Jump to content

Rat u Ukrajini


Doc Holiday
Message added by Lobotomija,

Ovim disclaimerom označavamo temu o Ukrajini kao "ozbiljnu". Sve što se od forumaša traži je da joj tako pristupaju. Zabranjeno je:

 

- Kačenje lažnih informacija.

- Relativizacije.

- Negiranje ukrajinske nacije.

- Izvrtanje činjenica.

- Floodovanje linkovima i tvitovima.

- Zabranjeno je kačenje uznemirujućih fotografija i videa.

 

Moderacija će zauzeti neutralni stav, što znači da su sva pisanja dozvoljena ako su u skladu sa tačkama iznad. Stavovi moderatora koji učestvuju u diskusijama se smatraju kao "lični" i nemaju veze sa obavljanjem moderatorskog posla. Potrudite se da vesti budu istinite i iz relevantnih izvora. Ako se desi da nešto imate neprovereno, samo naglasite to u postu. Zadržaćemo mogućnost nekih izmena ako bude bilo neophodno.

 

Moderacija Politike

Recommended Posts

1 hour ago, urosg3 said:
Spoiler

A ok, kamera je u nosu Barjaktara, operator na ekranu umeri prema nekom detalju na zemlji i bez obzira na kretanje drona 3 ose u motoru kamere usmeravaju kameru prema "zaključanom" detalju
i8r0Kc3.png

 

 

Ako je Bayraktar ovako efikasan, kakvi su americki, francuski i ostali dronovi? Da li sli slucajno upucen u njihovo djelovanje i mogucnosti? 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, DJ_Vasa said:

275418132_5044086265627472_8080793225400

 

Zanimljiv poziv... Da li će uz manifestaciju da puštaju Lili Marlen? A mogli bi i da se pozdravljaju uzdignutom desnom rukom uz Heil Putler.

 

'Bem ti državu koja to dozvoljava umesto da na njima trenira žandarmeriju.

Da je do mene i ovakvima gde se ovo radi bile bi uvedene sankcije, u svemu. To je dobro, zato sto bi neodlucni i zavedeni bili podstaknuti da napuste to zlo.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:

 

Ako je Bayraktar ovako efikasan, kakvi su americki, francuski i ostali dronovi? Da li sli slucajno upucen u njihovo djelovanje i mogucnosti? 

Pa vidi to je dosta nova disciplina, novi horizonti, mi smo i dalje na tradicionalnoj avijaciji ali lagano se učimo i novotarijama. Nije tako uzbudljivo kao avionika i sigurno ne važi stara izreka "ako dobro izgleda dobro i radi"
Ali nabere se ponešto a i znam koga da pitam 🙂

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, A sad said:

Osnivaci jedinice i dobar deo prvih clanova jesu neonacisti. Ali nisu tipicni neonacisti.... Ali definitivno jesu rasisti i propagiraju supremaciju bele rase. 

 

I ovo ucestvuje legalno na izborima? 

 

Da li je neko cuo za Anti Nazi rezoluciju u UN pre 5,6 godina? 

11 minutes ago, Milenko Puzigaca said:

Da je do mene i ovakvima gde se ovo radi bile bi uvedene sankcije, u svemu. To je dobro, zato sto bi neodlucni i zavedeni bili podstaknuti da napuste to zlo.

 

Na ovo ne treba da pridajete nikakvu posebnu paznju.....pogotovo skloni generalizatori.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, urosg3 said:

Pa vidi to je dosta nova disciplina, novi horizonti, mi smo i dalje na tradicionalnoj avijaciji ali lagano se učimo i novotarijama. Nije tako uzbudljivo kao avionika i sigurno ne važi stara izreka "ako dobro izgleda dobro i radi"
Ali nabere se ponešto a i znam koga da pitam 🙂

 

Ako uhvatis vremena i imas informacija bio bih zahvalan ako bi mogao nam pojasniti malo performanse ostalih borbenih dronova, a i neko poredjenje performansi najboljih lovaca najjacih svjetskih vojski :classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

Just now, alpaka Bereta Sida said:

 

Ako uhvatis vremena i imas informacija bio bih zahvalan ako bi mogao nam pojasniti malo performanse ostalih borbenih dronova, a i neko poredjenje performansi najboljih lovaca najjacih svjetskih vojski :classic_biggrin:

Hajde pre krpa iz bukmarka naša akvizicija kineskih dronova CH-92A

 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

@ClashMa klasični koljači , stranci koji dolaze dobijaju 1000 USD+  dnevno za dan ratovanja. Godinama kruže odvratni video snimci ne bih da ih sad kačim, niti mislim da sme po forumskim pravilima,  sve je to relativno lako naći na netu, veliki broj toga su sami postavljali.

