Jump to content

Rat u Ukrajini


Doc Holiday
Message added by Lobotomija,

Ovim disclaimerom označavamo temu o Ukrajini kao "ozbiljnu". Sve što se od forumaša traži je da joj tako pristupaju. Zabranjeno je:

 

- Kačenje lažnih informacija.

- Relativizacije.

- Negiranje ukrajinske nacije.

- Izvrtanje činjenica.

- Floodovanje linkovima i tvitovima.

- Zabranjeno je kačenje uznemirujućih fotografija i videa.

 

Moderacija će zauzeti neutralni stav, što znači da su sva pisanja dozvoljena ako su u skladu sa tačkama iznad. Stavovi moderatora koji učestvuju u diskusijama se smatraju kao "lični" i nemaju veze sa obavljanjem moderatorskog posla. Potrudite se da vesti budu istinite i iz relevantnih izvora. Ako se desi da nešto imate neprovereno, samo naglasite to u postu. Zadržaćemo mogućnost nekih izmena ako bude bilo neophodno.

 

Moderacija Politike

Recommended Posts

13 minutes ago, Devil In My Pants said:

Daj ne zajebavaj nas ovuda, ova vijest o bombardovanju ruske kolone ima jučerašnji datum, a do sada je nijedan mainstream medij nije potvrdio, i tebi samom je jasno koliko to vrijedi.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, deez nuts. said:

 

Materijalna steta se placa onome ko je stetu pretrpeo. Nema nista levo-desno sankcije sloba bla bla.

Ne znam da li kapiras.

 

Ja se slazem, ali nema od toga nista u praksi. Za opljackan i devastiran stan i zapaljenu porodicnu kucu nismo nikada dobili ni dinara, marku, centa.

SFRJ nije nikada dobila ratnu odstetu od Njemacke, nego je dobila neki kredit :lol_2:

 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Beonegro said:

Daj ne zajebavaj nas ovuda, ova vijest o bombardovanju ruske kolone ima jučerašnji datum, a do sada je nijedan mainstream medij nije potvrdio, i tebi samom je jasno koliko to vrijedi.

pa nije baš:
3:07 PM · Mar 3, 2022·Twitter Web App

 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Quote

 

Na pitanje da li se nešto menja u odnosima dveju zemalja nakon što je Srbija sa još 140 zemalja u UN podržala rezoluciji koja oštro osuđuje Rusiju zbog rata u Ukrajini, ruski ambasador [u Srbiji Aleksandar Bocan-Harčenko] je izrazio očekivanje da će odnosi dveju zemalja nastaviti da se razvijaju.

"Razumemo i shvatamo pojavu pritisaka kakav se vrši na Srbiju, kao i na druge zemlje u takvoj situaciji. Imajući u vidu da smo prijteljske zemlje, prijateljski narodi, dogovore dvojice predsednika, sve što određuje naš dugoročni odnos, nadamo se da ćemo ostvariti sve i da ćemo ići i dalje u razvoj naše saradnje i odnosa", rekao je Bocan-Harčenko.

Istakao je da im je, kao i svakoj zemlji i pojedincu, važna i moralna podrška.

 


https://www.rts.rs/page/stories/sr/story/9/politika/4725080/bocan-harcenko-srbija-gas-prognoza-povoljno-resenje.html

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Amigo said:

 

Ja se slazem, ali nema od toga nista u praksi. Za opljackan i devastiran stan i zapaljenu porodicnu kucu nismo nikada dobili ni dinara, marku, centa.

SFRJ nije nikada dobila ratnu odstetu od Njemacke, nego je dobila neki kredit :lol_2:

 

Od Njemačke nakon drugog svjetskog rata nijedna država nije dobila odštetu, dogovoreno je da se ne naplaćuje da se ne bi ponovila situacija nakon prvog svjetskog rata. Odštetu su dobili pojedinci koji su bili u logorima (to provjereno znam zato što mi je deda - majkin otac - bio interniran).

Za srušene/oštećene nepokretnosti u BiH i Hrvatskoj su ljudi dobili pare od UN za izgradnju ili popravku, znam ih više koji su dobili.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, urosg3 said:

Rusi nastupaju ka Energodar-u gde se nalazi najveća nuklearna elektrana u Evropi. Anatolij Djatlov je da se podsetimo isto etnički Rus.

can't go wrong...

