcijama, a to su isti ovi kakademici i drugi vampiri koji su odjednom izgmizali da ponovo kenjaju, i koji danas ponovo prizivaju sankcije i slicno, to je meni neprijatelj, kao i tad sto je bio. Kao sto kazes, tad sam znao da mi od NATO ne preti ama bas nikakva opasnost, nego od "mojih", koji bi mozda hteli da me silom posalju da svetim ognjista, i takvih sam se ja pazio, a sto se tice ovih, kako je jedan tada govorio "more i sa natom i bez nata, isto mi se vata". Nije mi nato iskljucivao struju bez razloga svake zime godinama pre 1999, nego neko drugi. 

 

Neko je pomenuo Irak, za tamo su smislili drugo kad su videli ovde da se grafitne niti lako skidaju, pa su onda smislili niti natopljene nekakvim lepkom ili sta je vec da ne mogu tako lako da budu ociscene.

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, KfJ said:


Ne znam gde si bio kad te nato bombardovo, ali to stanje je imali veoma sporu dinamiku gde nakon par nedelja niko vise nije isao u skloniste, nego smo na terasama pili pivo. 
Svako ko je bio u nekakvom ufuru da ce bas njega mrsko natoje da gadja i dubije, 

samo je bio pod slobinom propagandom. 
Recimo kad Novak prica o strahotama bombardovanja, verovatno su mu roditelji i familija rekli da mora u skloniste ili ce nato da ga ubije. 
 

i stalno se hvatamo za to neko bonbardovanje i sta su nam radili, kao da je to nekakav vrhunac zla, a zmurili smo i pokrili ushi na sva zveratva u Bosni koja su trajala godinama. 
 

taki smo ti mi, grelie

 

.

 

Ne znam koji su to mi...nisam zmurio ni na zverstva u Bosni, sta vise odbio sam da sednem u helikopter to vece kad je Sloba rekao da nema nase vojske u Bosni, a drugari su odleteli u Zvornik, da "oslobadjaju" Kulu nad Zvornikom, vodili ljude na pisanje, to se tad tako zvalo..posle ratni zlocin...

 

To mi nekako , meni licno daje za pravo da zlocine NATO nazovem svojim imenom ...to sto oni nisu ubili vise ljudi, dok smo ti ja sedeli i pili pivo na nasim terasama , se nije desilo iz mnogo razloga , a najmanji je njihova humanost...

 

.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Dracarys said:

Nisam znao koliko Nato/Amerika ima ozbiljniju vojsku od Rusije, znao sam da su jači, ali ovo po ovome što se do sada videlo, to je poprilično mnogo veća razlika. Oduvek sam o ruskoj vojsci imao visoko mišljenje, ali ovaj rat me baš demantuje. Rusija jedino što može da se pohvali (ako je uopšte za pohvalu) je to što ima najveće nuklearno naoružanje na svetu.

 

Iskreno, ukrajinska vojska se bez razloga do sada potcenjivala, a jaca je od vecine NATO armija. Nije stanje u NATO zemljama sjajno, tu imamo osim Amerike jos mozda dva ili tri ozbiljna igraca, ovo ostalo je dosta mlako. Rusi bi se sigurno bolje pokazali u odbrani, ali realno njih niko ne bi nikad ni napao. Nemaju oni vojsku za ovakve avanture, slabo se ulagalo u ofanzivne kapacitete, i sem sto mi je cela akcija sama po sebi ludost (jos ne mogu da svarim da se Rusi i Ukrajinci tuku), ni sa vojne strane napad nema nikakvo opravdanje, jer su ti generali tamo valjda svesni da im vojska nije bila spremna za agresiju. Mada je s druge strane poznato da i oni kao i mi boluju od sindroma "nece valjda", da je to opsti javasluk, pa me nista ne cudi. Opet, s trece strane, porediti vojske koje raspolazu takvim nuklearnim potencijalima je besmisleno kad zapravo one jedine ni od koga nisu ugrozene. Ali da se kod mnogih srusio mit o nepobedivoj ruskoj vojsci koja za tri dana izbija na Atlantik, to jeste, i mozda je dobro sto je tako.

Edited by Sreten Žujkić, penzioner
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Милица said:

Da mogu, verovatno bi vrlo rado to uradili. 

A i Papa izgleda postao rusofil. 

Veceras u Vatikanu na Via crucis drveni krst ce nositi dve medicinske sestre Ukrajinka i Ruskinja. 

 

.

 

Papa Francisko , glas razuma u svetu koji je sasvim poludeo...ne bih se cudio kritikama ni na njegov racun...

 

.

