Jump to content

Rat u Ukrajini


Doc Holiday
Message added by Lobotomija,

Ovim disclaimerom označavamo temu o Ukrajini kao "ozbiljnu". Sve što se od forumaša traži je da joj tako pristupaju. Zabranjeno je:

 

- Kačenje lažnih informacija.

- Relativizacije.

- Negiranje ukrajinske nacije.

- Izvrtanje činjenica.

- Floodovanje linkovima i tvitovima.

- Zabranjeno je kačenje uznemirujućih fotografija i videa.

 

Moderacija će zauzeti neutralni stav, što znači da su sva pisanja dozvoljena ako su u skladu sa tačkama iznad. Stavovi moderatora koji učestvuju u diskusijama se smatraju kao "lični" i nemaju veze sa obavljanjem moderatorskog posla. Potrudite se da vesti budu istinite i iz relevantnih izvora. Ako se desi da nešto imate neprovereno, samo naglasite to u postu. Zadržaćemo mogućnost nekih izmena ako bude bilo neophodno.

 

Moderacija Politike

Recommended Posts

Quote

Šef Delegacije Evropske unije u Srbiji Emanuel Žiofre poručuje da je jasna specifična pozicija Srbije o ratu u Ukrajini, te da EU ceni podršku Rezoluciji, kao i teritorijalnom integritetu Ukrajine. On je dodao da se, usled napada Rusije na Ukrajinu, suočavamo sa humanitarnom krizom i da je odgovor Evropske unije na tu krizu jasan.

 

Quote

Evropski parlament je usvojio Rezoluciju o Mjanmaru u kojoj se navodi da su Srbija, Rusija i Kina suodgovorne za zločine u toj zemlji jer naoružavaju tamošnju vojsku koja je pre više od godinu dana državnim udarom došla na vlast i od tada sprovodi represiju.

 

Quote

Hoće li nemački kišobran pod koji je čelična kancelarka primila srpskog predsednika otvorenim držati i čelična ministarka? Uoči dolaska Berbokove, Vučić je, za razliku od nekih ranijih vremena, škrt na rečima

 

  • Like 1
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, mmajstor said:

 

 

 

 

Žofre je doduše rekao da i dalje traže usklađivanje (sankcije) i da o tome stalno razgovaraju sa Vladom.

 

Quote

Pozicija Srbije specifična, ali neophodno usklađivanje sa politikom EU

 

Šef Delegacije Evropske unije (EU) u Srbiji Emanuele Žofre rekao je da je jasna specifična pozicija Beograda kada je reč o ratu u Ukrajini, ali i podsetio da se od Srbije, kao od svake zemlje kandidata za članstvo u EU, očekuje da uskladi svoju spoljnu politiku sa politikom Unije.

 

„Naravno, nama je jasno da Srbija ima specifičnu istoriju i da je u specifičnim okolnostima i stalno razgovaramo sa Vladom na temu očekivanja postepenog usklađivanja sa politikom EU“, rekao je Žofre za RTS.

 

https://www.danas.rs/vesti/politika/zofre-pozicija-srbije-specificna-ali-neophodno-uskladjivanje-sa-politikom-eu/

 

Quote

 

 

 

Tako da Vučka sutra očekuje uzbudljiv dan sa Baerbockovom. ♥️

Edited by McCarthy
Link to comment
Share on other sites

kako je to mudro... ajd vi se uskladite sa nasom politikom koja ce vam naneti finansijsku stetu, a da u isto vreme ne mozete da koristite fondove koji mi koristimo. 

 

Ili calenzi bite za razliku u ceni gasa ili my name is off - fuck off. 

Edited by mmajstor
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, mmajstor said:

, a da u isto vreme ne mozete da koristite fondove koji mi koristimo

 

Pre će biti da je trade off između uskraćivanja pretpristupnih fondova i korišćenja istih i dalje.

 

Quote

Ili calenzi bite za razliku u ceni gasa ili my name is off - fuck off. 

 

 

Slobodno, niko te ne tera (kao državu) da koristiš bespovratna sredstva iz pretpristupnih fondova.

 

Ili sam zaradiš ili ćutiš dok koristiš tuđi novac.

 

Edited by McCarthy
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, McCarthy said:

 

Pre će biti da je trade off između uskraćivanja pretpristupnih fondova i korišćenja istih i dalje.

 

 

Slobodno, niko te ne tera (kao državu) da koristiš bespovratna sredstva iz pretpristupnih fondova.

Ili sam zaradiš ili ćutiš dok koristiš tuđi novac.

 

aaa ucenjivanje lepo.

Koliko je to u zelenim novcanicama.... i besplatno kazes?

Nije ono tipa mozete da povucete al da se novac usmeri iskljucivo u nase kompanije koje ce da vam odrade neku uslugu? U sta je Hrvatska koristila ovaj novac? 

 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, mmajstor said:

Nije ono tipa mozete da povucete al da se novac usmeri iskljucivo u nase kompanije koje ce da vam odrade neku uslugu? 

 

 

Nije. 