 

E, sad. Pa mozda su umesto Djatlova poveli Legasova, i on bio Rus? 🙂

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, fillam said:

 

Kolko sam razumeo Djavola, gladni su, prodor vise trosi staminu..

 

Aj da ne kvarim diskusiju, al ako bi mogla odvojena tema sa isfiltrirano bitnim informacijama, nesto poput onoga sto su Erwin i Zoe radili na Covid temi:  ako ima zrtava iz ovog debilizma, koliko ih je, koji je udeo civila, i konkretno neko analiticarsko vidjenje kad i kako se ovaj debilizam privodi kraju.

Joj, samo nemoj vise Twitter vesti. 

Link to comment
Share on other sites

Ministarstvo odbrane Rusije

Konašenkov je rekao da svi plaćenici po međunarodnom humanitarnom pravu nisu redovni borci i nemaju pravo na status ratnog zarobljenika.

Ono što ih očekuje u najboljem slučaju je krivično gonjenje, naveo je Konašenkov.

 

spacer.png

 

I još jedan, doduše, naš tabloid, malo opširnije

 

Quote


Ministarstvo odbrane je danas pozvalo na razgovor hrvatskog vojnog atašea kojem je skrenuta pažnja na nezakonito delovanje državljanina Hrvatske Denisa Šelera koji je učestvovao u borbama u Donbasu 2015. godine i koji formira odrede hrvatskih plaćenika za odlazak u Ukrajinu.

https://www.kurir.rs/planeta/3883995/ko-je-sve-poslao-placenike-da-brane-ukrajinu-velika-britanija-danska-letonija-poljska-stiglo-i-200-hrvata

 

 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Constantin said:

Ministarstvo odbrane Rusije

Konašenkov je rekao da svi plaćenici po međunarodnom humanitarnom pravu nisu redovni borci i nemaju pravo na status ratnog zarobljenika.

Ono što ih očekuje u najboljem slučaju je krivično gonjenje, naveo je Konašenkov.

 

spacer.png

 

I još jedan, doduše, naš tabloid, malo opširnije

 

 

 

kadyrov-ramzan-kadyrov.gif

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Na UA strani ima dosta Cecena, a Kadirov je sav fejk, a UA su rekli da ce prema njim biti bas strogi da se tako izrazim a ne povredim ovde necija osecanja. 

 

Procitajte sve, pa dodjite da obrazlozite kako je to sa Tvitera  i kako ne zna coek nista jer to niste videli na televiziji 😄

Edited by Devil In My Pants
Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, Amigo said:

 

Ja se slazem, ali nema od toga nista u praksi. Za opljackan i devastiran stan i zapaljenu porodicnu kucu nismo nikada dobili ni dinara, marku, centa.

SFRJ nije nikada dobila ratnu odstetu od Njemacke, nego je dobila neki kredit :lol_2:

 

Crna Gora je platila ratnu odštetu Hrvatskoj.

Isto će morati i Srbija prije ili kasnije.

 

Ne znam gde si ti bio...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, mmajstor said:

 

Zapad je odlucio da nema geopolitike, nego cega ima...deda mraza? 

 

 

17 hours ago, Cyrus Smith said:

Imaš ranije link na predavanje prof. John Mearsheimera. Tamo je izjavio da ga bolje razumeju u Pekingu nego u Vašingtonu i kao razlog je naveo to, ja (Mearsheimer) i Kinezi razmišljamo kao u XIX veku (Ruse nije pomenuo ali i oni tu spadaju) u Vašingtonu su ljudi XXI veka i za njih nema geopolitike.

 

6 hours ago, sasa965 said:

Mogli su(USA) da insistiraju na bližem vezivanju sa Rusijom ,sprovedu vesternizaciju i pridobiju Ruski narod na svoju stranu...

 

mmajstor, ti stalno nesto ne znas. Onomad ne znas ko je Bili Ajliš, pre neki dan ne znas sta su penzioni fondovi, posle toga jos dve tri stvari, nisam pamtio... To ti ne smeta da o svemu imas dva do tri miliona besmislenih komentara na koje odgovarati je gubljenje  vremena, ali na ovo treba odgovoriti. 