Link to comment
Share on other sites

Kakvi ljudi ovde pišu, ovo je strašno, a neki su i moderatori. :( postavio sam normalno pitanje, zašto rusi ne prelecu avionima i sa bezbedne visine ne bomarduju sve sto mogu, ne mogu da napišem da je NATO bacao cveće kada su bacali bombe, mada možda je u nečijim glavama to stvarno i bilo cveće. Ja struju nisam imao, proveo sam veliki deo bombardovanja u skloništu, gadjana je rafinerija par km od mene, stakla su pucala na sve strane, zgrada se tresla. I sad dodje lik kaže meni je kao klincu sloba isprao mozak, zašto se ja nisam izvinjavao za zlocine u bosni dok sam sedeo u skloništu. Nisam znao ni ko je sloba ni ko nas napada. Jedna vrlo gadna ekipa je ovde zajahala a ja nemam nameru ni da čitam više te bljuvotine a kamoli da odgovaram. Stidite se moderatori.

  • Like 11
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ters said:

To zavisi i malo od toga sta ko zeli da cuje.... Politicka scena Italije  je uvijek pokrivala veci raspon od nego u drugim zemljama, tako nije za cudjenje da je glas ultra ljevice i ultra desnice koji oba naginju Putinu jaci nego u drugim zemljama EU. 

Ne naginju Putinu nego gledaju svoj interes. Neki dan Prodi kaze da mu nije jasno zasto je odjednom postalo strasno to sto smo energetski zavisni od Risije, a u njegovo vreme kad se procenjivalo da li da se za nabavku energenata okrenemo ka severnoj Africi ili Rusiji, zakljucilo da je bolje Rusiji jer je stabilnijia zemlja. 

Hocemo da budemo energetski nezavisni od Rusije, a onda Dragi neki dan ode u Alzir da cvili za gas... 

Narod se buni jer su stigli racuni za gas duplo veci, pa i vise, u odnosu na isti period prosle godine. 

Ovde je skoro sve na gas i to je ogroman udar na budzet obicnog smrtnika. Sve cesce se postavlja pitanje kome je smetalo to sto se uvozi gas i nafta iz Rusije. Americi? 

S kojim pravom oni donose odluke koje idu na stetu evropskih zemalja? 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, attolini said:

 

.

 

Ne znam koji su to mi...nisam zmurio ni na zverstva u Bosni, sta vise odbio sam da sednem u helikopter to vece kad je Sloba rekao da nema nase vojske u Bosni, a drugari su odleteli u Zvornik, da "oslobadjaju" Kulu nad Zvornikom, vodili ljude na pisanje, to se tad tako zvalo..posle ratni zlocin...

 

To mi nekako , meni licno daje za pravo da zlocine NATO nazovem svojim imenom ...to sto oni nisu ubili vise ljudi, dok smo ti ja sedeli i pili pivo na nasim terasama , se nije desilo iz mnogo razloga , a najmanji je njihova humanost...

 

.

 

Odgovarao sam na konkretan post, stavio quote, ne znam gde si se licno prepoznao. 

Govorio o nama, ukljucio sebe u to nase nasusno srpsko pleme.

NATO je izvrsio zlocin, ali mi to ne daje za pravo da na osnovu toga pravim potpuno

nov sistem vrednosti i da otupim na sve ostalo.

 

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, KfJ said:

 

Odgovarao sam na konkretan post, stavio quote, ne znam gde si se licno prepoznao. 

Govorio o nama, ukljucio sebe u to nase nasusno srpsko pleme.

NATO je izvrsio zlocin, ali mi to ne daje za pravo da na osnovu toga pravim potpuno

nov sistem vrednosti i da otupim na sve ostalo.

 

 

 

 

.

 

Dobro je..od piva na terasi i slobine propagande dosli smo ipak do toga da je NATO izvrsio zlocin...

 

Sto se tice sistema vrednosti, post @K.Dot je neverovatno otreznjujuc, ili makar bi trebalo da bude, za nase generacije koje je izgleda oblikovao Milosevic i borba protiv njega, nas je problem sto vecina nikako da izadje iz sveta koji je on oblikovao...