Do pre neki dan nisam imao pojma o tome niti sam znao da postoji Azov i slični , pa sam malo čačkao ovih dana. 

Edited by Milos 3.14
Link to comment
Share on other sites

Navodno opis situacije u Mariupolju, Harkovu i još nekim gradovima po rečima tamošnjih gradonačelnika ili zamenika.

 

Quote

Mattia Nelles

5h • 12 tweets • 2 min read
Today, I attended an emergency online conference of 🇺🇦 mayors from Mariupol, Kharkiv, Trostianets (Sumy region), Merefa (Kharkiv region), and Zhytomyr organized by the Ministry for Regional Development. What the mayors reported raises alarms on many different levels. A small 🧵 
Sergej Orlov, deputy mayor of Mariupol, said that we witness is a "medieval siege" and he emphasized that the humanitarian situation is getting worse every day. For several days, the city is cut-off and there is no heating, water, gas, or proper food and medicine supply. /1 
Citizens of Mariupol are hungry and use any wood they find to cook and to melt snow to drink. 3000 babies are deprived of food and will soon need medical attention. About 300,000 citizens remain trapped in the middle of this brutal siege. /2 
The city is shelled from all directions and by all sorts of weaponry. The city's civilian infrastructure was deliberately targeted, hospitals were hit and destroyed. There are at least 1200 civilian casualties that the city knows of. Many more are expected beneath the rubble. /3 
The deputy mayor stressed that for several days the attempts to open corridors out of Mariupol failed because the Russians either shelled the meeting place, mined the routes, or refused to let evacuation buses in or out of the city. Private cars trying to leave were shot at. /4 
Ihor Terekhov, the mayor of Kharkiv, also spoke of war crimes committed by the Russian forces, which deliberately targeted civilian infrastructure and now use heavy weaponry to sow terror. Over 400 multi-story residential buildings were destroyed. /5 
The shelling from the air and by artillery remains a big problem for Kharkiv. Despite a huge risk for their lives, the city's many workers continue their duties to keep utility companies going and public transport running- even the trash is collected. /6 
Because of the ongoing shelling, thousands of people continue to flee Kharkiv every day. Most of them use the few trains which leave the city. But hundreds of thousands remain in Ukraine's second-largest city. The mayor said that fuel supplies are running low. /7 
Yuri Bova, the mayor of Trostianets south of Sumy reported that his city is surrounded. Occupants have raided shops and even make burials impossible in the city. Citizens cannot leave and no humanitarian supply is reaching the city. /8 
The mayor of the small town of Merefa in the Kharkiv region told that his city was severely shelled even though there is not even any army present in the city. Power supplies have collapsed but the city is working to restore them. /9 
Serhiy Sukhmolyn, the mayor of the central Ukrainian city Zhytomyr, said that the city has turned into a fortress, expecting the worst. It was shelled by air and by cruise missiles. Houses, schools, kindergartens, a maternity ward, and an oil depot were hit and destroyed. /10 
All utilities are working in Zhytomyr and aid and most other crucial supplies are still arriving. But the feeling in the city is one of fear not knowing whether new strikes might hit the city. /end 

https://threadreaderapp.com/thread/1501627882925342723.html

Edited by erwin
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, mmajstor said:

Na ovo ne treba da pridajete nikakvu posebnu paznju.....pogotovo skloni generalizatori.

Pa jedno je ne uvoditi sankcije, kao npr Izrael, ako jos nije, a drugo je dozvoljavati organizovanim bandama da podrzavaju Putlera. Uostalom ovi Pazuzui koji se tu okupljaju, tako im mister Bi pomogao, podrzavaju da Putler navodno denacifikuje naciste, tj neprijatelje civilizacije, od kojih su i sami,  te ih prema tome takođe treba denacifikovati. Za početak sankcijama koje nisu oružane, mada ni takve nisu iskljucene. Oni sami to podržavaju na tim skupovima. Je li tako, tako je.