Vidi se da nisi čuo za IPA fondove.

 

Mislim, ja sam ti replicirao da bih te podsetio da si preneo parcijalan tekst, a za ostalo sam moraš da se potrudiš i da učiš.

 

7 minutes ago, mmajstor said:

aaa ucenjivanje

 

Uvek to možeš da sprečiš. Naprimer, ne koristiš tuđi novac i sve ok.

Edited by McCarthy
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, McCarthy said:

 

Nije. 

Vidi se da nisi čuo za IPA fondove.

 

Mislim, ja sam ti replicirao da bih te podsetio da si preneo parcijalan tekst, a za ostalo sam moraš da se potrudiš i da učiš.

 

Cuo sam naravno nego nisam video nekog specijalnog efekta do sada, pa reko da probas opet da me nalozis na te fondove... onaj moj tekst sam uzeo iz N1, oni su ga parcijalno preneli a i to nesto znaci. 

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, mmajstor said:

Cuo sam naravno nego nisam video nekog specijalnog efekta do sada,

 

Naravno da nisi video, imaš previše obaveza oko agresije najsiromašnije zemlje Evrope, pa nemaš vremena za Srbiju.

 

Nisi znao i to je ok, da si znao ne bi postavio tako pogrešno pitanje:


 

Quote

 

Nije ono tipa mozete da povucete al da se novac usmeri iskljucivo u nase kompanije koje ce da vam odrade neku uslugu? 

 

 

 

 

Da ponovim, nećeš ucenjivanje - ne koristiš tuđ novac i sve bude ok. 

 

22 minutes ago, mmajstor said:

 

 

Edited by McCarthy
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, McCarthy said:

 

Naravno da nisi video, imaš previše obaveza oko agresije najsiromašnije zemlje Evrope, pa nemaš vremena.

 

Da ponovim, nećeš ucenjivanje - ne koristiš tuđ novac i sve bude ok. 

 

 

Pa eto hocu predomislio sam se, samo mi reci kako da ga koristim i na sta mogu da ga trosim? 

 

Sve da se stavi na papir koliko cu da placam skuplji gas, koliko mogu da povucem love i ako je to prebijeno u plusu, nije problem eto sankcija. Al ako smo u minusu ide onaj gornji citat. 

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, nssa said:

 

Pretpostavljam da mislis na Ustav USA, zanima me od kada je to upisano u Ustavu i da li stvarno vazi za sve i uvek. Cini mi se postojao neki mocni senator posle WWII koji se bas nije obazirao na taj deo Ustava

Naravno da mislim na US Ustav. Od 1791. Generalno vazi za sve i uvek, osim u slucaju direktnog poziva na nasilje ili recimo kao slucaj kad viknes "vatra' u bioskopu. To sto pricas o senatoru je McCarthy 50tih i njegove cistke tzv komunista. Taj period se smatra za sramotu u istoriji US. 

Nije da nije bilo slicnih njemu, ali niko nije bio toliko radikalan. Imas i danas senatore i kongresmene koji zastupaju ogranicenej slobode govora i cenzuru. Ali pricamo o pojedincima.

Sistem nije takav.

Videli smo i kako je trenutna administracija pozivala na cenzuru, uterivala medije u red... i sl. veruj mi promenice pricu kad nisu na vlasti. To je jedna specificnost zadnjih 10 godina da postoji mnogo napada na slobodu govora. Ali to nije misljenje prosecnog Amera, vec radikalizacija leve struje.

9 hours ago, Amigo said:

 

Sto je onda RT ugasen?

 

To sam objasnila u prvom postu na temu. RT nije zasticen US Ustavom (nije pod US nadleznosti), i uz to je rezimski medij.

8 hours ago, Tomiprunet said:

To mene uopste ne interesuje, SS nisu svi.

Pa moze tebe da ne interesuje, ali cinjenice su takve kakve su.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sinoc na stadionu u Glazgovu bila poruka Zvezdi da treba da je sramota jer zaradjuje od agresora. Naravno, zbog Gasproma.

Britanci o sramu, stidu.... Putima svakako čeka pakao, a za one koji godinama kreiraju i sprovode britansku spoljnu politiku u paklu postoje VIP apartmani sa svim blagodetima.

Mogli su da poruce i svojim evropskim jaranima da ih je stid sto su koristili taj krvavi gas proteklih dana.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, shonke said:

Njihove žene i deca nisu ni krenule put evrope. Pričam o avg paki Sirija itd ženama i decom. Ovde su prodefilovali sve sami muškarci u najboljim godinama za vojsku. Žena i dece jedva da je bilo. Šta će oni u Evropi? Znaš li ti kakve su zločine činili po zemljama u koje su otišli, pa i u Srbiji. Moj dobar prijatelj je za srpsku novun(2021.) uboden više puta nožem od strane grupice na koju je naišao i jedva je preživeo. Nije usamljen slučaj. Šta se dešavalo po nemačkoj itd imaš i na portalima da vestima.
Nije za poređenje sa ovima iz Ukrajine.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 

Ovo nije istina, bilo je itekako zena i dece, neke su se i poradjale u Subotickoj bolnici. Pisao sam o onom mom Belgijancu novinaru, koji je isao na granicu da ih upozna, pa je bio kod njih u njihovim improvizovanim satorima, sa zenama i decom, trudnicama. Na zicanoj ogradi koju su podigli madjari, zakacene decije cipele, igracke,.... u njemo je to probudilo revolt.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Angelia said:

 

Pa moze tebe da ne interesuje, ali cinjenice su takve kakve su.

