Jump to content

Rat u Ukrajini


Doc Holiday
Message added by Lobotomija,

Ovim disclaimerom označavamo temu o Ukrajini kao "ozbiljnu". Sve što se od forumaša traži je da joj tako pristupaju. Zabranjeno je:

 

- Kačenje lažnih informacija.

- Relativizacije.

- Negiranje ukrajinske nacije.

- Izvrtanje činjenica.

- Floodovanje linkovima i tvitovima.

- Zabranjeno je kačenje uznemirujućih fotografija i videa.

 

Moderacija će zauzeti neutralni stav, što znači da su sva pisanja dozvoljena ako su u skladu sa tačkama iznad. Stavovi moderatora koji učestvuju u diskusijama se smatraju kao "lični" i nemaju veze sa obavljanjem moderatorskog posla. Potrudite se da vesti budu istinite i iz relevantnih izvora. Ako se desi da nešto imate neprovereno, samo naglasite to u postu. Zadržaćemo mogućnost nekih izmena ako bude bilo neophodno.

 

Moderacija Politike

Recommended Posts

8 minutes ago, Cyber said:

 

Cuj, "milon primera"! Zvona i praporci.

Imati teritorijalne pretenzije i okupirati neku teritoriju su dve potpuno razlicite stvari. 

Imati pretenzije znaci teoretski svojatati, verovati u polaganje prava na nesto. To nije zlocin. 

Izvrsiti invaziju na suverenu drzavu je konkretno sprovodjenje namere prisvajanja. To jeste zlocin. 

 

Kolonijalne sile su onda kolevke fašizma, a da to je bilo ranije, to se više ne broji. Kako glupo od mene da se vraćamo na istrijske notorne činjenice.

 

Irak, Avganistan, Koreja, Vijetnam, Libija, Sirija, Zaliv svinja... Ali to nisu okupirane teritorije, samo je vojska druge države na teritoriji države "domaćina". Da, da, to nije ista stvar!

 

Jerusalim, Pojas Gaze, Golanska visoravan... Ekipa iz Izraela u lagaaanoj štenji!

 

zvona i zvona, praporci i praporci

Edited by Liska Manjina
  • Like 3
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, difusion said:

 Main tasks of first stage of special operation in Ukraine has been completed, now the focus is on the main goal, the liberation of Donbass - Defence minister Shoigu

 

For those who are worried that the operation will be stopped when the Ukrainian occupiers in Donbas are cleared.

The special military operation in Ukraine will continue until the set goals are achieved: Russian Defense Minister Shoigu

znači obračunali se sa nacistima još okupatore i mirna Ukrajina? 
Još samo da rešimo pitanje jezika, to je nešto kao veoma bitno...

Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, Jurgen said:

Zanimljiva teza, hoćeš da kažeš da zemljine vremenske zone uopšte nisu arbitrarne već su su tokom istorije konstantno same nametale. Da su isočne kulture i politike oduvek bile te koje su se uzdizale, dok su na zapadu konstatno bili ti koji su išli na dole. Iako je na prvi pogled podela samo označavala smer kretanja Sunca tokom dana, grinič je mogao biti na bilo kom mestu na Svetu i to ne bi uticalo na Sunce, ali su ga ljudi zbog svojih preferencije maltene postavili na pravo mesto?

 

To nije teza. Nadredjeni pojmovi Occident i Orient poticu od (geografskih) podela koje odrazavaju kulturolosku podelu izmedju helenistickog i latinskog sveta i politicku podelu izmedju zapadnog i istocnog Rimskog carstva. Zato sam i rekla da suprotnost tih pojmova sublimira uzrocno-posledicnu vezu izmedju kulturoloske i politicke sfere. 

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Cyber said:

 

Nastavljas sa relativizacijom ratnog zlocina koji je u toku. 

Nastavljaš sa relativizacijom kolonijalnih osvajanja i eksploatacije. A ovo sad što radiš to je podmetanje i to loše! Ratni zločini se dešavaju i u Pojasu Gaze, Jemenu, Ukrajini, Avganistanu, Siriji, Libiji. Ajde malo proširi to znanje!