 

 

 

.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, KfJ said:


Ne znam gde si bio kad te nato bombardovo, ali to stanje je imali veoma sporu dinamiku gde nakon par nedelja niko vise nije isao u skloniste, nego smo na terasama pili pivo. 
Svako ko je bio u nekakvom ufuru da ce bas njega mrsko natoje da gadja i dubije, 

samo je bio pod slobinom propagandom. 
Recimo kad Novak prica o strahotama bombardovanja, verovatno su mu roditelji i familija rekli da mora u skloniste ili ce nato da ga ubije. 
 

i stalno se hvatamo za to neko bonbardovanje i sta su nam radili, kao da je to nekakav vrhunac zla, a zmurili smo i pokrili ushi na sva zveratva u Bosni koja su trajala godinama. 
 

taki smo ti mi, grelie

Pitaj rodbinu onih koji su nastradali od zabranjenih kasetnih bobiu Šumatovačkoj u Nišu ili u drugim mestima u Srbiji(mislim na civile) da li je to "kao da je to nekakav vrhunac zla".Sram te bilo.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, Милица said:

Ne naginju Putinu nego gledaju svoj interes. Neki dan Prodi kaze da mu nije jasno zasto je odjednom postalo strasno to sto smo energetski zavisni od Risije, a u njegovo vreme kad se procenjivalo da li da se za nabavku energenata okrenemo ka severnoj Africi ili Rusiji, zakljucilo da je bolje Rusiji jer je stabilnijia zemlja. 

Hocemo da budemo energetski nezavisni od Rusije, a onda Dragi neki dan ode u Alzir da cvili za gas... 

Narod se buni jer su stigli racuni za gas duplo veci, pa i vise, u odnosu na isti period prosle godine. 

Ovde je skoro sve na gas i to je ogroman udar na budzet obicnog smrtnika. Sve cesce se postavlja pitanje kome je smetalo to sto se uvozi gas i nafta iz Rusije. Americi? 

S kojim pravom oni donose odluke koje idu na stetu evropskih zemalja? 

 

 

 

1) Odluke donosi svaka zemlja za sebe, ukljucujuci i Italiju. To sto se nekome ne dopada odluka parlamenta ili vlade njegove zemlje ne znaci da su Amerikanci odlucili za tu zemlju. 

2) Potpuno nevezano za rat u Ukrajini - interes covjecanstva, pa time i svake zemlje pojedinacno je ukidanje ovisnosti o fosilnim gorivima, ukljucujuci i prirodni gas. 

3) Udar na budzet obicnog smrtnika bi bio manji da Putin nije napao Ukrajinu i produbio nestabilnost u svijetu

 

 

 

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, akisaki said:

Pitaj rodbinu onih koji su nastradali od zabranjenih kasetnih bobiu Šumatovačkoj u Nišu ili u drugim mestima u Srbiji(mislim na civile) da li je to "kao da je to nekakav vrhunac zla".Sram te bilo.

Evo ga, vrhunac "dijaloga" na tim prostorima - svođenje svega na lično, i agresija emotivnim ucenama prema svakome ko hoce da bude objektivan i zabole ga milokliz za neciji neprekidni osecaj raznih velikih nepravdi. Pa kako da neko uopste parira takvim grandioznim argumentima. A sto neko od vas ne pita rođake ili poznanike itd onih milion u Japanu da li su oni 20 godina posle, oko 1965, jos uvek drndali tu vunu iz 1945? Evo ja ću da odgovorim umesto njega. Jebe se meni za sve moje rođake koji su ikada glasali za milosevica, a bilo je i seseljevaca, i koji su se bili napalili na nacionalizam, i generalno, bili obicne srbende. Ovima koji su umrli sam isao na sahrane sto moram, ne sto hocu, a to sam sve otpisao odavno. Sve je to za mene bilo "oni" i "njih". Ne zbog politike kao takve, nego zbog civilizacijskog opredeljenja. I? Šta bi mi radili?

 

44 minutes ago, attolini said:

Sto se tice sistema vrednosti, post @K.Dot je neverovatno otreznjujuc, ili makar bi trebalo da bude, za nase generacije koje je izgleda oblikovao Milosevic i borba protiv njega, nas je problem sto vecina nikako da izadje iz sveta koji je on oblikovao...

Evo ja ću izaći, kad te njihove generacije umesto sto 50% njih nece u EU, a 70, 80% neće u NATO, i isti procenat se ovlazi na Putina i slicno kazu, ma ovo je sve sranje, nego daj mi kao svi oko nas a i sire u Evropi, a narocito na severu iste, da hocemo i u jedno i u drugo u procentu od bar 80%, i da vise ne koristimo termin "zapad" u negativnom kontekstu nego da vidimo sebe kao deo tog "zapada" tj evropske civilizacije,  a vi gospodini kapetani iz tih vasih prethodnih generacija, iskenjamo se mi na to vaše postenje itd.

 

To je normalno ponasanje. Svaka naredna generacija treba da se istovari na manje vise sve u sta je verovala prethodna generacija. Ovo sto ovi rade nije normalno. Oni su zarobljeni u milosevicevom svetu, i on im se izgleda sviđa. E pa onda udri Hile, nema cile mile.