 

More dok je drug Stari bio živ nisu postojali oni koji bi podrzavali Staljina i slične, a i da su postojali, vise ih ne bi bilo.

Edited by Milenko Puzigaca
Link to comment
Share on other sites

unrqrtgxra661.jpg?width=640&crop=smart&a

 

Kad se pogleda ova mapa pomislilo bi se da zelene zemlje one koje nisu uvele sankcije Rusiji a crvene i zute jesu, medjutim u pitanju je glasanje za pomenutu tzv. Anti Nazi Rezoluciju u UN. 

 

Pitao sam se kako je moguce da takva neonacisticka grupa kao sto je Azov legalno ucestvuje na izborima i naisao na ovo.

Naime, ako sam dobro razumeo, Rusija i jos 30 drugih zemalja su 2016e podnele rezoluciju za razracunavanje sa sve primetnim glorifikovanjem nacizma, neo-nacizma, i slicnim rasistickim i ksenofobicnin pojavama, pa je stoga popularno nazvana Antinazi rezolucijom. Naime u rezoluciji je spomenuto da je primeceno je 49 primera drzavnog nedelovanja sirom sveta a najvise u Evropi vezano za pomenute pojave. 

 

Vise o tome na linku

 

Rezultat odbijene rezolucije mozete videti gore - drzave u zelenom su podrzale rezoluciju, u crvenom su glasale protiv (SAD i Ukrajina) a drzave u zutom su bile neutralne (uglavnom Evropa i Australija). Mislim da se podudara sa podelom za sadasnje uvodjenje sankcija Rusiji jedan na jedan. 

 

Objasnjenje Amerike zasto je glasala protiv ove rezolucije je kako njom ne zele narusiti slobodu govora i pravo na politicko samoopredeljenje cak i ako su u pitanju zlocudni nacisti od kojih se naravno ogradjuju !!?? Politicko objasnjenje je bilo to sto strahuju da bi neke drzave (citaj Rusija) koristile to pravo za obracun sa neistomisljenicima. 

 

Tako da ovde imamo situaciju da SAD smatraju da nacisti imaju pravo na slobodu govora dok se to pravo RT, Sputniku i ostalim medijskim stanicama iz Rusije ne dozvoljava?

 

Bilo bi lepo da iskljucivofili i anglofili iskoriste svu cuvenu 'mentalnu gimnastiku' kako bi objasnili kako da ovu pojavu ne dozivimo kao najodvratnije licemerje, odvratnost i ljigavost, bez ulazenja u diskusiju kakav je kvalitet ili objektivnost nabrojanih medija? 

 

  • Like 1
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, Milenko Puzigaca said:

More dok je drug Stari bio živ nisu postojali oni koji bi podrzavali Staljina i slične, a i da su postojali, vise ih ne bi bilo.

 

Bolje bi bilo da drug Stari nije ni postojao.

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, mmajstor said:

Bilo bi lepo da iskljucivofili i anglofili iskoriste svu cuvenu 'mentalnu gimnastiku' kako bi objasnili kako da ovu pojavu ne dozivimo kao najodvratnije licemerje, odvratnost i ljigavost, bez ulazenja u diskusiju kakav je kvalitet ili objektivnost nabrojanih medija? 

A što bi nekoga bilo briga kako "vi" bilo šta doživljavate? Ima ko je plaćen da sluša nečija doživljavanja. Na sat naplaćuju, a taj sat traje 45 minuta. Eto "vam" još jedan razlog da budete iznenađeni i uvređeni zbog te nepravde.

18 minutes ago, Amigo said:

 

Bolje bi bilo da drug Stari nije ni postojao.

Mozda tebi s one strane Drine jer bi to pripalo civilizaciji bez Starog, a ovo ovde bi trtio Staljin. U principu je i trebalo, sad ne bi bili rusofili da ih je kako je trebalo on izgazio onako kao kad kola zgaze žabu, ko je video, zna o čemu se radi. Mislim teorijski, a ovako, moji motivi su cisti. Boli me ...za bilo koga osim za mene, pa je onda drug Stari za mene bio zakon, zato sto je rusofile... i onda je i ovde neko vreme delovalo kao polunormalno. Samo ih nije dovoljno, to mu nije valjalo. 