Da bi dokazali da ne podrzavate Nazi i SS morate izvrsiti pritisak na USA vladu da promene ustav i da dodaju da sve ovo (sloboda govora ) ne vazi za nazi i SS

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

 
Jel ovo ozbiljno pitanje? 
 
Valjda je svakome jasno da idu ka normalnom zivotu...
A gde su im majke sestre žene ćerke? Prešli 3000km da bi našli utočište bas u Berlin parizu londonu rimu? Jedini od izbeglica u poslednjih 200 godina da su prešli sa kontinenta na kontinent zbog "bezanja" od rata.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Srbija je kao glasala protiv Rusa i onda je sluzba, naravno sa ovim bezmozga napravila i pravi demonstracije kao podrska Rusima. To je i budli jasno, onaj ex obraz ne moze przenicu da napravi bez sluzbe. Dok god se ne okrenemo zapadu, ovaj trulez od vlasti ce biti isti ili slican. vucic je visoki putin, glup ko jaje, ali cel sluzba iza njega, pravili su ga godinama i sad ispade to sto je ispalo.za manje od mesec dana nam sledi jos jedan samar..i povratak u realnost.

 

Ruska pr sluzba radi kao luda, i sam lavrov kaze da oni nisu napali Ukrajnu...od blica, pa do 15og mrta, rusofili su dosli, kad god osvoje dobro je...a osvojice nikad 🙂

Link to comment
Share on other sites



 
Normalno da nije, ovo su bijelci evropljani, a ovi su krvolocni azijati.


Prvo, uživo sam gledao prenos kad je Milošević izjavio da smo pobedili i da je broj žrtava 1100 i nešto. Ti si sa lepe udaljenosti navijao.
Drugo, žene mogu da pređu istu distancu kao i muškarci, ne razumem sta njima fali odnosno zašto vojno sposobni moraju u evropu gde je mir, blagostanje itd a žene i deca eto ne mogu da pređu tu razdaljinu pa moraju da se smucaju i dalje po Sirije Avganistan itd. BS!
Treće, potrazi po net portalima vesti kako se ponaša većinski taj tvoj jadan izbeglicki talas.
Četvrto, te izbeglice nisu druge rase u odnosu na ukrajinske izbeglice.


Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ovo za EU fodove je tacno. Evo citata:

The EU is by far the biggest donor to Serbia with more than €3.6 billion (3.688) in grants provided over the past 18 years in all fields, ranging from rule of law, public administration reform, social development, environment and agriculture. The financial assistance is provided through EU’s Instrument for Pre-Accession (IPA) which aims to help Serbia to prepare for assuming and effectively implementing obligations of its future membership in the EU. EU Member States provided substantial bilateral assistance too...."

Premda nisam neki fan EU, ipak se MORA priznati da su mnogo pomogli Srbiji. I to malo sto je Srbija napredovala - recimo manje se ceka na salterima- je zahvaljujuci reformama koje je finansirala I sprovela EU. I hvala joj na tome.

Ali te sankcije Rusiji ne bi nista promenile, bio bi to samo simbolican potez. 

 

7 minutes ago, Devil In My Pants said:

Srbija je kao glasala protiv Rusa i onda je sluzba, naravno sa ovim bezmozga napravila i pravi demonstracije kao podrska Rusima. To je i budli jasno, onaj ex obraz ne moze przenicu da napravi bez sluzbe. Dok god se ne okrenemo zapadu, ovaj trulez od vlasti ce biti isti ili slican. vucic je visoki putin, glup ko jaje, ali cel sluzba iza njega, pravili su ga godinama i sad ispade to sto je ispalo.za manje od mesec dana nam sledi jos jedan samar..i povratak u realnost.

 

Ruska pr sluzba radi kao luda, i sam lavrov kaze da oni nisu napali Ukrajnu...od blica, pa do 15og mrta, rusofili su dosli, kad god osvoje dobro je...a osvojice nikad 🙂

A sta ako su to sve organizovali Djilas i Solak, samo da bi napakostili Vucicu!!??!?

Edited by Darth Bane
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

 

a) Ovo su podaci za EU fondove do 2018 godine, ne ulaze poslednje 3.

b) Bljutava je priča o migrantima iz Azije.

c) Slušam od ozbiljnih ljudi iz okruženja priču kako će Srbiji biti ponuđeno ubrzano članstvo u EU. To mi deluje potpuno neverovatno i besmisleno i priznajem da sam potpuni tupson ukoliko se tako nešto dogodi.

Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...