 

Pričamo o vojnoj agresiji, kod kolonizatora toga nije bilo? Zaboravio sam dodati na listu i SAD, inicjalno kolonija. Postavlja se pitanje zašto su uopšte vodili rat za oslobođenje, pa tu nije bilo stranih vojnika, mogli su sve lepo rešiti razogvorom.

 

U jednom si ipak u pravu, nespretno sam upotrebio izraz teriotorijalne pretenzije, tu sam prevashodno mislio na okupacione akcije.

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Tik tok brigada navodno stigla u Marijupolj. Problem je samo sto ne postoji nijedna Rosneft gas benzinska u Ukrajini [emoji23]


0cd66b1ba5379e51785ff8d4d88c465a.jpg
Imaš na manje od sat vremena od Marijupolja 88 km, kad se ide iz pravca Taganroga...čisto da znaš, ako svraćaš...[emoji847]
  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, deez nuts. said:

Tik tok brigada navodno stigla u Marijupolj. Problem je samo sto ne postoji nijedna Rosneft gas benzinska u Ukrajini emoji23.png


0cd66b1ba5379e51785ff8d4d88c465a.jpg

Žena može da bude sa sela zlikovac može da bude i iz Čečenije, ali auto mora da bude njemačkO.

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Liska Manjina said:

Nastavljaš sa relativizacijom kolonijalnih osvajanja i eksploatacije. A ovo sad što radiš to je podmetanje i to loše! Ratni zločini se dešavaju i u Pojasu Gaze, Jemenu, Ukrajini, Avganistanu, Siriji, Libiji. Ajde malo proširi to znanje!

 

Pričamo o vojnoj agresiji, kod kolonizatora toga nije bilo? Zaboravio sam dodati na listu i SAD, inicjalno kolonija. Postavlja se pitanje zašto su uopšte vodili rat za oslobođenje, pa tu nije bilo stranih vojnika, mogli su sve lepo rešiti razogvorom.

 

U jednom si ipak u pravu, nespretno sam upotrebio izraz teriotorijalne pretenzije, tu sam prevashodno mislio na okupacione akcije.

Ako primetis, sve navedene drzave su imale i drugu stranu,ovdepostoji jedna strana i to je agresorska Rusija. Pojas Gaze da hoce da zive normalno, ziveli bi kao i ostali Palestinci uz Izrael.

4 minutes ago, Sreten Žujkić, penzioner said:

 

Ja volim svastiku i ona nije kukasti krst, vec Marina!

Svastika je sveti simbol u budizmu i nije za sprdnju Karamazov 🙂

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Liska Manjina said:

Ovo se dozvoljava na ovom forumu?

 

Ovo je isto kao da si napisao Ukrajinci da hoće da žive normalno, živeli bi kao i drugi Ukrajinci u Rusiji.

Uz Izrael, da znas nesto, ne bi me ispravljao ovde jerima dosta Palestinaca koji zive sa Izraelcima u dobrim i skladnim odnosima. Da nema Irana, verovatno bi i ostali.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Devil In My Pants said:

Uz Izrael, da znas nesto, ne bi me ispravljao ovde jerima dosta Palestinaca koji zive sa Izraelcima u dobrim i skladnim odnosima. Da nema Irana, verovatno bi i ostali.

I u Rusiji živi oko 5 miliona Ukrajinaca, ali to ne opravdava agresiju. Niti opravdava Izraelovo prisvajanje teritorije Palestini. Da ne pričamo o raketnim udarima!

 

edit: Sory pročitao sam u umjesto uz. Moja greška

Edited by Liska Manjina
Link to comment
Share on other sites

Zamjenik ruskog ministra odbrane Aleksandar Fomin kazao je nakon mirovnih pregovora predstavnika Ukrajine i Rusije održanih u Istanbulu da će Moskva drastično smanjiti vojne aktivnosti u Kijevu i Čerinogvu.
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, Div said:

 

A, zašto Bajdenovi saradnici objašnjavaju da nije rekao to što je rekao?