 

Narocito mi je zabavno ono kad su ih na Golom otoku terali da nose gaće preko pantalona, i još bolje, obriju mu kosu do pola sa leve strane, i desni brk i obrvu, pa ga puste, maši ručicama, ha ha ha ha ha, kakav nadrealizam. To je bio Monti Pajton pre Pajtonovaca, ha ha ha ha... Samo nisu bili temeljni i nisu do kraja derusifikovali, to im je jedina mana. Trebalo je to do kraja.

 

Nego, ovi sto prave ove skupove, jesu li to unuci ili nesto onih koji su nicim izazvani isli u buljucima na lekinu sa'ranu, a posle slali poljupce slobi slobodi, sve misleci da ce to divljanje proci nekaznjeno, isto kao ovi sad sto prave ove skupove pogodne za gospodina SCP iz MN, USA, 1953-2017? Sta kazu ovi što stalno imaju nekakve duševne bolove?

Edited by Milenko Puzigaca
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Milenko Puzigaca said:

Mozda tebi s one strane Drine jer bi to pripalo civilizaciji bez Starog, a ovo ovde bi trtio Staljin.

 

Nisam ja ni za Starog, a jos manje za Staljina. U sustini isto. I Stari i Staljin su napravili drzave koje su se raspale same od sebe, srusile se kao kula od karata.

Eto raspala se i Cehoslovacka, jeste mirno, ali se raspala. Znaci svi ti qurci/palci koji su dobili multinacionalne drzave su rjesavali nacionalno pitanje kako je to zamislio tovaris Lenjin i na kraju se ti narodi nisu mogli gledati ocima da su se ekspresno raspale te drzave.

Ti dobro znas da sam ja volio SFRJ, ali i da sam se nadao da ce demokratija donijeti progres, ali desilo se obrnuto. Ovi qurci/palci su te narode izjebali u mozak izgleda za sva vremena.

Nije sad to tema, pa neka moderacija to prebaci, ili izbrise, ali dobra tema za raspravu.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, mmajstor said:

unrqrtgxra661.jpg?width=640&crop=smart&a

 

Kad se pogleda ova mapa pomislilo bi se da zelene zemlje one koje nisu uvele sankcije Rusiji a crvene i zute jesu, medjutim u pitanju je glasanje za pomenutu tzv. Anti Nazi Rezoluciju u UN. 

 

Pitao sam se kako je moguce da takva neonacisticka grupa kao sto je Azov legalno ucestvuje na izborima i naisao na ovo.

Naime, ako sam dobro razumeo, Rusija i jos 30 drugih zemalja su 2016e podnele rezoluciju za razracunavanje sa sve primetnim glorifikovanjem nacizma, neo-nacizma, i slicnim rasistickim i ksenofobicnin pojavama, pa je stoga popularno nazvana Antinazi rezolucijom. Naime u rezoluciji je spomenuto da je primeceno je 49 primera drzavnog nedelovanja sirom sveta a najvise u Evropi vezano za pomenute pojave. 

 

Vise o tome na linku

 

Rezultat odbijene rezolucije mozete videti gore - drzave u zelenom su podrzale rezoluciju, u crvenom su glasale protiv (SAD i Ukrajina) a drzave u zutom su bile neutralne (uglavnom Evropa i Australija). Mislim da se podudara sa podelom za sadasnje uvodjenje sankcija Rusiji jedan na jedan. 

 

Objasnjenje Amerike zasto je glasala protiv ove rezolucije je kako njom ne zele narusiti slobodu govora i pravo na politicko samoopredeljenje cak i ako su u pitanju zlocudni nacisti od kojih se naravno ogradjuju !!?? Politicko objasnjenje je bilo to sto strahuju da bi neke drzave (citaj Rusija) koristile to pravo za obracun sa neistomisljenicima. 

 

Tako da ovde imamo situaciju da SAD smatraju da nacisti imaju pravo na slobodu govora dok se to pravo RT, Sputniku i ostalim medijskim stanicama iz Rusije ne dozvoljava?

 

Bilo bi lepo da iskljucivofili i anglofili iskoriste svu cuvenu 'mentalnu gimnastiku' kako bi objasnili kako da ovu pojavu ne dozivimo kao najodvratnije licemerje, odvratnost i ljigavost, bez ulazenja u diskusiju kakav je kvalitet ili objektivnost nabrojanih medija? 

 

US stiti (generalno iako je I to napadnuto zadnjih par godina) slobodu govora na svojoj teritoriji, zato sto je to upisano u Ustav. Ne stiti toliko zelotski istu slobodu govora kod drugih, osim u slucajevima gasenja slobode govora kod opozicionih medija I disidenata.