Edited by Milenko Puzigaca
  • Like 4
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Jel pratio još neko vesti ili video uživo? Malopre na Newsmax vestima su prikazane slike navodno večerašnjih demonstracija rusofilske stoke pred spomenikom Caru Nikolaju. Navodno je prozivan Vučler zbog odnosa prema Rusiji i okačena ruska zastava na predsedništvo. Niko drugi ništa nije javio. Ni na vestima N1 u 19 i u 22 h nije pominjano. Po tekstu mi zvuči kao da je nešto novo a ne snimci onih starih proruskih demonstracija. Ja se samo nadam da sam pogrešno razumeo i da je snimak onih starih demonstracija. Ako je ovo taze, treba da nas bembaju bez razmišljanja. Narod mozga bez.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, akisaki said:

Pitaj rodbinu onih koji su nastradali od zabranjenih kasetnih bobiu Šumatovačkoj u Nišu ili u drugim mestima u Srbiji(mislim na civile) da li je to "kao da je to nekakav vrhunac zla".Sram te bilo.

 

Dok, u isto vreme, snage policije i vojske R. Srbije su glumile Štrumpfove u nekom idiličnom selu na Kosovu. Sram tebe da bude.

Edited by VladimirB
  • Like 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Akiro said:

Jel pratio još neko vesti ili video uživo? Malopre na Newsmax vestima su prikazane slike navodno večerašnjih demonstracija rusofilske stoke pred spomenikom Caru Nikolaju. Navodno je prozivan Vučler zbog odnosa prema Rusiji i okačena ruska zastava na predsedništvo. Niko drugi ništa nije javio. Ni na vestima N1 u 19 i u 22 h nije pominjano. Po tekstu mi zvuči kao da je nešto novo a ne snimci onih starih proruskih demonstracija. Ja se samo nadam da sam pogrešno razumeo i da je snimak onih starih demonstracija. Ako je ovo taze, treba da nas bembaju bez razmišljanja. Narod mozga bez.

Moram sam sebi da odgovorim, našao online na N1Info, Danas, Slobodna Evropa i Novi magazin. Ali na TV-u, sem na Novoj 23:30 nije ni pominjano, a skup počeo u 19h, mogli su komotno za vesti u 22h da spreme izveštaj. Kako god, sramota za Srbiju u svetlu šta uzor ovih magaraca Putler radi u Ukrajini. nama stvarno nije mesto u civilizovanom svetu. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Taman da odgovorim, jeste novo, video sam pre par sati reklamu za to na nekom od ovih bolesnickih sajtova tipa sranje stari, guzni standard i to, koje redovno obilazim da vidim sta rade bolesnici i koliko im i zbog cega pena ide na usta.

 

Najvise su iznenađeni i uvređeni i veoma razočarani zbog ovoga sto kaze @Sreten Žujkić, penzioner , sto velicanstvena ruska vojska koja ima tenkove na tri sprata u kojima su po 23 topa dometa 200 miliona kilometara nije pregazila Ukrajinu za dva, tri sata. To ih najvise boli.

 

Naravno, ovim misliocima sve to ne smeta, i ne smeta im izgmizavanje davno zaboravljenih degena po tim sajtovima da prizivaju ponovo sankcije i slicno, nego ih najvise brinu velike nepravde od pre cetvrt veka, i da ne zaboravimo Turke iz 1389, jer ni to jos nije reseno.

Edited by Milenko Puzigaca
  • Like 3
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Milenko Puzigaca said:

Taman da odgovorim, jeste novo, video sam pre par sati reklamu za to na nekom od ovih bolesnickih sajtova tipa sranje stari, guzni standard i to, koje redovno obilazim da vidim sta rade bolesnici i koliko im i zbog cega pena ide na usta.

 

Najvise su iznenađeni i uvređeni i veoma razočarani zbog ovoga sto kaze @Sreten Žujkić, penzioner , sto velicanstvena ruska vojska koja ima tenkove na tri sprata u kojima su po 23 topa dometa 200 miliona kilometara nije pregazila Ukrajinu za dva, tri sata. To ih najvise boli.

 

Ekipa se nešto snuždila, ne ide sve "po planu". Dobri su komentari.

 

https://standard.rs/2022/04/14/truli-kompromis-ili-rat-do-pobede/

Edited by VladimirB
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Akiro said:

Moram sam sebi da odgovorim, našao online na N1Info, Danas, Slobodna Evropa i Novi magazin. Ali na TV-u, sem na Novoj 23:30 nije ni pominjano, a skup počeo u 19h, mogli su komotno za vesti u 22h da spreme izveštaj. Kako god, sramota za Srbiju u svetlu šta uzor ovih magaraca Putler radi u Ukrajini. nama stvarno nije mesto u civilizovanom svetu. 