 

Šta ima ako nema geopolitike? U 21 veku umesto geopolitike iz 19 veka, u kome su Rusija i jos neki (sa čime se slaže i ovaj navođeni profesor Mearsheimer) , ima hronopolitike. Zašto su ovi pojedini još u 19 veku, pa zato što, citiram iz istog teksta iz koga je ovo dole, "to što je ______ internetizovana, što je mnogo toga u ______ digitalizovano, što je sve više kompjutera, nimalo ne popravlja poziciju __________ na hronopolitičkoj mapi sveta. Nije, naime, bitno biti onlajn, bitno je gde je server. A on nije u ______, niti će biti".

 

Pa kaže, šta je hronopolitika:

 

Quote

Tamo negde početkom devedesetih, u vreme dok su informatičke tehnologije još bile u fazi ekspres-lonca, francuski arhitekta i teoretičar Pol Virilio - koga ovde često pominjem - objavio je nekoliko knjiga u kojima je najavio kraj doba geopolitike i dolazak doba hronopolitike.

 

Knjige su objavljivane kod malog pariskog izdavača, u malim tiražima i nisu izazivale pažnju šire javnosti, ali su zato - iz razloga nebitnih za našu današnju kolumnu - izazvale veliko interesovanje u generalštabovima belosvetskih velesila.

 

Šta je, dakle, rekao/prorekao Virilio. Evo šta. Sažeto, naravno. Uvidevši mogućnosti naprednih tehnologija, think tankovi velikih sila su dokonali da je silama, umesto da osvajaju teritorije - da bi iz tih teritorija izvlačile sirovine i profit - mnogo isplativije da zagospodare vremenom, pa da onda teritorije trećeg sveta, saterane u vremenski tesnac, bez kapi krvi - ili uz nešto njihove krvi - velikim silama za male pare isporučuju sve što treba.

 

Doba hronopolitike - takođe je pisao Virilio - ponovo uvodi bipolarnu podelu sveta. Na jednoj strani su tenhnološki superiorne zemlje, koje su u informatičkom vremenu dva-tri koraka ispred tehnološki zaostalih zemalja, jer nema sile na ovom svetu koja može nadoknaditi izgubljeno vreme, koje će tavoriti i tapkati u mestu u vremenu koje je Virilio nazvao „mrtvim“. Kakvo je to vreme, možete videti ako pogledate kroz prozor.

 

I eto to je razlog za ovo divljanje jahača medveda, uz ono što su napisali Beonegro i fancy. Video sam tekst pre par dana negde, možda je bio baš na nekom rusofiličarskom sajtu, kao, Rusija je ostala sama. Danas posle dva tri dana još više sama nego pre tri dana. Čak i Švajcarska nije neutralna u vezi ovoga, a evo ni ovi konzervativci Irana. Čak mislim da je neki Rus pisao tekst. Kaže u tekstu, kao, posle 3, 4 veka pokušavanja da se integriše u "zapad" Rusija je videla da od toga nema ni moga, očigledno iz citata zbog čega, kako će i ostati, delimično zbog izgubljenog vremena i zaostajanja u hronopolitici, a delimično i zbog toga što hoće ona da se integriše, kao, ali pod svojim uslovima (kao još neki, i zato će/su i jedni i drugi dobili...) i onda je rešila da se vrati u samoizolaciju, i da postane još veći svetski parija nego što je bila.

 

Ovo nije iz teksta, to ja kažem, nema boljeg načina za tu aktivnost, a da pred svojim građanima ispadneš u pravu pa čak i žrtva zlog sveta, nego da izazoveš neki besmisleni rat, tobože zbog nekih "vekovnih nepravdi". Poznato?

 

A ovo, zašto neki "oni" nisu "vesternizovali" Rusiju :krstipd4: Pa zato što da bi neko bio "vesternizovan" treba da hoće da se promeni, na da pravi potemkinova sela, i rakete od balvana koje šeta po Moskvi, i slično. Petar Veliki nije uspeo, što je kod njega bilo ko neće da se evropeizuje žžžžžžžžk, a sad će neko drugi. Da, da. Ne može niko nikoga silom promeniti sve dok ovaj ne poželi da se menja, to je sve.

 

Ovde se uklapa i ono što je Atolini napisao, kao, Rusima je pun q Putina, ali i "zapada". Ajde? A jel to isto onako kao što je Arcibald Rajs pisao za "male Ruse" - "Opasan vetar vam zahvata omladinu i gasi onaj pročišćavajući rodoljubivi plamen. Za većinu vaše sadašnje omladine rodoljublje se sastoji od neke vrste zavisti pune mržnje. Zavide zemljama koje su bogatije ili moćnije od njihove i tom ponižavajućem osećanju nakaradno daju ono lepo ime rodoljublje." OK, njihov izbor. 