Samim time sto su RT I Sputnjik, rezimski mediji, oni kod US ne dobijaju istu zastitu kao opozicioni. Zato sto je sloboda govora u US koncipirana na stavu da ti vlast ne moze zabraniti da je kritikujes, I to je osnova slobode politickog opredeljenja.

Znaci objasnjenje koje pominjes je za US savrseno logicno.

 

E sad, u US imas dosta absolutista po pitanju slobode govora, to su oni koji prihvataju ogranicenje slobode govora samo ako direktno poziva na nasilje. Pa tako imas primer Muska koji je rekao da nece blokirati RT I Sputnjik.

 

Evropljanima to moze da izgleda cudno, I licemerno, pogotovo ako ne razumeju razloge. Zato u US svako moze da propagira svoju ideologiju, ili religiju, cak I ako je nebuloza tipa neonacista.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 
Al ajd zumiraj tako daleko... oni vide svako vozilo posebno i siluete ljudi, cak i pokrete nogama i rukama. 
Na onoj slici nema cak ni izduzenja koje je karakteristicno za zoom objektive. 
 
Za kretnju je covek objasnio, kako se letelica krece u jednom smeru kamera se rotira u suprotnom smeru pa deluje kao da se slika na pomera. Pametno. 
Pa i dalje je udaljeni predmet "na oko" nepokretan. Ja imam gimbal za akcionu kameru. Kad skijam nekad to koristim, snimak je toliko stabilizovan da prvi put kad sam pogledao nisam verovao. Ta spravica košta 100 usd na ali express, možeš misliti koliko vojni uređaj može biti efikasan u odnosu na ovu igračku.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, A sad said:

 

 

Pa hajde prosvetli nas, koliko ima vojnika u Azovu? Koliko vojnika ima bataljon, a koliko brigada?

 

Napisi nesto o temi za promenu umesto sto besomucno trolujes. 

I sam si napisao da je sve propaganda, pa tako i ovo oko AZOV. Meni je smesna vasa relativizacija SS . 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Angelia said:

US stiti (generalno iako je I to napadnuto zadnjih par godina) slobodu govora na svojoj teritoriji, zato sto je to upisano u Ustav. Ne stiti toliko zelotski istu slobodu govora kod drugih, osim u slucajevima gasenja slobode govora kod opozicionih medija I disidenata.

Samim time sto su RT I Sputnjik, rezimski mediji, oni kod US ne dobijaju istu zastitu kao opozicioni. Zato sto je sloboda govora u US koncipirana na stavu da ti vlast ne moze zabraniti da je kritikujes, I to je osnova slobode politickog opredeljenja.

Znaci objasnjenje koje pominjes je za US savrseno logicno.

 

E sad, u US imas dosta absolutista po pitanju slobode govora, to su oni koji prihvataju ogranicenje slobode govora samo ako direktno poziva na nasilje. Pa tako imas primer Muska koji je rekao da nece blokirati RT I Sputnjik.

 

Evropljanima to moze da izgleda cudno, I licemerno, pogotovo ako ne razumeju razloge. Zato u US svako moze da propagira svoju ideologiju, ili religiju, cak I ako je nebuloza tipa neonacista.

Kakva sloboda govora nacistima? pa ne znam da je koliko upisano u ustavu nacistima treba sve ali bas sve zabraniti. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Barjaktar je turska rec koja znaci zastavnik. Njegova primena je bila vrhunska u Siriji i ovom ratu Armenije i Azerbedzana.Napravila ga je Turska firma ciji je vlasnik sin turskog prcednika ErDoGana. Mislim da nema trenutnog boljeg koji je bio koriscen evo sad vec u trecem ratu.

Al najjaci je mmajsotr(opet) kako tako mirno stoji 😄

Link to comment
Share on other sites

Zadesiš se u okruzenju penzosa tvrdolinijasa... Pored standardnog repertoara velicanja Rusije ima i bisera da bi Putin trebao i atomske bombe da baca.

To baljezgaju oni koji bi sutra sa svojih 70+ prvi uleteli u skloništa, zauzeli mesto bebama, deci i porodiljama, opustošili sve prodavnice i apoteke... I onda nam cudno sto je Sloba jahao ovde, zasto ce ova mrcina dozivotno da vlada.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...