Makkar bio i predsednik Amerike ne govori se uvek ono što se misli, nije to hrabrost i otvorenost, to je nedostatak diplomatskog šlifa ili senilnost.

 

 

Evo ga opet nekulturni :

Biden: I will not Apologize to Putin. I don't Care what he Thinks ....

Biden again suggested that Putin would not lead Russia for long.

 

...to je ustvari krenula epidemija nekulturnih:

We Will Come and We Will Find You': U.S. Issues Warning to Anyone Helping Russia Bypass Sanctions

"What we want to make very clear to crypto exchanges, to financial institutions, to individuals, to anyone who may be in a position to help Russia take advantage and evade our sanctions: We will hold you accountable," Adeyemo said.

 

Sta jedan kulturni Putin da kaze na ovo? Osim da nervozno dira ono dugme.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Clash said:

 

4 minutes ago, Constantin said:
8 minutes ago, Clash said:

Zamjenik ruskog ministra odbrane Aleksandar Fomin kazao je nakon mirovnih pregovora predstavnika Ukrajine i Rusije održanih u Istanbulu da će Moskva drastično smanjiti vojne aktivnosti u Kijevu i Čerinogvu.

Zapravo prvi put Rusi rade pametnu stvar i povlace se i onako su glineni golubovi tamo. Ja sam za mir ali uz povlacenje agresora sa teritorije UA.

Link to comment
Share on other sites

 
Evo ga opet nekulturni :
Biden: I will not Apologize to Putin. I don't Care what he Thinks ....
Biden again suggested that Putin would not lead Russia for long.
 
...to je ustvari krenula epidemija nekulturnih:
We Will Come and We Will Find You': U.S. Issues Warning to Anyone Helping Russia Bypass Sanctions
"What we want to make very clear to crypto exchanges, to financial institutions, to individuals, to anyone who may be in a position to help Russia take advantage and evade our sanctions: We will hold you accountable," Adeyemo said.
 
Sta jedan kulturni Putin da kaze na ovo? Osim da nervozno dira ono dugme.
U suštini, matori pervert i dalje istom krastavcu svira ? [emoji23]
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Liska Manjina said:

reicmo u Rusiji Piša Vacić ne bi ni dogurao do udruženja-građana, a kamo li predsedničkog kandidata

 

Khm, nacističko govno Dmitrija Rogozina je Putin stavio za ambasadora pri NATO-u 2008, dakle godinu dana nakon zighajla iz 2007 koji možeš videti ispod, da bi ga zatim postavio za zamenika premijera 2011, a na kraju i za gen. direktora Roskosmosa 2018.

 

Dmitrij Rogozin u mladosti na demonstracijama protiv ukidanja aparthejda u Južnoj Africi jednom rukom zighajluje, drugom drži transparent.

 

Spoiler

d9DN7fz.jpg

 

Rogozin zighajluje na Ruskom maršu (skupu ekstremista i neonacista) 2007. (na 2:30).

 

Spoiler

 

 

 

Quote

Dmitry Olegovich Rogozin (Russian: Дми́трий Оле́гович Рого́зин; born 21 December 1963) is a Russian politician who is Director General of Roscosmos since 2018. Previously he was Deputy Prime Minister of Russia in charge of the defense industry from 2011 to 2018. Prior to that, he was Russia's ambassador to NATO from 2008 to 2011.

https://en.wikipedia.org/wiki/Dmitry_Rogozin

 

Taj marš se inače i dalje održava.

 

https://ru.wikipedia.org/wiki/Русский_марш

Edited by erwin
  • Like 3
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Nadam se da je poprilično jasno da se kontrola štete radi isključivo zbog zapadne javnosti i održavanja mantre da US nikada i nigde ne utiče na promenu vlasti u bilo kojoj državi.

Nije tu uopšte bitno kako je Putko to primio.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, Constantin said:

Imaš na manje od sat vremena od Marijupolja 88 km, kad se ide iz pravca Taganroga...čisto da znaš, ako svraćaš...emoji847.png

 

...u Rusiji na 31 km od granice s Ukrajinom ako neko nije razumeo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...