 

Možda je štos u tome što je minut TV programa veoma skup i ne izveštavaju o svemu i svačemu što se može pročitati na portalu.

 

Uostalom, kad si video da N1 izveštava o stočnoj pijaci u Pambukovici? Doduše, nivo IQ robe na pomenutoj pijaci je sigurno viši nego na tom skupu ludaka.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, DJ_Vasa said:

Možda je štos u tome što je minut TV programa veoma skup i ne izveštavaju o svemu i svačemu što se može pročitati na portalu.

Uostalom, kad si video da N1 izveštava o stočnoj pijaci u Pambukovici? Doduše, nivo IQ robe na pomenutoj pijaci je sigurno viši nego na tom skupu ludaka.

 

Pitanje za upućene... Ko te ludake kontroliše? Ovo niti je spontano, niti je pod Vučićevom kontrolom.

Edited by VladimirB
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, VladimirB said:

 

... Ko te ludake kontroliše? ...

 

Ne znam koliko sam upućen, ali sumnjam na KGB, odnosno kremaljsku mafiju. Ni SPS ni Julin nisu to što jesu tek tako, a pretpostavljam da je onaj ko je organizavao gomilu pavijana dobio za to neku rublju, ovaj... htedoh reći mrski dolar ili mrski evro direktno iz Moskve.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, DJ_Vasa said:

 

Ne znam koliko sam upućen, ali sumnjam na KGB, odnosno kremaljsku mafiju. Ni SPS ni Julin nisu to što jesu tek tako, a pretpostavljam da je onaj ko je organizavao gomilu pavijana dobio za to neku rublju, ovaj... htedoh reći mrski dolar ili mrski evro direktno iz Moskve.

 

Ali to onda ima čudne implikacije - da Vučić ne kontroliše baš sve, kako voli da se predstavlja. A da ne pominjemo kako se na ovo gleda u EU, baš ponižavajuće.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, attolini said:

 

.

 

Dobro je..od piva na terasi i slobine propagande dosli smo ipak do toga da je NATO izvrsio zlocin...

 

Sto se tice sistema vrednosti, post @K.Dot je neverovatno otreznjujuc, ili makar bi trebalo da bude, za nase generacije koje je izgleda oblikovao Milosevic i borba protiv njega, nas je problem sto vecina nikako da izadje iz sveta koji je on oblikovao...

 

Otreznjujuc je u smislu da su stasale nove generacije, u tom istom Milosevicevom svetu i sto za njih takodje nema izlaza iz price o mrskom okupatoru.

Ali i to je bar 10-15 godina stara prica koja ponosno traje.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, VladimirB said:

 

Ali to onda ima čudne implikacije - da Vučić ne kontroliše baš sve, kako voli da se predstavlja. A da ne pominjemo kako se na ovo gleda u EU, baš ponižavajuće.

 

Naravno da ne kontroliše. On je samo eksponent udružene mafije. Nema on moć da nešto uradi samo tako što će reći da ovo može, a drugo ne može, već zato što ima njihovu podršku. Do sada je bio u dobrim odnosima sa Putlerom, ali kad je ona Zaharova počela da lupa packe i pavijani počeli da luduju, to znači da mu se topi podrška iz Kremlja. Pavijani su mu do juče bili igračka za mlaćenje opozicije, ali sada je od igračke postala plačka. Doduše, njih ima relativno malo, ali jesu bučni. Da je sasvim siguran u prestanak podrške iz Moskve, mislim da bi ih žandarmerija olešila dok si rekao keks.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, VladimirB said:

 

Ali to onda ima čudne implikacije - da Vučić ne kontroliše baš sve, kako voli da se predstavlja. A da ne pominjemo kako se na ovo gleda u EU, baš ponižavajuće.

Pa i ne kontrolise kad se na ovim pomenutim mestima odjednom pojavljuju neki zaboravljeni udbasi da pisu neka sranja i salju neke poruke, ili bar pokusavaju, i sto sam vec napisao, prizivaju nove sankcije i izolaciju, jer zabole ih, oni su zakaceni na drzavnu sisu, a sta god da bude, kmetovi ce i dalje placati porez. On ako hoce da ih zamamuza treba da jos prouci druga Titu, narocito onaj deo sa onim navodnim pismom drugu Kobi. Bilo istina ili ne, sto bi rekao onaj na kraju filma Covek koji je ubio Liberti Valansa, kad legenda postane cinjenica, stampaj legendu.

Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...