 

Jugoistocna Azija je shvatila da je doba hronopolike zamenilo doba geopolitike, izgleda i Kina, i tamo su se uklopili u novo doba. A ovi veliki i mali Rusi i slični šta su radili? Buljili sebi u pupak i drobili o slavnoj prošlosti? Dok su normalni shvatili da je sve to sa zapišavanjem granica sranje, pa su onda gledali napred, i gledaju još uvek, i uvideli da, kao što je Regan onomad u jednom govoru citirao doktora Emeta Brauna, "Roads? Where we're going, we don't need roads", ti si crtao neke karte u prasini, kao pre 500 godina, drvio o ruskim (i srbskim i ostalim) svetovima, i buljio u blato. E pa onda sad ako ti je tako drag, alatku na panj, pa fikari u znak protesta.

 

I to je isto legitiman izbor. Ko hoće da sam sebi otfikari patku u znak protesta, njegov problem. Ako će vala, a to vazi i za male i za velike ruse i za sve slicne. Udri baki, to jest po alatki, ko ti je kriv sto si ostao u 19 veku. Niko te na to nije silom naterao, sam si izabrao. Samo ne moraš baš da se dereš i  da lomiš unaokolo.

 

Silver lining je da će kod takvih umesto 30, 40% stanovništva koji su alkoholičari, procenat istih porasti na 50% do 60%, što znači da će potražnja za alkoholom biti veća, i tako će kod takvih privreda biti oporavljena. Je li tako, tako je.

 

BTW, ovi sa "licemerjem zapada" zato što i dalje kupuje gas i naftu, i "ratom USA i zapada sa Rusijom" itd stvarno smaraju, mada je lepo sto pokazuju svoje opredeljenje, ne u ovom ratu, generalno, sto je dobro. Ali umestp smaranja, sto ne idu da prave demonstracije negde ili nesto. Neka pijanče kao normalni ljudi,  i to je pametnije, jer te besmislice i "resentmani" o "nepravdi" nikoga ne interesuju. A imaju i ovo gore gde im je objašnjeno novo doba, pa mogu da revidiraju stav. Ko je proterao vreme kroz guzicu, bas zato sto je resantimentisao i buljio sebi u pupak, umesto da je gledao napred, sad neka igra da bi se ugrejao i to je to, rek'o Ezop pre 2500 godina.

 

BTW 2, ovo o ženama kao nekakvim "liderima sveta" koje bi donele mir i blagostanje zato što su graditelji i bla bla, pa nije ovo što su neki rekli o tome nikakvo vređanje i svođenje na stereotip, nego je to stvarno. I ja sam bio  u istoj zabludi, dok mi prilično davno neke onog zenskog foruma nisu objasnile da je to zabluda, i da bi žene bile gore, jer "hell hath no fury like a woman scorned" , i to ne vazi samo za ljubav. Sifra Marija Terezija, Margaret Tačer da ne pominjemo, a ima ih onoliko, mislim primera.

Edited by Milenko Puzigaca
  • Like 2
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, mmajstor said:

 

Haha, pa ovo je naslov za njuz net. 

 

Cak i oni malobrojni naprednjaci koje znam su mi rekli da vise ne citaju svinjformer.... 

 

 

Ovo je još bolje, "oslobodioci" su preko noći postali okupatori 

 

 

  • Ha-ha 2
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Milenko Puzigaca said:

......

 

BTW 2, ovo o ženama kao nekakvim "liderima sveta" koje bi donele mir i blagostanje zato što su graditelji i bla bla, pa nije ovo što su neki rekli o tome nikakvo vređanje i svođenje na stereotip, nego je to stvarno. I ja sam bio  u istoj zabludi, dok mi prilično davno neke onog zenskog foruma nisu objasnile da je to zabluda, i da bi žene bile gore, jer "hell hath no fury like a woman scorned" , i to ne vazi samo za ljubav. Sifra Marija Terezija, Margaret Tačer da ne pominjemo, a ima ih onoliko, mislim primera.

Pisao si i na ana.rs?

E, Milanka,  Milanka.....

:lol_2:

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...